Kaliteli bir aday deneyiminin desteklenmesi ve tanıtımına odaklanan Talentboard tarafından EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) bölgesindeki 152 şirket arasında gerçekleştirilen En İyi Aday Tecrübesi Anketi’nde Autoliv Türkiye İnsan Kaynakları ödül almaya hak kazandı.

autoliv

60 yıldan fazla bir süredir hizmet veren güvenlik teknolojileri firması Autoliv’in Türkiye İnsan Kaynakları ekibi uluslararası bir başarıya imza attı. Kaliteli bir aday deneyiminin desteklenmesi ve tanıtımına odaklanan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Talentboard tarafından EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) bölgesindeki 152 şirket arasında gerçekleştirilen En İyi Aday Tecrübesi Anketi’nde Autoliv Türkiye ödül almaya hak kazandı. 24 bin 576 adayın değerlendirmesi sonucunda bölgeden toplam 28 şirkete ödülleri verildi.

2012 yılından beri yapılan En İyi Aday Tecrübesi Anketi’nde görüşmeye gelen adayların başından sonuna görüşme süreçlerinden duydukları memnuniyet değerlendiriliyor. Anketin amacı diğer firmaların süreçlerini geliştirmelerinde yol gösterici olmak ve bu süreci iyi yürüten firmaların uygulamalarını paylaşmak.

2016 yılı değerlendirmesi için EMEA bölgesinden 152 ülkenin katıldığı anketin değerlendirmeleri Talentboard tarafından değerlendirilerek gizlilik içerisinde yürütüldü. Talentboard tarafından hazırlanan anket Autoliv Türkiye’nin mülakatçıları ile paylaşıldı. Yapılan olumlu değerlendirmeler sonucunda Autoliv Türkiye ödül almaya hak kazandı.

Autoliv Türkiye İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdürü Nihan Alhan, Londra’da The Kings Fund’da düzenlenen Gala Gecesi’nde, ödülü kazandıkları için büyük gurur duyduklarını belirterek şunları söyledi: “Autoliv Türkiye olarak hedefimiz adaylarımızın mülakat süreçlerinin en başından sonuna kadar takibini yaparak en iyi tecrübeyi yaşamalarına destek olarak bu alanda marka olmak. Bizi bu ödüle götüren en önemli farkın adaylarımıza gösterdiğimiz saygı olduğunu düşünüyoruz. Her bir adayı potansiyel çalışma arkadaşımız olarak görüp sürecin her noktasında bu yaklaşımı benimsiyoruz.”