3529

Mağaza Satış Danışmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Mağaza Satış Danışmanı cancel

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 71 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Mağaza Satış Danışmanı İş İlanları

Pazarlama rekabetinin giderek artış göstermesi firmalar için büyük bir önem arz eder. İnsanlar alışveriş yapmayı sadece ihtiyaçlarını gidermek için değil aynı zamanda güzel vakit geçirmek için de tercih ederler. Birçok insan gezinmek amacıyla gittiği alışveriş merkezlerinden poşetler dolusu ürünler ile çıkar. İnsanların alışveriş tercihlerini kendilerine yönlendirmek isteyen firmalar mağazacılık kültürünü geliştirmişlerdir. Birçok markanın mağazasını; alışveriş merkezlerinde, çarşılarda, şehrin çeşitli yerlerinde görmek mümkündür. İnsanların talepleri doğrultusunda firmalar mağazalar açar. Çeşitli ürünlerin yer aldığı neredeyse her mağazada mağaza satış danışmanı bulunur. İnsanların belirli ürünleri satın almak için gösterdikleri talep karşısında firma sahipleri, müşteriyi daha çok memnun etmek amacıyla müşterilerle daha yakından ilgilenmesi için mağaza satış danışmanlarına ihtiyaç duyar. Mağaza satış danışmanlığı yapan kişiler, firmaların temsilcisi konumunda yer alır. Mağaza satış danışmanları bundan dolayı firmalar için büyük önem arz eder. Bir müşterinin mağaza satış danışmanından memnun kalması, o firmaya karşı daha çok güven duyulmasını ve daha fazla sempati ile yaklaşılmasını sağlar. Birçok şehirden pek çok firma, mağaza satış danışmanı arayışı içindedir. İş başvurusunda bulunacak kişilerin karşısına güncel mağaza satış danışmanı iş ilanları sıklıkla çıkar.

Mağaza Satış Danışmanı Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Her meslek grubunda olduğu gibi mağaza satış danışmanlığı yapacak olan kişilerin de birtakım yeteneklere sahip olması beklenir. İyi bir mağaza satış danışmanı kişilerarası iletişimde herhangi bir zorluk yaşamamalıdır. Gün içinde yüzlerce hatta binlerce insanla iletişim kurması gereken personellerin, müşterileri memnun edecek ve ihtiyaçlarına uygun ürünleri satın almaya teşvik edecek şekilde konuşabilmesi önemlidir. Bir mağaza satış danışmanının sahip olması gereken en önemli özelliklerden birisi ise güler yüzlü olmasıdır. Mağaza satış danışmanları güler yüzlü tavrını mesai bitimine kadar sürdürebilmeyi başarmalıdır. Mağaza satış danışmanlığı yapacak kişiler, yoğun tempoya ve strese karşı dayanıklı olmalıdır. Günün belli saatleri mağazada yoğunluk yaşanması olasıdır ve satış danışmanı aynı anda birçok kişiyle ilgilenebilmelidir. Takım çalışmasına adayların yatkın olması gerekir. Bir mağazada genellikle birden fazla kişi çalışır. Ekip çalışmasına uyum sağlayabilmek bu yüzden önemlidir. Gün içerisinde agresif müşterilerle karşılaşılabilir. Mağaza satış danışmanlarından bu noktada sabırlı bir kişilik yapısına sahip olması beklenir. Mağaza satış danışmanı arayanlar müşteriyle etkili iletişim kurabilecek kişilere öncelik tanır. Aynı zamanda iyi bir dinleyici olması, müşterinin ihtiyacı doğrultusunda müşteriyi yönlendirebilmesi adaylardan beklenir. Mağaza satış danışmanı dışa dönük bir karaktere sahip olmalıdır. Bu özelliklere sahip kişiler müşterilerle daha kolay ve sağlıklı iletişim kurarlar.

Mağaza Satış Danışmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Mağaza satış danışmanı belli sektörlerle sınırlı bir meslek grubu değildir. Bugün neredeyse her firmanın mağazası bulunduğundan mağaza satış danışmanları için iş istihdam alanı oldukça fazladır. Mağaza satış danışmanı olmayı tercih eden kişilerin dikkat etmesi gereken önemli detaylar bulunur. Öncelikle belirtmek gerekir ki her firmanın çalışma şartları değişiklik gösterebilir. Bazı firmalar esnek çalışma saatlerine sahip olurken bazı firmalar yoğun tempolu çalışır. Mağaza satış danışmanı adayları, mağaza satış danışmanı iş ilanları seçeneklerini incelerken çalışma saatlerine dikkat etmelidir. Bazı firmaların birden fazla mağaza şubeleri bulunur. İş durumuna göre mağaza müdürleri, mağaza satış danışmanlarından farklı şubelere geçmesini talep edebilir. Mağaza satış danışmanı çalışmaya başlarken bu hususu da göz önünde bulundurmalıdır. İş kolu oldukça geniş olan mağaza satış danışmanları, iş ilanlarında mağazaların bulunduğu şehre de dikkat etmelidir. Bazı iş ilanlarında şehir detayı veya mağaza şubesi özellikle belirtilir. İstanbul oldukça büyük bir şehir olduğundan İstanbul’da iş ilanı veren firmalar, konumlarına göre Avrupa ya da Anadolu Yakası şeklinde bulunduğu yakayı özellikle belirtir. Mağaza satış danışmanı iş ilanları İstanbul Avrupa veya mağaza satış danışmanı iş ilanları İstanbul Anadolu başlıkları altında firmalar, personel arayışlarını duyurur..

Mağaza Satış Danışmanı Ne İş Yapar?

Kişiler alışveriş yaparken zaman zaman aradıkları ürünü bulmakta zorluk çeker. İşte bu noktada mağaza satış danışmanına ihtiyaç duyulur Mağaza satış danışmanı müşterilerin ürünlere kolay bir şekilde ulaşmasını sağlar. Ürün seçimlerinde müşterilere yardımcı olur. Müşterilerin ürünler ile ilgili sorularını cevaplar. Ürün fiyatının tekrar değerlendirilmesi gibi bir durum söz konusu ise mağaza satış danışmanı bu işlemi yapar. Mağaza satış danışmanı duruma göre ürünlerin yerleştirilmesini ve düzenlenmesini sağlar. Aynı şekilde duruma göre mağaza satış danışmanının kasa işlemleriyle ilgilenmesi söz konusu olabilir. Mağaza satış danışmanı müşterinin bir ürünü tercih etmesinde de büyük rol oynar. Kişinin mağazaya gelirken kafasında çok farklı ürünler vardır. Mağaza satış danışmanın önerileri doğrultusunda müşterinin fikirleri değişiklik gösterebilir. Mağaza satış danışmanı, müşterilere ihtiyaçları doğrultusunda öneriler sunar. Mağazadaki ürünlerin kontrolünü sağlar. Biten ürünleri firmaya bildirir. Mağaza satış danışmanı arayan firmalar iş ile alakalı kişinin hangi bölümlerle ilgileneceği hakkında bilgilendirme yapar.

Mağaza Satış Danışmanı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Mağaza satış danışmanı iş olanaklarının çok olduğu meslek gruplarından birisidir. Aynı zamanda firmalar arası rekabet de oldukça fazladır. Mağaza satış danışmanı iş ilanları başlığını açan her firmanın adayda aradığı özellikler aynı olmaz. Firmalar ilkokul, ortaokul, lise veya üniversite mezunu olma şartı arayabilir. Eğitimin günümüzde oldukça önemli bir noktada olduğu görülür. Bazı firmaların eğitim konusunda özel şartları olabilir. Üniversitelerin pazarlama ve işletme gibi bölümlerinden mezun olunması, bazı firmalar tarafından aranan kriterler arasında yer alabilir. Mağaza satış danışmanı olacak adaylardan, müşterilerle etkili iletişim kurması beklenir. Kişiler diksiyon gibi kendilerini öne çıkaracak becerilere sahip olmak için özel kurslara giderek bunu belgelendirebilir. Bazı mağazalar kişinin tecrübe durumuna da dikkat edebilir. Bu durumda mağaza satış danışmanı arayan firmalar kişinin kaç yıllık tecrübe sahibi olması gerektiğini özellikle belirtir. Kişiler bu doğrultuda başvuru yapar.

Mağaza Satış Danışmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Mağaza satış danışmanı maaşları kişinin çalıştığı firmaya göre değişiklik gösterir. Çalışılan firmanın büyüklüğü, kişinin satış konusundaki performansı alacağı maaşı etkileyen önemli unsurlardır. Bir diğer önemli unsur ise mağaza satış danışmanın sektördeki tecrübesidir. Kişinin sahip olduğu tecrübeye göre maaşı önemli ölçüde değişiklik gösterir. Firmalar, sektörde tecrübe sahibi olan mağaza satış danışmanlarına daha fazla ücret vermeyi tercih ederler. Firmanın aylık kazancı da kişinin alacağı maaşı önemli ölçüde etkiler. Firmanın bulunduğu şehir de kişinin maaş aralığını etkileyen bir unsur olabilir. Kişiler bu doğrultuda Bursa mağaza satış danışmanı iş ilanları gibi şehirlere göre de başvuru yapabilir.

Mağaza Satış Danışmanı Nerede Çalışır?

Mağaza satış danışmanı, mağazası bulunan her firmada çalışabilir. İstihdam çok yüksek olduğu için kişiler sektör tercihi yapabilir. Alternatif oldukça fazladır. Giyim sektöründen, kozmetik sektörüne, kırtasiye sektöründen ev eşyaları sektörüne kadar oldukça geniş bir alan olduğundan mağaza satış danışmanı için alternatif seçenekler bulunur. Bazı mağazalar, ihtiyaca göre özel olarak cinsiyet de belirtebilir. Mağaza satış danışmanı iş ilanları bayan gibi başlıklar altında personel arayışlarının paylaşıldığı görülür.

Mağaza Satış Danışmanlığını Kimler Tercih Etmelidir?

Kişiler bir ürünü tanıtma ve pazarlama konusunda yetenekli ise hiç şüphesiz mağaza satış danışmanlığı mesleğini tercih edebilir. Mağaza satış danışmanı olmak isteyen kişilerin ikna gücünün de yüksek olması beklenir. Kişi güler yüzlü olmalıdır. Kişilerle iletişim kurma noktasında herhangi bir zorluk yaşamamalıdır. Kişilerin bazen ihtiyaç ve isteklerinin karşılığı zor olabilir. Mağaza satış danışmanı bu noktada sabırlı olmalı ve nezaketinden ödün vermemelidir. Bu özelliklere sahip kişiler, mağaza satış danışmanı iş ilanları seçenekleri arasından kendilerine uygun iş imkanını bulabilir.

Mağaza Satış Danışmanı Olmanın Kişilere Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Mağaza satış danışmanı olmak kişilere birtakım avantajlar sağlayabilir. Sektörün oldukça geniş olması, adaylara her şehirde ve çeşitli sektörlerde iş kapılarını sonuna kadar açar. Mağaza satış danışmanı olarak çalışan kişilerin zamanla sektörlerle alakalı bilgi birikimi ve deneyimi artar. Bu işi yapan personeller, kendi hayatlarında da kullandıkları ürünleri yakından tanıma fırsatına erişir. İyi bir mağaza satış danışmanı olmak, kişinin hızlı bir şekilde yükselmesini sağlar. En büyük avantajlardan birisi ise mağazaların hemen hemen her bölgede ve şehirde şubelerinin bulunmasıdır. Büyük firmaların çoğu şehirde mağazalar açar. Ankara’da yaşayan bir kişi Ankara mağaza satış danışmanı iş ilanları kategorisinden kendisine uygun iş olanaklarına ulaşabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mağaza Satış Danışmanı İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Mağaza satış danışmanı pozisyonu, Türkiye genelinde çok sayıda iş ilanı açılan başlıca pozisyonlar arasında yer alır. Kariyer.net firmalar ve mağaza satış danışmanlarını birbirleriyle hızlı ve güvenilir şekilde buluşturur. Sana en uygun mağaza satış danışmanı iş ilanlarına başvurmak için aramıza katılın ve iş bulma sürecini güvenilir bir şekilde tamamlayın.

En Karlı Mağaza Satış Danışmanı İş İlanları Nelerdir?

Sayfalarımızdaki iş ilanlarında firmaların özellikleri, çalışma koşulları ve amaçları detaylı bir şekilde yer alır. Beklentilerini tam anlamıyla karşılayan profesyonel firmalar ile çalışma fırsatı elde etmek için mağaza satış danışmanı iş ilanları sayfamızı ziyaret ederek kariyer yolculuğunu hızlandırabilirsin.

Mağaza Satış Danışmanı İş İlanı Olan Şehirler Hangileridir?

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Eskişehir nüfus yoğunluğunun fazla olması sebebiyle mağaza satış danışmanı pozisyonunda çok sayıda iş ilanı açılan başlıca şehirler arasında yer alır. Ancak sürekli ihtiyaç duyulan bir pozisyon olması sebebiyle her şehirde düzenli aralıklarla iş ilanı açılır. Gelişmiş arama filtreleme seçenekleri sayesinde istediğin il ve ilçedeki iş ilanlarını hızlıca görüntüleme imkanına sahip olabilirsin.

Mağaza Satış Danışmanı İş İlanlarına Kimler Başvurabilir?

İlan veren firmaların mağaza satış danışmanlarında aradığı kriterler bazı farklılıklar gösterir. Sayfada yer alan iş ilanlarında her bir firmanın aradığı kriterler açık ve net bir şekilde belirtilir. Niteliklerine en uygun olan firmaları görüntüleyerek iş başvurunu gerçekleştirmek için mağaza satış danışmanı iş ilanları sayfamızı ziyaret edebilir ve iş arama sürecini keyifli hale getirebilirsin.

notifications İş Alarmı kur