mcdonaldsMcDonald’s; İzmir, Ankara, Antalya, İstanbul ve Trabzon illerinde gerçekleştirdiği ‘İnsandır Önceliğimiz’ zirveleriyle 800’e yakın restoran yöneticisi ile buluştu. McDonald’s İnsan Kaynakları Direktörü Dr. K. Mehmet Büyükçolak; McDonald’s çalışanlarının motivasyonunu sağlamak ve onlara İnsan Kaynakları uygulamaları ile ilgili yenilikleri aktarmak amacıyla bu zirveleri düzenlediklerini belirtti.

McDonald’s; İzmir, Ankara, Antalya, İstanbul ve Trabzon illerinde 800’e yakın restoran yöneticisinin katıldığı ‘İnsandır Önceliğimiz’ zirvelerini düzenledi. Zirve ile ilgili açıklamalarda bulunan McDonald’s İnsan Kaynakları Direktörü Dr. K. Mehmet Büyükçolak; “Türkiye’de 250’ye yakın restoranda, yaklaşık 6 bin kişiyi istihdam ediyoruz ve yeni restoran açılışlarını hız kesmeden sürdürüyoruz. Sahip olduğumuz ivmeyi geleceğe taşımak konusunda son derece iddialıyız. İddiamızı sürdürmek yolunda önceliğimizin insan olduğunu biliyoruz. Çalışanlarımız, hızla ve başarılı bir şekilde büyüyen McDonald’s’ın en değerli kaynağı. Dolayısıyla insan kaynağımızı zenginleştirmek en büyük hedeflerimizden biri…” diyerek büyüme hedefine bağlı olarak insanın önemini vurguladı.

800’e yakın orta düzeydeki müdür ile buluşma
İnsan Kaynakları Departmanı’nın Türkiye çapında görev yapan restoran yöneticilerine yönelik olarak düzenlediği ‘İnsandır Önceliğimiz’ zirvelerine, McDonald’s Genel Müdürü Dilek Dölek Başarır ile Operasyon Direktörü Ümit Pınar da katılarak şirket hedefleri ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Asya, Pasifik, Ortadoğu ve Afrika’yı içine alan APMEA bölgesindeki 37 pazarın en büyüklerinden biri olan McDonald’s Türkiye’nin Trabzon’daki zirvesine ise APMEA yöneticileri de eşlik etti.

Restoranların şirket hedeflerine ulaşma sürecindeki rolünün ele alındığı toplantılarda, konusunda uzman konuşmacılar ‘İnsan Kaynakları Hedefleri’, ‘İşe Alma ve İşte Tutma’  ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’, ‘Profesyonel İmaj’, ile ‘Personel ve Özlük İşleri’ alanındaki güncel bilgi ve yaklaşımlar hakkında bilgi verdi.

McDonald’s çalışanları Eğlence Mühendisleri’nin gerçekleştirdiği toplantı içeriğine özel olarak hazırlanmış skeçler ve fuaye alanındaki oyunlarla da eğlenceli vakit geçirdi. Ünlü sporcu Semih Saygıner başarıya uzanan yolda karşılaşılan engellerin nasıl aşılabileceğine dair bir sunum yaptı.

‘Çalışmalarımız devam edecek’
Zirvenin bir diğer amacının da çalışanların büyük bir markanın çatısı altında faaliyet gösterdiğini vurgulamak ve farklı bölgelerdeki yöneticilerle paylaşımlarda bulunmak olduğunu belirten Büyükçolak; “Restoranlarımız, işimizin en önemli ve en geniş alanını oluşturuyor. Bir bakıma her restoranımız küçük birer fabrika ve restoran müdürlerimiz de, bu fabrikanın genel müdürleri olarak değerlendirilebilir. Buna bağlı olarak da restoranlarımızla daha fazla iletişim içerisinde olmak ve onlarla daha iyi bir ortaklık çerçevesinde aynı hedefe doğru koşmak zorundayız. Bu tarz etkinliklerimizle çalışanlarımızı hem gündemimiz hakkında bilgilendiriyor hem de onlarla bir araya gelerek yüksek bir motivasyon ortamı sağlıyoruz. Zirvelerimizi özellikle 5 ayrı şehirde yaparak, çalışanlarımızla kendi bölgelerinde bir araya gelmek istedik ve son derece başarılı geçen toplantılarla amacımıza ulaştık. İnsan kaynağımızı zenginleştirmek üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.