340

Barmen/Barmaid İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Barmen / Barmaid cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 7 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Barmen/Barmaid İş İlanları

Barmen / barmaid’ler, barlarda tercihen alkollü veya alkolsüz kokteylleri, farklı içecekleri ve aperatif yiyecekleri müşterilerine sunar. Barmen barmaid iş ilanları sahipleri müşterileri ile yakından ilgilenen, istekleri ve siparişlerini uygun bir şekilde hazırlayan kişileri bünyesinde çalıştırmak ister. Müşterilere karşı güler yüz göstererek bara olan güvenlerini artırır. Barmen/ barmaid olunduğunda profesyonel bir şekilde çalışmak ve disiplinli olmak gerekir. Geç saatlere kadar çalışsalarda enerjik kalmaları ve hareketli olmaları gerekir. Sabır ve enerji barmenlik için en gerekli özellikler arasında yer alır. Düzgün diksiyonları ve giyimleri de adayları iş başvurularında öne çıkarır. Barlarda gerçekleşen organizasyonlarda yer almak isteyen kişiler bu ilanlara başvuru yapmayı tercih edebilir. 

Barmen/Barmaid Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Barmen/barmaid olmak için bazı yetenek ve özelliklere sahip olmak gerekir. Öncelikle bu sektörde çalışacak kişide aranan en büyük özellikler enerjik olmasıdır. Çünkü çalışma saatleri genellikle gece olan bu meslekte müşterileri enerji ve güler yüzle memnun etmek oldukça önemlidir. Barmen barmaid iş ilanları sahipleri bu tarz kişiler ile çalışmayı tercih eder. Nazik ve düzgün diksiyona sahip kişiler olması da işverenler için büyük bir artı olarak görülür. Barmen/barmaidlerin giyimlerine özen göstermeleri de önemlidir. Barmen/barmaid mesleği daha çok turistik bölgelerde yaygın olduğu için ilana başvuran kişilerden yabancı dil istenebilir. Yabancı dil bilgisi de mesleği yapan kişinin iş başvurularında öne çıkmasını sağlar. En önemli yetenek ve gerekliliklerden biri de kokteyl hazırlama konusunda olan başarı ve bilgidir. Alkoller ve içecekler hakkında daha çok bilgi sahibi olmaları da adayları öne çıkaran bir diğer özelliktir. Barmen adaylarının iletişim konusunda yetenekli olmaları müşteriler ile aralarındaki iletişimi kuvvetlendirir. Barmen/barmaidin içecek sunumu hakkında bilgi sahibi ve yaratıcı olması da önemli bir konudur. Profesyonel bir çalışma gerçekleştirmeleri gerektiğinin farkında olmaları gerekir. Bu şekilde kolay iş bulabilir, işverenlerini ve müşterilerini memnun edebilirler. Satış konusunda ikna edici olup önerilerde bulunabilmeleri de oldukça önemlidir. Barmen/barmaid olacak kişinin bu konuda kariyerini yükseltebileceğinin bilincinde olup özverili çalışması beklenir.

Barmen/Barmaid İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Barmen/barmaid iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunur. Bu meslek geniş bir alana sahip olduğu için ilanlarda pek çok farklılık görülebilir. Öncelikle ilanda barmen mi barmaid mi arandığına dikkat edilmesi gerekir. İş arayan kişi kendine uygun barmen arayan şirketlere iş başvurusunda bulunabilir. Daha sonra turistik bir bölgede iş arayan kişiler başvuru yapacakları iş ilanlarında yabancı dil istenip istenmediğine dikkat etmelidir. Yabancı müşterilerle sağlıklı bir iletişim kurabilmek için yabancı dil oldukça önemlidir. Barmen/barmaidler 7/24 açık olan barlarda ve otellerde çalıştıkları için başvuru yaptıkları ilanın çalışma saatlerine dikkat etmeleri gerekir. Bazı şirketler düzenli bir saat belirlemezken bazıları düzenli bir giriş çıkış saati belirler. İlana başvuran kişi buna kesinlikle dikkat etmelidir. Her firmanın başvuru istekleri de farklıdır. Kimi firma deneyimsiz kişileri de tercih eder. Deneyimsiz barmen iş ilanları kategorisi daha önce bu alanda çalışmamış olan kişiler için iş ilanları sunar.

