329

İstanbul Konaklama ve Otelcilik İş İlanları

2 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (3)Filtreleri Temizle

Konaklama ve Otelcilik cancel
İstanbul(Avr.) cancel
İstanbul(Asya) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 7 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Konaklama ve Otelcilik İş İlanları

İstanbul’un bulunduğu konum sayesinde birçok sektörde olduğu gibi otelcilik ve konaklama sektöründe büyük fırsatlar elde edebilirsin. Bu fırsatlar arasında seçim yapmak istersen İstanbul konaklama ve otelcilik iş ilanları ile farklı seçenekleri bir arada değerlendirebilirsin. Konaklama ve otelcilik alanında kariyer planlıyorsan, farklı pozisyonlarda ilerleme fırsatına sahip olabilirsin. Güncel İstanbul konaklama ve otelcilik iş ilanları arasında tercih yaparak, başvuru yapabilir, kariyer basamaklarında hayal ettiğin adımları atabilirsin.

İstanbul Konaklama ve Otelcilik Sektöründe İş İmkanları


 

İstanbul konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanları onlarca seçenek ile deneyimli veya deneyimsiz birçok kişi için farklı pozisyonları değerlendirmeyi sağlar. Farklı alanlarda seçenekler sunan bu sektörde, birçok pozisyonu başvurabilirsin. Bunlardan bazıları;

 • Eğlence
 • Otel yönetimi
 • Etkinlik yönetimi 
 • Yiyecek – içecek hizmeti
 • Temizlik hizmeti

Tüm bu alanlar arasında en doğru seçeneği tercih edebilmek için öncelikle kariyer planlarını, yapmak istediklerini gözden geçirmen önemli detaylar arasında yer alır. Lüks veya butik otel fark etmeksizin birçok fırsata sahip olan bu sektör; otel yönetiminde uzmanlaşmak isteyenler, resepsiyon görevlisi olarak deneyim kazanmak isteyenler veya konuk ağırlama yöneticisi olarak kariyer planlayanlar için farklı seçenekleri bir araya getirir. Turizm iş ilanları seçeneklerini değerlendirerek bu alanlar arasında tercih yapabilirsin. 

Güncel İstanbul konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanları konusunda farklı pozisyon fırsatları sunarak herkes için uygun bir deneyim alanını oluşturabilecek imkanlara zemin hazırlar. İstanbul’un konumu sayesinde dünyanın dört bir yanında ağırladığı misafirleri için birçok organizasyon ile ihtiyaç duyulan etkinlik ve ağırlama hizmetlerine ev sahipliği yapar. Bu sayede aranılan etkinlik yönetimi hizmetleri ve otel müdürü gibi pozisyonlar otel yöneticiliğine dair fırsatlar da giderek artış gösterir. 

Konaklayan misafirlerin memnuniyet düzeylerini etkileyen en önemli hizmetler arasında yer alan temizlik hizmetleri ve yeme-içme servisi ise; turizm sektörünün bel kemiği denilecek kadar önemli pozisyonlar sunar. Bu nedenle yapmak istediğin mesleği göz önünde bulundurarak bu iki hizmet pozisyonları arasında da tercih yapabilirsin. Aşçılıktan garsonluğa, bakım teknisyenliğinden temizlik görevlisi ilanlarına kadar birbirinden farklı seçeneği bir arada değerlendirebilirsin.

İstanbul’da Konaklama ve Otelcilik Sektörü Kariyer Olanakları

Coğrafik konumu sayesinde kıtalar arasındaki köprü konumuyla İstanbul, yüzlerce yıl olduğu gibi günümüzde de milyonlarca insanın uğrak noktasıdır. Bu sayede dünyanın en önemli şehirlerinden biri olarak konaklama ve otelcilik alanında da birçok pozisyon fırsatı sunarken kariyerinde de ilerlemene imkan tanır. İstanbul konaklama ve otelcilik sektörü eleman arayanlar sayesinde aradığın kariyer fırsatına kolaylıkla erişebilirsin. Konaklama ve otelcilik sektöründe çalışılabilecek pozisyonlardan bazıları;

 • Otel yöneticiliği
 • Resepsiyon görevlisi
 • Şoför
 • Aşçı / Şef
 • Barista
 • Temizlik Görevlisi
 • Konuk ağırlama 
 • Garson
 • İç Denetim Uzmanı
 • Satış Müdürü
 • Muhasebe Uzmanı
 • Barmen 
 • Mutfak Portörü

Birbirinden farklı tüm bu pozisyonlar, bu alanda atacağın kariyer adımları için geniş bir deneyim alanı sunar. İstanbul’un birçok turistik değeri; aynı zamanda konaklama ve otelcilik sektörünün gelişimini üst segmente taşırken, çalışanlar için de kariyer olanaklarını bir o kadar genişletir. Bu nedenle tercihini yaparken, öncelikle hangi alanda gelişmek istediğini gözden geçirebilirsin.

