210

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı cancel
QUİCK POİNT TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ
Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı
QUİCK POİNT TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Asya) Hibrit
Tam zamanlı
1 gün
KOPUZLAR GRUP SEYAHAT MAKİNE TEKSTİL İNŞAAT TURİZ
Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı
KOPUZLAR GRUP SEYAHAT MAKİNE TEKSTİL İNŞAAT TURİZ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
9 gün

İlanları konuma göre filtrele!

FABAY TURİZM YATIRIMLARI İNŞ.A.Ş.
Dijital Pazarlama Uzmanı
FABAY TURİZM YATIRIMLARI İNŞ.A.Ş.
Muğla İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı İş İlanları

İnternetin hayatımızdaki alanını genişletmesi ve teknolojinin yaşamlarımızın her alanına sirayet etmesi alışkanlıklarımızı iş dünyasını da yeniden şekillendiren bir faktördür. Bu değişiklikler beraberinde yeni meslekleri de getirir. Kullanıcı deneyimlerine etki eden ve tüketici alışkanlıklarına yön veren mesleklerin en önemlilerinden biri de dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı mesleğidir. Öyle ki özellikle son yıllarda dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı iş ilanları sayısında da ciddi bir artış mevcuttur. Reklamlarını bu kanallar üzerinden yapan ve müşterileriyle iletişim kuranlar için dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı giderek daha büyük bir önem kazanır.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar?

Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı, bağlı bulunduğu markayı sosyal mecralarda güçlendirmek ve hedef kitlesi ile doğru iletişim biçimlerini kullanarak temasa geçmesi için mesai harcayan kişidir. Bu bağlamda dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı arayanlar, adaylardan şu görevleri yerine getirmeleri talep eder: 

  • Dijital mecralardaki yenilikleri ve trendleri yakından takip etmek,
  • Sosyal medyada hedef kitleye yönelik bir dilin yakalamak,
  • Dijital kanalları reklam açısından verimli bir biçimde değerlendirmek,
  • SEO, SEM, Facebook ve Instagram reklamcılığı, Google Analytics, dijital ve mobil pazarlama gibi konularda bilgi sahibi olmak,
  • Daha geniş kitlelere ulaşabilmek ve markanın adını kuvvetlendirmek için stratejiler geliştirmek, bunları en doğru en verimli şekilde hayata geçirmek bu görevler arasında sayılabilir.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı iş ilanları arasından seçim yapmak ve bu alanda istihdam edilmek için birtakım özelliklere sahip olmak gerekir. Bu özelliklerin başında ise yeniliklere açık olmak, sosyal medyayı yakından takip etmek ve araştırmacı bir yön sergilemek gelir. Çünkü dijital dünya sürekli dinamik olan bir yapıdadır. Bu nedenle her yeniliği yakalamak gerekir. Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı mesleğini icra etmek isteyenlerin gerek yazılı gerekse de sözlü bir şekilde iyi iletişim becerisine ve ikna kabiliyetine sahip olması gerekir. Bu mesleği yapmak isteyenler iyi bir analiz yeteneği de sergilemeli, markayı ve hedef kitlesini doğru bir şekilde analiz edebilmelidir.

Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı iş ilanları bay ve bayan adaylar için zorunlu bir eğitim şartı aranmaz. Ancak üniversitelerin Pazarlama ve Yeni Medya gibi bölümlerden ya da İletişim Fakültelerine bağlı bölümlerden mezun olmak seni bir adım öne çıkarabilir. Bunun yanı sıra çeşitli eğitim programlarına dahil olarak da mesleki bilgini sertifikalandırabilirsin. 

Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Firmaların yayınladığı dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı iş ilanlarına gerekli şartları ve koşulları taşıyan herkes başvuru yapabilir. Bu bağlamda firmalar dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı adaylarından; mesleki yeterlilik, eğitim, tecrübe gibi konularda talep de bulunabilir. Ayrıca firmaların özel arayışları da olabilir. Örneğin; dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı iş ilanları bayan eleman arayışına vurgu yapabilir. Bu duruma dikkat etmek gerekir. 

Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı freelance çalışabilir mi?

Firmalar ve işletmeler ihtiyaçları doğrultusunda farklı çalışma türlerinde dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı istihdam edebilir. Bunlar arasında full time ( tam zamanlı) veya part time (yarı zamanlı) çalışma türleri akla ilk gelenlerdir. Ancak dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı mesleğinin dinamik serbest yapısı freelance (serbest zamanlı) veya home office (evden) çalışma olanaklarına da fazlasıyla imkan tanır.

Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Günümüz koşullarında dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı iş ilanlarına ulaşmanın birden çok alternatifini yakalayabilirsin. Ancak mesleğin ruhuna uygun olarak dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı iş ilanları için online yöntemleri kullanmak işinin kolaylaşmasına zemin hazırlar. Bu noktada ise kariyer.net’ten destek alabilirsin. Kariyer.net ile dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı iş ilanlarına ulaşabilir ve rahatlıkla başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur