408

Kalite Güvence Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kalite Güvence Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kalite Güvence Uzmanı İş İlanları

Kalite Güvence Uzmanı İş İlanları

Kalite güvencesi, ürün, hizmet sunma aşamasında sorun yaşanmasını önlemek amacıyla yapılır. Kalite güvence uzmanı iş ilanları sayesinde firmalar, üretimin kalite standartlarına uygun çıkması ve bunun sürdürülebilir olmasını sağlayacak, üretimde oluşabilecek hataları, problemleri önleyebilecek, nitelikli adaylar ile buluşturulur.

Kalite güvence uzmanı iş ilanları ile, yönetimi temsilen çalışacak, proje hazırlayıp, onaya sunacak, işlerin planlı şekilde yürümesini sağlayacak sorumlu kişilere kolayca ulaşılır. Kalite güvence uzmanları, çalışan yeterliliği, kaynak temini, kontrol süreci planlaması, çalışma sisteminin belirlenmesi, uygun veya uygunsuz olanların belirlenip tedbir alınması, bunların belge haline getirilerek onaylatılması gibi birçok sorumluluğu aynı anda üstlenir.

Kalite Güvence Uzmanı İş İmkanları

Kalite güvence uzmanı, sunulan ürün, verilen hizmetlerin, müşteri taleplerine göre, istenilen kalite planı dahilinde çalışmasını sağlar. Kalite güvence uzmanı iş ilanlarında talep edilen görevler aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

 • Kaliteyi arttıracak, yeni hedefler, stratejik planlar oluşturarak bu çalışmaları üstleriyle paylaşma Kalite güvencesi ile ilgili kusur, sorunları tespit etme, tanımlama, müşteri geri bildirimlerini takip etme ve gereken çözümleri uygulamaya koyma
 • Kalite güvence sistemlerinin daha iyi ve doğru biçimde çalışması için iyileştirme, güncelleme çalışmaları yapma
 • Yasal prosedürleri takip etme, ürünlerin yasal şartlara uygun olup olmadığını kontrol edip emin olma

Kısacası, kalite güvence uzmanı daha kaliteli üretim süreçleri için oluşturulan projelerin yöneticilerle paylaşılıp hayata geçirilmesini sağlar.

Kalite Güvence Uzmanı İş İlanlarında Aranan Şartlar

Kalite güvence uzmanı iş ilanlarına göre, çalışmak isteyenlerin üniversitelerin lisans bölümlerinden, kimya, mühendislik ya da eczacılık bölümünden mezun olman beklenir. Ancak bu firmanın bulunduğu sektör ile ilgilidir.

İlaç sektörü için verilmiş kalite güvence uzmanı iş ilanlarında, eczacılık bölümünden mezun olman istenilir. Gıda alanında çalışmakta olan bir şirketin kalite güvence uzmanı iş ilanlarında ise gıda mühendisliği olman beklenir. Okuduğun bölüm alanında çalışan şirketler tarafından yayınlanan kalite güvence uzmanı iş ilanlarını takip etmelisin. Kalite güvence uzmanı iş ilanlarında karşılanması beklenilen şartlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Fen, tıp veya mühendislik fakültelerinden mezun olmak
 • Kalite standartlarına hakim olmak
 • Sektör deneyimi kazanmak
 • Proje yönetimi konusunda bilgi sahibi olmak

Kalite güvence uzmanı iş ilanları şeklinde kariyer.net sitesinde aratma yaparak, sana uygun iş imkanlarını görebilirsin.

Kalite Güvence Uzmanı Görev ve Sorumlulukları

Kalite güvence uzmanı yasal mevzuatlara uygun, şirket politikası içinde, güvenli bir şekilde çalışmalıdır. Kalite güvence uzmanı iş ilanlarında aranılan adaylar için istenilen bazı sorumlulukları aşağıda görebilirsin.

 • Titiz, disiplinli ve sorumluluk bilincine sahip olmak
 • İletişim becerisi yüksek olmak
 • Ekip ile uyumlu çalışabilmek
 • Operasyonel yönü güçlü olmak
 • Detay odaklı çalışmak, takip yeteneğine sahip olmak
 • Problem çözme becerisine sahip, sonuç odaklı olmak

Kalite güvence uzmanı iş ilanlarında belirtildiği üzere, iş vereninin verdiği talimatların zamanında yerine getirilmesi gibi sorumlulukları da vardır. Kalite güvence iş alanları ve sektör tercihi yaparken, eğitimin, yeterliliklerin, ilgini çekecek ve seni mutlu edebilecek doğru seçimler yapmak önemlidir.

Kariyer.net’te kalite güvence uzmanı iş ilanları yeni kontrolü ile aratma yaparak, kendine doğru ve bilinçli iş alanları seçebilirsin. Doğru alan ve iş yeri seçimi ile daha mutlu, daha başarılı bir kariyer oluşturabilirsin.

Kariyer.net üzerinden kalite güvence uzmanı arayan firmalar  ı listeleyebilir, iş başvurusunda bulunabilirsin.

 • Gıda firmaları
 • İlaç firmaları
 • Kimyasal ürün hizmeti veren firmalar
 • Tekstil firmaları
 • Enerji firmaları

Kariyer.net sitesinde kalite güvence uzmanı iş ilanları olarak aratma yapabilir, tüm sektördeki firmaların kalite güvence uzmanı iş ilanlarını görebilirsin. Kalite güvence ile kalite kontrol birbirini destekleyen, iki farklı koldur. Her ikisi de işin daha sağlıklı ilerlemesi amacıyla çalışır ama yöntemleri farklıdır.

Kalite kontrol ise, ürünün üretim aşamasında yapılan standartlara uygunluk testleri, kontrollerdir. Sadece standartlara uygun olup olmadığını değerlendirir. Üretici, imalatçı, montajcı ya da yüklenici tarafından yapılır. Kalite güvence sistem, Kalite kontrol ise uygulamadır.

Kalite Güvence Uzmanı Olmanın Avantajları

Kalite güvence uzmanı olarak çalışmanın avantajlarını fazlasıyla görebilirsin. Özel sektörde çalışmak, sana birçok açıdan esneklik sağlayabilir. Bu da ek iş yaparak ek kazanç elde etmene olanak sağlayabilir. Ayrıca sınav şartı da bulunmaz.

Kalite güvence uzmanı olmanın az da olsa dezavantajları da bulunur. Sadece özel kurumlara bağlı olarak çalışılır ve bu sebeple iş olanakların kısıtlanabilir. Detayları kaçıran, çözüme odaklanamayan, titiz ve dikkatli çalışamayan, disiplini az kişilerdensen bu işte zorluk çekebilirsin.

Yurt dışında kalite güvence uzmanı olarak çalışabilmek için; fen, tıp veya mühendislik fakültelerinden mezun ve yurt dışında geçerli, denk diploma sahibi olman şarttır. Ayrıca yabancı dil bilmek, yurt dışında çalışma iznine sahip olmak, kalite standartlarına ve proje yönetimi alanlarına hakim olmak, sektörde tecrübeli olmak gibi niteliklerinin de olması gerekir.

Kalite Güvence Uzmanı Maaşları

Kalite güvence uzmanı iş ilanlarında önerilen maaş, işyerine, sektöre, işin kapsamı ve alınan sorumluluğa, deneyim süresi gibi çeşitli, önemli özelliklere göre değişim gösterebilir. İlk işe girişte alınan ücret ile tecrübeli kalite güvence uzmanları maaşları arasında farkları çıkabilir. Kalite güvence uzmanı iş ilanları vasıtasıyla kalite güvence uzmanı arayanlar, mesleğe ve tecrübeye uygun miktarlarda maaş verirler.

Kariyer.net web sitesine üye olup, platform üzerinden kendine bir özgeçmiş oluşturman yeterlidir. İş ilanlarını aratırken, farklı filtreler kullanmak işini çok kolaylaştırır. “Tarih” filtresini kullanarak güncel kalite güvence uzmanı iş ilanları sonuçlarını görebilirsin. Sektör filtresini seçerek, ya da kalite güvence uzmanı iş ilanları yazarak ilanları aratabilir, ilgini çekenlerin detaylarını inceleyebilir, Başvur butonunu kullanarak iş başvurunu kolayca gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Kalite Güvence Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Kalite Güvence Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Kalite Güvence Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kalite Güvence Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kalite Güvence Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kalite Güvence Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kalite Güvence Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Kalite Güvence Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Kalite Güvence Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur