420

İstanbul Garson İş İlanları

2 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (3)Filtreleri Temizle

Garson cancel
İstanbul(Avr.) cancel
İstanbul(Asya) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Garson İş İlanları

Garson, yeme-içme sektöründe gelen konuklara servis yapan personeldir. Restoran ya da cafelere gelen müşterilere servis yapan ve masalarına bakan servis görevlisi de garson olarak adlandırılır. Garsonlar,  restoran, kafe, otel gibi yeme-içme ve konaklama mekanlarında çalışır. Yeme-içme sektörüne keyifli vakit geçirmek için gelen konukların istedikleri siparişleri masalarına servis etmek garsonların temel görevidir. Garsonlar, müşteri memnuniyetini sağlamak ve müşterilere en iyi hizmeti sunmakla mükelleftir. Müşteri ile devamlı iletişim halinde kalmak ve onların istek ve şikayetleri ile ilgilenmek de garsonun sorumluluğundadır. Garsonlar ve komiler mekanın salonunda yemek servisi öncesi ve sonrası gerekli düzenlemeleri yapmakla sorumludur. Hesapların ödeme süreci ile de ilgilenen garsonlar, müşteri memnuniyetini sağlamak için çabalar. Garsonların bir diğer görevi de müşterilerin menüde bulunan yemek ve içecekler arasından tercihlerini en doğru şekilde yapmalarına yardımcı olmaktır. Yeme-içme ve eğlence sektörünün yanı sıra turizm alanında da önde gelen illerden İstanbul’da garson ihtiyacı yoğun şekilde görülür. İstanbul garson iş ilanları şehirde çeşitli firmalar tarafından yayınlanır.

İstanbul’da Garson Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalıdır?

Garson olmak isteyen kişilerde belli başlı özellikler ve yetenekler aranır. İlk olarak garsonluk yapacak kişiler, iyi iletişim becerisine sahip olmalıdır. Müşteri ile ilgilenirken kullandıkları dile dikkat etmesi gereken garsonlar, konuklarla tartışmaya girmekten kaçınır. Garsonlar, müşterilerin; dilek, istek ve şikayet gibi geri bildirimlerini dinlemekle de görevlidir. Garsonlar, kişisel hijyen konusunda özenli olmalıdır. Sektör hakkında bilgi sahibi olmak da garsonların sorumlulukları arasında bulunur. Garsonlar, uzun ve vardiyalı çalışma saatlerine adapte olma yeteneğine sahip olmalıdır. İstanbul, yeme –içme sektörünün önde gelen şehirlerinden biridir. İki kıta üzerinde kurulu olan İstanbul’da garson talebi çok yoğundur. Avrupa kıtasında garsonluk mesleğini yapmak isteyenler, İstanbul Avrupa garson iş ilanları yayınlayan firmaları takip edebilir. Garsonluk mesleğini yapmak isteyen adaylar, mesleğe komilik yaparak başlayabilir. Meslekte deneyim ve bilgi kazandıkça şef garsonluğa kadar yükselebilirler. Şef garson olarak iş arayan adaylar, özellikle İstanbul bölgesinde arayış içindelerse İstanbul şef garson ilanları yayınlayan firmaları inceleyebilir. İş birliği ve ekip çalışmasına uygun olan adaylar, bu alanda açılan ilanlara başvuruda bulunabilir.

İstanbul Garson Mesleği İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Garsonluk mesleği için yayınlanan iş ilanları, iş ilanına uygun bölgedeki garson adaylarının çalışmasına imkan sağlar. Garsonlar, yeme- içme sektöründe hizmet veren farklı mekanlarda çalışırlar. Garsonluk mesleği bünyesinde çalışmak isteyen adaylar için yayınlanan iş ilanları birçok farklı şehirde ve farklı kriterlerde yayınlanır. Garson iş ilanları için başvuru yapmak isteyen adaylar, başvuru yapmadan önce firmaların çalışma koşullarının kendilerine uygun olup olmadığını değerlendirmelidir. Örneğin, garson iş ilanları İstanbul Anadolu yakası ilanı yayınlayan bir firmaya, Anadolu yakasında yaşayan adayların başvurması gerekir. Firmaların birçoğu bulundukları bölgeyi ve konumu dikkate alarak iş ilanları yayınlar. İstanbul gibi yeme-içme kültürünün başkenti sayılan bir şehirde, nitelikli garson ihtiyacı çok fazladır. Firmalar tarafından yayınlanan İstanbul garson ilanları diğer şehirlere oranla daha çoktur. Firmalar, ilanlarında aradıkları nitelikleri sıraladıkları gibi adayların bulundukları bölgede olma kriterini de göz önünde bulundurur. Örneğin, garson iş ilanları İstanbul Avrupa yakası ilanı veren bir firma, Anadolu yakasında oturan bir garsonun başvurusunu kabul etmeyebilir. Bazı firmaların iş ilanlarında vardiyalı çalışma sistemi kriteri bulunur. Eğer vardiyalı çalışma sistemi, sizin koşullarınıza uyum göstermiyorsa, başvuru yapmamak doğru bir tercih olur. Bazı garson arayan firmalar belge ve diploma kriterini de ilanlarında bulundurur.

İstanbul Garson Mesleği Ne İş Yapar?

Garson, çalıştığı mekanlarda servis alanını devamlı kontrol eder. Kendine bağlı olarak çalışan servis komilerinin görevlerini yerine getirmesini sağlamak garsonların sorumluluğundadır. Garsonlar, restoranların servise hazır olmasını sağlamakla görevlidir. Otellerde de çalışma imkânı olan garsonlar, müşteri ile iletişim halinde olmak durumundadır. İstanbul otel garson iş ilanları yayınlayan firmalar, otellerde çalışmak isteyen garsonlar için iş fırsatları oluşturur. Garson olmak isteyen adaylar 2 yıl eğitim süresine sahip turizm otelcilik bölümünü bitirip mesleğe başlayabilir. Garson iş ilanı veren firmaların kriterleri arasında diploma bulunabilir. Mesleğe yeni başlayan garson adayları, servis komisi olarak işe başlar. Bu durum göz önüne alındığında İstanbul ve çevresinde yaşayan yeni mezun adaylar, İstanbul garson-komi iş ilanları yayınlayan firmaları takip edebilir. Komilerin görevleri arasında garsonların sunulacak ürünleri almasına yardım etmek bulunur. Siparişi takip ederek garsonu bilgilendirmek de kominin görevleri arasındadır. Komiler; kirli tabakları, çatalları veya bıçakları toplar. Garsonlar sürekli olarak müşterilerin isteklerini dinler. İstanbul’da oturmayan ama bu şehirde garsonluk yapmak isteyen adaylar, İstanbul yatılı garson iş ilanları bay ilanlarını takip edebilir.

İstanbul Garson Mesleği İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Garson mesleği iş ilanlarında bazı firmaların kriterleri arasında diploma ve belge yer alır. Garson olmak isteyen adaylar, üniversitelerin turizm otelcilik bölümünden mezun olurlar. Tecrübe sahibi olmayan garson adayları, servis komisi olarak mesleğe adım atabilir.  Üniversitelere gitmeyen garson adayları usta-çırak ilişkisi ile yetişebilecekleri gibi özel eğitim merkezlerinden garsonluk sertifikası alabilir. İŞKUR’un meslek edindirme kurslarına giden garson adayları, garsonluk belgesi alabilir. İstanbul, turizm sektöründe önde gelen şehirler arasında bulunur. Bu durum nedeniyle İstanbul’da garson arayan firma sayısı çok fazladır. Garson olmak isteyen adaylar, güncel İstanbul garson iş ilanları yayınlayan şirketlere başvurabilir. 

Garson Nasıl Olunur?

Garson olmak isteyen adaylar, üniversitelerin turizm ve otelcilik bölümünden mezun olur. Özel eğitim ve İŞKUR meslek edindirme garsonluk kurslarına da gidebilen garson adayları, garsonluk sertifikası alabilir. Okula ya da özel eğitim merkezlerine gitme imkânı bulunmayan adaylar usta –çırak ilişkisi ile bu alanda yetişebilir. Üniversitelerin iki yıl eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun ya da garsonluk sertifikası sahibi adaylar, işe servis komisi olarak başlar.

Garson Mesleğinin İş Olanakları Nelerdir?

Garson mesleği gereği, yeme-içme sektöründe görev yapan servis personeldir. Garsonlar; restoran, kafe, bistro, bar, pastane gibi birçok farklı mekanda çalışma imkanı bulur. Otel gibi turizm işletmelerinde de çalışma imkanı bulan garsonlar, uzun çalışma saatlerine adapte olmalıdır. Garsonlar, müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışmalıdır. Müşteriler ile sürekli iletişim halinde olan garsonlar, servisin kalitesini de artırır.

İstanbul Garson İş İlanları Çalışma Ortamı ve Koşullar Nelerdir?

Garson iş ilanları yayınlayan firmaların bazılarında diploma ve belge kriteri bulunmaz. Bazı firmalarda ise diploma ve belge kriteri bulunur. Garsonluk için başvuru yapacak adaylar, ilanları değerlendirip başvuru yapmalıdır. Çalışma ortamını ve koşullarını değerlendiren adaylar, kendisine uygun bulması halinde firmaya başvuru yapmalıdır. Firmalar, garson iş ilanları yayınlayarak deneyimli ya da deneyimsiz adaylar arar. Firmaların birçoğu bulundukları bölge özelinde ilan verir. İstanbul Anadolu yakasında olan firma personel arayışını İstanbul Anadolu garson iş ilanları başlığı altında yayınlar.

Garson Ne Kadar Ücret Alır?

Garsonların aldıkları ücretler çalıştıkları mekânlara göre değişiklik göstermektedir. Deneyimli olup olmadıklarına göre değişen garson maaşları, yeni başlayanlar için asgari ücret düzeyindedir. Deneyim arttıkça maaşlarda da artış olur. Müşterinin memnun olması durumunda bahşişler de ek gelir olarak garsonların kazancına eklenir. Deneyimi artan garsonlar, şef garson olduklarında maaşlarında da belirli bir artış görür. İyi bir şef garsonun ücreti firmaya göre değişmekle birlikte yüksek olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul garson iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Kariyet.net üzerinden İstanbul'daki garson iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. Bunun için yapman gereken sistemde bir üyelik oluşturmak ve ardından bir öz geçmiş hazırlamak. Gerekli adımları takip ederek öz geçmişini kolayca hazırlayabilirsin. Öz geçmişini Türkçe ya da İngilizce olarak hazırlayabileceğin gibi, dileğin zamanda da güncelleyebilirsin. Bu sayede, kariyet.net sitesinde yayınlanan İstanbul’daki tüm garson iş ilanlarını görüntüleyebilir, detaylarını inceleyebilir, aynı zamanda da “Başvur” butonunu tıklayarak başvuru sürecini tamamlayabilirsin.  

İstanbul garson iş ilanları en çok hangi semttedir?

İstanbul, hem turizm açısından hem de iş dünyası açısından oldukça yoğun bir ildir. Bu sebeple Avrupa ve Anadolu olmak üzere İstanbul’un her iki bölgesinde de çok sık garson iş ilanı yayınlanır. İstanbul’daki tüm garson iş ilanlarına Kariyer.net/is-ilanlari/istanbul-garson üzerinden ulaşabilir ve kolayca başvurunu yapabilirsin. 

En kazançlı İstanbul garson iş ilanları nelerdir?

İstanbul’daki en kazançlı garson iş ilanlarını Kariyer.net/is-ilanlari/istanbul-garson üzerinden görüntüleyebilirsin. Ancak daha detaylı inceleyebilmek ve başvuru yapabilmek için sistem üzerinde bir öz geçmiş oluşturmalısın. Oluşturacağın bu öz geçmiş, İstanbul’daki garson iş ilanlarına kolay ve hızlı bir şekilde başvuru yapabilmeni sağlar.  

İstanbul en güncel garson iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

İstanbul bulunduğu stratejik konumu sayesinde turizm ve iş dünyası bakımından oldukça hareketli bir ildir. Bu sebeple, restaurant / cafe / bar, gıda hizmetleri, yiyecek hizmetleri, konaklama ve otelcilik gibi pek çok alanda garson iş ilanları yayınlanır. İstanbul’daki en güncel garson iş ilanları için Kariyer.net/is-ilanlari/istanbul-garson sayfasını ziyaret edebilirsin.   

notifications İş Alarmı kur