2015 yılında kurulan İKsahne Danışmanlık; istihdam, eğitim ve gelişim alanlarında yenilikçi ve yaratıcı bakış açısıyla, hem istenen nitelikte hem de kurum kültürüne uygun adayları bulmak noktasında doğru yönlendirmeleri yapmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Her kurum ve çalışanın gelişime açık yönlerinin bulunmasının gayet doğal bir süreç olduğunu düşünen İKsahne, eğlenerek öğrenme felsefesiyle bilindik sınıf eğitimleri ve hap eğitimlerin yerine tamamen kuruma özel, interaktif, kurum felsefesine uygun eğitimleri bilinen yüzlerle tasarlıyor. Bu eğitimler sınıf eğitimi olabildiği gibi e-learning sistemleri için hazırlanan çekimler şeklinde de olabiliyor. Uzmanlaşılan eğitim dalları ise şöyle; Tiyatral, Motivasyonel ve Kişisel Gelişim.

“Mutlu Çalışan Mutlu İşyeri” felsefesi; beraberinde uluslararası alanda akademik ve profesyonel deneyime sahip danışmanlarla destekleniyor, kurumlara yaratıcı proje, organizasyonel değişim ve kültür değişiminde katkıda bulunuluyor. Fikir AR-GE ekibi tarafından oluşturulan proje başlıklarından bazıları; Olumlu Sorgulama, Mutlu İşyeri Mutlu Çalışan, Destek ve Gelişim Grupları, İç İletişimde Fark Yaratmak.

İKsahne’nin Danışmanlık yaptığı süreçlerde, liderlerin rolü de oldukça önemli. Lider değişime gönüllüyse ve projeye inanıyorsa başarının kaçınılmaz olduğunu vurgulayan İKsahne danışmanları, yöneticilerin projeleri sahiplenmeleri gerektiğini belirtiyor. İKsahne, hem kurum içinde hem de kurum dışında fark yaratmak isteyen işverenler için çalışmalarını sürdürüyor.