keyboard_arrow_down
579

Kalite Kontrol Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kalite Kontrol Mühendisi cancel
Sentez Grup Ambalaj San ve Tic A.Ş
Kalite Kontrol Mühendisi
Sentez Grup Ambalaj San ve Tic A.Ş
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
PERGO MEDİKAL VE İLAÇ SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Kalite Kontrol Mühendisi
PERGO MEDİKAL VE İLAÇ SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
ATEŞÇİ M.MÜHENDİSLİK MAK.İNŞ.Y.EL.AV S.M.İ.D.T.LTD.ŞTİ
Kalite Kontrol Mühendisi
ATEŞÇİ M.MÜHENDİSLİK MAK.İNŞ.Y.EL.AV S.M.İ.D.T.LTD.ŞTİ
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Eltaş Transformatör  San. ve Tic.  A.Ş.
Kalite Kontrol Mühendisi
Eltaş Transformatör San. ve Tic. A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 12 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kalite Kontrol Mühendisi İş İlanları

Kalite kontrol mühendisi, bir ürünün kalitesini ve ürünün yapılma aşamasının kalitesini ölçmek, denetlemek, düzeltmek, kontrol etmek amacıyla mühendislik alanlarının gerektirdiği işlemleri ve yöntemleri uygulayan meslek grubudur. Kalite kontrol mühendisi bir ürünün imal edilmesinde, bir yazılım üzerine ve daha birçok alanda kamu ya da özel sektörde iş bulma olanağına sahiptir. Bir kalite kontrol mühendisi üretim merkezinde üretim standartlarının kontrol edilmesi ve uygulanma aşamasında faaliyet gösterir. Bu meslek grubu ile ilgili inceleme yapan neredeyse herkes eğitim şartlarını merak eder. Kalite kontrol, kurumların yer aldığı sektörde imal ettiği ürünlerinin kalitelerinin kontrol edilme aşamasını temsil eder. Bundan dolayı üretici firmalar genellikle Mühendislik Fakültesi'nden mezun olan adayları tercih eder. Mühendislik Fakültesi içerisinde yer alan ve üniversite sınavında sayısal alandan seçilen bölümlerde eğitim alma koşulu bu alan için bir ölçüt olarak belirlenmektedir. Sen de kalite kontrol mühendisi iş ilanları için başvuru yaparken işletmenin senden istediği nitelik ve donanımlara sahip olup olmadığına dikkat ederek başvurunu tamamlayabilirsin.

Kalite Kontrol Mühendisi Ne İş Yapar?

Kalite kontrol mühendisi arayan firmalar faaliyet gösterdikleri sektör içerisinde kendileri için belirli bir hedef belirler. Bu hedefler kapsamında bazı kalite standartları ortaya koyarlar. Standartlara uygun olacak şekilde çalışmaların sürdürüldüğünden ve üretim yapılmasından kalite kontrol mühendisleri sorumludur. Bir kalite kontrol mühendisi genellikle şu görevlere sahiptir:

  • Önemli çalışanlardan biri olduğunu unutmadan titizlikle çalışmalıdır,
  • Üretim aşamalarını kontrol etmelidir,
  • Üretim esnasında gözden kaçmış olan aşamaları tespit etmelidir ve onları düzeltmelidir,
  • Üretim departmanında çalışan işçi ve makinelerin verimli çalışması için koşulları sağlamalıdır,
  • Ürün kalitesini arttırmak için raporlar hazırlamalıdır.
  • Bir ürünün müşteri görmeden önceki bütün süreçlerini dikkatle takip etmelidir.

Kalite Kontrol Mühendisi Nasıl Olunur?

Kalite kontrol mühendisi olmak için bu alanda yeterli donanıma sahip olacak şekilde eğitim alınmalıdır. Firmalar çoğunlukla Mühendislik Fakültesinden mezun olan adayları işe almayı tercih eder. Bunun dışında kalite mühendisleri iyi iletişim becerisine sahip olmalı, takım çalışmasına uyum sağlamalıdır. Ayrıca problem çözme ve liderlik becerisine sahip olmalıdır. Bunun dışında teknoloji ile araları iyi ve bilgisayar programlarına hakim olmalıdırlar. Güncel kalite kontrol mühendisi iş ilanları detaylarına göz atarak firmaların beklentileri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsin.

Ülkemizde kalite kontrol mühendisine ihtiyaç var mı?

Kalite kontrol mühendisleri özel sektörde istihdam edilme olanaklarına sahip olan çalışanlardır. Kalite kontrol mühendisleri bir ürünün kalitesini ölçmek, belirlemek ve kontrol etmek gibi işleri mühendislik bilimine uygun olarak yaparlar. Birçok farklı sektörde üretim yapan firmalarda kalite kontrol mühendislerine ihtiyaç duyulur. Kalite kontrol mühendisi arayan birçok şirketin güncel kalite kontrol mühendisi iş ilanlarına ulaşmak oldukça kolaydır. Kariyer.net’i ziyaret ederek sayısız iş ilanına ulaşabilirsin.

Kalite kontrol mühendisi iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Kalite kontrol mühendisi iş ilanlarına başvurmak için istenilen kriterlere sahip olmak gerekir. Mühendislik fakültesinden mezun olmak bu nitelikler arasındadır. Bu mesleki yeterliliklere sahip olan kişiler kalite kontrol mühendisi iş ilanı seçeneklerine başvurabilir. Firmanın faaliyet gösterdiği sektör, görev tanımı noktasında belirleyicidir. Sen de farklı ilanlara göz atarak sana uygun olduğunu düşündüğün firmalara başvuru yapabilirsin.

Kalite kontrol mühendisi hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Kalite kontrol mühendisi olarak mesleğinde çalışacak kişilerin öncelikle bazı özelliklere sahip olması gerekir. Kalite mühendisleri iyi iletişim becerilerine sahip ve takım çalışmasına uyum gösterebilen kişiler olmalıdır. Problem çözme becerisi, stres altında etkin çalışabilme ve çözüm odaklı pratik yollar belirleyebilmek de kalite kontrol mühendislerinde aranan özellikler arasındadır. İlan detaylarını inceleyerek firmaların talep ettiği kriterler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Kalite kontrol mühendisi iş ilanlarının en fazla olduğu yer neresidir?

Kalite kontrol mühendisi olarak mesleğinde çalışmak isteyen kişilerin çalışma alanları oldukça fazladır. Gıda, tekstil, otomotiv, üretim, sanayi, makine ve daha birçok sektörde çalışma olanağına sahip olan gıda mühendislerinin görev tanımı ve çalışma ortamları görev aldıkları sektöre göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca kalite kontrol mühendisi iş ilanları Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir gibi kalabalık illerde daha yoğundur.

Sıkça Sorulan Sorular

Kalite kontrol mühendisi olmak için üniversitede hangi bölüm okunmalıdır?

Kalite kontrol mühendisi olmak isteyen kişilerin bu alanda eğitim alması gerekir. Kalite kontrol mühendisi olarak kariyer yapmak istersen üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim alman beklenir. Üniversitelerin Mühendislik Fakültesi’nde yer alan lisans bölümlerinden başarıyla mezun olduğun takdirde uzmanlaştığın alanda kalite kontrol mühendisi olarak görev alabilirsin. Birçok farklı bölgede yer alan ve çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların yayınladığı iş ilanlarına göz atabilirsin. Kalite kontrol mühendisi iş ilanlarından sana en uygun olanlara başvuru yaparak geri dönüş alabilirsin.

Kalite kontrol mühendisi hangi üretim teknolojilerini bilmek gerekir?

Kalite kontrol mühendisi olarak kariyerinde ilerlemek istersen üretim teknolojilerini bilmen gerekir. Üretim sürecini kontrol etmen ve üretim sırasında gözden kaçması mümkün olan aşamaları tespit etmen görevlerin arasında yer alır. Bu gözden kaçan aşamaların tespiti yapıldıktan sonra düzeltilmesinin sağlanması büyük önem taşır. Aynı zamanda üretim kalitesini artıracak raporlar hazırlayan kalite kontrol mühendisleri ürünlerin tüm aşamalarını takip eder. Üretim sürecinde kullanılan aşamalara ve yöntemlere hakimsen bu alanda yayınlanan iş ilanlarına göz atıp başvurunu yapabilirsin.

Kalite kontrol mühendisi olarak çalışmak için hangi şehirlerde iş imkanı var?

Kalite kontrol mühendisi pozisyonunda çalışabilecek elemanlara sık sık ihtiyaç duyulur. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar bu pozisyonda çalışacak uzmanlar için iş ilanları yayınlar. Bu alanda çalışmayı planlıyorsan hangi bölgelerde yoğun olarak kalite kontrol mühendislerine ihtiyaç duyulduğuna göz atabilirsin. Sanayinin yoğun olduğu bölgelerde yer alan firmalarda kalite kontrol mühendislerine sıklıkla ihtiyaç duyulması mümkündür. Kocaeli, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde kalite kontrol mühendisi iş ilanları yaygın olarak yayınlanır. Bu bölgelerdeki iş ilanlarından sana uygun olanlara başvurabilirsin.

Kalite kontrol mühendisi hangi yönetim sistemi standardına göre çalışır?

Birçok sektörde çalışabilecek kalite kontrol mühendisleri için iş ilanları yayınlanır. Kalite kontrol mühendisi pozisyonunda çalışarak kariyer yapmayı amaçlarsan bu alandaki çalışma koşullarına göz atabilirsin. Kalite kontrol mühendisleri çeşitli yönetim sistemi standartlarına göre çalışabilir. Farklı alanlarda üretim yapan firmalar hedeflerine yönelik olarak kalite standartları oluşturabilir. Bu standartlara uygun bir biçimde üretim yapılması ve faaliyet gösterilmesi için kalite kontrol mühendisleri görev alır. Firmaların üretim sürecinde gerekli olan aşamaların belirli standartlara göre yürütülmesinde kalite kontrol mühendisleri rol oynar.

notifications İş Alarmı kur