Birbirinden farklı iş fırsatları sayesinde profesyonel bir gelişime imkan tanıyan İstanbul’da konaklama ve otelcilik sektörü ile kariyerinde yeni adımlar atabilirsin. Deneyim kazanma imkanının yanı sıra eğitimler sayesinde de bulunduğun pozisyonda profesyonelleşebilirsin. 

Finans bölümünde turizm sektörünün maddi gelişimini takip edebilirken, dünyanın birçok bölgesindeki insanın damak tadını zenginleştirecek bir şef olabilirsin. Butik otellerden tatil köylerine, turizm sektöründeki birçok otelin yöneticiliği ile dünya çapında büyük bir turizm işletmesinin idareciliğine kadar yükselebilme fırsatı da bu imkanlar arasında yer alır. Birbirinden farklı tüm bu kariyer fırsatları sayesinde doğru adımları izlemek ve yapmak istediklerini analiz etmek, hayalindeki işe kavuşmanı mümkün kılar.

İstanbul Konaklama ve Otelcilik İş Başvuruları

İstanbul konaklama ve otelcilik sektörü eleman arayan firmalar başvuruları değerlendirirken bazı kriterler arasında tercihte bulunarak adaylar arasında eleme yapar. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekenler konusunda dikkatli olmak önemlidir. 

Öncelikle hazırladığın CV, (özgeçmişin) seni öne çıkarabilecek bazı detaylara sahip olmalıdır. Güncel bir özgeçmiş olması gerekliliğinin yanı sıra; aldığın eğitim, dil becerileri ve sertifikalar gibi belgeleri belirtmelisin. Ayrıca eğer varsa, deneyimlerinden bahsetmek de seni öne çıkaracak en önemli detaylar arasında bulunur. 

İş başvurusu yaparken, başvuru yaptığın ilanın detaylarına dikkat etmek gerekir. Her iş ilanında farklı bir gereklilik sunulabilir. Eğitim, dil veya edinilmesi istenen deneyim süresi gibi detaylar, doğru ilana başvurmanı kolaylaştırabilir. Başvuru esnasında bu detaylara dikkat etmek, kariyer basamaklarında daha doğru tercih yapmanı sağlayacak unsurlardan biridir. 

Özgeçmişte bulunan deneyim alanları ve süreleri, başvuru sürecinde öne çıkmanı sağlayacak bir diğer etkendir. Örneğin; önceki deneyimlerine bağlı olan referansların bulunması, eleman arayan firmalar için değerlendirmeyi kolaylaştırması sayesinde pozisyona uygun olarak nitelendirilmeyi mümkün kılar. Böylelikle İstanbul Avrupa rezervasyon elemanı iş ilanları gibi listelerden seçim yapabilirsin.

İş görüşmeleri de bu noktada dikkat edilmesi gereken noktalar arasında bulunur. Bu nedenle yapmak istediğin tercihleri değerlendirirken aynı zamanda görüşmede nelerden bahsedebileceğini, bu ilanlar sayesinde düzenleyebilirsin. Üstelik ilanlarda bulunan ayrıntıları doğru şekilde analiz etmek, beklentileri belirlemeni sağlar. Bu sayede olumlu görüşme sayısını artırarak kariyerini sağlamlaştırabilirsin.

Tüm bu detaylara dikkat ederek, İstanbul konaklama ve otelcilik iş ilanları listesinden kendine uygun bir ilana kolaylıkla ulaşabilir, en iyi seçenekleri değerlendirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Konaklama ve Otelcilik iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İstanbul Konaklama ve Otelcilik için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel İstanbul Konaklama ve Otelcilik iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel İstanbul Konaklama ve Otelcilik iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te İstanbul Konaklama ve Otelcilik iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

İstanbul Konaklama ve Otelcilik iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

İstanbul Konaklama ve Otelcilik iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

İstanbul Konaklama ve Otelcilik iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur