70

Bulaşıkçı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bulaşıkçı cancel
APlus Hastane ve Otelcilik Hizmetleri A.Ş.
Bulaşıkçı
APlus Hastane ve Otelcilik Hizmetleri A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Mil-Ten Holding İştirak Şirketleri
Bulaşıkçı
Mil-Ten Holding İştirak Şirketleri
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
28 gün
Güven Sağlık Grubu
Bulaşıkhane Elemanı
Güven Sağlık Grubu
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bulaşıkçı İş İlanları

Yemek servisi veren restoran, kaf eve yemekhane işletmelerindeki mutfaklarda kullanılan malzemelerin temizliğinde görevli olan bulaşıkçılara tüm yeme içme işletmelerinde ihtiyaç duyulur. Bulaşıkçı arayan firmalar daha çok restoranlar olarak bilinse de, fabrikalara yemek hizmeti veren catering şirketleri de olabilir. Bulaşıkçı iş ilanları İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerin nüfus yoğunluğu ve restoran sayısı nedeniyle daha çok buralardan verilir. Bulaşıkçı olmak için herhangi bir mesleki eğitim almış olmak gerekmez ve temel eğitim düzeyini tamamlamış kadın veya erkekler bulaşıkçı olarak işletmelerde çalışmaya başlayabilir. İşletmelerin hijyen denetimleri sırasında bu elemanların çalışma performanslarının işletmenin kalite notunu etkilediği düşünüldüğünde kritik bir öneme sahip oldukları söylenebilir. Bu nedenle işletmeler hijyene önem veren ve firmanın temizliği konusunda sorumluluk hisseden kişilerle çalışmayı tercih ederler. Sen de bir bulaşıkçı olarak restoranlarda ve yeme içme şirketlerinde çalışmak istiyorsan yayınlanan ilanları çalışmak istediğin bölgelere göre filtreleyerek hızlıca başvurunu yapabilirsin.

Bulaşıkçı Ne İş Yapar?

Oldukça belirli görevlere sahip olan bulaşıkçılar; işletmede yeme-içme ve yemek yapma süreçlerinde kirlenen tabak, bardak, tencere, tava gibi tüm ekipmanların güvenli ve hijyenik şekilde yıkanmasından sorumludur. Bulaşıkçı ilanları incelendiğinde hijyenik bulaşık yıkama işlemleri şeklinde özetlenebilir bir iş tanımını görebilirsin. Bulaşıkçıların yaptıkları işleri sıralarsak:

  • Tabak, bardak ve diğer mutfak gereçlerinin temizliği için kullanılacak kimyasal ilaçları doğru kullanım yerine göre kullanmak ve ölçülerini israftan kaçınarak yeterli şekilde ayarlamak,
  • Aynı şekilde temizlik için kullanılan bu ilaçların doğru zamanda tedarik edilmesi için satın almayı zamanında bilgilendirmek,
  • İşletmenin verdiğin bulaşık yıkama prensibine bağlı olarak bulaşıkları ilk önce ilaçla yıkamak sonra da ilaç kalıntısı kalmayacak şekilde durulamak,
  • Bulaşık görevlerinin olmadığı zamanlarda yöneticinin talimatları doğrultusunda yemek taşıma noktalarına giderek yemeklerin sevkiyat, hazırlık, sunum işlemlerinde görev almak,
  • Aynı şekilde yeme-içme sonrası ortaya çıkan bulaşıkları masalardan veya istasyonlardan toplamak ve temizlik alanına götürmek,
  • Bulaşık yıkamak gıda güvenliği açısından önemli olduğu için bu konuda standartlara uygun hareket etmek.

Bu işlerin her biri hijyeni ve temizliği hayatında önemli bir yere koymuş kişiler açısından oldukça basit ve kolayca yerine getirilebilir görevlerdir. Restoran, otel, yemekhane, catering şirketi gibi bulaşıkçı arayan işletmelerin daha yoğun bulunduğu ve çok sık denetime tabi tutulan bulaşıkçı iş ilanları Ankara, İstanbul gibi şehirlerde bu görevlere daha çok değinilir.

Bulaşıkçı Olarak Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Yeme içmenin gerçekleştiği işletmelerde kullanılan mutfak malzemelerinin temizliğinden emin olunması konusunda bulaşıkçıya ihtiyaç duyulur. İşletmede kullanılan tabak, bardak, tencere gibi ekipmanlardan atıkların giderilip hijyenik bir hale getirilmesi oldukça önemlidir. Bulaşıkçı iş ilanı yayınları eğer çok fazla kişi için toplu yemek yapılan catering gibi işletmeler tarafından verildiyse istenen en önemli özellik büyük yemek tencerelerinin ve kazanların temizliği için gerekecek olan kol gücüne sahip olmaktır. Bu nedenle bu gibi işletmelerde bulaşıkçı iş ilanları bayan yerine bay özelinde olabilir. Bulaşıkçı ilanı yayınlarında aranan bir diğer istenen özellik ise hijyen konusunda titiz olmaktır. İşletmelerde temizlik oldukça önemli olduğundan dolayı aranan elemanlardan titiz bir çalışma beklenir. Sen de bu kriterlere sahipsen kariyer.net’ten kolaylıkla filtreleme yapabilir, kendine uygun olan ilana başvuru yapabilirsin.

Bulaşıkçıların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Bulaşıkçı olarak çalışmak istiyorsan çalışma ortamının çalışılan restoran, kafe veya büyük işletmeler gibi farklı çalışma noktalarının yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Güncel bulaşıkçı ilanları arasında sıklıkla görülen catering şirketleri yıkanacak malzemeleri de farklı şekilde ve yoğunlukta sunabilir. Büyük kazanların hem taşınması hem de en iyi şekilde yıkanması gibi durumlar için yeterli kas gücü için bulaşıkçı iş ilanları bay adaylar için de uygun seçenekler sunar. Çalışılan ortamın hijyenik olması beklenir. Bu noktada ilanlarda aranan elemanların bazı kriterlere sahip olması gerekir. Bulaşıkçı ilanlarında vardiyalı ve mesaili çalışma koşulları olabilir. Sen de gerekli kriterlere sahipsen kariyer.net’ten filtreleme yaparak kendine uygun olan ilanı bulabilirsin. Sen de ilan veren firmaların kriterlerini inceleyebilir, kariyer.net üzerinden dilediğin ilana başvuru yapabilirsin.

Bulaşıkçı olarak otelde çalışma imkanı bulunur mu?

Mutfağı olan her otel bulaşıkçıya da ihtiyaç duyacağı için sen de bir bulaşıkçı olarak otellerde çalışma imkanı bulabilirsin. Bulaşıkçı iş ilanları İstanbul araması altında birçok büyük otelin yayınlarını da görebilirsin. Ayrıca otellerin kurumsal yapısı ve belirli zamanların verdiği güven daha rahat görevini yerine getirmeni de sağlayabilir.

Bulaşıkçı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bulaşıkçı iş ilanları yeni yayınlarına bakarsan eğitim olarak herhangi bir beklentinin olmadığını görebilirsin. Temel eğitim düzeyini tamamlamış herkes bulaşıkçı ilanlarına başvurabilir. Sen de işletmelerde bulaşıkçı olarak çalışmak istiyorsan kariyer.net’ten yayınlanan ilanları inceleyebilirsin. Dilediğin ilana başvuru yaparak bulaşıkçı olarak çalışmaya başlayabilirsin.

Bulaşıkçı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Bay veya bayan bulaşıkçı iş ilanları için başvuru yapmak istiyorsan kariyer.net’ten işletmelerin yayınladıkları ilanları inceleyebilirsin. Burada bir profil açmak ve eğitim düzeyin, referansların, tecrübelerin ile ilgili detayları paylaştığın kısa bir öz geçmiş ise ilanlara başvurman için yeterlidir. İlanlar arasında filtrelemeler yaparak kendi kriterlerine uygun olan ilana başvuru yapabilirsin.

Bulaşıkçı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Bulaşıkçı iş ilanları yayınlarında aranan en önemli kriterin kişinin hijyene verdiği önem olduğunu görebilirsin. Çünkü kişi hayatında da hijyene önem veren bir bireyse bulaşıkları da titizlikle yıkar. Büyük kazanların yıkandığı işletmeler ise kriterlerinin başına fiziksel olarak bu bulaşıkları yıkayabilecek kabiliyette olmayı eklerler. Sen de kariyer.net’ten dilediğin ilana kolaylıkla başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bulaşıkhane elemanları en çok hangi sektörlere hizmet verir?

Bulaşıkhane elemanları, gıda tüketimi gerçekleştirilen işletmelerin hemen hemen hepsinde çalışma olanağına sahiptir. Bulaşıkhane, gıda sektörü ile paralel olarak ortaya çıkan bir iş alanıdır. Bu kapsamda bulaşıkhane elemanları, hizmet sektörüne dahil olan restoranlarda, lokantalarda ya da kafelerde çalışır. Ayrıca özel ya da resmi kurumların yemekhanelerinde de bulaşıkhane elemanlarına ihtiyaç duyulur.

Yarı zamanlı bulaşıkçı iş ilanları nelerdir?

Bulaşıkhaneler iş yoğunluğunun oldukça yüksek olduğu çalışma alanlarıdır. Bulaşıkhane elemanlarının genellikle kısa süre içerisinde işini tamamlaması gerekir. Bu durum bulaşıkhanelerdeki iş yoğunluğunu artırır. Bu kapsamda bulaşıkhanelerde destek elemanlarına ihtiyaç duyulur. Yarı zamanlı olarak çalışan bulaşıkçı bireyler de bu amaçla bulaşıkhanelerde hizmet verir. Yarı zamanlı bulaşıkçılar genellikle haftanın 3 ya da 4 günü veya günde 5 veya 6 saat çalışır. Bu bağlamda müşteri yoğunluğu bulunan restoranlar, kafeler vb. işletmeler tarafından yarı zamanlı bulaşıkçı iş ilanları açılır.

Bulaşıkçı iş ilanlarında en çok hangi kriter önemlidir?

Diğer sektörlere kıyasla gıda sektörü hijyenin en öncelikli tutulduğu sektördür. Gıda alanında üretim yapan ya da gıda tüketimi için hizmet veren işletmeler, hijyen kurallarına uygun şekilde çalışmaya özen göstermelidir. Tabak, bıçak, çatal, tencere ya da bunun gibi materyaller için temizlik oldukça mühimdir. Dolayısıyal bulaşıkhane iş ilanlarında belirtilen en önemli kriter, temizlik konusunda özenli olmaktır. Bunun dışında bulaşıkçı iş ilanları yayınlayan işletmeler, adaylar arasında tercih yaparken tecrübe kriterini göz önünde bulundurur.

Bulaşıkhane elemanı çalışma ortamları nasıldır?

Bulaşıkhaneler genellikle temizliği temsil etmesi nedeniyle beyaz renkte tasarlanırlar. Bunun dışında bulaşıkhanelerde normal evlerde bulunan tezgah ya da lavabo boyutlarından çok daha büyük boyutlarda tezgah ve lavabo bulunur. Bunun nedeni bulaşıkhanelerde çok fazla mutfak eşyasının temizlenmesidir. Geniş lavabolar ve tezgahlar, bulaşıkların yıkanmasında ve düzenlenmesinde bireylere kolaylık sağlar. Bulaşıkhane elemanları genellikle beyaz renkteki önlükler ile çalışırlar. Ayrıca önlük takmalarının yanında plastik eldivenler ve ıslanmalar karşı su geçirmeyen ayakkabılar da tercih ederler. Bulaşıkhanelerin boyutları işletmelerin boyutlarına bağlı olarak farklılık gösterir.

notifications İş Alarmı kur