1386

Satış Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satış Müdürü cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 28 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satış Müdürü İş İlanları

Çalıştığı firmanın iş prensiplerine bağlı olarak istatistikleri analiz ederek satış politikalarını uygulayan ve ziyaret etmesi gereken yerlerin ziyaretlerini tamamlayarak süreci yöneten satış müdürü için pek çok farklı şehirde çalışma olanağı bulunur. Satış müdürü iş ilanları inceleyerek çalışmak istediğin şehirlerde bulunan şirketlerin yayınlamış olduğu iş ilanlarına ulaşabilirsin. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduysan ve gerekli koşullara uygun olduğunu düşünüyorsan başvurunu tamamlayarak çalışma olanağı bulabilirsin. Satış bütçelerini hazırlayarak raporlayan ve takip sürecini yürüten satış müdürü gıda şirketlerinde, pazarlama şirketlerinde veya sanayi şirketlerinde çalışma olanağı bulabilir. İş ilanlarını İstanbul bazında değerlendirmek için satış müdürü iş ilanları İstanbul şeklinde arama yapabilir ve yetkinliklerin ile mesleki becerilerin doğrultusunda yayınlanan iş ilanlarını inceleyebilirsin. 

Satış Müdürü İş Olanakları

Çalışmayı düşündüğün şehirde bulunan farklı sektörlere ait firmalarda satış müdürü olarak çalışmak için pek çok iş ilanı mevcuttur. Satış müdürü arayanların ilanlarına ulaşıp çalışmaya başlayarak, bu meslekte çalıştığın sektöre dair tecrübelere sahip olabilirsin. Aynı zamanda satış müdürünün sorumluluk alanındaki tüm faaliyetleri planlayan ve uygulayan olması beklenir. Sorumlu olduğu ekibin performanslarını gözlemleyerek gerekli yönlendirmeleri yapan satış müdürü tarım şirketlerinde, kimya şirketlerinde veya gıda şirketlerinde çalışma olanağı bulabilir. Bu şirketlerin senden beklediği eğitim düzeyi, mesleki beceriler ve yetkinlikler gibi kriterlere sahip olduğunu düşünüyorsan yayınlanan iş ilanlarına uygunluğun doğrultusunda başvurunu tamamlayarak çalışmaya başlayabilirsin. Satış müdürü eleman ilanı veren firmaların sunduğu imkânların, bağlı olunan sektör ve firmanın misyonuna bağlı olarak değişebileceğini unutmamalısın.

Satış Müdürü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Satış müdürü elemanı arayan şirketlerin adaylara sunduğu olanaklar ve iş detayları firmadan firmaya farklılık gösterebilir. Satış müdürü olarak çalışmayı düşünenler için yayınlanan iş ilanlarında bazı detaylara dikkat etmen beklenir:

  • Öncelikle satış müdürü olarak çalışmayı düşündüğün firmanın sektörüne bağlı olarak bu sektördeki tecrübelerini değerlendirebilir ve araştırmalarını bu doğrultuda sürdürebilirsin.
  • Satış müdürü iş ilanları bayan ya da bay özelinde araştırmalar yaparak yayınlanan iş ilanlarının ilgili kısımlarından senden beklenen genel nitelikleri değerlendirebilir ve eğitim düzeyi, iş tecrübesi gibi aday kriterlerini öğrenebilirsin.
  • Kendini geliştirmek istediğin bu alana yönelik mesleki tecrübelerini ve donanımlarını çalışmak istediğin firmalara ileterek çalışma olanağı bulabilirsin.
  • Çalışmak istediğin şehrin ilanlarını incelerken filtreleme araçlarını kullanabilir ve satış müdürü iş ilanları yeni yayınlananlara kolaylıkla ulaşabilirsin. 

Satış müdürü olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Üniversitelerin lisans eğitimi veren fakültelerinin işletme, iktisat ya da pazarlama bölümlerinden mezun olması beklenen satış müdürü için birçok şehirde yayınlanan iş ilanları mevcuttur. Şirketler satış müdüründen bu eğitimleri tamamlamış olmasını bekler. Aynı zamanda departmana bağlı olarak yüksek lisans koşulu arayan şirketler de bulunur. Pozisyona yönelik tecrübelerin ve mesleki donanımlarının bulunmasını bekleyen şirketlerin satış müdürü ilanlarını inceleyerek bilgi sahibi olabilirsin.

