Mudo merkez ekibi bu sene de Altın Günleri’ni mağazalarıyla beraber kutladı. Altın Günler uygulaması kapsamında 130 Mudo merkez çalışanı Aralık ayında hafta sonları,  sahadaki mağazacılık ekiplerine destek oldular.

 mudo250x150Geçtiğimiz yıl başlanan uygulama kapsamında Mudo’da her seviye çalışan, mağazacılık ekibi ile birlikte, ekipçe çalışarak müşteri deneyimini iyileştirmeyi hedefledi. 2014 yılını “Müşteri Deneyimi Yılı” ilan eden Mudo, Altın Günler boyunca  alınan karar ve aksiyonların müşteri yansımalarını gözlemliyor. Müşterilerle sahada bire bir iletişime geçerek müşteri memnuniyetini deneyimliyor ve mağazacılık ekibine destek olup onları motive ederek yılbaşı heyecanını mağazalarında yaşamayı hedefliyor.

Yönetim ekibi de sahadaydı

“Altın Günler” uygulaması kapsamında yönetim ekibi de sahada mağaza ekipleriyle bir arada omuz omuza çalışıyor. Mudo Genel Müdürü Barış Karakullukçu’da dahil olmak üzere her pozisyondaki genel merkez çalışanı “Altın Günler” uygulamasının bir parçası oluyor. “Altın Günler” kapsamında yalnızca depo ekibi, yılbaşı öncesinde teslimleri tamamlamak için yoğun çaba sarf ettikleri için sahada yer alamadı. Mudo İK Ekibi etkinlikle ilgili şunları söylüyor: “Alınan karar ve aksiyonların müşterilerimize yansımalarını gözlemlerken, aynı zamanda yılbaşı yoğunluğu ve heyecanını mağazalarda saha ekibimizle paylaşmak için tüm yönetim ekibimiz de mağazalarımızda aktif olarak çalışıyor.”Altın Günler’in merkez ve mağazaların bir takım olarak çalışmasına büyük katkı sağladığını aktaran Mudo İK Ekibi şu bilgileri veriyor: “Etkinliğimiz merkez yöneticilerimiz ve çalışanlarımızın, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını ve mağazalarımızın iş yoğunluklarını görmesi için de fırsat tanıyor. Merkez ekibimizin günlük mağaza işleyişini yaşayarak, mağaza operasyonu hakkında daha çok bilgi edinmesi de hizmet kalitemizi daha da yukarılara taşımamız için çok büyük önem arz ediyor.”

Çalışanlar anlatıyor

Mudo İK Ekibi, Altın Günler etkinliğiyle ilgili çalışanlardan oldukça olumlu geri dönüşler aldıklarını vurguluyor. Etkinliğe katılan çalışanlar da bu görüşü destekliyor…

Mudo Concept – Kategori & Satış Yöneticisi Hüsnü Can Akaydın: Saha etkinliğimiz son derece verimli geçti. Öncelikle mağaza satış ekibimizin, onlarla birlikte bir şeyler yaptığımızı görmesi hem onları daha da motive etti, hem de mağaza – merkez gibi bir ayrım olmadığını, tek bir takım olduğumuzu fark etmelerini sağladı. Bizim bu kadar inanarak efor harcamamız, onların da inançlarını arttırdı diye düşünüyorum. Ayrıca biz de onların neler yaşadığını, ne gibi sorunlarla karşılaştığını ve yoğunluklarını görmüş olduk. Mağaza çalışanları ciddi bir operasyona imza atıyor. Ürünlerin gelmesi, reyona çıkması, etiketleme gibi süreçler oldukça vakitlerini alıyor. Yılbaşı dönemi herkesi heyecanlandıran bir dönem, kasadaki arkadaşlarımızdan, müşteri temsilcilerimize kadar herkes hedef için elinden geleni yapıyor. Böylece sahada tam bir ekip ruhu oluşuyor.

Strateji & Pazarlama – Web Satış Müdürü Ceren Yıldız: Merkez ekip çalışanlarının mağazalar ekipleri ile empati kurabilmeleri için oldukça başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Ayrıca mağazalarla olan iletişimimizi de kuvvetlendiriyor, birbirimizi görüyor, tanıyor ve destek oluyoruz. Bu da bana çok samimi geliyor. Mağaza ekibine bu yoğun alışveriş günlerinde yardımcı olmaktan çok memnun olduğumu belirtmek isterim.

Mudo Hazır Giyim Kategori&Satış Müdürü Muratcan Taşdelen: Mudo “Altın Günler” etkinliğimizin oldukça olumlu ve özellikle mağaza ekibi ile ilişkilerin güçlenmesi açısından çok faydalı; özellikle kategori ve satış ekipleri için öğretici ve müşteriyi daha iyi anlamaya yönelik bir uygulama olduğunu düşünüyorum.