436

İhracat Operasyon Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İhracat Operasyon Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İhracat Operasyon Uzmanı İş İlanları

İhracat operasyonu günlük takip gerektiren bir iştir. İhracat operasyon uzmanı olmak için üniversitelerin dış ticaret, uluslararası ticaret, lojistik, işletme, iktisat gibi bölümlerinden birini bitirmek gerekir. İhracat operasyon iş ilanları sayfasını incelediğinde firmanın senden hangi niteliklere sahip olmanı istediğini kolayca anlayabilirsin. İhracat operasyon uzmanı iş ilanları aracılığıyla; evrak takibi, gümrük ve lojistik işlerin takibi gibi siparişin alınmasından son kullanıcıya ulaştırılmasına kadar olan süreci takip edebilecek çalışanlar aranır. İhracat operasyon işi direkt yurtdışı bağlantılı bir iş olduğundan iyi bir yabancı dil bilgisi gerekir. İngilizcenin yanı sıra ikinci bir yabancı dili de akıcı konuşabiliyor olman ihracat operasyon uzmanı iş ilanları sayfası üzerinde iş bulmanı daha kolay hale getirir. Bunun yanı sıra yurtdışı toplantılarına da katılman gerekeceğinden seyahat konusunda da esnek olman beklenir. Yurtdışı ticareti olan firmalarda çalışma olanağı bulabileceğinden iş bulma konusunda sıkıntı yaşamazsın. Üniversite eğitimin yanı sıra sektörün ve işin gerektirdiği eğitimlere katılarak sertifika alman da iş bulma konusunda şansını arttırır. Diğer yandan sadece yurt içi firmalarında değil yurtdışında yerleşik firmalarda da ihracat operasyon uzmanı iş ilanları üzerinden iş bulma olanağın vardır.

İhracat Operasyon Uzmanının Görev ve Sorumlulukları

İhracat operasyon uzmanının görev ve sorumlulukları firma organizasyon yapısına göre değişir. Bununla birlikte ihracat operasyon uzmanı iş ilanları üzerinden başvuru yaparak kariyerine uzman ihracat operasyon uzmanı olarak başlamaya karar verdiğinde genel olarak sorumluklarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

 • Ürünün siparişe uygun olarak sevke hazırlanmasını sağlamak,
 • Nakliye firmasıyla irtibata geçerek sevkiyatı organize etmek,
 • Gümrük işlemlerinin mevzuata uygun olarak tamamlanması için gümrük firmasıyla irtibatta olmak,
 • İhracat evraklarının hazırlanmasını sağlamak,
 • Akreditifli satış ise akreditif evraklarını hazırlayarak ilgili bankaya iletmek,
 • Operasyon ödemeleri konusunda finans ve muhasebe birimleriyle koordineli çalışmak,
 • Mal çıkışı ve varışı ile ilgili yurtdışı müşterilerine bilgi vermek, talep edilen evrakları ulaştırmak,
 • Ürünlerin varış noktasına tam, hasarsız ve zamanında teslimini sağlamak,
 • Aylık , yıllık sevkiyat ve planlanan sevkiyat raporlarını hazırlayarak ilgili birimlerle paylaşmak,
 • Güncel dış ticaret mevzuatını takip ederek, işlemlerin güncel mevzuata göre yürütülmesini sağlamak,
 • Lojistik, depolama, gümrükleme gibi maliyet kalemlerinde maliyet düşürücü projelerde yer almak.

Yukarıda bahsedilen görevlere baktığında ihracat operasyonun sıkı takip işi olmasının yanında maliyet düşürmeye yönelik çalışmaları olduğunu da görürsün. İhracat operasyon uzmanı iş ilanları sayfasında da görebileceğin gibi ihracat operasyon uzmanı günlük mevzuatı takip etmenin yanı sıra malların vaktinde varış yerinde olmasını sağlayarak firma hedeflerine oldukça önemli bir katkı sağlar. Lojistik, finans, satış gibi departmanlarla koordineli çalışır. İhracat operasyon uzmanı arayanlar; mevzuata hakim, multifonksiyonel, organizasyon ve iletişim becerisi gelişmiş adaylara görüşmede öncelik verir.

