291

Araştırma Geliştirme / AR-GE Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Araştırma Geliştirme / Arge Uzmanı cancel
Kar Porselen San ve Tic. A.Ş.
Araştırma Geliştirme / Arge Uzmanı
Kar Porselen San ve Tic. A.Ş.
Bilecik İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Yataş Grup
Mobilya Ticari Arge Uzmanı
Yataş Grup
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
İDEAKİM GLOBAL KİMYA ANONİM ŞİRKETİ
Araştırma Geliştirme / Arge Uzmanı
İDEAKİM GLOBAL KİMYA ANONİM ŞİRKETİ
Kayseri İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni

İlanları konuma göre filtrele!

Onko İlaç Tic. A.Ş.
AR-GE Formülasyon Geliştirme Uzmanı
Onko İlaç Tic. A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
DEVA Holding A.Ş.
Apı AR-GE Analitik Uzmanı
DEVA Holding A.Ş.
İstanbul(Avr.), Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
10 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ar-ge Uzmanı İş İlanları

Ar-ge; araştırma ve geliştirmeye yönelik olan hizmetlere verilen isimdir. Ar-ge uzmanları araştırma ve geliştirme için şirketlere destek veren çalışanlardır. Ar-ge uzmanı olarak çalışan kişiler bu doğrultuda firmaların daha iyiye gitmesi için çalışır ve firma bazlı faaliyet gerçekleştirerek firmaların kazanç sağlamasına yardımcı olur. Bu nedenle ar-ge uzmanlarına her işletmede ihtiyaç duyulur ve aktif olarak ar-ge uzmanı alımı gerçekleştirilir. Eğer sen de ar-ge uzmanı olarak çalışmak istiyorsan ar-ge uzmanı iş ilanları için kariyer.net’i inceleyebilir ve pek çok firmada ar-ge uzmanı olarak çalışmaya başlayabilirsin. Büyük-küçük firmalar fark etmeksizin pek çok firmada ar-ge uzmanlığı yapmak mümkündür. Senin için uygun olan iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilir ve aktif olarak ar-ge uzmanlığı yapabilirsin. 

Ar-ge Uzmanı Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Ar-ge uzmanı iş ilanları bay ve bayan kategorilerinde yayınlanan iş ilanlarını incelemen durumunda ar-ge uzmanı görev ve sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Ar-ge uzmanı iş ilanları bayan kategorisinde paylaşılan ar-ge uzmanı görev ve sorumlulukları aşağıdaki şekildedir:

  • Çalışılan firmanın hizmetlerini denetleme, geliştirme,
  • Firmaların istatistiklerini inceleme ve gerçekleştirilen projeler hakkında rapor hazırlama,
  • Trend analizlerini gerçekleştirme,
  • Mülkiyetlerin korunmasını sağlama,
  • Firmanın gizliliğini korunmaya yönelik faaliyetler gerçekleştirme,
  • Araştırmalar yapma ve firmanın ihtiyaçlarını belirleme,
  • Firmanın diğer firmalar ile aktif bir şekilde iletişim kurmasını sağlamak,
  • Firmanın performanslarını incelemek ve performansların raporlanarak yöneticilere iletilmesini sağlamak.

Bu görev ve sorumluluklar ar-ge uzmanı arayanlar arasında bulunan firmalara göre değişim gösterebilir. Sen de ar-ge uzmanı olarak çalışmak istiyorsan firma bazlı araştırma gerçekleştirerek diğer görev ve sorumluluklar hakkında bilgi sahibi olabilirsin. 

Ar-ge Uzmanı Olarak Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olunmalıdır?

Ar-ge uzmanı olarak çalışmak için firmaların senden beklediği bazı özelliklere sahip olmalısın. İşverenlerin beklediği bu özellikler firmadan firmaya göre değişim gösterse de benzer özellikler aranır. Firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarını incelediğinde problem çözme becerisi, üretkenlik, takım çalışmasına yatkınlık, pozitiflik, iş tecrübesi, sorumluluk gibi bazı özelliklerin arandığını görebilirsin. Erkek adayların bazılarında ar-ge uzmanı olarak çalışmak için askerliğini yapmış olma şartı da aranır. Bu nedenle ar-ge uzmanı olarak çalışmak için aranan özellikler kurumlara göre değişim gösterir. Firma bazlı araştırma gerçekleştirerek işverenlerin senden beklediği özellikler hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Ar-ge uzmanı iş ilanları hangi şehirlerde yoğunlaşır?

Ar-ge uzmanı iş ilanları pek çok şehirde bulunur. Ancak bazı şehirlerde ar-ge uzmanı olarak çalışma şansı daha fazladır. Kariyer.net’i ziyaret etmen ve iş ilanlarını incelemen durumunda ar-ge uzmanı iş ilanlarının en çok İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunduğunu görebilirsin. Yayınlanmış olan iş ilanlarını inceleyerek senin için uygun olan ar-ge uzmanı iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilirsin. 

Ar-ge uzmanı iş ilanlarına başvururken nelere dikkat edilmelidir?

Ar-ge uzmanı iş ilanlarına başvuru gerçekleştirirken doğru bir şekilde başvuru yapmak için bazı noktalara dikkat etmelisin. Bu noktalar arasında işyerinin evine olan uzaklığı, iş koşulları, çalışma şekli ve çalışma ortamı koşulları bulunmaktadır. Bu koşullara dikkat edilmesi durumunda herhangi bir sorun yaşamadan ar-ge uzmanı olarak çalışman mümkündür. Güncel ar-ge uzmanı iş ilanları için kariyer.net’i incelemen durumunda istediğin iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilirsin.

Ar-ge uzmanı iş ilanlarına nasıl erişim sağlanır?

Ar-ge uzmanı iş ilanlarına ulaşım sağlamak için ilk olarak Kariyer.net hesabı oluşturmalısın. Kariyer.net’e giriş gerçekleştirmenin ardından ana sayfada yer alan ‘kayıt ol’ butonuna tıklamalı ve ardından çıkacak sayfaya kişisel bilgilerinin girişini gerçekleştirerek hesap oluşturmalısın. Hesap oluşturma işleminin ardından filtreleme kutucuğuna ar-ge uzmanı iş ilanları yazarak ar-ge uzmanı iş ilanlarına erişim sağlayabilirsin.

Ar-ge uzmanı iş ilanlarına başvuru nasıl gerçekleştirilir?

Ar-ge uzmanı iş ilanlarına başvuru yapmak için kariyer.net’in ana sayfasına giriş gerçekleştirmelisin. Kariyer.net’in ana sayfasına giriş yapmanın ardından filtreleme seçeneklerini kullanarak yaşadığın bölgeyi seçebilirsin. Böylece iş ilanlarının listelenmesini sağlayabilir ve senin için uygun olan iş ilanını seçtikten sonra iş ilanının üzerine tıklayarak başvuru yapmaya geçebilirsin. İş ilanının üzerine tıkladıktan sonra çıkan sayfadaki ‘başvur’ butonuna basarak iş başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Araştırma geliştirme / ar-ge uzmanı çalışma alanları nelerdir?

İyileştirme ve geliştirme uzmanı olan ar-ge uzmanı; ürün, hizmet, süreç veya projelerin hedef kitle memnuniyeti ile kuruluş çıkarları doğrultusunda iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapar. Bu bağlamda bünyesinde ar-ge departmanı bulunan tüm kuruluşlar ile ar-ge uzmanına ihtiyaç duyan işletmelerde çalışma fırsatına erişebilir. Bu kuruluşlar tekstil, otomotiv, makine, enerji gibi çeşitli dallarda üretim yapan sanayi ve endüstri kuruluşları olabileceği gibi holding veya şirket düzeyinde pazarlama kuruluşları da olabilir. İnşaat, teknoloji, lojistik, eğitim, sağlık, gıda, bilişim, kısacası tüm sektörlerde yerini alan araştırma ve geliştirme işlemleri, ar-ge uzmanlarını zengin iş alanlarının sahibi kılar.

Araştırma geliştirme / ar-ge uzmanı olmak için üniversitede hangi bölüm okunmalıdır?

Araştırma ve geliştirme iş tanımlarının yanı sıra denetleme, analiz, raporlama gibi vazifelerin sahibi ar-ge uzmanlarının sergilediği maksimum fayda önem taşır. Bu bağlamda pek çok kuruluş, çalışmak istediği ar-ge uzmanın ait olduğu sektörün teknik donanım açısından üst pozisyonları arasından olmasını ister. Sanayi, endüstri ve pazarlama iş dallarında yaptığın başvurularda sektöre uygun mühendislik sınıflarından birine dahil olman, adaylar arasında öne çıkmanı sağlayabilir. Yahut eğitimle ilgili pek çok bölüm diploması ile eğitim kurumlarında ar-ge uzmanı olarak çalışabilirsin. Kalite Yönetimi, Bankacılık, Eczacılık gibi farklı diplomalar da bu bağlamda yaptığın başvurular dahilinde ar-ge uzmanı olmanı sağlayabilir.

Araştırma geliştirme / ar-ge uzman pozisyonu için dönemsel işler var mı?

Tamamı güncel ve zengin içerikli Kariyer.net ar-ge uzmanı iş ilanlarına bakıldığında; kuruluşların tercih ettiği ar-ge aktivitelerinde iki farklı yöntem göze çarpar. Bazı kuruluşlar bünyelerinde sürekli bağlamda bir ar-ge uzmanı barındırmayı tercih ederken; bazı kurumlar belirli dönemlerde ar-ge uzmanı ile çalışmayı tercih eder. Öte yandan kuruluşların iş akslarına uygun ve belirli bir süreci kapsayan yeni projeleri için de ilave ar-ge uzmanlarına ihtiyaçları olabilir. Bu bağlamda sen de süreç veya prpje başlangıcından bitiş tarihine kadar sözleşmeli olarak çalışabileceğin farklı ar-ge uzmanı iş fırsatlarına erişebilirsin. Bunun için yapman gereken tek şey pratik iş arama platformu Kariyer.net’i düzenli olarak ziyaret etmek ve ilgini çeken ilanlara başvurmak.

Araştırma geliştirme / ar-ge uzmanında olması gereken özellikler nelerdir?

Mevcut ürün veya hizmetleri iyileştirme veya yeniden tasarlama yetkisine sahip olan ar-ge uzmanının içinde yer aldığı sektör, ürünler ve hedef kitle hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bu da ancak gelişim, yenilik ve öğrenmeye açık kişilikte olarak mümkün olur. Kullanılması gereken iş aletleri, programları ve tekniklerine hakimiyet, ikna ve gözlem yeteneklerine sahip olarak faydalı hale gelebilir. Sosyal meslekler arasında gelen ar-ge uzmanlığı için önemli olan etkili iletişim becerisine eşlik etmesi gereken özellik kriterini, takım çalışmasına yatkınlık oluşturur. Başarılı bir ar-ge uzmanının ayrıca analiz, planlama, organizasyon ve uygulama aşamaları için gerekli analitik düşünce tarzına sahip olması gerekir.

notifications İş Alarmı kur