Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
36

Bulaşıkçı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bulaşıkçı cancel
Mula Otel

Bulaşıkçı

Mula Otel
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Ramada Plaza Istanbul Hotel

Bulaşıkhane Elemanı

Ramada Plaza Istanbul Hotel
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

Bulaşıkhane elemanları en çok hangi sektörlere hizmet verir?

Bulaşıkhane elemanları, gıda tüketimi gerçekleştirilen işletmelerin hemen hemen hepsinde çalışma olanağına sahiptir. Bulaşıkhane, gıda sektörü ile paralel olarak ortaya çıkan bir iş alanıdır. Bu kapsamda bulaşıkhane elemanları, hizmet sektörüne dahil olan restoranlarda, lokantalarda ya da kafelerde çalışır. Ayrıca özel ya da resmi kurumların yemekhanelerinde de bulaşıkhane elemanlarına ihtiyaç duyulur.

Yarı zamanlı bulaşıkçı iş ilanları nelerdir?

Bulaşıkhaneler iş yoğunluğunun oldukça yüksek olduğu çalışma alanlarıdır. Bulaşıkhane elemanlarının genellikle kısa süre içerisinde işini tamamlaması gerekir. Bu durum bulaşıkhanelerdeki iş yoğunluğunu artırır. Bu kapsamda bulaşıkhanelerde destek elemanlarına ihtiyaç duyulur. Yarı zamanlı olarak çalışan bulaşıkçı bireyler de bu amaçla bulaşıkhanelerde hizmet verir. Yarı zamanlı bulaşıkçılar genellikle haftanın 3 ya da 4 günü veya günde 5 veya 6 saat çalışır. Bu bağlamda müşteri yoğunluğu bulunan restoranlar, kafeler vb. işletmeler tarafından yarı zamanlı bulaşıkçı iş ilanları açılır.

Bulaşıkçı iş ilanlarında en çok hangi kriter önemlidir?

Diğer sektörlere kıyasla gıda sektörü hijyenin en öncelikli tutulduğu sektördür. Gıda alanında üretim yapan ya da gıda tüketimi için hizmet veren işletmeler, hijyen kurallarına uygun şekilde çalışmaya özen göstermelidir. Tabak, bıçak, çatal, tencere ya da bunun gibi materyaller için temizlik oldukça mühimdir. Dolayısıyal bulaşıkhane iş ilanlarında belirtilen en önemli kriter, temizlik konusunda özenli olmaktır. Bunun dışında bulaşıkçı iş ilanları yayınlayan işletmeler, adaylar arasında tercih yaparken tecrübe kriterini göz önünde bulundurur.

Bulaşıkhane elemanı çalışma ortamları nasıldır?

Bulaşıkhaneler genellikle temizliği temsil etmesi nedeniyle beyaz renkte tasarlanırlar. Bunun dışında bulaşıkhanelerde normal evlerde bulunan tezgah ya da lavabo boyutlarından çok daha büyük boyutlarda tezgah ve lavabo bulunur. Bunun nedeni bulaşıkhanelerde çok fazla mutfak eşyasının temizlenmesidir. Geniş lavabolar ve tezgahlar, bulaşıkların yıkanmasında ve düzenlenmesinde bireylere kolaylık sağlar. Bulaşıkhane elemanları genellikle beyaz renkteki önlükler ile çalışırlar. Ayrıca önlük takmalarının yanında plastik eldivenler ve ıslanmalar karşı su geçirmeyen ayakkabılar da tercih ederler. Bulaşıkhanelerin boyutları işletmelerin boyutlarına bağlı olarak farklılık gösterir.