858

İlaç Sanayi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İlaç Sanayi cancel
INC PHARMA İLAÇ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
Export Sales Specialist
INC PHARMA İLAÇ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
DEVA Holding A.Ş.
Analitik Ekipman Kalifikasyon Teknisyeni
DEVA Holding A.Ş.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Satın Alma Uzmanı
Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
HAVER FARMA İLAÇ A.Ş.
Depo Personeli
HAVER FARMA İLAÇ A.Ş.
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 18 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İlaç Sanayi İş İlanları

Toplumun iyileştirilmesi ve geliştirilmesinde önemli bir role sahip olan ilaç sanayi, üretim hacminin genişliğiyle ekonominin kilit noktalarından biridir. İnsan yaşamını doğrudan etkileyen bu sektör ikame edilemeyen ilaçları halka sağlamada görevlidir. Çeşitli bitkisel ve hayvansal ürünlerin laboratuvar ortamında geliştirilerek kullanıma uygun hale getirilmesi bu alanın görev tanımı içerisindedir. Bünyesinde birçok alanda insanla çalışması gereken firmalar, ilaç sanayi iş ilanları ile ihtiyaç duyulan iş istihdamını sağlar. Başvuracağın birime ait özellik ve akademik yetkinliğe sahipsen ilaç sanayi sektörü eleman arayan firmalar arasından sana uygun olanları seçerek aradığın fırsatı yakalayabilirsin.

İlaç Sanayi Çalışanları Ne İş Yapar?

İlaç sanayisinin iş alanlarını idari ve üretim bölümleri olmak üzere iki başlık altında inceleyebiliriz. İdari bölümün içerisinde; bütçe planlaması, pazarlama, tanıtım, insan kaynakları, satış, mali işler, ruhsatlandırma, satın alma gibi departmanlar bulunur. Üretim bölümü içerisinde ise; kalite kontrol, güvence, üretim planlama, AR-GE, bakım, onarım gibi iş alanları vardır. Teknoloji, gelişen sağlık sistemleri ve büyüyen ilaç sektörüyle beraber güncel ilaç sanayi iş ilanları da sayıca artış gösterir. Aldığın eğitim, sahip olduğun belgeler ve niteliklere göre öncelikle çalışacağın bölümü seçerek iş arama yolculuğuna başlayabilirsin. Ardından seçtiğin bölümde yer alan departmanlardan çalışma koşulları, görev tanımı ve niteliği sana uygun olan bir iş kolunu seçerek ilaç sanayi sektörü iş ilanları başlığı altında gerekli filtrelemeleri yapabilirsin. İlaç sanayisi çalışanların iş tanımına uygun olarak yapması gereken görev ve sorumlulukları şunlardır:

  • Kalite uzmanı olarak yapılan projeleri analizleyerek firmaların beklentilerini karşılayacak fikirler üretir.
  • Gelişen teknolojiyle beraber ihtiyaç duyulan endüstri, üretim, kodlama gibi alanlarda mühendislik işleri yapar.
  • Firma çalışanlarının prensipler doğrultusunda çalışmasını düzenler.
  • İstenen ve üretilen ürün dengesini sağlar.
  • Yapılan işleri belli aralıklarla raporlayarak iş takibini yapar.
  • Finans departmanıyla beraber bütçe araştırmaları yürütür.
  • Şirket performansını artırmaya yönelik düzenlemeler yaparak sağlık hizmetlerini geliştirir.

İlaç Sanayi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Başvurmak istediğin ilanda öncelikle senden istenen eğitim seviyesine bakarak kafanda bir fikir oluşturabilirsin. İlaç sanayi iş ilanlarında istenen akademik düzey geniş bir skalaya sahiptir. Ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora gibi her düzeyde alım yapabilen bu sektöre başvururken sahip olduğun mezuniyet belgelerini ekleyerek potansiyel işverenlerinin senin hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsin. Biyoloji, eczacılık, kimya, kimya mühendisliği, moleküler biyoloji ve genetik gibi lisans programlarından mezunsan bu alanda çalışmayı düşünebilirsin. Ayrıca ilan açıklamalarında senden istenen yabancı dil bilgisi ya da tecrübe süresi gibi başlıkların olup olmadığına bakmalısın. İlaç sanayi iş ilanları bay ve kadın çalışma adaylarına sunduğu iş istihdamı ile sahip olduğu birçok departmanı aktif tutmayı amaçlar. Ayrıca ilanda yer alan çalışma saatleri ve koşullarını inceleyerek filtreleme yapabilirsin. İlan açıklamalarından öğrenebileceğin bilgiler ışığında sahip olman gereken detayları öğrenebilir, sana uygun ilanlara başvurarak aradığın fırsatı bulabilirsin. 

İlaç Sanayi Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Sağlığın geliştirilmesinde doğrudan etkisi bulunan ilaçların üretim ve kalite kontrol alanlarının; mikroorganizmalardan arındırılmış, steril bir ortam olması gerekir. Çeşitli ilaç ve yan sanayi ürünlerinin birbirine karışarak farklı bir reaksiyon olmasının önüne geçilmesi gerekir. Laboratuvarda çalışanların bu tarz durumlardan etkilenmemesi ve ısı nem gibi negatif faktörlerin ilaç üretimi aşamasında sorun çıkarmaması için bulunulan ortamın yer kaplaması, duvar gibi unsurlarının kaliteli malzemeden yapılmış olması gerekir. Üretim aşaması dışında çalışabileceğin idari birimler bölümündeki departmanlarda çalışmak istersen bir ofis ortamı ya da ön büro alanlarında görev alabilirsin. Bulunduğun şehir ve özellikle büyükşehirlerde; İstanbul, İzmir, Ankara ilaç sanayi iş ilanları başlıkları altında kendine uygun iş alanları bulabilirsin. Bu sektör, part-time, tam zamanlı ya da stajyer olarak farklı çalışma saatleri barındırır. Aradığın iş standartlarına sahip ilanları incelemen için ilaç sanayi iş ilanları yeni başlıklar altında işe alımlar yapar.

