188

Satış Destek Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satış Destek Elemanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satış Destek Elemanı İş İlanları

Hizmet sektörünün içerisinde yer alan mesleklerden biri olan satış destek elemanı, bağlı bulunduğu şirketin aylık ve yıllık satış kotasına ulaşması için çalışır. Aylık ve yıllık hedeflerin başarıya ulaşması için çalışan satış destek elemanı, şirketin üretimini ve pazarlamasını yaptığı ürünlerin müşterilere tanıtılmasından sorumludur. Ayrıca dönem dönem satış stratejisi belirleyerek pazar analizini satış ekibine aktaran satış destek elemanı iş ilanı, satış odaklı çalışan şirketlerin yayınladığı ilanları kapsar. Oldukça önemli bir pozisyon olan güncel satış destek elemanı iş ilanı içerisinde otomotiv, yapı malzemeleri, perakende, oto kiralama, demir-çelik sektörleri yer alır. Aynı zamanda makine ve ekipmanları, ısıtma, soğutma, havalandırma ve klima gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların da iş ilanları bulunur. 

Satış Destek Elemanı Ne İş Yapar?

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketler, daha iyi satış stratejisi belirleyerek pazarlama alanında güçlenmek için satış destek elemanına ihtiyaç duyar. Satış destek elemanlarının iş tanımlarını genellikle aşağıdaki sorumluluklar oluşturur:

  • Satış destek elemanının yaptığı işler arasında siparişi takip ederek satış yapmak, satış için fiyat teklifleri hazırlamak, müşterilerden ödeme talep etmek, müşterilerin onayladığı siparişleri sistem üzerinden talep etmek vardır. 
  • Satış destek elemanı arayan şirketler, satış destek elemanının diğer firma ve kuruluşlar görüşmeler düzenlemesini ve satış teklifleri hazırlamasını ister. 
  • Şirketlerin satış departmanının hedefini tutturması için çalışmalar yapan satış destek elemanı, müşteri profili oluşturmak için araştırmalar da yapar. 

Sen de bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin satış destek eleman ilanları ve alım fırsatlarını inceleyerek kriterlerine uygun iş ilanlarına başvurabilirsin. 

Satış Destek Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Satış destek elemanı olarak çalışmak istersen iş ilanlarında dikkat etmen gereken bazı detaylar vardır. Öncelikle şirketlerin ilanlarını inceleyerek beklentilerini karşılayıp karşılamadığını kontrol edebilirsin ve şirketlerin istediği eğitim seviyesine dikkat edebilirsin. İş ilanlarında filtreleme yaparak İstanbul’da yaşıyorsan satış destek elemanı iş ilanı İstanbulu seçerek ilanları görebilirsin. İş ilanlarında sektöre dikkat edebilirsin ve ilanda yer alan iş tanımı ve genel nitelikler alanını detaylı inceleyebilirsin. Satış destek elemanı iş ilanı bay adayların, askerlik detayına dikkat etmesi gerekir. Ulaşım sıkıntısı yaşamamak için iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de şirketin konumudur. İzmir’de yaşıyorsan satış destek elemanı iş ilanı İzmir’i seçerek şirketlerin ilanlarına başvuru yapabilir ve şirketlere CV gönderebilirsin. 

Satış destek elemanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgisayar ve akıllı cep telefonlarını kullanarak satış destek elemanı arayan firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarına ulaşmak çok basittir. Sen de bunun için vakit kaybetmeden kariyer.net’i ziyaret edebilirsin. CV oluşturarak iş arama alanına satış destek elemanı yazabilirsin. Şehir filtrelemesi yaparak da bulunduğun konumda yer alan ilanlara ulaşabilirsin. 

Satış destek elemanı iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Kariyer.net’i ziyaret ederek satış destek elemanı arayanlar tarafından verilen iş ilanlarını inceleyebilirsin. İlan açıklamalarında pozisyon için gereken görev tanımları, sorumluluklar ve kriterler belirtilir. Bu şekilde sahip olduğun niteliklerle uyumlu iş fırsatlarını pratik bir şekilde bulabilirsin. Kriterlerine uygun olan ve çalışmak istediğin şirketlerin iş ilanlarına “Başvur” butonuna tıklayarak başvurunu gerçekleştirebilirsin. 

Satış destek elemanı maaşları ne kadardır?

