75

Bursa İnsan Kaynakları İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları cancel
Bursa cancel
KAPLANLAR SOĞUTMA
Kurumsal İletişim Uzmanı
KAPLANLAR SOĞUTMA
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
PİSTON AMORTİSÖR SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Genel Muhasebe Uzmanı
PİSTON AMORTİSÖR SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
GÜNEŞ TEKSTİL SAN. TİC. A.Ş
İnsan Kaynakları Sorumlusu
GÜNEŞ TEKSTİL SAN. TİC. A.Ş
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bursa İnsan Kaynakları İş İlanları

Bursa, Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biridir. Bu nedenle Bursa iş ilanları açısından farklı iş fırsatları sunar. İş arayışında olan kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacak çok sayıda iş ilanı yayınlanır. Şehirde tekstil, lojistik, hazır giyim ve sanayi gibi farklı sektörlerde çalışan firmaları insan kaynakları elemanı arayışına girerler. İnsan kaynakları elemanları, personelin işe giriş ve çıkış sürecini yürütmek ile sorumlu olan kişilerdir. Bu görevi çalıştıkları kurumun mevzuat ve prosedürleri doğrultusunda yaparlar. Personelin izin ve maaşlarını takip eder ve ilgili sistemlere işler. Aynı zamanda bağlı bulundukları yönetici tarafından belirtilen diğer görevleri de yerine getirir. Ayrıca yayınlanan ilanlara başvuru yapan adaylar arasından seçim yapar. İşe kabul edilen kişilerin şirkete adapte olma sürecinde görev alır ve performans değerlendirmesi yaparlar. Sen de insan kaynakları elemanı olarak görev almak istiyorsan Bursa insan kaynakları iş ilanlarına başvurabilir ve kariyerini inşa etmeye başlayabilirsin. 

Bursa İnsan Kaynakları Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Bursa’da herhangi bir şirkette görev alan insan kaynakları çalışanları, işe alım platformlarından aday araması yaparlar. Sonrasında uygun olan kişileri şirkette çalışmak üzere işe yerleştirirler. İnsan kaynakları çalışanlarının en temel görevi tüm bu süreci yönetmektir. Ayrıca performans değerlendirme ve eğitim alanlarında yapılan etkinliklerden de bu kişiler sorumludur. İş başvurusu yapan kişilerin deneyimlerini ve eğitim durumlarını değerlendirir ve bir havuz oluştururlar. Hemen her sektörde insan kaynakları çalışanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Sen de aşağıda sıralanan görev ve sorumlulukları yerine getirebileceğini düşünüyorsan Bursa’daki insan kaynakları iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. 

 • Personelin özlük dosyalarını oluşturur ve güncelleme işlemlerini yürütür.
 • Personellerin izinlerini ve raporlarını sisteme kaydeder ve ilgili yöneticiye raporlar.
 • Tutanak, savunma ve ihbar gibi evrakları hazırlar. 
 • Personelin aylık maaşlarını hesaplar ve maaş bordrolarını düzenler. 
 • Personelin ihbar ve kıdem yükümlülüklerinin takibini yapar. 
 • Personelin aylık ve günlük puantajlarını hazırlar. 
 • İşe alım sürecinde ön elemeleri ve görüşmeleri gerçekleştirir.
 • Adayların referans kontrollerini yapar. 
 • Yeni personellerin oryantasyon sürecinde görev alır. 
 • İş Kurumu ve SGK gibi resmi kurumlarla yazışmaları yapar. 
 • İş güvenliğini, yasal prosedür kontrollerini yürütür ve takibini yapar. 

Bursa İnsan Kaynakları Elemanlarında Aranılan Özellikler Nelerdir?

Kentte özellikle sanayi, lojistik, dağıtım gibi sektörler ön plandadır. Bu sektörlerde hizmet veren firmalar tarafından yayınlanan çok sayıda iş ilanı bulmak mümkündür. Güncel Bursa insan kaynakları iş ilanlarına başvuru yapan kişilerin belli başlı bazı yeteneklere ve özelliklere sahip olması gerekir. Bunlardan en önemlisi planlama ve organizasyon becerisine sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra Bursa insan kaynakları eleman arayanlar adaylar arasından departmanda kullanılan programları iyi bir şekilde kullanabilen kişileri tercih ederler. Bursa insan kaynaklarında aranılan özellikler şu şekilde sıralanabilir.

 • Planlama ve organizasyon becerisine sahiptir. 
 • Hem sözlü hem de yazılı iletişim kaynaklarını etkin bir şekilde kullanır. 
 • Öğrenmeye ve mesleki gelişime açıktır.  
 • Ekip çalışmasına uyum gösterir. 
 • Problemler karşısında hızlı ve kalıcı çözümler üretir. 
 • Analitik düşünme yeteneğine sahiptir. 
 • Düzgün bir diksiyonu vardır.

Bursa İnsan Kaynakları Elemanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Bursa’daki insan kaynakları elemanları bağlı bulundukları firmanın departmanlarında görev alırlar. Çalışma ortamları genellikle kapalı ortamlardır ancak insan kaynakları elemanlarının çalışma koşulları çalışılan şirkete bağlı olarak değişkenlik gösterir. İnsan kaynakları elemanları personelin şirkette verimli bir şekilde çalışabilmesinde etkin rol oynar. Bu nedenle de insan kaynakları departmanı şirketlerin en önemli departmanları arasında yer alır. Bu alanda Bursa’da çalışmak isteyen kişiler kariyer.net üzerinden ilgili iş ilanlarına erişim sağlayabilirler. Şehirde görev almak isteyen kadınlar Bursa insan kaynakları iş ilanları bayan şeklinde arama yaparak kendileri için uygun olan iş ilanlarına ulaşabilirler. Aynı şekilde şehirde çalışmak isteyen erkekler de iş arama çubuğuna Bursa insan kaynakları iş ilanları bay yazarak ilgili iş ilanlarını görüntüleyebilirler. 

Bursa insan kaynakları iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

kariyer.net’te Bursa’da faaliyet gösteren ve insan kaynakları elemanı arayan firmalar tarafından yayınlanmış çok sayıda iş ilanı görmek mümkündür. Bu şirketlerde görev almak isteyen kişiler, kariyer.net üzerinden kolayca profesyonel bir öz geçmiş hazırlayabilir ve iş ilanlarına başvuru yapabilirler. Ayrıca deneyim, yayınlanma tarihi gibi filtreleme özelliklerini kullanarak kendileri için en uygun iş ilanlarına erişim sağlayabilirler. 

Bursa’da insan kaynakları olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

İnsan kaynakları elemanı olarak çalışmak isteyen kişilerin meslek yüksekokullarının ya da üniversitelerin iktisat, çalışma ekonomisi, işletme ve insan kaynakları yönetimi ile ilgili olan bölümlerinden mezun olması gerekir. İnsan kaynakları elemanı olarak çalışmak isteyen kişiler, yüksek lisans eğitimi alarak veya ilgili kurslardan meslek ile alakalı sertifikalar alarak da kendilerini geliştirebilirler. Daha sonra Bursa insan kaynakları iş ilanları yeni yayınlanan ilanlara başvuruda bulunabilirler. 

İnsan kaynakları pozisyonunda çalışmak için deneyim önemli midir?

İş ilanları yayınlayan firmalar, başvuru yapan adaylardan belirli bir iş tecrübesi ve deneyimi isteyebilirler. Bu durum Bursa insan kaynakları iş ilanları için de geçerlidir. Şehirde insan kaynakları pozisyonunda çalışmak için iş başvurusunda bulunan kişilerin belirli bir deneyime sahip olması beklenebilir. İnsan kaynakları bölümünden yeni mezun olmuş kişiler, deneyimsiz insan kaynakları elemanı arayan firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilirler. 

Bursa insan kaynakları maaşı ne kadar?

Bursa’daki insan kaynakları elemanlarının maaşı; deneyim, eğitim ve çalışılan firma gibi kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Özel sektörde çalışan insan kaynakları elemanlarının maaşı deneyim ile doğru orantılı olarak artış gösterir. Ancak maaş konusunda net bir rakam söylemek mümkün değildir. Sen de iş başvurusunda bulunacağın firmanın maaş, prim, sigorta, yol, yemek gibi yan haklarını değerlendirebilir ve kriterlerine uygun olan firmalara başvurabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa insan kaynakları iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bursa şehrinde faaliyet gösteren pek çok şirket ve kurum, insan kaynakları alanında istihdam etmek üzere personele ihtiyaç duyar. Buna bağlı olarak da insan kaynakları alanında iş olanakları oldukça fazladır. Bursa insan kaynakları iş ilanlarına başvuru yapmak için öncelikle gerekli eğitimleri tamamlamak gerekir. Pek çok firma çoğunlukla iletişim ve iktisat fakültesi mezunu adayları tercih eder. Bu sebeple insan kaynakları bölümünde çalışmak için bu fakültelerin halkla ilişkiler ve büro yönetimi gibi bölümlerinden mezun olmak gerekir. Ayrıca iş ilanlarında belirtilen bazı ek şartları da yerine getirmek gerekebilir.

Bursa insan kaynakları iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler nerelerdir?

İnsan kaynaklarının yoğunlukta olduğu spesifik bir bölge söylemek mümkün değildir. Bunun temel sebebi farklı sektörlerden pek çok firmanın insan kaynaklarına ihtiyaç duymasıdır. İnsan kaynakları işe alım süreçlerinin yanı sıra, şirket çalışanları ve firma arasındaki bağlantı ile ilgilenen bir birimdir. Buna bağlı olarak da bütün işletmelerde ihtiyaç duyulan bir meslek grubu olduğunu söylemek mümkün olur. İstanbul, İzmir, Ankara gibi kalabalık şehirlerde kurum ve kuruluş sayısının fazla olmasına bağlı olarak yoğun bir şekilde iş ilanı yayınlanır. Ek olarak Çorlu, Manisa gibi sanayinin gelişmiş olduğu bölgelerde de insan kaynakları iş ilanları fazladır.

Bursa insan kaynakları iş ilanları hangi sektörleri kapsar?

İnsan kaynakları bölümü pek çok meslek grubunu bünyesinde bulundurur. Bursa’da bulunan firmaların insan kaynakları bölümlerinde, farklı alanlardan mezun pek çok aday görev alabilir. Sosyoloji, psikoloji, iletişim bölümleri, çeşitli mühendislik bölümleri gibi pek çok alanda görev alan kişiler insan kaynaklarında çalışabilir. Bursa insan kaynakları iş ilanları incelendiğinde pek çok sektörden insanın bir arada görev aldığı görülür. Hizmet sektöründen sanayi sektörüne kadar pek çok sektörü bir arada görmek mümkündür.

Bursa insan kaynakları çalışma ortamları nasıldır?

Bursa’da insan kaynakları alanında çalışan adayların çalışma ortamı, bağlı oldukları firmanın faaliyet gösterdiği sektöre göre değişkenlik gösterebilir. İnsan kaynaklarının çalışma ortamlarına bakıldığında daha çok kapalı ofis ortamı olduğu görülür. İnsan kaynakları çalışanları gelen adaylar ve çalışma arkadaşları ile iletişim halinde olurlar. İnsan kaynakları personelleri pek çok mesleğe kıyasla rahat bir çalışma alanına sahiptir.

notifications İş Alarmı kur