UXservices tarafından düzenlenen ve alanında bölgenin ilk etkinliği olan kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik konferansı UXistanbul’un üçüncüsü 21 Şubat Salı günü gerçekleştiriliyor. 

Bölgenin ve Türkiye’nin ilk uluslararası kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik konferansı olan UXistanbul, önde gelen şirketlerden konuşmacıları ağırlamaya hazırlanıyor. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da farklı sektörlerden profesyonellerin büyük ilgi göstermesi beklenen etkinlik, 21 Şubat Salı günü gerçekleştirilecek.

UXservices tarafından düzenlenen UXistanbul, 4 keynote konuşmacı, 10 konuşmacı ve eş zamanlı gerçekleşecek 5 workshop’tan oluşan içeriği ile gün boyunca sürecek. Etkinlikte ayrıca ilki geçtiğimiz yıl hazırlanan ve ülkemizin ilk kullanıcı deneyimi raporu olan Türkiye Kullanıcı Deneyimi Raporu’nun 2016-17 edisyonunun da lansmanı yapılacak.

Etkinliğin keynote konuşmacıları şöyle sıralanıyor: Oracle Kıdemli Kullanıcı Deneyimi Yöneticisi Aylin Uysal, IBM Servis ve Etkileşim Tasarımı Yöneticisi Diego Dalia, AGConsulting Kurucu Ortağı Karl Gilis ve Facebook Tasarım Programı Yöneticisi Michelle Morrison.

Workshop liderliğini Koç Üniversitesi’nden Asım Evren Yantaç, Garanti Teknoloji’den Aras Bilgen, Arçelik’ten Duygu Aşureciler ve Fatih Arslan, Yapı Kredi’den Levent Boran ve UXservices’den Özge Sevindir’in üstlendiği UXistanbul’da paralel oturumlarda söz alacak isimler ise şöyle: Huawei Technologies Yönetsel Ürün ve Çözüm Satış Müdürü Ahmet Duran, UXservices Yönetici Ortağı Barış Sarıalioğlu, Doğuş Yayın Grubu Dijital Teknoloji Yöneticisi Burhan İnegöl, TRT World Küresel Ürün Lideri Derrick Fountain, THY Dijital Çözümler Yöneticisi Ertuğrul Yalçın, Bilyoner UX Etkileşim Tasarımcısı Gökalp Tüfekli, TEB İş Analitiği ve Bilgi Yönetimi Kıdemli Müdürü Murat Özel, TradeSoft Finans Teknolojileri Ürün Geliştirme Yöneticisi Onur Yurtsever, Kredi Kayıt Bürosu Kullanılabilirlik ve Etkileşim Tasarımı Müdürü Tuğçe Ertaş ve ICBC Turkey Kanal Yönetimi Yöneticisi Türker Tunbiş.

Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi uxistanbul.org alınabilir.