Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası 2015” kapsamında bu yıl ikincisi gerçekleştirilen İnovaLİG Ödül Töreni’nde, Teklas Kauçuk Firması “İnovasyon Sonuçları” kategorisinde birinciliği aldı.

teklas1971’de kurulan Teklas, inovasyona verdiği önem sayesinde bugün dünya otomotiv sektörüne hizmet eden bir şirket. Şirket politikası Ar-Ge ve inovasyona dayalı, ileri teknoloji ürünü, çevre dostu ve rekabetçi ürünlerin üretilmesi ve tüm süreçlerin bu eksende yenilikçi bir yaklaşımla sürekli iyileştirilmesi üzerinde temelleniyor.

İnovasyonu destekleyen ve ödüllendiren bir yapıya sahip olan Teklas, bu doğrultuda çalışanlarını inovatif düşünmeye teşvik ediyor ve bunu sürdürebilir kılmak için her sene, artık gelenekselleşen inovasyon ödüllerini şirket bünyesinde gerçekleştirilen bir organizasyon kapsamında sahiplerine veriyor. İnovasyon haftası, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği bir organizasyon. Bu sayede Teklas, iş ve çözüm ortaklarıyla ortak bir platformda bir araya gelebilmenin yanı sıra inovasyon fikirlerini ve tecrübelerini de paylaşma fırsatı bulabiliyor.

Teklas İnsan Kaynakları İnovasyon Haftası ile gençlerle de buluştu

Teklas, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında ortak projeler yürütüyor. Hem yeni mezun hem de üniversitenin son sınıfında okuyan öğrencileri, inovasyon stratejisinin bir parçası olarak istihdam edip ileride oluşabilecek açık pozisyonlar için yetiştiriyor. Teklas, İnovasyon Haftası sayesinde İnsan Kaynakları olarak bu vizyonu geniş bir kitleye, özellikle genç beyinlere duyurmuş oldu.