Barmen/Barmaid Ne İş Yapar?

Barmen/barmaidlerin bar ve otellerde bir çok farklı görevi bulunur. Barmen ilanları sahiplerinin belli başlı istediği işler vardır. Öncelikle müşterilerin istek ve siparişlerini alırlar. Barmen/barmaidler her türlü çeşitte, aromada, renkte alkollü ve alkolsüz kokteyller hazırlarlar. Bu içecekleri güzel bir şekilde servis ederler. Düzgün diksiyon ve nazik hareketleri sayesinde müşteriler ile sağlıklı bir iletişim kurarak çalıştıkları barı veya oteli tercih etmelerini sağlarlar. Çalıştıkları bardaki her türlü içeceğin ve servis malzemesinin eksiğini kontrol ettikten sonra gereken yere bildirip temin edilmesini sağlarlar. Sattıkları içkiler hakkında müşterilere bilgi verirler. Daha sonra ürünlerin ücretlerini alarak kasaya koyarlar. Barmen/barmaidler, çalıştıkları barı temiz ve düzenli tutmakla sorumlu kişilerdir. Güler yüzlü oluşları ve enerjileri ile çalıştıkları yere gelen müşterileri memnun etmek için uğraşırlar. Barmen/barmaidlerin davranışları eğlence yerlerinin tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden biridir.

Barmen/Barmaidlerin Kolay İş Bulacağı Şehirler Nerelerdir?

Barmen/barmaidler hizmet sektörünün ve turistik yerlerin fazla olduğu yerlerde kolaylıkla iş bulma imkanına sahiptirler. Barmen iş ilanları İstanbul şehrinde oldukça fazladır. Kalabalık ve turistik bir şehir olan İstanbul, Kadıköy gibi fazla bar bulunduran semtlerde daha çok barmen/barmaid ihtiyacı görülür. Kadıköy barmen iş ilanları kategorisinden kendinize uygun ilanlara ulaşabilirsiniz.

Barmen/Barmaid Olmak İçin Hangi Eğitim Gerekir?

Barmen ilanları sahipleri iş ilanına başvuracak kişilerin öncelikle turizm meslek lisesi mezunu daha sonra ise turizm meslek yüksekokulu mezunu olmasını isterler. Fakat başvuracak kişi turizm ile alakalı bir liseden veya yüksekokuldan mezun değilse gerekli kurslarda gerekli profesyonel eğitimleri aldıktan sonra da barmen/barmaid olabilirler.

Barmen/Barmaidler Ne Kadar Maaş Alır?

Barmen/barmaidlerin maaşları tecrübelerine ve faaliyet gösterdikleri firmalara göre değişiklik gösterebilir. Güncel barmen iş ilanları kategorisine bakıldığı zaman barmen/barmaidler farklı oranlarda maaşlar alırlar. Fakat bu fiyat çalışma saatleri ve ekstra mesailere göre değişiklik gösterir. Çalıştığı mekan eğer barmen/barmaidinin profesyonel olduğunu ve özverili çalıştığını düşünürse maaşını artırabilir.  

Barmen/Barmaidler Günde Kaç Saat Çalışır?

Barmen/barmaidlik müşteri yoğunluğu daha çok geceleri olduğu için genellikle geceleri de çalışırlar. Gündüz veya gece çalışacak barmen/barmaid arayan mekan sahipleri barmen iş ilanları kategorisinde bunu belirtirler. Barmen/barmaidler ortalama olarak 8 saat çalışırlar fakat bu saat faaliyet gösterdikleri mekana ve çalışan sayısının yeterliliğine göre değişiklik gösterebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Barmen/Barmaid iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Barmen/Barmaid iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Barmen/Barmaid iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Barmen/Barmaid iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Barmen/Barmaid pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Barmen/Barmaid iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Barmen/Barmaid iş ilanlarına erişebilirsin.

Barmen/Barmaid iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Barmen/Barmaid için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur