Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
83

Barboy İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Barboy cancel
d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment & Management)

Barboy - Akm

d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment & Management)
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
BAMBAMBAM TURİZM GIDA TİCARET ANONİM.ŞİRKETİ

Barboy

BAMBAMBAM TURİZM GIDA TİCARET ANONİM.ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.)

İlanları konuma göre filtrele!

d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment & Management)

Barmen - Akm

d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment & Management)
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
DAVUL GIDA VE EGLENCE YATIRIMLARI A.S

Barmen

DAVUL GIDA VE EGLENCE YATIRIMLARI A.S
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Barboy İş İlanları

Hizmet sektörü, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkinliğini faal bir şekilde sürdüren sektörlerin başında yer alır. Özellikle son 20 yılda büyük bir ivme yakalayan sektör, bünyesinde birçok meslek grubuna yer verir. İnsanlara hizmet ulaştırırken büyük bir istihdam alanı yaratır. Hizmet sektörünün bünyesi altında varlık gösteren iş dallarından biri de barboy mesleğidir. Bu kapsamda barboy iş ilanları sıklıkla karşına çıkabilir. Kafe, restoran ve otel gibi işletmelerin barlarında görev alan barboy, temel olarak barmene yardımcı olur. Bardaki işleyişin sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlar. Bir nevi işletmenin yükünü taşıyan elemanlar arasındadır. Bu nedenle birçok işletme barboya ihtiyaç duyar ve istihdam etmek ister.

Barboy Ne İş Yapar?

Barboy genel olarak kafe, restoran, otel, bar, bistro ve pub gibi işletmelerde istihdam edilir. Bu işletmelerin bar bölümünde çalışır. Genel olarak barmene yardımcı olarak mesai tüketir. Bununla birlikte barboy arayanlar elemanların belli başlı görevleri yerine getirmelerini talep eder:

  • Barın düzenini sağlamak, temizliğini yerine getirmek,
  • Hem alkollü hem de alkolsüz içeceklerin stok takibini yapmak. Eksik varsa bunları belirlemek ve gerekirse temin ederek eksikliği gidermek,
  • Kokteyllerin hazırlanması konusunda barmene yardımcı olmak. Bu esnada karıştırmak, çalkalamak ve limon kesmek gibi hafif işleri üstlenmek,
  • Masalarda kalan boş bardakları toplamak. Yeniden kullanıma hazır hale getirmek,
  • Barmen müşterilerle ilgilenirken, barın işleyişinin aksamasına engel olmak, rutin işleyin devam etmesini sağlamak.

Barboy Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Barboy olarak istihdam edilmek için birtakım özellikleri taşımak gerekir. Bu durumu firmaların barboy iş ilanları yeni eleman adaylarından beklentilerin yer aldığı detaylardan da öğrenebilirsin. Bununla birlikte barboy, öğrenme sürecinde bir eleman olduğundan genellikle fazla bir tecrübe aranmaz. Ancak barboy adaylarının; yoğun çalışma temposuna uyumlu, enerjik ve güler yüzlü olması beklenir. Ayrıca barboy adayları dış görünümüne özen göstermeli, iyi bir izlenim bırakmalıdır. Bazı durumlarda müşterilerle kontak halinde olacağından adayların düzgün diksiyona ve iyi iletişim becerilerine de sahip olması gerekir. Sen de bu özellikleri taşıdığını düşünüyorsan çalışmak istediğin yerdeki barboy iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Örneğin; İzmir barboy iş ilanları araması yapabilir ve başvurabilirsin.

Barboy iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Günümüzün sağladığı imkânlar sayesinde barboy iş ilanlarına ulaşmanın birden fazla yolunu bulabilirsin. Lakin bu yollardan online olanlara başvurmak sana birtakım avantajlar sağlar. Online yöntemleri kullanarak birden fazla barboy iş ilanına ulaşabileceğin gibi iş arama sürecini de daha hızlı yönetebilirsin. Bu konuda kariyer.net’ten destek alabilirsin. kariyet.net ile İstanbul barboy iş ilanları gibi aramalar yapabilir, yaşadığın yerde iş bulabilirsin.

Barboy olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Barboy olarak işletmelerde çalışabilmek için zorunlu bir eğitim programı yoktur. Barboy mesleği daha çok çalışarak, mesai harcanarak ve tecrübe kazanılarak öğrenilen bir meslek çeşididir. Bu kapsamda barboylar, mesleği bir nevi yanında çalıştıkları barmenden öğrenir. Bu durumun dışında barmenlik ve miksoloji eğitim programına dahil olarak sertifika alabilir, bu alandaki mesleki bilgini tesciilendirebilirsin.

Barboy part time çalışabilir mi?

Güncel barboy iş ilanları farklı çalışma türleri kapsamında karşına çıkabilir. Bu farklılığın sebebi işletmelerin barboya duyduğu gereksinimdir. Bu doğrultuda işletmeler genel olarak full time (tam zamanlı) olarak istihdam edebileceği barboy ilanlarına ihtiyaç duyar. Bunun yanı sıra firmalar yoğun oldukları zaman dilimlerinde ve hafta sonları da part time (yarı zamanlı) olarak çalışacak barboy istihdam etmek ister.

Barboy iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Barboy iş ilanlarına firmaların talep ettiği gerekli şartları ve koşulları taşıyan herkes başvuru yapabilir. Barboy istihdam etmek isteyen işletmeler eleman adaylarının; iyi iletişim kurabilen, enerjik, güler yüzlü, dış görünümüne özen gösteren ve yoğun çalışma temposuna uygun yapıda özellikler sergilemesini ister. Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan barboy iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.