23

Okul Müdür Yardımcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Okul Müdür Yardımcısı cancel
TEZER ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ SPOR MAL.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
Okul Müdür Yardımcısı
TEZER ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ SPOR MAL.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Final Okulları
İngilizce Zümre Başkan Yardımcısı
Final Okulları
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Okul Müdür Yardımcısı İş İlanları

Okul müdür yardımcıları görev tanımları gereği okul içerisinde eğitim, öğrenci, bakım, onarım, kontrol, düzen ve protokol gibi görevleri üstlenir. Okul müdür yardımcıları okul müdürlerinden sonra okuldaki en yetkili kişidir ve gerektiği durumlarda müdürün yerine geçebilir. Okul müdür yardımcıları okullardaki günlük düzenin işleyişinden ve gerekli görevlerin ve yazışmaların yapılmasından sorumlu olur. Okul müdür yardımcısı olmak için öğretmenlik görevini tecrübe etmen ve çalıştığın okulun sistemine hakim olman beklenir. Okul müdür yardımcıları çalıştığı okulda öğretmenler ile iyi iletişim kurabilmeli ve okul düzeninde öğretmenler ile birlikte hareket edebilmelidir. Öğretmenlerin istek ve beklentileri doğrultusunda müdür ile iletişim kurmalı ve gerekli durumlarda aksiyon alabilmelidir. Okul müdür yardımcısı iş ilanları ile istediğin kurum ve kuruluşlarda çalışabilir ve kariyerini bu yönde çizebilirsin. 

Okul Müdür Yardımcısı Olmak İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Okul müdür yardımcısı olmak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen bazı şartları yerine getirmiş olman gerekir. Okul müdür yardımcısı, görev aldığı okulun düzenini sağlar. Aynı zamanda, müdür ile koordineli şekilde çalışarak karar alma konusunda müdüre yardımcı olur. Okul müdür yardımcısı arayanlar başvuranlarda şu özellikleri ararlar:

  • Okul müdür yardımcısı olmak için üniversitelerin eğitim fakültesinden mezun olmalı veya pedagojik formasyonunu tamamlamış olmalısın.
  • MEB’in yapmış olduğu okul müdür yardımcılığı için gerekli sınava girmeli ve eğitim yönetimi sertifikasına sahip olmalısın.
  • Meslek hayatında en az 2 yıllık öğretmenlik tecrübesine sahip olmalısın.
  • Resmi olaylara ve durumlara karşı tecrübeli olmalı ve gerekli mevzuatları bilmelisin.
  • İletişimi yüksek olmalısın ve çalışma ortamında gerektiği zaman müdürün görevlerini üstelenebilmelisin.
  • İdarecilik deneyimine sahip olmak tercih edilme şansını artırabilir.

Okul Müdür Yardımcısı Çalışma Koşulları Ve Ortamı Nasıldır?

Okul müdür yardımcısı olarak ilkokul, ortaokul ve lisede çalışabilirsin. Okul müdür yardımcıları çalışma saatleri görev yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Okul müdür yardımcıları genellikle hafta içi çalışırlar, hafta sonları çalışmazlar. Fakat resmi veya acil durumlarda hafta sonları görev almaları da gerekebilir. Okul müdür yardımcısı iş ilanları İstanbul ve okul müdür yardımcısı iş ilanları Ankara olarak yayınlanan ilanlardan büyük şehirler için aranan kriterlere bakarak genel bir fikir edinebilir, çalışma koşulları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsin. Okul müdür yardımcılarının yarı zamanlı çalışma imkanı yoktur. Tam zamanlı çalışırlar ve hafta içleri mesai saatleri 08:00-17:00 arasındadır.

Okul müdür yardımcısı iş ilanlarına nereden ulaşabilirim?

Güncel okul müdür yardımcısı iş ilanlarına kariyer.net’ten ulaşabilirsin. İlanları çalışmak istediğin şehrin konumuna göre daraltabilir ve başvurularında zaman kazanabilirsin. Gerekli eğitimleri aldıysan ve bu alanda çalışmak için özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan, verilen ilanlara başvurabilir ve kariyerini bu yönde çizebilirsin.

Okul müdür yardımcısı nasıl olunur?

Okul müdür yardımcısı olmak için öncelikle eğitim fakültesinden mezun olmalı veya pedagojik formasyonunu tamamlamış olmalısın. Okul müdür yardımcısı olmak için öğretmen olarak görev yapmış ve bu alanda tecrübe edinmiş olmalısın. Okul müdür yardımcıları çalıştıkları okullarda günlük düzenin sağlanması ve öğretmenler ile iletişimden sorumlu olacağı için tecrübe sahibi olmalı ve iletişimi yüksek olmalıdır. 

Okul müdür yardımcısı maaşları nasıldır?

Okul müdür yardımcıları kıdemli öğretmenlerden tercih edilir ve bu açıdan eğitim süreçleri ve çalışma saatleri doğrultusunda maaşları artış gösterir. Okul müdür yardımcıları maaşları haftalık çalışma saatlerine göre değişir ve öğretmenlerden yüksek maaş alır. 

Okul müdür yardımcısı iş ilanları hangi illerde daha çoktur?

Okul müdür yardımcılığı birçok şehirde ihtiyaç duyulan bir meslektir. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde fazla okul bulunmasından dolayı okul müdür yardımcısı arayanlar daha fazladır. Bu açıdan büyük şehirlerde okul müdür yardımcılığı bir hayli yüksektir. Kariyer.net’ten açılan ilanlara ulaşabilir ve başvurularını yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Okul müdür yardımcısı olmak için hangi belge ve eğitime sahip olmak gerekir?

Okul müdür yardımcısı olabilmek için öncelikle yüksek öğretim mezunu olman şarttır. Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görevde bulunman aranan bir diğer kriterdir. Eğitim yönetimi sertifikası güncellenen kriterlerde yer alan bir başka maddedir. Yöneticiliğe ilk defa getirileceksen yönetmelikte belirtilen sınavlarda gerekli olan başarıyı göstermen şarttır. Adli ve idari soruşturma sonucunda yöneticilik görevinden alınmamış olman ise beklenen bir diğer kriterdir. Ayrıca aynı türdeki eğitim kurumuna öğretmen olarak atanabilmen ve bu potansiyeli taşıyabilmen önemli görülen bir diğer detaydır.

Okul müdür yardımcısı olmak için hangi yeterliliğe sahip olmak gerekir?

Okul müdür yardımcısı olmak istiyorsan gerekli olan sınavlara girmiş olman şarttır. Bu sınavlardan yeterli puanı aldığın takdirde müdür yardımcısı olarak göreve getirilebilirsin. Yönetmelikte belirtilen diğer maddeleri de yerine getirmen önemlidir. Alan öğretmenleri ya da tüm öğretmenler yazılı sınav, değerlendirme, uygulama sınavı sonucuna göre bir değerlendirmeye tabi tutulur. Aynı zamanda bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olman da aranan bir diğer kriterdir. Okul müdür yardımcısı olmanda genel şartlar bulunduğu gibi bazı özel şartlar da bulunabilir. Adaylık dahil en az iki yıl öğretmen olarak görev yapman aranan şartlardan biridir.

Okul müdür yardımcılarının çalışma olanakları nelerdir?

Okul müdür yardımcılarının çalışma olanakları çalışma ortamları ile doğrudan ilişkilidir. Maaşlarında artış söz konusu olabilir. Öğretmenlik yapabilecekleri her türlü kurum ve kuruluşta çalışma imkânına sahiptirler. Elbette ilkokul, ortaokul, lise gibi farklı sınıflara hitap eden eğitim kurumlarında çalışabilmek için çeşitli aşamalar gerekli olabilir. Pansiyonlu okullarda müdür yardımcılarından birisi mutlaka yatılılık bursluluk ve sosyal yardımlar ile ilgili işlemleri gerçekleştirmek için görevlendirilir; böylece daha sistemli ve programlı bir işleyişten söz edilebilir.

Okul müdür yardımcısı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Okul müdür yardımcısı ilanlarına başvuabilmen için genel kriterler ve özel kriterler olmak üzere farklı şartlar aranabilir. Özel kriterler arasında adaylık dahil en az iki yıl öğretmen olarak çalışmış olma şarttır. Bakanlığı şube müdürü ya da üst unvanlı kadrolarında görev yapmış olman gerekli görülebilir. Açılan sınavlardan yeterli puanı alman ilanlara başvurabilmek için gerekli olan bir diğer kriterdir. Kariyer.net platformunu inceleyerek bu alanda daha detaylı araştırmalarda bulunabilirsin. Böylece ideal seçimlerde bulunabilir ve hedeflerine bir adım daha yaklaşabilirsin.

notifications İş Alarmı kur