Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
24

Çevirmen İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tercüman / Çevirmen cancel
ÖZEL OFM ANTALYA HASTANESİ

Tercüman ( Almanca )

ÖZEL OFM ANTALYA HASTANESİ
Antalya
Tam zamanlı
25 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Biruni Üniversitesi Hastanesi Sağlık Eğitimi Uygu

Bulgarca Tercüman

Biruni Üniversitesi Hastanesi Sağlık Eğitimi Uygu
İstanbul(Avr.)
Tam zamanlı
27 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Çevirmen İş İlanları

Çevirmenlik, günümüzde en geçerli mesleklerden biridir. Özellikle de yurt dışında yayınlanmış olan makaleler, videolar, bilimsel yazılar, filmler ve haberlerin kendi dilimize çevrilmesi konusunda pek çok çevirmen çalışmaktadır. İnternetin, dünyayı global bir şekilde birbirine bağlaması, insanların ilgilendikleri konularda rahatça araştırma yapmasını sağlamıştır, ancak yabancı dili olmayan kişiler, bu içeriklerden yararlanmak istediklerinde içeriğin kendi diline çevrilmiş versiyonunu aramaktadır. Dolayısıyla çevirmenlik işi, giderek yükselişte olan trend işlerden biridir. Birçok çevirmen freelance olarak çalışırken, bazıları tam zamanlı olarak çeviri bürolarında veya kurumlarda da iş bulabilmektedirler. Freelance çevirmenler, kendilerine iş geldikçe çalışırken, tam zamanlı çevirmenler, iş saatleri arasında sürekli olarak çeviri yapmaktadırlar. Freelance çevirmen iş ilanları, Kariyer.net üzerinden görüntülenip, başvuru yapılabilir.

Online çevirmenlik nedir?

Online çevirmenlik, herhangi bir ofise gitmeye ihtiyaç duymadan, evden yapılabilecek bir iştir. Çevrilecek olan metin, video veya kaynak, çevirmene online ortamda gönderilir. Çevirmen de çevirisini yaparak ilgiliye gönderir. Online çevirmenlik iş ilanları, Kariyer.net üzerinden incelenebilir, başvuru yapılabilir. Evden çeviri iş ilanlarını da bu kapsamda değerlendirebiliriz.

Kitap çevirmeni ne iş yapar?

Kitap çevirmeni, yabancı dilde yazılmış olan kitapları, ülkemizde satışa çıkmadan önce, çevirisini yapan kişidir. Kitap çevirmenleri, proje bazlı çalışabilecekleri gibi, yayın evlerine bağlı şekilde çalışan tam zamanlı kitap çevirmenleri de vardır. Çevirmen arayan yayınevleri, ‘’kitap çevirmeni aranıyor.’’ Şeklinde ilanlar vererek, yurt dışında, farklı bir dilde yazılmış olan kitapların tercümesini yaptırmak üzere çevirmen işe alımı yapmaktadır.

Kariyer.net çevirmen iş ilanları konusunda ne gibi fırsatlar sunar?

Kariyer.net üzerinden profesyonel öz geçmişlerini oluşturan adaylar, ilgili ilanlara başvuru yapabilirler. Bilindiği gibi, günümüzde pek çok firma, profesyonel görünen öz geçmişleri dikkate almaktadır. Hiçbir grafik tasarım programına ihtiyaç duymadan kolayca öz geçmişinizi oluşturabileceğiniz, Kariyer.net çevirmenlik iş ilanları konusunda da pek çok ilan yayınlamaktadır.