106

Barboy İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Barboy cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Barboy İş İlanları

Hizmet sektörü, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkinliğini faal bir şekilde sürdüren sektörlerin başında yer alır. Özellikle son 20 yılda büyük bir ivme yakalayan sektör, bünyesinde birçok meslek grubuna yer verir. İnsanlara hizmet ulaştırırken büyük bir istihdam alanı yaratır. Hizmet sektörünün bünyesi altında varlık gösteren iş dallarından biri de barboy mesleğidir. Bu kapsamda barboy iş ilanları sıklıkla karşına çıkabilir. Kafe, restoran ve otel gibi işletmelerin barlarında görev alan barboy, temel olarak barmene yardımcı olur. Bardaki işleyişin sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlar. Bir nevi işletmenin yükünü taşıyan elemanlar arasındadır. Bu nedenle birçok işletme barboya ihtiyaç duyar ve istihdam etmek ister.

Barboy Ne İş Yapar?

Barboy genel olarak kafe, restoran, otel, bar, bistro ve pub gibi işletmelerde istihdam edilir. Bu işletmelerin bar bölümünde çalışır. Genel olarak barmene yardımcı olarak mesai tüketir. Bununla birlikte barboy arayanlar elemanların belli başlı görevleri yerine getirmelerini talep eder:

  • Barın düzenini sağlamak, temizliğini yerine getirmek,
  • Hem alkollü hem de alkolsüz içeceklerin stok takibini yapmak. Eksik varsa bunları belirlemek ve gerekirse temin ederek eksikliği gidermek,
  • Kokteyllerin hazırlanması konusunda barmene yardımcı olmak. Bu esnada karıştırmak, çalkalamak ve limon kesmek gibi hafif işleri üstlenmek,
  • Masalarda kalan boş bardakları toplamak. Yeniden kullanıma hazır hale getirmek,
  • Barmen müşterilerle ilgilenirken, barın işleyişinin aksamasına engel olmak, rutin işleyin devam etmesini sağlamak.

Barboy Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Barboy olarak istihdam edilmek için birtakım özellikleri taşımak gerekir. Bu durumu firmaların barboy iş ilanları yeni eleman adaylarından beklentilerin yer aldığı detaylardan da öğrenebilirsin. Bununla birlikte barboy, öğrenme sürecinde bir eleman olduğundan genellikle fazla bir tecrübe aranmaz. Ancak barboy adaylarının; yoğun çalışma temposuna uyumlu, enerjik ve güler yüzlü olması beklenir. Ayrıca barboy adayları dış görünümüne özen göstermeli, iyi bir izlenim bırakmalıdır. Bazı durumlarda müşterilerle kontak halinde olacağından adayların düzgün diksiyona ve iyi iletişim becerilerine de sahip olması gerekir. Sen de bu özellikleri taşıdığını düşünüyorsan çalışmak istediğin yerdeki barboy iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Örneğin; İzmir barboy iş ilanları araması yapabilir ve başvurabilirsin.

Barboy iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Günümüzün sağladığı imkânlar sayesinde barboy iş ilanlarına ulaşmanın birden fazla yolunu bulabilirsin. Lakin bu yollardan online olanlara başvurmak sana birtakım avantajlar sağlar. Online yöntemleri kullanarak birden fazla barboy iş ilanına ulaşabileceğin gibi iş arama sürecini de daha hızlı yönetebilirsin. Bu konuda kariyer.net’ten destek alabilirsin. kariyet.net ile İstanbul barboy iş ilanları gibi aramalar yapabilir, yaşadığın yerde iş bulabilirsin.

Barboy olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Barboy olarak işletmelerde çalışabilmek için zorunlu bir eğitim programı yoktur. Barboy mesleği daha çok çalışarak, mesai harcanarak ve tecrübe kazanılarak öğrenilen bir meslek çeşididir. Bu kapsamda barboylar, mesleği bir nevi yanında çalıştıkları barmenden öğrenir. Bu durumun dışında barmenlik ve miksoloji eğitim programına dahil olarak sertifika alabilir, bu alandaki mesleki bilgini tesciilendirebilirsin.

Barboy part time çalışabilir mi?

