503

Bankacılık İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bankacılık cancel
Gürses Grup
Hazine Müdürü
Gürses Grup
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Yaz Bilgi Sistemleri ve Tic.A.Ş.
Uygulama Geliştirme Uzmanı
Yaz Bilgi Sistemleri ve Tic.A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Burgan Bank Türkiye
Dijital Bankacılık Müşteri Temsilcisi
Burgan Bank Türkiye
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Şekerbank
Kobi Bankacılığı Satış ve Performans Yönetimi
Şekerbank
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 11 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bankacılık İş İlanları

Ülke ekonomileri üzerinde belirli aktörlerden olan bankacılık sektörü; kalkınma, yatırım, muhafaza ve daha birçok alanda etken rol alır. Para ve paraya dair tüm detayların temel yapıları arasında gelmesinin getirisi olarak tüm kentlerde yaygın biçimde bulunur. Bu bağlamda popüler sektörler arasında gelen bankacılık, birden fazla iş tanımına sahip olmasıyla aynı zamanda farklı meslek gruplarına iş olanağı sunabilen iş dalları arasında gelir. Öte yandan bu fırsatlardan etkili biçimde haberdar olabilmen ve değerlendirebilmen gerekir. Bunun için Türkiye’nin köklü iş arama platformu Kariyer.net’i ziyaret edebilirsin. Kariyer.net, zengin ilan listelerini yalnızca güncel finans ve bankacılık iş ilanları ile doldurur. Bu sayede yaşayacağın zaman kaybını önlerken inceleme ve başvuru süreçlerinde sağladığı pratiklikle kolaylık sunar. Site içerisinde yer alan zengin seçenekli filtreleme motorları sayesinde kriterlerine uygun ilanlar listesine saniyeler içerisinde erişebilirsin. İş alarmı, başvuru hakkı ve ilan kaydı gibi özellikleri kullanarak başarı şansını arttırabilirsin.

Bankacılar Ne İş Yapar?

Paranın değerlenmesi, muhafazası ve işlenmesine dair tüm işlemler, tüm iş piyasaları ve bireylerin hayatında yer eden bankaların iş tanımları arasında yer alır. Bu bağlamda; 

  • yerli ve yabancı para birimleri, 
  • krediler, 
  • altın gibi materyal hazineler, 
  • borsa, 
  • sigorta, 
  • emeklilik gibi yatırım sistemlerinin tamamı, 

bankacıların ilgilenmekle yükümlü oldukları iş yelpazelerini oluşturur. Oluşan bu yelpaze, bankaların tek bir çatı altında farklı birimlere sahip olmasını sağlarken; aynı zamanda çalışan adaylarının da farklı işlemlerle meşgul olmasını gerektirir. Beraberinde oluşan departman ayrılıkları, işlemler için gerekli basamaklar ise bankacılık iş başvurusu sırasında karşılaşacağın pozisyonlar ve buna bağlı lokal iş tanımlarının doğmasını sağlar. Buna göre çalışanların bir kısmı para ve paraya dair tüm yatırımların yönetimini üstlenir. Alanında uzman çalışanların başlıca iş tanımını, müşteri kitlesi ve banka öz sermayesinin doğru kullanımını sağlamak oluşturur. Kurumların görünen yüzleri olan aktif çalışanlar paranın tahsilatı, ödenmesi, transferi gibi işlemler ile müşteri ve yatırımcıların doğru yönlendirilmesi işlemlerini üstlenirler. Çeşitli departmanlarda dokümantasyon işlemlerini üstlenen kadrolar ise tüm yatırım ve değerleme işlemlerinin düzeni ve korunmasından sorumlu olur.

Bankacıların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Maddi kalkınma üzerinde etkin rol oynayan bankacılık sektörü, belirli standartlarda çalışma ve ücretlendirme ilkelerinin benimsendiği sektörler arasında gelir. Bu bağlamda çeşitli faaliyet tanımlarına sahip sektör üyeleri arasında erişeceğin çalışma olanakları ve koşullarının yalnızca belli başlı birkaç detayda farklılaşacağını belirtmek gerekir. Kariyer.net bankacı arayanlar tarafından sunulan çeşitli pozisyonlar; arka planda kalan ofis işlerinde, vezne gibi sosyal alanlarda, saha ortamında veya seyahat halinde çalışmanı sağlar. Dolayısıyla adım atacağın iş ortamını belirleyen temel etkeni oluşturur. Bankaların teknolojik sistemleri kullanma oranları, iş yapış prensipleri, ekip ve birim yapılanmaları, beraberinde hizmet ölçeklerine bağlı gelişen çalışan adetleri, iş paylaşımını büyük ölçüde etkileyerek sorumluluk alanını belirler. Bu bağlamda aynı beceriler veya pozisyonlar ile farklı iş tanımları veya yoğunlukların sahibi olabilirsin. Çalışmaların karşılığında elde edeceğin maaş tutarları ise pozisyonunla birlikte tam zamanlı, yarı zamanlı, stajyer ve dönemsel bankacı iş ilanları arasında farklılık gösterecektir. 