Satış destek elemanı maaşları, sektöre ve şirketlerin maaş politikasına göre değişir. Bazı şirketler elemanlarına belirli bir hedef verir ve çalışanın bu hedefi tutturması durumunda çalışana prim ödenir. Bu da maaşların birbirinden farklı olmasına neden olur. Satış destek elemanı iş ilanı bayan ve erkek adayları arayan firmaları, kariyer.net üzerinden görebilir ve maaş analizini inceleyebilirsin. 

Satış destek elemanı part-time çalışma olanakları nelerdir?

Satış destek elemanı olarak bu sektörde yarı zamanlı iş bulma şansın mevcuttur. Sen de satış destek elemanı iş ilanı yeni filtrelemesi yapabilir ve çalışma şekli alanından yarı zamanlı çalışma tipini seçerek, listede çıkan iş ilanlarını inceleyebilir ve yarı zamanlı mesai saatleri ile çalışmak için hızlı bir şekilde iş başvurusu yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Satış destek elemanının görevleri ve sorumlulukları nelerdir?

Satış destek elemanları, satışta yaşanan problemlerin çözümlenmesi, satış noktalarının düzenli ziyaret edilmesi, stok takibi ve stok düzeni, müşteri takibi, fatura düzenleme, rapor hazırlama ve raf dizaynı gibi satış öncesi ve sonrası tüm süreçlerde aktif rol oynarlar. Bir satış destek elemanının görevleri şunlardır: Müşteri istek ve taleplerinin üretim/satış birimlerine bildirmek, gelen siparişlerin ve taleplerin hızlı ve doğru bir şekilde yerine getirilmesi için gerekli takipleri yapmak, satış ekibiyle koordineli olarak çalışmak ve satış bölümüne yardım etmek, sahadan gelen evrakların girişini sağlamak, günlük satış raporlarını hazırlamak, iadelerin takibini yapmak ve siparişlerin lojistik işleriyle ilgilenmek.

Satış destek elemanı iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Satış destek elemanı iş ilanlarında adayların, en az lise mezun olmaları gerekmektedir. Kimi firmalar, çalıştıkları sektöre bağlı olarak adayların üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans veya ön lisans derecesinde mezun olmuş olmalarını da bekleyebilir. Aynı zamanda bu pozisyonda iş ilanı açan firmalar, adayların sektörle bağlantılı olan gerekli birtakım uygulamaları kullanabilmelerini ve alanlarında tecrübe edinmiş olmalarını da bekleyebilir. Satış destek elemanı iş ilanlarına başvuruda bulunacak adayların, sürekli/tam zamanlı çalışma şekline uyum sağlamaları da beklenir. Erkek adaylar için ise askerlik görevinin tamamlanmış olması gerekebilir. Bunların yanı sıra adayların -çalışacakları sektöre bağlı olarak- yabancı dil bilgilerinin yeterli olması da beklenir.

Satış destek elemanı pozisyonunda part-time olarak hangi sektörlerde çalışılabilir?

Satış destek elemanı iş ilanlarına ulaşmak için Kariyer.net'teki filtrelemelerden çalışma şeklini part-time olarak seçebilirsin. Kariyer.net üzerinden yapacağın bu aramada, satış destek elemanı pozisyonuna yönelik part time iş ilanlarına baktığında karşına birçok sektör çıkabilir. Bu sektörler; tekstil, reklam ve tanıtım, gıda veya mobilya gibi alanlarda hizmet verirler.

Satış destek elemanı pozisyonunda dönemsel/proje bazlı iş ilanları hangi sektörler için yayınlanır?

Satış destek elemanı pozisyonu alanında verilen dönemsel/proje bazlı iş ilanlarına ulaşabilmek için, Kariyer.net'in filtrelemelerden Çalışma Şekli bölümüne gelip Dönemsel/Proje Bazlı kutucuğunu işaretlemelisin. Bu sayede karşına, sana uygun iş ilanları çıkacaktır. Kariyer.net üzerinden yapacağın bu aramada, satış destek elemanı pozisyonuna yönelik dönemsel/proje bazlı iş ilanlarına baktığında karşına birçok sektör çıkabilir. Bu sektörler; tekstil, gıda ve mobilya gibi sektörler olabilir.

notifications İş Alarmı kur