Güncel barboy iş ilanları farklı çalışma türleri kapsamında karşına çıkabilir. Bu farklılığın sebebi işletmelerin barboya duyduğu gereksinimdir. Bu doğrultuda işletmeler genel olarak full time (tam zamanlı) olarak istihdam edebileceği barboy ilanlarına ihtiyaç duyar. Bunun yanı sıra firmalar yoğun oldukları zaman dilimlerinde ve hafta sonları da part time (yarı zamanlı) olarak çalışacak barboy istihdam etmek ister.

Barboy iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Barboy iş ilanlarına firmaların talep ettiği gerekli şartları ve koşulları taşıyan herkes başvuru yapabilir. Barboy istihdam etmek isteyen işletmeler eleman adaylarının; iyi iletişim kurabilen, enerjik, güler yüzlü, dış görünümüne özen gösteren ve yoğun çalışma temposuna uygun yapıda özellikler sergilemesini ister. Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan barboy iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Barboy ne iş yapar?

Kafe, bar, pub gibi mekanlarda günün belli saatlerinde daha fazla yoğunluk görülebilir. Barmenler ise bir yardımcıya gereksinim duyabilirler. Mekanda yürütülen işlerin daha seri ve kolay hale gelmesi adına barboylar görev alır. Müşteriler ile birebir iletişim kurarlar. Barın temizlik ve düzenin sorumlu olurlar, böylece işleyişi kontrol altına alırlar. Ayrılan müşterin ardından masayı toplamak boş bardakları ve masayı bir sonraki müşteri için hazır hale getirmek barboyların görevleri arasında yer alır. Yeni gelen ürünlerin depoya yerleştirilmesi ve düzenli haliyle konumlandırılması odukça önemlidir. Barboylar bu noktada oldukça özenli davranırlar. Böylece aranan ürünü kolayca bulabilirler.

Barboy ne demek?

Bar, restoran, kafe gibi işletmelerde barmenlere yardımcı olan kişilere barboy denir. Barboyların görev ve sorumlulukları barmenlerden farkldır. Özellikle yoğun çalışılan işletmelerde barboylar işleyişi daha kolay, seri hale getirir. Masaların toplanası, bardakların kaldırılması, mekanın temizlik ve düzeninin sağlanması, gelen yeni ürünlerin depoya kaldırılması barboyların görevleri arasında yer alır. Kariyer.net platformunu kullanarak barboylar hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsin. Çalışmak istediğin bölgeye göre belirlenen ilanları gözden geçirerek daha fazla veriye ulaşabilirsin. Böylece kendin için en ideal barboy ilanlarına bir tıkla ulaşırsın.

Barboy olarak hangi illerde çalışılabilir?

Restoran, bar, pub, kafe gibi işletmelerin yer aldığı her bölgede barboy olarak çalışabilirsin. Özellikle turzmin canlı olduğu illerde barboylara daha fazla gereksinim duyulabilir. Eğlence sektörünün revaçta olduğu bölgelerde kafe, bar gibi işletmeler daha yaygın bulunur. Barboylar da bu bölgelerde daha fazla çalışma imkanı elde edebilirler. Tüm bu verileri bir arad değerlendiridğinde kendine en uygun il ya da bölgeyi ilanlar kısmında aratarak hedefine daha kısa sürede ulaşırsın. Antalya, İzmir, İstanbul, Ankara, Muğla gibi illerin ise sıralamanın üstünde yer aldığını görebilirsin. Kapasiten, deneyimin, teknik bilgin, iletişim becerin senin farklı çalışma koşulları ile karşılaştırabilir. Elde edeceğin verim oldukça önemlidir.

Barboy pozisyonu için iş verenler tarafında aranan kriterler nelerdir?

iş verenler için önemli olan konular arasında çalışanların müşteriler ile kurdukları iletişim yer alır. Güleryüzlü, samimiyette dengeli, karşılamada başarılı, eli çabuk, hızlı, hata yapma olasığı minimum olan ve serviste profesyonel kişiler tercih edilir. Çalışılan bölgenin konumuna göre yabancı dil bilme kriteri de aranabilir. Böylece müşyterile ile daha saydam, net iletişim kurulabilir. Müşteri memnuniyeti de iş verenin senden memnun olması dönütüne zemin hazırlar. Bu nedenle mekanın temizliği ve düzeni kadar iletişim becerilerinde de yetenekli olman oldukça önemlidir.

notifications İş Alarmı kur