İlaç sanayi iş ilanlarında hangi iş kolları vardır?

Hizmet, üretim, idare, finans, gıda, sağlık gibi birçok iş kolunda ilan açan bu sektör; satış elemanı, firma temsilcisi, kimya mühendisi, mimar gibi nitelikli çalışanları bünyesine alır. İlaç sanayi; depo elemanı, şoför, teknisyen gibi eğitim gerektirmeyen alanlardaki eleman alımlarıyla da geniş bir iş hacmi sunar. İlaç sanayi iş ilanları bayan ve bay başlıkları altında, sahip olduğun niteliklere ve aradığın çalışma ortamına sahip iş imkânını kariyer.net’te kolaylıkla bulabilirsin. 

İlaç sanayi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İş ilanlarında istenen akademik düzeyleri ve teorik bilgileri sağlıyorsan istediğin iş alanına başvuru yapabilirsin. Bu ilanlara başvurabilmek için eğitim ve yabancı dil kriterlerinin yanı sıra bazı kişisel özellikleri sağlaman da beklenebilir. Bunlardan bazıları: problem çözme, analitik düşünce yapısına sahip olma, özgüven, bilimsel konulara ilgi ve yüksek motivasyondur.

İlaç sanayi vasıfsız iş imkânları nelerdir?

Ön lisans, lisans gibi eğitim programlarından mezun olarak ilaç sektörüne girebileceğin gibi herhangi bir eğitim almadan mavi yaka olarak rol alabileceğin departmanlar da vardır. İlaç sanayi sektörü eleman arayanlar başlığı altında kazan operatörü, makam şoförü, el ambalaj elemanı, klima teknisyeni ve depo işçisi gibi birçok vasıfsız iş fırsatını inceleyerek başvuru gönderebilirsin.

İlaç sanayi part-time çalışma olanakları nelerdir?

Çalışma şekilleri ve saatleri değişkenlik gösteren birçok ilan ilaç sektörü bünyesinde yer almaktadır. Tam zamanlı iş fırsatlarının yanı sıra part-time olarak görev alabileceğin başlıklar da bulunmaktadır. Örneğin; markalaşma, finans, reklam gibi alanlarda daha çok bulabileceğin part-time iş fırsatları yoğunluktadır. İstanbul, Samsun, Bursa ilaç sanayi sektörü iş ilanları gibi pek çok iş istihdamı sunar. Böylece aradığın şehirde iş imkânı bulabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İlaç sanayi alanında hangi iş ilanları yer alır?

İlaç sanayi; bitkisel, hayvansal ve çeşitli kimyasal maddeleri kullanarak tedavi amaçlı ürünler üretir. İlaç sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ürettikleri ürün grupları farklılıklar gösterir. İlaç sanayi alanında çeşitli departmanlarda iş ilanları yayınlanır. Temizlik, insan kaynakları, satış, üretim, araştırma ve geliştirme gibi departmanlarda iş ilanları yayınlanmaktadır. Bu sektörde görev almak istiyorsan firmaların oluşturdukları iş ilanlarını inceleyerek sana en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsin.

İlaç sanayi iş ilanları en çok hangi bölgelerde yayınlanır?

İlaç firmaları, Türkiye’nin pek çok farklı ilinde yer alır. İstanbul başta olmak üzere birçok ilde ilaç sektöründe görev alacak birçok personele ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda Ankara, Kocaeli ve İzmir'de de ilaç sanayi iş ilanları yayınlanır. İlaç sektöründe faaliyet gösteren firmalar temizlik, insan kaynakları, satış, üretim ve yönetim alanında görev alabilecek adaylar arar. Pek çok firma genel başvuru ilanları yayınlar. İlaç sektöründe faaliyet gösteren kurumların farklı illerde de üretim ve pazarlama alanları bulunabilir. İlaç sektöründe bulunan firmaların ilanlarını inceleyerek sahip olduğun eğitim ve tecrübeye uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

İlaç sanayi alanında yayınlanan iş ilanlarına nasıl başvurulur?

İlaç sanayi alanında yayınlanan iş ilanlarına Kariyer.net ile ulaşabilirsin. İşverenlerin yayınladıkları iş ilanlarında belirtilen kriterleri inceleyerek sana en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsin. Yeni mezunsan ve iş tecrüben yoksa işverenlerin deneyim sahibi olmayan adaylar için yayınladıkları iş ilanlarını inceleyebilirsin. Kariyer.net filtreleme özelliğini kullanarak sana en uygun iş ilanına kolayca ulaşabilirsin.

İlaç sanayi alanında çalışma ortamları nasıldır?

İlaç sanayisinde çalışma ortamı, görev alınan pozisyona ve hizmet alanına göre farklılık gösterir. İlaç sanayisinde laboratuvar, üretim, paketleme gibi alanlarda çalışılabilir. Bu alanlarda kullanılan araç, gereçler ve makineler birbirinden farklıdır. İlaçların kontrolleri, paketlenmesi ve çeşitli raporların hazırlanmasında görev alınır. Ayrıca bu sektörde farklı pozisyon ve departmanda görev alan personellerin çalışma ortamları da farklıdır.

notifications İş Alarmı kur