yeni_yil_250Kariyer.net olarak yeniliklerle, yatırımlarla ve her zamanki gibi rekorlarla dolu bir 2013’ü; iniş- çıkışları bol, çalkantılı bir yılı geride bıraktık. Markamıza, ürün ve hizmetlerimize, çalışanlarımıza, organizasyonumuza ve birçok farklı alanlarda yatırımlarımıza devam ettik. Kariyer.net olarak 2014’e fazlasıyla hazırız. 

İnişleri, çıkışları ve sürekli değişen gündemi ile çalkantılı bir yılı geride bıraktık. 2013, Kariyer.net olarak birçok yeniliği hayata geçirdiğimiz bir yıl oldu. Gerek iş arayanlara gerekse işverenlere yönelik birçok yeni uygulamayı sizlerin kullanımına sunduk. Tabii ki sunduğumuz tüm bu uygulamalar kullanıldıkça değer kazanıyor ve faydalı oluyor. Bu sebeple 364 kişilik ekibimizle sizlere sürekli yeniliklerimizi aktarmaya, anlatmaya odaklanıyoruz. 2014 yılına ait ilk yazımda geçmiş yılda yaptığımız yenilikler ve kullanımları ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

İş arayanlara yönelik sunduğumuz mobil uygulamalarımız ve mobil sitemiz bu yılın en fazla değer yaratan hizmetleri oldu. Aralık sonu itibariyle iş başvurularının yüzde 20’si akıllı telefonlara kaymış olacak ki, bu da toplamda 1 milyon üzerinde başvuruya karşılık geliyor. 2014 yılında sizlerin iş ilanlarınızı ve firmalarınızı mobilde daha ön plana çıkarabileceğiniz uygulamalarla karşınızda olacağız.

Temmuz ayında lanse ettiğimiz ve ‘Big Data’ uygulaması olarak tabir ettiğimiz Kariyer Haritası ile de adayların eğitim ve kariyer yolculuklarında elimizdeki bilgilerle onlara yön gösterebilmeyi hedefledik. Kariyerharitası.com üzerinden yılsonu itibariyle 250 binin üzerinde sorgulama yapıldı. Kullanımın büyük çoğunluğu üniversite ve bölüm bilgisi kullanılarak çalışabilecek sektör ve iş alanlarının sorgulanması ile gerçekleşti.

Hedefli İlan’la headhunting

Özellikle aktif iş arayışı olmayan, pasif ve daha üst seviye adaylara erişiminizi kolaylaştıran ürünümüz Hedefli İlan’ı da geçtiğimiz yıl lanse ettik. Hedefli ilanla, aradığınız pozisyonu ilan yayınlamadan, sadece belirlediğiniz hedef kitleye ulaştırarak ve bu kitleden de ilanınızla ilgilenenlerin size özel başvuru yapmasını sağladık, Kariyer.net veritabanından bir nevi ‘headhunting’ yapmanıza olanak verdi.

Ekspres CV uygulamamızla iş arayanların Word formatındaki CV’lerini aktarmalarını; Kariyer.net’te CV formunu doldurmadan sisteme aktarılmasını sağladık. Kasım ayında hayata geçirdiğimiz bu uygulama ile bugüne kadar 20 binin üzerinde yeni özgeçmiş kazandık.

Sosyal Medya’da İnsan Kaynaklarına odaklı bir ajans olan Talentera ile olan işbirliğimizle işveren marka yönetimi süreçlerinize destek vermeye başladık. Ek olarak, Kariyer.net deneyimini, iş ve eleman arama süreçlerini daha şeffaf ve sosyal hale getirmek için birçok özelliği hayata geçirdik.

Dergimizin tirajını artırmak, İK Blog ve Kariyer Kampüste ile online olarak içeriklerimizi zenginleştirmek, ziyaret ettiğimiz üniversite sayısında 100’ü aşmak, 10.Kat eğitimlerinin sayısını ve lokasyonlarını artırmak gibi sayabileceğim birçok gelişmeyi ve sonuçlarını da paylaşmak isterim ancak her ay olduğu gibi yerimiz kısıtlı. 2014 yılında da yeniliklerimize aynı hızla devam edeceğiz.

2014’ün hepimiz için huzurlu, mutlu ve başarılarla dolu bir yıl olmasını dilerim.