Satış müdürü olarak hangi sektörlerde çalışabilirim?

Çalışmayı düşündüğün şehirlere bağlı olarak birçok farklı sektörden firmanın iş ilanı bulunan satış müdürlüğünde, enerji şirketlerinde, sanayi veya endüstriyel şirketlerde çalışma olanağı bulabilirsin. Bu şehirlerde bulunan kargo şirketlerinde ya da gayrimenkul şirketlerinde uygunluğun doğrultusunda çalışma olanağı bulabilirsin. Güncel satış müdürü iş ilanlarını kontrol ederek senin için uygun olan ilanlara başvurunu tamamlayabilirsin.

Satış müdürlerinin görev ve sorumlulukları nelerdir?

Bağlı bulunduğu firmanın iş prensipleri doğrultusunda sorumlu olduğu ekibin gerekli hedeflere ulaşması konusunda çalışmalarını sürdüren satış müdürünün birçok görev tanımı bulunur. Üst yönetime satış rakamlarını raporlayarak aynı zamanda istatistikleri yorumlayabilen ve bu doğrultuda çalışma politikası oluşturan satış müdürü sorumlu olduğu bölgenin ziyaretlerini gerçekleştirir. Satış müdürü iş ilanları bay ya da bayanlar için yayınlanan ilanları inceleyebilir ve başvurunu tamamlayabilirsin.

Satış müdürü olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Satış müdürü iş ilanları bugün yayınlananlarda firmaların satış departmanında müdürlük yapması beklenen kişilerin bazı özelliklere sahip olması gerektiği belirtilir. Güçlü bir iletişim yeteneğine sahip olması beklenen satış müdürünün aynı zamanda liderlik vasıflarını kullanabilen bir yapıda olması beklenir. Durumlar karşısında analitik düşünebilen ve müşteri merkezli yaklaşabilen satış müdürü iş ilanları için satış müdürü iş ilanları Ankara veya farklı şehirler için yayınlanan ilanları görüntüleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Satış müdürü çalışma ortamları nerelerdir?

Şirketlerde ve çeşitli kurumlarda satış ve pazarlama alanında görev alan satış müdürü, hedef pazarda yer alan potansiyel müşterilere uygun satış stratejileri geliştirir. Satış müdürü, işveren kurum bünyesinde pazarlama departmanında görev alır. Pek çok sektörde satış müdür olarak görev yapılabilir. Satış müdürleri genellikle ofis ortamında faaliyet gösterir.

Satış müdürü iş ilanlarında kaç yıllık deneyim aranır?

Firmalar, satış müdürü adaylarının iş deneyimine sahip olmasını talep eder. İşveren kurumların oluşturdukları iş ilanlarında  adaylardan farklı sürelerde iş deneyimlerine sahip olması beklenir. Genellikle en az 5 yıl satış alanında deneyim kazanmış kişiler aranır. Diğer yandan bazı ilanlarda bu sürenin 7 veya 10 yıla çıktığı görülür.

Satış müdürü iş ilanları hangi sektörlerde açılır?

Türkiye’nin pek çok ilinde farklı sektörlerde hizmet veren kurumlarda satış departmanı bulunur. Gayrimenkul, kargo, teknoloji, lojistik ve turizm gibi pek çok sektör, hedef pazara doğru ve hızlı bir şekilde ulaşmak için satış personellerine ve müdürüne ihtiyaç duyar. Hammadde üretimi yapan firmalar, satış ve pazarlama departmanları ile yeni çalışma stratejileri üretir. Adaylar, Kariyer.net üzerinden çeşitli sektörlerde açılan satış müdürü iş ilanları seçeneklerine ulaşabilir.

Satış müdürü iş ilanlarında belirtilen koşullar nelerdir?

Satış müdürü olmak isteyen adayların çeşitli kriterleri karşılayabilmesi gerekir. Adayların; İşletme, İktisat, Çalışma Ekonomisi veya Pazarlama Bölümü mezunu olması talep edilir. İlgili alandan mezun olan adaylar, işveren kurumların oluşturdukları iş ilanlarına başvuru yapabilir. Ayrıca kurumlar adayların yabancı dil bilgisine ve iş tecrübesine sahip olmasını isteyebilir. Firmaların çalışma prensiplerine göre adaylardan istediği koşullar değişiklik gösterebilir. 

notifications İş Alarmı kur