Bankacı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Kariyer.net’te sunulan bankacılık ilanlarının her biri farklı kentlerde geçerli olmak üzere yayınlanır. Farklı pozisyonlarda görev alacak tüm adaylar için farklı işe alım kriterleri ve iş tanımları belirlenir. Bankacı iş ilanlarında çoğu zaman aynı pozisyon tanımı için belirtilen kriter ve iş tanımları arasında da farklılıklar görebilirsin. Örneğin banka iş ilanları İstanbul kategorisinde yayınlanan iki farklı pazarlama birimi ilanının birisi banka içerisinde, diğeri sahada görev almanı gerektirebilir. Bu durumda ilanlar farklı beklentilere sahip adaylara hitap ederken; aynı zamanda istenen bilgi ve belgeler arasında farklılıklar doğabilir. Bu noktada başvuru ve mülakat sürecinin başarıyla geçmesi için işverenler tarafından işe kabul kriterlerine uygun olman gerekir. İşinde başarılı olmaksa beklentilerine uygun iş fırsatına adım atmakla mümkün olur. Bu nedenle başvurunu tamamlamadan önce Kariyer.net’in tüm ilanlar için oluşturduğu ilan özel sayfasını ziyaret etmen ve ilgili iş fırsatlarıyla için belirtilen tüm detayları okuman önerilir. Bu sayede her açıdan sana uygun iş fırsatlarına eriştiğinden emin olabilirsin. Başarı şansını arttırmaksa ilan listelerinde yalnızca güncel ilanlara yer veren Kariyer.net’te, ilan tarihini dikkate almaksızın başvuru yapmakla mümkün olur.

Bankacı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Bankaların para ve yatırım aktivitelerini kapsayan idari birimlerinde görev almak; bankacılık, bankacılık ve sigorta, iktisat, ekonomi, finans gibi ilgili bölümlerde 4 yıllık lisans eğitimini gerektirir. Vezne, pazarlama, müşteri hizmetleri gibi birimlerde görev alacak adaylara lisans, ön lisans, MYO, meslek lisesi veya düz lise diplomaları ile çeşitli pozisyonlarda iş fırsatı sunulur. Paraya dair tüm işlemlerde uygulanan teknolojik sistemlerden sorumlu olan çalışanlardan belli başlı mühendislik, teknikerlik veya teknisyenlik eğitim diplomaları talep edilir. Kurumlar bünyesinde yer alan yazılım, hukuk, bütçe, iş geliştirme, pazarlama, halkla ilişkiler gibi birimlerde görev alabilmek için ilgili pozisyonla uyumlu eğitim belgesinin sahibi olman gerekir. Talep edilen bu belge sunulan konuma göre okul diploması veya kurs sertifikası olabilir. Kariyer.net’le sunulan bazı bankacı ilanları, eğitim diplomasının yanı sıra iş tanımı için gerekli nitelikler talep eder. Bilişim teknolojileri ve yabancı dil, bu bağlamda eğitim ve beceri sahibi olman gereken alanlar olarak öne çıkar. Bu koşula aktif saha işlerinde sürücü belgesi ile erkek adaylar için geçerli olan askerli belgesi koşulu eşlik eder.

Bankacı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Zengin ve pratik site tasarımıyla çalışan adaylarına kolaylık sunan Kariyer.net, güncel bankacılık ilanlarına etkili biçimde erişmeni sağlar. Sitenin arama kısmına ‘iş ilanları bankacılık’ yazarak Kariyer.net ilan portföyüne erişebilirsin. Sayfa içerisinde yer alan filtreleme motorlarını kullanarak sana en uygun spesifik listeyi oluşturabilirsin. Yahut bir defaya mahsus CV kaydını oluşturduktan sonra yalnızca ‘sana uygun ilanlar’ butonunu kullanarak tüm girişlerine kolaylık sunabilirsin. Dahası kendin için bir iş alarmı oluşturabilir, bu sayede sana uygun yeni ilanlar olduğunda Kariyer.net’ten bildirim alabilirsin.

