Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
287

E-ticaret Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

E-ticaret Uzmanı cancel
WOX İÇ VE DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

E-Ticaret Müdürü

WOX İÇ VE DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
İzmir
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
islamoğlu tekstil

E-Ticaret Uzmanı

islamoğlu tekstil
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

E-ticaret Uzmanı İş İlanları

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte e-ticaret alanında birçok firma oluşmaya başladı. Rutin işlerde, ev konforu dahilinde birçok farklı işlemi daha pratik ve işlevsel olarak gerçekleştirme imkanı sunan teknoloji, farklı dünyalara kapı aralar. İnternet aracılığıyla dilediğiniz kişilerle görüşebilir, iletişim kurabilir ve hiç görmediğiniz yerlere bir tık ile ulaşabilirsiniz. Bununla da sınırlı kalmayarak çeşitli ürünleri, markaları kısa bir süre içerisinde karşılaştırabilir ve sizin için en ideal ürüne birkaç gün içinde sahip olabilirsiniz. Tüm bu değişim elbette internet üzerinden satış yapma konusunu da gündeme getirir. Bu alanda yürütülen çalışmalar yeni meslekleri de ortaya koyar. E- ticaret uzmanlığı da bu mesleklerden biridir. E- ticaret uzmanı iş ilanları son zamanlarda artış gösteren ve aynı şekilde ilgi gören mesleklerden biri olarak değerlendirilir. 

E- ticaret Uzmanlığı İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

E- ticaret uzmanı olmak isteyen kişiler belirli bir donanıma sahip olarak daha kolay bir şekilde iş bulabilirler. İnternet hemen herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir platformdur ve belirli göstergeler ile kolay bir şekilde yönlendirme yapılır. Fakat internet işlemlerinin detay isteyen ve belli bir bilgi birikimini gerekli kılan alanları da bulunur. Bu sebeple E-ticaret uzmanlarının belirli bir bilgi birikimine sahip olması beklenir. Teknoloji ve yazılım altyapısı bu mesleğin bel kemiğidir. Bilgisayar ve web uzmanı olan kişiler bu sahada daha verimli ve başarılı bir performans sergiler. E- ticaret uzmanı iş ilanı farklı kriterler ve donanımları talep edebilir. Nasıl bir sitede çalışacağınız bu özelliklerin belirleyicisi. Çeşitli firmaların ve kurumların sanal mecrada daha geniş kitlelere hitap edebilmesi ve özellikle satış ve pazarlama sahalarında başarılı dönütler alınması son derece önemlidir. Satış işlemlerinde ürünlerin tanıtımının en doğru biçimde yapılması, pazarlama konusunda dikkat edilmesi gereken detayları göz önünde bulundurmak önemli konular arasında yer alır. Ayrıca satış ve kargo işlemlerinden de sorumlu olan E- ticaret satış uzmanları, alıcılar ile kurallara uygun bir iletişim kurmalıdır. Nezaket kuralları çerçevesinde belirlenen üslup ve yazı dili daha etkin bir platform imkanı tanır. E- ticaret uzmanı arayanlar siteleri için en uygun kişiyi, oluşturacakları kriterler ile seçebilirler. Sitenin durumu, site için uygulanması gereken işlemler farklı bilgi birikimi ve donanım gerektirir. Bu nedenle doğru kişiyi bulmak ve en başında nasıl bir yol izleneceğinin belirlenmesi son derece önemlidir. Güncel E-ticaret uzmanı iş ilanları takip edilerek birçok farklı kurum ve firmada çalışma imkanı yakalayabilirsiniz.

E- ticaret Uzmanı Ne İş Yapar?

E- ticaret uzmanı çeşitli markaları ve firmaları sanal ortamda, dijital pazarlama başlığı altında daha etkin hale getirir. Ürünlerin ya da kurumların sosyal platformda da tanınması, daha geniş kitlelere ulaşılmasını kolaylaştırır. Böylece marka ürünlerini daha çok satarak ilerleme kaydedebilir. Tüm bu önemli işlemler için E- ticaret uzmanı web sitesi kurar, varsa iyileştirme yolunu tercih eder. En çok hangi kategorideki ürünlerin ya da ilgili unsurların ilgi gördüğünü tespit eder, bunun için araştırma yapar. Siteyi canlandırmak için ve daha çok kitleye ulaşabilmek için bilgisayar işlemleri hakkında iyi derecede bilgi sahib olmak gerekir. Ürünlerin konulması, sitenin dizaynı, satışın gerçekleşmesi ve kargo, dönüt alınması gibi önemli detaylar da bu kişilerin sorumluluğunda bulunur. E- ticaret uzmanı arayan firmalar tüm bu işlemleri eksiksiz yerine getirebilecek kişileri tercih etmeye çalışır. 

E-ticaret Uzmanlığı İçin Hangi Eğitim Ve Belgelere Gereklidir?

E-ticaret uzmanlığı, adından da anlaşılacağı gibi uzman, yani nitelikli bir elemana duyulan gereksinimi vurgular. Bu bağlamda SEO olarak da bilinen “arama motoru optimizasyonu” konusunda detaylı bilgilere sahip olmanız, ilgilendiğiniz sitenin ön plana çıkmasında bel kemiği olarak değerlendirilir. Bunun yanında sitede yer alacak içeriklerin ve metnin hazırlanması, imla kuralları ve yazım yanlışına dikkat edilerek bu metinlerin oluşturulması son derece önemlidir. Ürünlerin tanıtımında etkileyici bir dil kullanılması ve aşırıya gidilmemesi daha profesyonel bir duruş sergiler. Tüm bu donanım için açılan kurslara katılımınız bulunduğunuz seviyeyi daha üst noktalara taşır. Freelance E- ticaret uzmanlığı iş ilanları kategorisine göz atarak farklı kurumlarda ve firmalarda da iş imkanı yalayabilirsiniz. İlanlarda yer alan kriterleri dikkatli bir şekilde gözden geçirdiğiniz takdirde birçok farklı şehirde, şirkette ya da kişiye ve markaya özel sitelerde farklı konumlarda işe başlayabilirsiniz. 

E- ticaret Uzmanı Çalışma Koşulları Nasıldır?

E- ticaret uzmanlarında çalışma koşulları sitenin kendini ne kadar üst seviyelere taşıdığı ile doğrudan ilişkilidir. İlgilenilen sitenin yapılması gereken birçok önemli bakımı ve işleyişi vardır. Belirli bir prosedüre ve programa uygun olarak hazırlanan site ve içerikleri sıfırdan başlanıyorsa oldukça uzun zaman alabilir. Tanıtılan ürün ya da ismin ardından gelen iletilerle ilgilenmek, satış işlemini gerçekleştirmek, kargo ve ardından dönüt gibi işlerin de takibe alınması E- ticaret uzmanlarını yoğun bir çalışma temposuna yönlendirir. 

E- ticaret Uzmanları Ne Kadar Maaş Alır?

E- ticaret uzmanları ilgilendikleri sitenin büyüklüğü, arama motorlarında hangi sıralamada yer aldığı ve SEO uyumuna göre farklı kazanımlar gösterir. Elde edilen gelirlerin aralıkları oldukça geniştir. Bu kadar değişkenlik göstermesi E- ticaret uzmanlarının maaşlarına da yansıyabilir. Bu gelirlerin belirleyici rolü olduğu gibi standart bir maaş karşılığında da çalışmak söz konusudur. Profesyonel bir şekilde çalışmalarını yürüten kurum ve kuruluşlar maaş, sigorta ve özlük hakları konularında daha detaylı uygulamalara yönelebilir. 

E- ticaret Uzmanları Kaç Saat Çalışır?

İnternet üzerinden yapılan işlemler oldukça kısa süre içinde gerçekleşir. Bir tık ile tüm farklı sorunlar aynı andan çözüme kavuşturulabilir. Özellikle konu ile ilgili yetkin olan ve tam donanımlı bireyler işlemleri profesyonelce tamamlar. Mesleğinde ivme kazanan çalışanlar, işlemleri seri, kolay ve pratik bir şekilde tamamlayabilir. Sitenin yoğunluğu, gördüğü ilgi, gelen mesajlar, ürünlerin takibi gibi işlemler çalışma saatlerini esnetebilir. İşverenin disiplin anlayışı da çalışma saatlerinin belirlenmesinde etkilidir. 

E- ticaret Uzmanı Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalı?

E- ticaret uzmanı olabilmek için mezun olduğunuz bölümün ya da okulun genel olarak önemi yoktur. Belki çeşitli kurum ve kuruluşlar bu konuya daha hassas yaklaşabilir fakat genel olarak konu hakkında elde ettiğiniz bilgiler, donanımlar, gittiğiniz kurslar ve sahadaki hakimiyetiniz çoğu firma için daha öncelikli bir konudur. Uzman kategorisinde yer almanız bilgisayara, site ayarlarına ve SEO kurallarına dair önemli bir donanıma sahip olmanızı da gerekli kılar.