1319

Müşteri Temsilcisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Müşteri Temsilcisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 27 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Müşteri Temsilcisi İş İlanları

Geniş iş sahası oluşturan birçok firma, müşteri memnuniyetini ön planda tutar ve bu doğrultuda bazı personelleri bünyesinde barındırır. Müşteri memnuniyetini sağlamak ve müşterilerin öneri ya da şikayetlerini dinlemek amacı ile istihdam edilen kişiler müşteri temsilcileridir. Müşteri temsilcileri; bünyesinde bulunduğu firma ile ilgili bütün soruları cevaplar ve potansiyel müşterileri firmaya yönlendirir. Daha birçok farklı görevi bulunan müşteri temsilcileri, bir firma için oldukça önemlidir. Eğer sen de müşteri temsilcisi olarak görev almak istiyorsan müşteri temsilcisi iş ilanları sayfasını ziyaret edebilirsin. Müşteri temsilcisi iş ilanları sayfasında yer alan iş ilanlarını ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir, sana uygun olan birden çok ilana başvuruda bulunabilirsin. 

Müşteri Temsilcisi Ne İş Yapar?

Temel görevi firma ve ürün hizmetleri ile ilgili konularda müşterileri bilgilendirmek olan müşteri temsilcilerinin çeşitli görevleri bulunur. Müşteri temsilcisi iş ilanları bay ve kadın adaylar için yayınlananlara başvuru yapmadan önce, bu görevler hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Müşteri temsilcisi işini yaparken müşteri çağrılarına cevap vermeli, herhangi bir şikayet durumunda bu şikayetleri telefon, sosyal medya gibi çeşitli yollarla çözüme kavuşturmalısın. Ürün ve hizmetler hakkında müşterilere bilgi aktarmalı, görüşme sırasında müşterilerin isim, telefon numarası, ödeme bilgisi gibi çeşitli bilgilerini kayıt altına almalısın. Müşteri temsilcisi iş ilanları yeni yayınlananlara başvuracak adayların görev ve sorumluluklarından biri de müşteri hesap bilgilerini kaydederek müşteri hesabı açmaktır.

Müşteri Temsilcisi Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel müşteri temsilcisi iş ilanlarına başvuruda bulunacak olan adayların sahip olması gereken bazı özellikler şunlardır:

  • Müşteri temsilcisi iş ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların düzgün bir diksiyona sahip olması gereklidir. Etkileyici bir şekilde konuşabilmeli, düşüncelerini müşterilere net bir şekilde aktarabilmelisin. 
  • Etkin dinleme becerisi gösterebilmeli, sözlü ve yazılı iletişim kabiliyetine sahip olmalısın. 
  • Çözüm odaklı bir yapıya sahip olmalı, müşterilerin şikayetlerine yönelik yaratıcı çözüm önerileri sunabilmelisin. 
  • Müşteri temsilcisi iş ilanları İzmir gibi çeşitli illerde görev almak isteyen kişilerin takım çalışmasına yatkın olması gereklidir.
  • Bahsedilen özelliklerin yanı sıra, ilan özelinde bazı niteliklere sahip olman istenebilir. Örneğin müşteri temsilcisi iş ilanları bayan adaylar için yayınlanan ilanlar, yalnızca kadın adayların başvurusuna açıktır.

Müşteri temsilcisi olmak için sahip olunması gereken eğitim koşulu nedir?

Müşteri temsilcisi iş ilanları İstanbul ve diğer farklı illere hitap eden ilanlara başvuruda bulunabilmek için sahip olunması gereken resmi bir eğitim şartı bulunmayabilir. Fakat en az lise düzeyi eğitime sahip olan ve halkla ilişkiler, işletme, reklamcılık ya da pazarlama gibi bölümlerden mezun olan kişiler mesleğe adım atabilir. Sahip olunması gereken eğitim şartı, ilan özelinde farklılık gösterebilir. 

Müşteri temsilcisi ihtiyacı bulunur mu?

Birçok firma, müşterilerin memnuniyetini kazanma amacı ile faaliyetlerini yürütür. Müşterilerin memnuniyetini kazanmak ve firma ile müşteri arasında bir köprü kurmak için ihtiyaç duyulan kişiler müşteri temsilcileridir. Dolayısıyla hemen her sektörde müşteri temsilcilerine ihtiyaç duyulur. 

Müşteri temsilcisi iş ilanlarında yer alan çalışma şekilleri nelerdir?

Müşteri temsilcisi iş ilanlarında farklı çalışma şekilleri bulunabilir. Firmaların ilgili departmanlarında görev alan müşteri temsilcilerinin çalışma şekli çoğunlukla tam zamanlı olur. Home office şeklinde çalışan müşteri temsilcilerinin serbest zamanlı olarak çalışabildiği de görülür. Müşteri temsilcisi iş ilanlarını inceleyerek ilanlarda yer alan çalışma şekilleri hakkında bilgi sahibi olabilirsin. 

Müşteri temsilcisi iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Müşteri temsilcisi iş ilanlarına başvuru yapmak için kariyer.net'te yer alan ‘İş Ara’ butonuna tıklayabilirsin. Karşına çıkan iş ilanları sayfasının sol kısmından pozisyon olarak müşteri temsilcisi seçeneğini seçebilirsin. Aynı zamanda yaşadığın şehri de filtre bölümünden işaretlemelisin. Örneğin Ankara’da yaşıyorsan şehir olarak Ankara’yı seçerek müşteri temsilcisi iş ilanları Ankara sayfasına gelebilir, incelediğin ilanlara başvuruda bulunabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Müşteri temsilcisi nasıl olunur?

Müşteri temsilcisi olmak için en az lise mezunu olmak gerekir. Bazı şartlarda en az bir yıl satış tecrübesi ya da çağrı merkezi tecrübesi aranmaktadır. Müşteri temsilcisinin, belirlenen ihtiyaçlara yönelik satış planları oluşturması gerekir. Bunun yanında hedef alınan pazar ve müşteriler ile ilgili data toplanmalıdır. Müşteri temsilcisi, müşteriler ile çalıştığı şirket arasında köprü görevi görmelidir. Çalışma öncesinde ofiste gerekli hazırlıkları gözden geçirmeli ve hazırlıklı olmalı, telefon ile müşterilere yönelik aramalar yapmalıdır. Bazı şirketlerde görev alabilmek için özel eğitimlere katılarak sertifika alman gerekir. Ayrıca büyük şirketler kendi bünyesinde çalışacak müşteri temsilcilerini işe almadan önce belirli eğitimler de verebilir.

Müşteri temsilcisi iş ilanlarının en yoğun olduğu şehirler hangileridir?

Müşteri temsilcisi iş ilanlarının yoğunlukta olduğu şehirler büyük şehirlerdir. Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi şehirlerde ağırlıklı olarak müşteri temsilcisi iş ilanlarıyla karşılaşabilirsin. Büyük şehirlerde bulunan iş ilanları da ilçelere göre farklılık gösterebilir. Büyükşehirlerin nüfus olarak yoğun ve gelişmiş ilçelerinde müşteri temsilcisi iş ilanları yoğun olarak yayınlanır. Bulunduğun şehirde müşteri temsilcisi ilanı olup olmadığından haberdar olmak için Kariyer.net üzerinden ilgili filtrelemeyi kullanarak şehir tercihi yapabilirsin. Müşteri temsilcisi olarak çalışmaya başlamak istiyor veya kariyerini bu alanda sürdürmeyi düşünüyorsan kariyer.net üzerinden ilgili ilanlara başvurabilirsin.

Müşteri temsilcisi çalışanları hangi sektörlerde çalışır?

Müşteri temsilcileri genellikle destek ve satış alanında çalışmaktadır. Kariyer.net'te bulunan müşteri temsilcisi iş ilanları incelendiğinde çağrı merkezi satış temsilcisi, çağrı merkezi müşteri temsilcisi, İngilizce bilen müşteri temsilcisi, Almanca bilen müşteri temsilcisi, Felemenkçe bilen müşteri temsilcisi, Fransızca bilen müşteri temsilcisi gibi iş ilanlarıyla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Dil bilmek, müşteri temsilcisi iş ilanlarında oldukça önemlidir. Ayrıca müşteri temsilcisi ve organizasyon sorumlusu gibi ilanlar da sektörde yayınlanır. Müşteri temsilcileri home office olarak evde de çalışabilir. Birçok firma, gelişen teknoloji ile birlikte bünyesinde bulundurduğu müşteri temsilcilerine home office çalışma imkânı sunar.

Müşteri temsilcisi iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Müşteri temsilcisinde aranan kriterler arasında tecrübe yer alır. Satış konusunda azimli olmalı ve kendine güvenmelisin. Sözlü iletişim becerinin gelişmiş olması ve iyi bir telaffuza sahip olman gerekir. Ayrıca ikna yeteneğine de sahip olmalısın. Müşteri temsilcisi, temel bilgisayar becerilerine hâkim olmalıdır. Takım çalışmasına yatkın ve uyumlu olması da gerekir. Müşteri temsilcisi, takım arkadaşının motivasyonunu düşürmemeli ve bir problemle karşılaşıldığında çözüm odaklı davranmalıdır. Erkek adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması gerekir. Müşteri temsilcilerinin lise, ön lisans ya da lisans mezunu olmaları gerekir. Müşteri temsilcisi ilanları genellikle tam zamanlı olarak yayınlanır. Adayın tam zamanlı çalışmaya uygun olması da aranan kriterlerden biridir.

notifications İş Alarmı kur