Bankacılıkta hangi pozisyonlarda iş bulabilirim?

Standart para işlemlerinin yanı sıra özel yatırım işleri de yürüten bankaların özgün işleyişleri, klasik bir işletme mantığına dayanır. Müşteriye hizmet birimlerini ilgilendiren bankacılık iş ilanları ile yatırım uzmanı, tahsilat temsilcisi, pazarlama temsilcisi, iletişim merkezi yetkilisi gibi farklı konumlarda yer alabilirsin. Karar alıcı mekanizmalar olan yöneticiler ve çok çeşitli alanlar için sunulan uzmanlık pozisyonlarına erişebilirsin. Bankacılık iş başvurusu yanında işleyiş mekanizmaları içerisinde olan departmanlarda elde edebileceğin muhasebeci, yazılımcı, iş analisti, ofis elemanı gibi farklı pozisyonlar da yine büyük bir zenginlik içerir.

Bankacı iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Kariyer.net, çalışan adayların yapacağı başvurularda herhangi bir kısıtlama uygulamaz. Öte yandan işverenler tarafından değerlemeye alınan başvurular, yalnızca başvuru kriterlerine uygun aday başvuruları olur. Mülakat süreçlerine öne çıkan isimler arasında yer almaksa işe alım koşullarında belirtilen nitelik ve bireysel özelliklere uygunlukla mümkün olur. Bu bağlamda incelediğin ilanlarda belirtilen koşullara uygun olduğunu düşünüyorsan; başvuru yaparak olumlu kazanımlar elde edebilme şansını arttırabilirsin.

Bankacı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Kariyer.net’le ilgini çeken ilanlara başvurmak, yalnızca iki tıklama işleminden oluşan pratik bir süreci kapsar. İdeal seçeneklerin üzerine bir kez tıkladığında, bir saniye gibi kısa bir sürede ilan özel sayfasına yönlendirilirsin. Bu sayfada yer alan iş detaylarına göz attıktan sonra üst kısımda yer alan ‘başvur’ butonuna tıklayarak başvurunu tamamlayabilirsin. Öte yandan başvuru sonrasında işverenlerden gelen yanıtları vaktinde görüntülemeye özen göstermen gerekir. Bunun için profil sayfanda yer alan ‘başvurularım’ sekmesini ziyaret edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya yeni iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Antalya yeni iş ilanlarına başvurunu  Kariyer.net üzerinden yapabilirsin. E-posta adresin ve şifrenle olduğu gibi Facebook hesabın ile de kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Özgeçmişini oluşturman başvuru yapabilmen için gereklidir. İş ilanlarına ulaşmak için ana sayfadan şehir seçerek İş Bul kutucuğuna tıklayabilirsin. Bu işlem sonucunda; Antalya’daki tüm iş ilanları tarih sırasına göre sıralanır. Listedeki iş ilanlarından birinin içerisine girip, Başvur butonuna basarak başvurunu tamamlayabilirsin.

Popüler Antalya iş ilanları nelerdir?

Antalya’daki şirketlerin iş taleplerine göre popülerliği değişkenlik gösterir. Kategoriler sekmesinden Pozisyon kutucuğunun üzerine gelerek, Antalya’da aranan popüler iş ilanlarını sayılarıyla birlikte görebilirsin.

Antalya en kazançlı iş ilanları nelerdir?

Antalya yeni iş ilanları bağlantısına tıklayarak, Antalya’da bulunan en kazançlı iş ilanlarına ulaşabilirsin. Sana uygun iş tanımlarını belirledikten sonra ana sayfada bulunan Pozisyon Rehberi seçeneğine tıklayabilirsin. Bu işlem sonucunda; A'dan Z'ye tüm pozisyonlar için bir sıralama çıkar. Antalya’da aramış olduğun iş tanımını açabilirsin. Burada, sitede kayıtlı kişilerin vermiş olduğu maaş bilgileriyle, en düşük, ortalama ve en yüksek maaş ücretlerini de görüntüleyebilirsin.

Antalya iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

https://www.kariyer.net adresinden, ana sayfadaki Detaylı Ara kutucuğuna tıklayarak, sol taraftaki kategorilerin alt kısmında bulunan Yeni İlanlardan Haberdar Et butonuna basabilirsin. Açılan ekranda karşına Kayıt Ekle butonu çıkar. Bu bölüme Antalya yazarak, siteye eklenen güncel iş ilanlarının ücretsiz olarak e-posta adresine iletilmesini sağlayabilirsin.

notifications İş Alarmı kur