İhracat Operasyon Uzmanının Çalışabileceği Alanlar

İhracat operasyon uzmanı oldukça geniş bir çalışma alanına sahiptir. İhracat operasyon uzmanı iş ilanları üzerinden başvuru yapmaya karar verdiğinde aşağıdaki sektörlerden birinde iş bulma olasılığın yüksektir.

 • Uluslararası ticaret yapan firmalar
 • İthalat-ihracat yapan firmaları
 • Gümrük müşavirlik firmaları
 • Lojistik ve nakliye firmaları
 • Danışmanlık firmaları
 • Kamu Kurumları

İhracat operasyon uzmanı iş ilanları çok farklı sektörlerden konusunda uzman ya da yetiştirilmek üzere çalışan arar. İhracat operasyon uzmanı arayan firmalar arasında lojistik, tekstil, otomotiv, makine, kimya, gümrük, ambalaj gibi firmalar sayılabilir. Lojistik ve nakliye alanında deneyim kazanarak kariyerini bu alanlarda yapmak istersen; kara, deniz ya da hava ihracat bölümlerinden biri için verilen ihracat operasyon ilanları üzerinde başvurunu yapabilirsin. Diğer yandan tekstil firmasında sevkiyat operasyon uzmanı olarak iş bulabileceğin gibi kimya ya da otomotiv firmalarından birinde ihracat operasyon uzmanı olarak çalışabilirsin. Danışmanlık ve gümrük firmalarında da müşteri operasyonlarına destek olabilirsin. Kariyer.net ihracat operasyon uzmanı iş ilanları sayfası iş tanımları hakkında daha detaylı bilgi alabileceğin bir platformdur.

İhracat Operasyon Uzmanının Alması Gereken Eğitim ve Sertifikalar

İhracat operasyon uzmanı iş ilanları iş tanımı hakkında detaylı bilgi verir. İlanları incelerken bilmen gereken bir konu da oldukça kritik bir operasyon sürecini yöneteceğindir. Nedeni ise ihracatların yasal mevzuata uygun olarak hazırlanması, evrakların doğru olması, beyannamenin doğru hazırlanması firma için oldukça kritik öneme sahiptir. Diğer yandan sevkiyat ülkesindeki gereklilikler hakkında bilgi sahibi olman da çalıştığın firmayı olası usulsüzlüklere karşı korur. İşletme, ekonomi, iktisat, ihracat mevzuatı, temel hukuk, finansman, gibi birçok konuyu okulda öğrensen de yasal mevzuat hakkında güncel gelişmelere hakim olman önemlidir. Bunun için işletme, uluslararası ticaret, iktisat gibi bölümlerden birinden mezun olmanın yanı sıra aşağıdaki sertifikaları alman da hem iş takibin hem de ihracat operasyon uzmanı iş ilanları üzerinden yapacağın iş başvuruları için oldukça önemlidir.

 • Dış ticaret uzmanlığı eğitimi sertifikası
 • Akreditif uygulamaları sertifikası
 • Yabancı dil sertifikası
 • Lojistik mevzuatı sertifikası
 • Gümrük ve dış ticaret mevzuatı sertifikası

Yukarıdaki sertifikaları aldığında operasyon sürecini sorunsuz yürüterek çalıştığın firmanın hedeflerine katkı sağlarsın. Bunun yanı sıra ihracat operasyon uzmanı iş ilanları üzerinden başvuru yaptığında görüşmeye çağrılma şansın artar.

İhracat Operasyon Uzmanı Olabilmek için Aranan Nitelikler

İhracat uzmanı iş ilanları sayfasından da aranan nitelikler hakkında detaylı bilgi alabilirsin. İhracat uzmanı ilanına başvurabilmen için aranan nitelikler ise genel olarak aşağıdaki gibi;

 • Planlama ve organizasyon konusunda yetenekli olmak,
 • Dış ticaret mevzuatı ve dış ticaret süreçleri konusunda deneyim sahibi olmak,
 • Gümrük ve lojistik sürecine hakim olmak,
 • Ekip çalışmasına yatkınlık,
 • İş takibi yaparak işlerin vaktinde tamamlanmasına özen göstermek,
 • Zaman yönetimi konusunda iyi olmak,
 • Yüksek iletişim becerisine sahip olmak,
 • Farklı bölümlerle koordineli çalışabilmek,
 • İyi derecede yabancı dil bilgisine sahip olmak,
 • Raporlama ve sunun becerisi,
 • Microsoft Office ve SAP, ERP gibi firmanın talep ettiği programları kullanabilmek.

İhracat operasyon uzmanı iş ilanları sayfasında yukarıda sayılan niteliklerin birçoğuna ye veren ilanlar içerir. Güncel ihracat operasyon uzmanı iş ilanları sayfasını inceleyerek niteliklerine uygun ilana vakit kaybetmeden başvurabilirsin.

İhracat Operasyon Uzmanı Maaşları

İhracat operasyon uzmanı maaşları sektöre göre değişir. Ayrıca deneyim ve işin kapsamı da maaşlarda belirleyicidir. İhracat operasyon uzmanı iş ilanları firmaların aradığı adaylar hakkında daha detaylı bilgi verir. İşin detayı ve iş için aranan nitelikler, adaydan istenen tecrübe yılı, kaç veya hangi yabancı dili bilmesi gerektiği, firmanın sektörü gibi kriterler maaş ortalamaları hakkında da aşağı yukarı bir ip ucu verebilir. Sektör deneyimin, tecrüben ve bildiğin yabancı diller seni ön plana çıkarırken aldığın sertifikalı eğitimleri de özgeçmişine eklediğinde firmaların daha çok dikkatini çekebilirsin. İhracat operasyon uzmanı iş ilanları üzerinden başvurunu yaparken ilanların yayın vaktini de kendin seçebilirsin. Gün içinde yayınlanan ilanları görmek istersen ihracat operasyon uzmanı iş ilanları bugün sekmesini seçerek sadece bugünün ihracat operasyon uzmanı iş ilanları üzerinden istediğin ilanlara başvurabilirsin. 

İhracat Operasyon Uzmanı İş İlanları Başvurusu

Eğitimin ve niteliklerinin yeterli olduğunu düşünüyorsan Kariyer.net web sitesinde yer alan ihracat operasyon iş ilanları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin. Bilgi aldıktan sonra ihracat operasyon iş ilanları üzerinden başvuru yapabilmen için Kariyer.net üyeliğinin aktif olması gerekir. Bunun yanı sıra sistemde mutlaka İngilizce olarak hazırlanmış özgeçmişin bulunmalı. Eğitim, lisan, deneyim, sertifika, hobi, proje gibi sistemde yer alan alanları doldurarak güçlü bir özgeçmiş oluşturabilirsin. Sonrasında ise ön yazıyla ya da ön yazısız ihracat operasyon uzmanı iş ilanları sayfasında ilanları olan firmalara başvurmaya başlayabilirsin. Sayfanın kullanımı kolay ve pratiktir. Birçok alanda filtreleme yapmana olanak sağlayarak zaman kaybının önüne geçer. Şehir, pozisyon, departman, çalışma şekli gibi birçok kritere göre filtreleme yapabilirsin. İhracat operasyon uzmanı iş ilanları sayfasında sadece yeni ilanları görmek istersen ihracat operasyon uzmanı iş ilanları yeni sekmesi üzerinden ilerleyebilirsin. Başvuru takibini ise başvurduğun firma sayfaları ve Kariyer.net sistem mesajları üzerinden yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı İhracat Operasyon Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı İhracat Operasyon Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

İhracat Operasyon Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İhracat Operasyon Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İhracat Operasyon Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İhracat Operasyon Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İhracat Operasyon Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

İhracat Operasyon Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İhracat Operasyon Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur