Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
109

Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık cancel
YAĞMUR HUKUK & DANIŞMANLIK
Tahsilat Uzmanı
YAĞMUR HUKUK & DANIŞMANLIK
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Söz Hukuk Bürosu
Tahsilat Uzmanı
Söz Hukuk Bürosu
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Özsoy Hukuk Bürosu
Avukat
Özsoy Hukuk Bürosu
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

GSI – Göksu Safi Işık
Bilgi İşlem Sorumlusu
GSI – Göksu Safi Işık
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Türkiye Noterler Birliği
ERP Yazılım ve Entegrasyon Uzmanı
Türkiye Noterler Birliği
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık İş İlanları

Avukatlık ve hukuki danışmanlık yüzyıllardır tüm dünyada en prestijli meslekler arasında yer alır. Aynı zamanda pek çok kişiye iş olanağı sunan bu sektörde, gerekli eğitimlerini tamamlayan kişilere farklı pozisyonlarda meslek edinme fırsatı sağlanır. Eğer senin de hukuk veya ilgili alanlarda eğitimin varsa, ilgili sektörü mutlaka değerlendirmelisin. Hukuk bürosu danışmanlık iş ilanları bayan gibi farklı kategorilerde yayınlanan iş fırsatlarını inceleyerek kariyerini şekillendirebilirsin. Kriterleri karşılaman durumunda kariyer.net’te sıralanan bu tür ilanlara başvuru yapabilirsin. Sektör içerisinde farklı birçok meslek kolu bulman mümkündür. Bunlar arasında: 

  • Avukat,
  • Kıdemli avukat,
  • Stajyer avukat,
  • Marka vekili,
  • Alacak takip uzmanı,
  • Tahsilat uzmanı gibi iş dalları öne çıkar.

Ayrıca hukuk bürosu danışmanlık iş ilanları arasında, iş hukuku avukatı gibi spesifik alanlarda uzmanlaşmış kişiler için de uygun seçenekler yer alır. Sen de avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanlarından sana hitap edenleri inceleyerek, bu sektörde çalışmaya başlayabilirsin.

Avukat ve Hukuki Danışman Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanları, yeni çalışma arkadaşlarında hangi özellikleri aradıklarını açıkça belirtir. Avukat ve hukuki danışman olmak için değişik kişisel özellikler gerekir. Bunlardan bir tanesi iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Avukatlar aynı anda birden fazla davaya bakar. Mesleğin devamlılığı açısından güncel bilgileri çok iyi bilmen ve mevzuata hâkim olman önemlidir. Güncel avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanları, adaylardan duruşma tecrübesi olmasını bekleyebilir. Bu nedenle iş başvurularını yapmadan önce deneyim durumuna uygun olan ilanlara göz atabilirsin. Avukatlık, meslek gereği duygulara yer olmayan, rasyonel ve analitik düşüncenin ön plana çıktığı bir daldır. Problem çözme yeteneği de avukatlarda ve hukuki danışmanlarda olmazsa olmaz özelliklerin başında gelir. Kariyer.net’te oluşturduğun CV’nde tüm bu özelliklere sahip olduğunu vurgulayan bilgiler paylaşman işe alım sürecinde sana yardımcı olur. Avukatlık ve hukuki danışmanlık yaparken insan ilişkilerini göz ardı etmemen gerekir. Hukuk alanında çalışan bir eleman olarak, insanların en zor anlarında yanlarında olman ancak profesyonel disiplinini bozmaman beklenir. 

Avukatların ve Hukuki Danışmanların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Avukat ve hukuki danışman olarak çalışmaya başlamadan önce mevcut işlerin koşullarını öğrenmek isteyebilirsin. Bu durum, şehirlere ve bürolara göre değişkenlik gösterir. Örneğin, Ankara avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanları, bürokrasinin kalbinin attığı başkentte bu alanda yoğunlaşan firmalara ev sahipliği yapar. Bu çerçevede ilgili işlerde kamu ve iş hukukuna hâkim olman beklenebilir. Eğer asıl ilgini çeken özel sektöre bağlı alanlarsa o zaman rotanı diğer bu yönde faaliyet gösteren firmalara çevirebilirsin. İstanbul avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanları genellikle özel sektöre hizmet veren hukuk büroları tarafından açılır. Bu ilanlar arasında, icra hukuku gibi alanlarda uzmanlaşabileceğin işler bulabilirsin. Medeni hukuk ise her şehirde gereken dallardan biridir. Böyle bir alana yönelerek belirli bir şehre bağlı kalmanın önüne geçebilirsin.   

vukat ve Hukuki Danışman Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Hukuk bürosu danışmanlık eleman arayanlar, çalışanlarının üniversitelerin hukuk bölümlerini bitirmiş ve ilgili barolara kayıt yaptırmış olmalarını bekler. Bu sadece işverenin tercihi değil, aynı zamanda yasal bir zorunluluktur. Konuyla ilgili mevzuatı inceleyerek hangi diploma ve belgelere sahip olman gerektiğini öğrenebilirsin. Bürolar, danışan profillerine göre adaylardan belirli bir konu özelinde uzmanlaşmış olmalarını ister. Bu özelleşme deneyime dayanmakla birlikte, mesleki eğitimlerle de desteklenebileceği için okul sonrası eğitimlerini ihmal etmemiş olman önem taşır. Avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanları yeni mezun avukatları stajyer olarak işe alabilir, ya da stajlarını tamamlamış olmalarını bekleyebilir. Büyük endüstrilerle çalışan bürolar ise arabuluculuk eğitimi almış adayları tercih eder. Eğer gereken belgeler konusunda işverenin yeterli açıklamayı yapmadığını düşünüyorsan, kariyer.net’in firmaya soru sorma özelliğini kullanarak detayları tam olarak öğrenebilirsin. 

Avukat ve hukuki danışman olarak nasıl iş bulurum?

Avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanları bugün veya bu hafta gibi aramalar kullanarak güncel olarak yayınlanan fırsatları kontrol ederek iş bulma sürecini hızlandırabilirsin. Daha sonra arama ayarlarından sana uygun diğer seçenekleri işaretleyerek, şehrinde ve ilçende sana uygun avukatlık ve hukuki danışmanlık işlerini rahatça bulabilirsin. Eğer herhangi bir şehir tercihin yoksa, sadece sektör özelinde de filtreleme yapabilir, daha geniş bir ilan havuzuna ulaşabilirsin.  

Avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Hukuk bürosu danışmanlık iş ilanları bay ve kadın adayları çeşitli pozisyonlarda istihdam eder. Bu iş olanaklarını yakalamak için kariyer.net’te açılan ilanlara başvurmalısın. Başvurularını güncel bir CV oluşturarak kolaylıkla yapabilirsin. Bu CV’ne; eğitimini, sertifikalarını, bildiğin dilleri, geçmiş iş deneyimlerini ve diğer yeteneklerini eklemelisin. Böylece işverene iyi bir ilk izlenim bırakabilir ve mülakat aşamasına ilerleyebilirsin.  

Avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Hukuk ve danışmanlık iş ilanlarını yayınlayan firmalar, adaylardan bekledikleri görev ve özellikleri detaylı şekilde belirtir. Başvuru yapacak kişilerin, hukukçuların sıkça kullandığı MS Office, UYAP ve hukuk/icra programlarına hâkim olması arzu edilir. Eğer bu programlardan en yaygın kullanılanlarını biliyorsan diğer adaylar arasından kolayca sıyrılabilirsin. Ayrıca adayların yurt içinde ve uluslararası davalara bakan firmalar için yurtdışına seyahat engelinin bulunmaması da tercih edilebilir.  

Avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Hukuki danışmanlık iş ilanları arasında kendine uygun olduğunu düşündüğün ilanlara başvurmadan önce dikkat etmen gereken belli başlı detaylar bulunur. Bunlardan ilki çalışma saatleridir. İşveren firmanın çalışma düzeni senin beklentilerini karşılıyorsa başvurunu yapabilirsin. Ek olarak, firmanın hangi illere ve bölgelere hizmet verdiğini önceden öğrenmen, ulaşımla ilgili değerlendirmelerini yapman için sana ipucu verir.  

Sıkça Sorulan Sorular

Avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Kariyer.net'te yayınlanan avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanlarında; stajyer avukatlık, sekreterlik, müşteri ilişkileri sorumlusu, icra takip elemanı, çağrı merkezi müşteri temsilciliği gibi farklı pozisyonlar bulunur. Bu alanda farklı pozisyonlar için yayınlanan iş ilanlarına ulaşmak için filtreleme seçeneklerinden faydalanabilirsin. Avukatlık ve hukuki danışmanlık sektörü özelinde filtreleme yaptıktan sonra sonra listelenen tüm iş ilanlarını inceleyebilir ya da pozisyon, lokasyon ve çalışma şekli gibi detayları da seçerek listeyi daraltabilirsin. Kendi isteğin doğrultusunda, kriterlerini karşıladığını düşündüğün işi ilanlarına Kariyer.net'te oluşturduğun özgeçmiş ile başvurabilirsin.

Avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanları en çok hangi şehirlerde yayınlanır?

Avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanlarına Türkiye'nin her bölgesinde rastlanır. Nüfus bakımından yoğun olan büyükşehirlerde iş bulma olanağı daha fazladır. Bu alanda istihdam edilmek isteyen adaylar için İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası diğer bölgelere göre daha avantajlı olur. Adaylar, bulunduğu bölgeye yakın yerlerdeki kurumlar tarafından açılan ilanlara başvuru yapabilir.

Avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanlarına başvurmak için hangi eğitimler alınmalıdır?

Hukuk Fakültesi mezunları, avukatlık ve hukuki danışmanlık yapabilir. Bu alanda istihdam edilmek için Hukuk Fakültesini başarı ile tamamlamak şarttır. Diğer yandan çeşitli eğitimler ve sertifikalar bazı kurumlar tarafından adaylardan talep edilebilir. Adaylar iş ilanlarını incelerken belirtilen kriterleri göz önünde bulundurmalıdır.

Avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanlarından nasıl haberdar olunur?

Kariyer.net üzerinden avukatlık ve hukuki danışmalık başlığı altında açılan ilanlara ulaşılabilir. Ayrıca filtreleme özelliği ile belirli bölgedeki ve kriterlerdeki ilanlar listelenebilir. Adaylar yeni ilanlardan anında haberdar olmak için alarm oluşturma özelliğini kullanabilir. Bu kapsamda adaylar kendilerine uygun iş ilanlarına başvuru yaparak bu alanda çalışma imkanı bulabilir.