Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
102

Ankara Müşteri Hizmetleri / Çağrı Merkezi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Müşteri Hizmetleri / Çağrı Merkezi cancel
Ankara cancel
Webhelp Türkiye

Deutschsprachiger Kundenberater - Ankara

Webhelp Türkiye
Ankara
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
Ankara Müşteri Hizmetleri / Çağrı Merkezi İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
Ankara Eğitim İş İlanları , Ankara Çubuk İş İlanları , Diyarbakır Tekstil İş İlanları , Malatya Tekstil İş İlanları , İzmir İş İlanları

Ankara Çağrı Merkezi İş İlanları

Çağrı merkezleri, firmaların ya da kurumların müşterileri ile iletişimini sağlayan merkezlerdir.   Firma ve kuruluşların iletişimde oldukları kişi ve kurumlarla çeşitli yöntemlerle haberleşmelerini çağrı merkezleri sağlar. Çağrı merkezleri iletişim için sağladıkları hizmetler ve nitelikli iş gücünden oluşan merkezlerdir. İşletmeler ile müşterilerin arasında iletişim köprüsü görevi gören çağrı merkezleri, firmaların müşterilerle olan ilişkilerini de güçlendirir. Çağrı merkezleri, işletmelerin daha fazla gelir elde etmesini sağlar.  Firmalar, kendi bünyelerinde çağrı merkezi kurmayı tercih ettiği gibi bu hizmeti çağrı merkezi hizmeti veren firmalardan da sağlayabilirler. Çağrı merkezleri genel olarak finans, pazarlama, perakende, teknoloji, hukuk, sağlık, bankacılık vb. sektörlerde kullanılır. Farklı işletmeler ve farklı cirolardaki firmalar tarafından da tercih edilen çağrı merkezleri, müşterilerin firma ile ilk bağı kurduğu yerlerdir. Çağrı merkezleri, ihtiyaç duydukları personeli temin etmek amacıyla iş ilanları yayınlarlar ve nitelikli personel istihdam ederler. Ankara bölgesinde eleman arayışında olan firmalar, Ankara çağrı merkezi iş ilanları açar. Çağrı merkezi sektöründe çalışmak isteyen adaylar firmaların ilanlarını takip edebilir. Çağrı merkezleri iş ilanları farklı pozisyonlar için açılabilir. Firmalar, hem aradıkları pozisyonu hem de bulundukları bölgeyi ekleyerek iş ilanları yayınlayabilir. Örneğin, Ankara’da takım lideri pozisyonunda deneyimli çağrı merkezi elemanı istihdam etmek isteyen firmalar, Ankara çağrı merkezi takım lideri iş ilanları kategorisinde ilan yayınlar.

Ankara’da Çağrı Merkezi Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Mesleki yeterlilik, o alanın gerektirdiği beceri, deneyim ve bilgi ile belirlenir. Çağrı merkezi alanında istihdam edilen adaylarda iletişim becerileri ön planda olur.  Çağrı merkezi sektöründe çalışan elemanlar iletişim becerileri yüksek ve sabırlı olma özellikleri bulunan kişilerden oluşur. Firmalar deneyimli ve çalıştıkları firmaların ürünleri ya da hizmetleri hakkında bilgili olmalarını tercih eder. Çağrı merkezleri çalışma sistemleri ve verdikleri hizmet türüne göre gruplara ayrılır. Çağrı merkezi hizmetinin şirketin ana çalışma bölgesinde şirket kaynakları ile verilmesine ‘’insource’’ denir. Ankara’da faaliyet gösteren bir firma, insource çalışma tipini tercih ediyorsa, Ankara çağrı merkezi iş ilanı yayınlar. Bazı firmaların çağrı hizmeti   faaliyetlerinden uzakta verilen çalışma tipi ‘’off shore’’ olarak adlandırılır. Uzaktan çalışmada söz konusu olan çağrı merkezinin farklı bir şehir, ülke ya da kıtada olmasıdır. Bu tip çalışma sistemini tercih eden firmalar, çağrı merkezi iş ilanlarını çağrı merkeziniz olduğu bölgeye göre yayınlar. Örneğin, ana faaliyetini Aydın’da sürdüren bir firma, çağrı merkezi hizmetini Ankara’da verebilir. Çağrı merkezi Ankara Kızılay civarında ise  Ankara Kızılay çağrı merkezi iş ilanları firma tarafından yayınlanır. Firmalar, çağrı merkezi hizmetini şirket adına konuda uzmanlaşan bir kurum tarafından verilmesini tercih eder. Bu durum göz önüne alındığında çağrı merkezi iş ilanını açarlar.

Ankara Çağrı Merkezi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İş ilanları belli zamanlarda ve belli aralıklarla yayınlanarak ihtiyaç duyulan pozisyonlarda elemanların istihdam edilmesine olanak sağlar. Çağrı merkezleri iş ilanlarında istihdam edecekleri pozisyonun nitelikleri gibi kriterlerini belirtirler. Deneyim arayan firmalar olduğu gibi deneyimsiz eleman arayan firmalar da bulunur. Ankara  finans,  hukuk, sağlık gibi sektörler açısından çok zengin şehirlerden biridir.  Bu durum göz önüne alındığında çağrı merkezi sektörü de aynı oranda gelişme gösterir. Çağrı merkezlerinin hizmetlerinden faydalanılan alanlar arasında finans, hukuk, sağlık sektörü başı çeker. Çağrı merkezi iş ilanlarında firmalar spesifik konularda istihdam edilecek pozisyonlar için arayışta bulunabilir. Hukuk büroları çağrı merkezi hizmetlerinden faydalanan alanlardan biridir. Hukuk bürosu çağrı merkezinde istihdam edilecek adayın iki yıllık Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olması avantaj sağlar. Hukuki mevzuatlara ve bilgiye sahip olan çağrı merkezi elemanı, kurum ve kişilere bu alanda daha iyi hizmet verir.  Adaylar, iş ilanlarını incelerken firmanın pozisyon niteliklerini göz önünde bulundurmanın yanı sıra firmanın çalıştığı lokasyona dikkat etmelidir. Ankara hukuk bürosu çağrı merkezi iş ilanları yayınlayan firma için İstanbul’da yaşayan ve hukuk anlamında bilgisi olmayan bir adayın başvuruda bulunması iş arayışı için olumlu bir süreç sağlamaz. Bu adayların kendi kriterlerine uygun ilanlara yönelmesi gerekir. Çağrı merkezlerinde çalışma saatleri uzun saatlere dayanır. Vardiya usulü çalışma saatleri de birçok çağrı merkezi tarafından uygulanır. Çağrı merkezi iş ilanları tam zamanlı ya da part time şeklinde de yayınlanabilir.  Bazı iş ilanı yayınlayan çağrı merkezlerinin ilanlarında bölge kriteri de bulunur. Çağrı merkezinde iş arayışında olan adaylar bölge kriterini de göz önünde bulundurur. Çağrı merkezi iş ilanları Ankara part time kriterinde başvurmak isteyen adaylar,  part-time ve Ankara kriterlerine uygun olmaları gerektiğini bilir. Finans sektöründe bankalar da çağrı merkezlerinin en yoğun kullanıldığı alanlar arasında bulunur. Bankacılık sektörü Ankara’da gelişmiş alanlardan biri olarak sayılabilir. Müşterileri ile iyi bir etkileşime sahip olmak isteyen bankalar, çağrı merkezlerini daha da geliştirmeyi hedefler.  Bankalar,  belli zamanlarda ve belli kriterlerde iş ilanları yayınlar.  Ankara banka çağrı merkezi iş ilanları da bu ilanlar arasında bulunur. Başvuru yapmak isteyen adaylar, çalışma koşulları ve kriterlerini değerlendirerek başvuru yapabilirler.

Ankara Çağrı Merkezi Ne İş Yapar?

Çağrı merkezleri firmaların ve kuruluşların etkileşimde oldukları kurum ve müşterilerle iletişimini sağlar.  İşletmeler ve müşteriler arasında köprü görevini üstlenen çağrı merkezleri, müşteri memnuniyetini artırılması sorumlulukları arasında yer alır. Çağrı merkezleri satışa dolaylı ve doğrudan katkıda bulunabilir. Müşterilerle görüşmeleri kayıt altına alan çağrı merkezleri iletişimi raporlanabilir biçimde sağlar. Çağrı merkezleri, şikâyetlerin çözüm sürelerini kısaltır. Şirketlerin ya da kurumların imajına olumlu katkı sağlayan çağrı merkezleri, CRM sistemine veri sağlar. Çağrı merkezleri ürün ve hizmet iyileştirmeleri için geri dönüş sağlamak yükümlülükleri arasında bulunur. Kurum için gerekli stratejik bilgileri üretmek de çağrı merkezlerinin sorumlulukları içinde yer alır. Çağrı merkezleri çeşitli kurum ve kuruluşlar için hizmet verir. Bu sektörlerden biri de sağlık sektörüdür. Hastaneler, özel tıp merkezleri vb. gibi yerler çağrı merkezleri hizmetlerinden yararlanır.  Ankara, hastaneler ve tıp merkezlerinin yoğun olarak bulunduğu şehirler arasında yer alır. Hastaneler genellikle çağrı merkezi hizmetini kendi bünyelerinde olacak şekilde kurar. Ankara civarında yayınlanan iş ilanları, Ankara hastane çağrı merkezleri iş ilanları başlığı altında yer alır. Ankara için yeni istihdam alanları yaratan çağrı merkezleri, deneyimli ya da deneyimsiz eleman arayışı içinde bulunur. Çağrı merkezleri farklı pozisyonlar için iş ilanları yayınlar. Çağrı merkezi elemanı, müşteri hizmetleri temsilcisi vb. pozisyonlar için iş ilanları açılır. Dikkatli ve sabırlı olma nitelikleri aranan çağrı merkezi elemanı iş ilanları, adaylar tarafından takip edilir. Ankara’da çağrı merkezi ile ilgili iş ilanları çok fazla talep görür. Çağrı merkezi iş ilanları genel başvuru ilanı olarak da açılabilir. . İş ilanları belli süreler için geçerli olabilir.  Bu durum göz önüne alındığında çağrı merkezleri iş ilanlarını günceller. Ankara merkezli çağrı merkezi iş ilanları, güncel Ankara çağrı merkezi elemanı iş ilanları kategorisinde yayınlanır.

Çağrı Merkezinde Çalışanlar Ne Kadar Maaş Alır?

Çağrı merkezinde çalışanlar, çağrı merkezinin bağlı olduğu firmaya göre maaş alır. Firmaların büyüklüğüne göre de  çalışanların  maaşları değişir. Hastane çağrı merkezinde çalışan adayın aldığı maaş ile banka çağrı merkezinde çalışan adayların maaşları farklılık gösterir. Yeni işe başlayan adaylar asgari ücret düzeyinde maaş alır.

Çağrı Merkezinde Çalışma Koşulları Nelerdir?

Çağrı merkezinde çalışan adaylar bağlı oldukları firmalara göre değişiklik gösteren çalışma koşullarına sahiptir. 7\24 hizmet veren bir çağrı merkezinde çalışan bir aday vardiya usulü  çalışır. 7\24 hizmet verme zorunluluğu olmayan bir çağrı merkezinde çalışan aday ortalama olarak 8 saat haftanın 6 günü çalışır. Zaman zaman stresli süreçleri beraberinde getirecek çağrı merkezi elemanı pozisyonları için adayların sabırlı bir kişiliğe sahip olması gerekir.

Çağrı Merkezinde Çalışmak İçin Diploma ve Belge Gerekli mi?

Çağrı merkezinde çalışan adaylar için firmaların  birçoğunda diploma ve  belge kriteri belirtilmez. Çağrı merkezi elemanı olmak için özel eğitim kurumlarının çağrı merkezi elemanı programlarına devam edebilir, bu programı bitirerek çağrı merkezi sertifikası alabilirler. Belge ve diploma kriteri isteyen firmalara bu belge sunulabilir.

Çağrı Merkezinde Çalışanlar Yabancı Dil Bilmeli mi?

Çağrı merkezinde çalışan adayların yabancı dil bilmesi avantaj sağlar. Çağrı merkezini arayan yabancı müşterilerle iletişimi yabancı dil  bilen elemanlar kurar. Bu sektörde yabancı dil bilmek adayların maaşlarına da etki eder. Çağrı merkezi elemanı olan adaylar yabancı dil bilgilerini geliştirmeleri gerektiğini bilmelidir.