Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net’in; CURIOCITY iş birliğiyle çalışma hayatının nabzını tutmak için başladığı “HR Pulse” araştırma serisi, Baykuş Ödülleri’nde iki ödül birden kazandı. Çalışma hayatında annelik ve babalık olgularının derinlemesine incelendiği araştırmalar; “Eşitlikçi Baykuş” kategorisinde Altın, “Sosyal Baykuş” kategorisinde ise Bronz ödülün sahibi oldu.

Araştırma dünyasının Oscar’ı olarak kabul edilen ve her yıl merakla beklenen Baykuş Ödülleri, araştırma alanındaki başarılı çalışmaları ödüllendirmek için “Türkiye Araştırmacılar Derneği” tarafından düzenleniyor. Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen organizasyonda, 16 kategoride 67 başarılı araştırma projesine ödül veriliyor.

Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu olarak 20 yıldır faaliyet gösteren Kariyer.net; doğru adayı doğru işle buluştururken, çalışma hayatının nabzını tutmak ve insan kaynakları sektöründe farkındalık yaratmak için “HR Pulse” başlığı altında bir araştırma serisi gerçekleştiriyor.

Kariyer.net, HR Pulse projesi kapsamında CURIOCITY iş birliğiyle gerçekleştirdiği araştırmalarıyla Baykuş Ödülleri’nde; toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik araştırmaların değerlendirildiği “Eşitlikçi Baykuş” kategorisinde  “Altın” ve toplumsal sorunları irdeleyerek sosyal fayda sağlamayı amaçlayan çalışmaların değerlendirildiği “Sosyal Baykuş” kategorisinde “Bronz” ödülün sahibi oldu.

Kariyer.net’in “Altın Ödül” kazandığı “Eşitlikçi Baykuş” kategorisinde; toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin nedenlerini, sonuçlarını irdeleyen araştırmalar değerlendiriliyor ve kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlayan araştırmalar ödüllendiriliyor. Kariyer.net’in “Bronz Ödül” aldığı “Sosyal Baykuş” kategorisinde ise toplum sorunlarını en iyi anlayan, tanımlayan araştırma projelerine ödül veriliyor.

Fatih Uysal: “Güçlü veri birikimimizle insan kaynakları sektöründe farkındalık yaratmayı hedefliyoruz…”

Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal, Baykuş Ödülleri organizasyonunda iki ayrı ödül almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek: “20 yıllık geçmişimiz boyunca edindiğimiz büyük veriyi, yine insan kaynakları sektörünün hizmetine sunabilmek amacıyla CURIOCITY iş birliğiyle “HR Pulse” araştırma serimizi başlattık. Bu araştırmalar, tüm sektörün gündeminde olan birçok konuya ilişkin değerli iç görüler sağlıyor. Araştırmalarımızın, insan kaynakları yöneticilerine; organizasyonlarıyla ilgili daha doğru kararlar almaları, daha doğru yeteneğe ulaşmaları, işveren markalarını geliştirmeleri ve çalışanlarının memnuniyetlerini arttırma konularında fayda sağlayacağına inanıyoruz. Örneğin; “Çalışma Hayatında Babalar ve Baba Olma Algısı” araştırmamız, son dönemde gündemde olan ‘babalık izni’ konusuna veriye dayalı önemli bir bakış açısı katıyor. Araştırma sonuçlarımız, babaların %70’inin babalık iznine olumlu baktığını, diğer yandan yaklaşık yarısının bu izni aldıklarında kariyerlerinin olumsuz etkileneceğini düşündüğünü ve çalışan babaların işverenlerden daha fazla esneklik beklediğini gösteriyor. HR Pulse serimiz kapsamında gerçekleştireceğimiz yeni araştırmaları ve iş gücüne dair yeni iç görüleri tüm sektörle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Kariyer.net’in HR Pulse çatısı altında gerçekleştirdiği tüm araştırmalara İK Blog HR Pulse kategorisinden ulaşabilirsiniz.