311

Güvenlik Görevlisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Güvenlik Görevlisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 7 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Güvenlik Görevlisi İş İlanları

Güvenlik görevlileri, bağlı bulundukları işletmenin belirlenen kanunlar çerçevesinde güvenliğini sağlamak ile görevlendirilir. Hem kamuda hem de özel sektörde çalışma olanaklarına sahip olan güvenlik görevlileri, iş kanunun belirlediği kurallara uymakla sorumludur.  İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda hareket eden güvenlik görevlileri, bu doğrultuda güvenliği sağlayan kişiler olarak görevlendirilir. Güvenlik görevlileri, bağlı bulundukları işletmede daha sağlıklı bir iş ortamının oluşması için iş ve işçi güvenliği gibi konularda görevlendirilir. Bunun yanı sıra güvenlik görevlileri işletmede bulunan işçilerin sağlığından da sorumludur. Güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı sağlamak ile yükümlü olacak kişiler güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvuruda bulunabilir. Genel olarak görevleri, çeşitli faktörlere göre değişiklik gösteren güvenlik görevlisi mesleğini yapabilmek için gerekli eğitimleri de almak gerekir. İşin gerekliliklerine göre hem silahlı hem de silahsız bir şekilde çalışabilen güvenlik görevlileri için birçok farklı firma yeni ilanlar yayınlar. Silahlı olarak çalışan güvenlik görevlileri, görev aldıkları iş yerinin kıymetli varlıklarını ve çalışanlarını korumaktan sorumlu tutulan kişilerdir. Aynı zamanda silahlı ya da silahsız fark etmeksizin güvenlik görevlileri, güvenlik şefinin vermiş olduğu talimatları eksiksiz bir şekilde uygulamak ile de sorumlu tutulur. Bu noktada belirli bir sorumluluk düzeyine ulaşmış olan kişiler, eğitimlerini tamamladıktan sonra güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvuruda bulunabilir. 

Güvenlik Görevlisi Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Güvenlik görevlilerinin birçok farklı görevi bulunduğu için kişilerin, bu görevleri yerine getirebilecek yeteneklere sahip olmaları gerekir. En temel yetenek, kişi ve kurumların emniyetini sağlayabilecek mental ve fiziksel güce sahip olmaktır. Korumakla yükümlü olduğu iş yerinde kişileri ve varlıkları güvende tutabilecek yeteneklere sahip olunması güvenlik görevlilerinde aranan özellikler arasında bulunur. İşletmede olası tehditlere karşı önlemler alınması ve bu önlemlerin planlanması güvenlik görevlilerinin sorumluluklarındandır. Olası tehdit anlarında ise saldırganı, suçu işlemekten vazgeçirmeye çalışırken etkisiz hale getirebilmek gibi çeşitli eğitimlerin alınması gerekir. Bu eğitimler, işletmelerin adaylarda aradığı yetenekler arasında yer alır. Aynı zamanda güvenlik görevlilerinin suça konu olacak delileri belirlenen bir şekilde muhafaza etmesi için temel bilgi ve beceriye sahip olmaları gerekir. Özel güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen kişiler, işin gerekliliklerini sağlayabilmek için çeşitli eğitim programlarına katılmakla yükümlüdür. Güvenlik görevlisi olabilmek için iki farklı seçenek yer vardır. Bu seçenekler silahlı ve silahsız olarak değişiklik gösterir. Silahlı güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen kişilerden ek olarak bazı yetenekler istenir. Değerli eşyaları koruyabilecek ya da banka para transfer araçlarını korumak ile görevlendirilecek kişilerin, atış talimlerinden başarı ile geçebilmesi ve silah kullanabilecek yeteneğe sahip olmaları gerekir. Bu gibi yeteneklere sahip olan kişiler, güvenlik görevlisi olabilmek için istenilen şartları yerine getirmiş olur. Aynı zamanda başvurulacak olan firmanın, adaylardan istediği yeteneklere de başvuruda bulunmadan önce dikkat edilmesi, işe alım sonrasında işin gerekliliklerini sağlayabilmek açısından önemlidir.

Güvenlik Görevlisi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Birçok farklı şehirde yayınlanan güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvuruda bulunmadan önce birkaç detaya dikkat edilmesi önemlidir. Bu detaylar arasında başvuracağınız iş ilanını yayınlayan firmanın hangi sektörde etkin bir şekilde faaliyet gösterdiğine dikkat edilmelidir. Güvenlik ilanlarında birçok farklı sektöre göre çeşitli yetenekler ibraz edilmesi gerektiği için bu noktada yeteneklerinize ve deneyiminize uygun olacak bir sektöre devam etmeniz daha doğru olur. Özellikle banka gibi ekstradan koruma gerektiren bir işte çalışmak istiyorsanız silahlı güvenlik eğitimlerini tamamlamış olmanız gerekir. Bunun yanı sıra işletmelerin ilanlara kaydettiği nitelikleri gözden geçirmeniz ihtiyacınıza uygun olabilecek bir iş bulabilmeniz noktasında önemlidir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise her firmanın güvenlik görevlilerinden farklı isteklerde bulunmasıdır. Bu noktada yeteneklerinizin ve sahip olduğunuz iş tecrübesinin başvuracağınız iş ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz, sektörde oldukça kolay bir şekilde iş bulabilmenize yardımcı olur. Bu tarz detaylara dikkat etmek, güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvuruda bulunurken adaylar arasında ön plana çıkabilmenize olanak sağlar. Belirlenen detayların yanı sıra firmalar, güvenlik görevlileri için bağlı bulundukları kuruma göre farklı yetenek taleplerinde de bulunabilir. Bu yüzden ilanlara başvuruda bulunmadan önce adayların ilan yayınlayan firmayı detaylı bir şekilde incelemeleri ve adaydan istenilen nitelikleri gözden geçirmeleri iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken diğer detaylardandır. Özellikle iş imkânlarının birçok farklı sektörde çeşitlilik göstermesi hem kurumlarda hem de sitelerde yayınlanan ilanlara başvuruda bulunacak adaylara ihtiyaç duyulmasına neden olur. Bu istihdam olanağından da doğru bir şekilde faydalanabilmek için belli başlı detaylara dikkat edilmesi çok önemlidir.

Güvenlik Görevlisi Ne İş Yapar?

Güvenlik görevlileri, bağlı bulundukları kurumun ve kurumda çalışan kişilerin güvenliğini sağlamak ile görevlendirilir. Bunun yanı sıra güvenlik görevlileri bağlı bulundukları iş yerine giriş yapan misafirlerlerin kaydını tutmak ile görevlidir. Güvenlik görevlisi, işletmeye teslim edilmiş olan paketlerin, çalışanlara ya da sahibine teslimini yapmak ile görevlendirilir. Bunların yanı sıra güvenlik görevlileri iş esnasında kullanmaları gereken ekipmanlarının listelerini hazırlar. İhtiyaç duyulan malzemelerin temin edilebilmesini sağlar. Görevli, monitörler üzerinden güvenlik kameraları görüntülerini incelemek ve kaydedilen görüntüleri gerektiği zamanlarda tekrar izlemek ile sorumludur. Görev sırasında şüpheli bir durum ile karşılaşıldığı zaman durumu mutlaka amirine bildirmelidir. Resmi ya da özel kurumlarda güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen kişilerin bu görevleri yerine getirmeleri gerekir. Belirlenen çalışma saatlerine ve çalışma koşullarına uyum gösterebilecek olan kişiler, güvenlik görevlisi iş ilanları Türkiye genelinde yayınlanan ilanları inceleyerek deneyimine uygun olan bir işe başvuruda bulunabilir. Güvenlik görevlisi olabilmek için sertifikaya da sahip olmak gerekir. Mesleğin gerekliliklerini sağlayabilmek için istenilen fiziksel güce sahip olan kişiler, mental olarak da göreve kendilerini hazırlamalıdır. Bu mesleği icra edebilmek için 18 yaşını doldurmak ve en az lise mezunu olmak gerekir. Herhangi bir güvenlik kursuna başvurarak güvenlik görevlilerinin yapması gereken işler hakkında gerekli eğitimleri almış olan kişiler iş ilanlarına başvuruda bulunabilir. Eğer güvenlik amiri olmak istiyorsanız herhangi bir üniversitenin bir ön lisans programından mezun olmanız gerekir. Bu özellikleri yerine getiren adaylar, güvenlik görevlisi olarak işletmelerde çalışmaya başlayabilir. 

Güvenlik Görevlisi Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

18 yaşını doldurmuş ve sertifika sahibi olan kişiler güvenlik görevlisi mesleğini yerine getirebilmek için en temel koşulları sağlamış olur. Güvenlik görevlisi mesleğini icra edebilmek için en az lise mezunu olmak şarttır. Lise mezunu kişiler güvenlik kurslarına kayıt yaptırarak sertifika sahibi olabilmek için gereken eğitimleri almaya hak kazanır. Eğer bu meslekte yükselmek istiyorsanız güvenlik amiri olabilmek için herhangi bir üniversitenin bir ön lisans bölümünden başarılı bir şekilde mezun olmanız gerekir. Bu noktada adaylar için belirlenen herhangi bir bölüm ya da branş zorunluluğu bulunmaz. Güvenlik görevlisi iş ilanları Ankara şehrinde yayınlanan ilanlara başvuruda bulunmak istiyorsanız Emniyet Genel Müdürlüğünün düzenlediği sınavdan en az 60 puan almanız gerekir. Güvenlik görevlileri silahlı ya da silahsız şekilde ayrıldıkları için bu noktada alınan eğitim ve belgeler de farklılık gösterir. Silahlı bir güvenlik görevlisinde aranan şartlar ve adaydan istenilen belgeler, silahsız güvenlik görevlilerine göre değişiklik gösterir. Silahlı güvenlik görevlileri için verilen eğitimin süresi 120 saat olarak belirlenir. Silahsız güvenlik görevlileri için ise bu eğitimler 100 saattir. Aynı zamanda adayların silahlı güvenlik görevlisi olabilmeleri için herhangi bir sabıka kaydının bulunmaması da oldukça önemlidir. 

Güvenlik Görevlisi Olma Şartları Nelerdir?

Güvenlik görevlisi olarak Türkiye'nin birçok farklı şehrinde görev almak isteyen kişiler belirlenen şartları yerine getirmelidir. Güvenlik görevlisi iş ilanları İstanbul şehrinde ilan yayınlayan firmalara göz gezdirildiği zaman, adayların herhangi bir suçtan sabıka kaydının bulunmaması gibi şartların yer aldığı görülür. Genellikle herhangi bir suçtan bir ya da bir yıldan fazla ceza almış olan kişiler için güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvuru şansı bulunmaz. Güvenlik görevlisi olabilmek için başvurulan eğitimlerde, kurumun istediği belgelerin eksiksiz bir şekilde sağlanması da yerine getirilmesi gereken şartlar arasındadır. Kurumların eğitim sırasında istediği belgeler arasında; kimlik fotokopisi, 6 adet biyometrik fotoğraf ve sağlık raporu bulunur. Bunun yanı sıra kişinin adli sicil kaydının bulunmaması gibi raporların da ibraz edilmesi önemlidir. Güvenlik görevlisi olma şartları silahlı ya da silahsız olarak farklılık gösterebilir. Silahlı güvenlik elemanlarının çalışma şartları ve koşulları daha yoğundur. Bu gibi şartları yerine getirebilecek olan kişiler, firmaların yayınladığı güvenlik görevlisi arayanlara başvuruda bulunabilir. 

Güvenlik Görevlisi İçin İş Olanakları Nelerdir?

Özellikle son zamanlarda Türkiye genelinde birçok farklı kurum ve kuruluşun güvenlik görevlilerine ihtiyaç duyduğu görülür. Buna bağlı olarak her geçen gün güvenlik görevlileri için yayınlanan iş ilanlarının artış göstermesi istihdam olanaklarının da artış göstermesini sağlar. Güvenlik görevlisi olarak belirlenmiş olan alanda hizmet göstermek isteyen kişiler için birçok farklı çalışma alanı bulunur. Bu alanlar arasında bankalar ve siteler iş olanakları açısından oldukça büyük bir değere sahiptir. Festival ve konser gibi açık havada etkinlik düzenlenen yerlerde ve belediye binalarında dahi güvenlik görevlileri için iş olanakları bulunur. Güvenlik görevlisi arayan firmaları takip ederek özel hastanelerde ya da sağlık kurumlarında çalışabilme olanaklarından faydalanabilirsiniz. 

Güvenlik Görevlisinin Görevleri Nelerdir?

Güvenlik görevlisi, bağlı bulunduğu işletmeye göre farklı görevlere sahip olur. Herhangi bir site alanında güvenlik görevlisi olarak faaliyet gösteren kişilerin, giriş-çıkış yapan misafirlerin kaydını tutması en önemli görevleri arasındadır. Bunun yanı sıra banka gibi değerli ürünlerin koruması görevinde faaliyet gösteren güvenlik görevlileri için de işletmenin talimatlarını eksiksiz bir şekilde uygulamak önemli görevlerdendir. Özellikle banka para transfer araçlarını koruyabilmek, bankada faaliyet gösterecek güvenlik görevlilerinin görevleri arasında yer alır.

Kimler Güvenlik Görevlisi Olabilir?

Güvenlik görevlisi olmak isteyen kişiler en az lise mezunu olmalıdır. Bu şartı sağlayabilen kişiler mesleki olarak işin gerekliliklerini yerine getirebilmek için aranan nitelikleri de taşıyabilmelidir. Herhangi bir kurumun ya da sitenin güvenliğini sağlama hedefinde bulunan kişiler güvenlik görevlisi olabilir. Yüz kızartıcı suçlar işlememiş ve gerekli teknik eğitimleri almış olan kişiler, güvenlik görevlisi arayan firmalara başvuruda bulunabilir. 

Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Hangi Eğitimleri Almak Gerekir?

Güvenlik görevlisi eğitimleri arasında; silahlı atış eğitimi, etkili iletişim eğitimi, kişi koruma eğitimi, güvenlik hukuku ve kişi hakları eğitimi gibi eğitimler bulunur. Bunun yanı sıra adayların ilk yardım eğitimi ve kolluk görevlileri ile iletişim eğitimi alması da oldukça önemlidir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Güvenlik Görevlisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Güvenlik Görevlisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Güvenlik Görevlisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Güvenlik Görevlisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Güvenlik Görevlisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Güvenlik Görevlisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Güvenlik Görevlisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Güvenlik Görevlisi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Güvenlik Görevlisi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur