16502

Satış Danışmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satış Danışmanı cancel

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 100 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satış Danışmanı İş İlanları

Satış danışmanı, çalıştığı kuruma ait ürün veya hizmetleri pazarlama işini yapar. Bu ürün veya hizmetlerin hitap ettiği kitleyi oluşturmak, doğru satış stratejisini kurmak ve ürünü satmak satış danışmanının görevidir. Satış danışmanı arayan firmalar istihdam etmek istedikleri personelin deneyimli veya deneyimsiz olması konusunda tercihte bulunma hakkına sahiptir. Satış danışmanı pazarladığı ürünü tanıtabilmek için ürünle ilgili her türlü bilgiyi edinir. Edindiği bilgiler doğrultusunda ürünün tanıtımını yapar. Her türlü ürün veya hizmetle ilgili satış danışmanlığı yapılır. Pazarlanacak ürün elle tutulur somut bir mal olabileceği gibi sağlık, eğitim gibi hizmet sektörü ile ilgili de olabilir. Satış danışmanlığı, çalışma alanı geniş olan iş alanlarından biridir.

Satış Danışmanlığı İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Satış danışmanlığı için öncelikle iyi bir sosyal iletişim gerekir. Satış danışmanları iletişimi kuvvetli kişiler arasından seçilir. Bu iş, iyi bir iletişim yeteneği gerektirir. İletişim yeteneği, iletişim becerileri ile ilgili eğitimlerle de desteklenir. Satış danışmanlığı iş ilanları incelenirken ilanı açan firmanın ürün yelpazesi de araştırılır. Çünkü satış danışmanları çoğunlukla belli bir alanda uzmanlaşır. Tekstil sektörü ile ilgili deneyim kazanmış bir danışman ile elektronik piyasasında çalışmış bir danışman farklı alanlarda pazarlama yeteneğine sahip olur. Genel olarak konu satış olsa da ne satıldığı ve ne satılacağı da önem taşır. Satış danışmanlığı işi her sektörde bulunur. Çünkü bir ürünü veya hizmeti satmak için onu çok iyi tanıtmak gerekir. Müşteriler satın alacakları ürünü ve özelliklerini bilmek ister. Pazarlama sektörü içerisinde satış danışmanları, en aktif çalışan birimi oluşturur. Mağazacılık, gıda ve otomotiv satış danışmanı iş ilanları en fazla alımın yapıldığı sektörler arasında bulunur. Satış, çoğu zaman deneyim gerektiren bir iş olmasının yanı sıra deneyimsiz satış danışmanı iş ilanları da oldukça fazladır. Önemli olan işe yatkınlık ve iletişim becerisidir. Satış danışmanının sattığı ürünü benimsemesi, ürünle ilgili her bilgiyi edinmesi gerekir. Danışmanın sattığı ürünü tanıyor olması satıştan daha iyi verim alınması demektir. Satış danışmanının amacı; çalıştığı kuruma daha fazla müşteri kazandırıp kurum için finansal kazanç elde etmektir. 

Satış Danışmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Satış danışmanı iş ilanlarında, firmanın hangi sektörde çalıştığıyla ilgili detaylara bakılır. Bu detaylar ilana başvuracak satış danışmanı adaylarının özellikleri ile uyuşuyorsa iş ilanına başvuru yapılır. Bunun yanında ilan açan firmalar satış danışmanlarından bazı eğitim ve sertifikalar talep edebilir. Bazı satış danışmanı ilanları için yabancı dil şartı istendiği de olur. Bu ilanların içerisine işin niteliği ile ilgili ayrıntılar yazılır. Bazı ilanlar direkt olarak mağaza satış danışmanı iş ilanları gibi ayrıntılı bir şekilde açılır. Burada adayın danışmanlık yapacağı sektörü ve yeterliliklerini veya hangi alanda kariyer yapmak istediğini bilmesi büyük önem taşır. Satış danışmanı arayan bazı firmalar gereken yeterlilikleri kazanabilmesi için işe alacağı personele oryantasyon eğitimi verir. Bunun dışında talep edildiği takdirde satış stratejileri ile ilgili dışardan eğitimler de alınır. Özellikler uyuştuğu takdirde ilana başvuran adaylar işe alım süreci için birtakım mülaklara alınır veya görüşmeler sağlanır. 

Satış Danışmanı Ne İş Yapar?

Satış danışmanı firma gelirini arttırmak amacıyla ürün tanıtımı ve satışı yapar. Sattığı ürün ile ilgili gerekirse eğitimler alır. Satış danışmanı perakende satış yapabileceği gibi daha büyük bayilere toptan satış da yapar. Satış danışmanları firmaların arz oluşturduğu ürünlerle ilgili tüketicilerden gelen talepleri karşılar. Bu, hizmet sektörü ile ilgili alanlarda da geçerlidir. Tüketicilerin talep ettikleri ürünler hakkında satış danışmanları gerek ürün çeşitliliği hakkında gerekse ürün bilgisi vererek tüketicileri doğru ürüne yönlendirirler. Satış danışmanları sayesinde tüketiciler ihtiyaçları olan ürün veya hizmete hızlı bir şekilde ulaşır. Ayrıca satış danışmanları, verilecek hizmet ve ürün talebi ile ilgili olarak firma tarafından eğitime tabi tutulur. Günümüz teknolojisi ve şartları doğrultusunda online satış danışmanları, tüketicilerden gelen talep ve şikayetleri değerlendirir ve bunlara hızlı çözüm bulur. Bu yüzden online satış danışmanı iş ilanları çokça rağbet görür. 

Satış Danışmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Satış danışmanlığı için net bir maaş aralığı yoktur. Çünkü birçok sektörde istihdamı olan bir iş alanı olduğu için verilen maaşlar da firmaya veya sektöre göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra satış danışmanları sektördeki deneyimine göre de maaş alır. Deneyimi artan bir satış danışmanı hem kıdem alır, hem de maaşında artış olur.

Satış Danışmanı Hangi Şartlarda Çalışır?

Satış danışmanı, satmış olduğu ürün ve hizmete uygun şartlarda çalışır. Otomotiv sektöründe satış danışmanlığı yapmak galerilerde veya fabrikalarda çalışmayı gerektirirken mağazacılık sektöründe danışmanlık yapmak firmanın mağazalarında ürünü pazarlamayı gerektirir. Bu yüzden şartlar da çalışılacak sektöre göre şekil alır. Bu şartlar, firmanın satış danışmanlarına yönelik politikalarına ve çalışma koşullarına bağlıdır.

Satış Danışmanı Hangi Sektörde Çalışır?

Satış danışmanı birçok sektörde çalışır. Sağlık ve eğitim gibi alanların bulunduğu hizmet sektörü, otomotiv sektörü, elektronik piyasası, mağazacılık sektörü ve tekstil sektörü satış danışmanının çalıştığı sektörlerden bazılarıdır. Satış danışmanlığını belli sektörlerle sınırlamak mümkün değildir. Mal ve hizmet üretimi olan her firma satış danışmanına ihtiyaç duyar. Satış danışmanları her türlü mal ve hizmetin piyasaya sürülmesini sağlar.

Satış Danışmanı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Satış danışmanı ilanlarına bakıldığında  satış danışmanlığında, satış stratejileri ile ilgili eğitimler veya üniversitelerin pazarlama ile ilgili bölümlerinden mezun olmayı gerektiren işler vardır. Bunun dışında, herhangi bir yeterlilik şartı aranmayan, deneyimsiz veya vasıfsız personel arayan ilanlar da vardır. Bu durum, firmanın beklentilerine ve satış danışmanı olarak çalıştıracağı departmanın şartlarına bağlı olarak değişir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Satış Danışmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Satış Danışmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Satış Danışmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Satış Danışmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Satış Danışmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Satış Danışmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Satış Danışmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Satış Danışmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Satış Danışmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur