227

Kalite Kontrol Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kalite Kontrol Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kalite Kontrol Uzmanı İş İlanları

Kalite kontrol uzmanı, işletmelerin politikasına göre yapılan çalışmalarını, kalite standartlarına uygun şekilde yürüten yetkili kişidir. Kariyer.net, kalite kontrol uzmanı iş ilanları veren firmaları, ürünün kalite standartlarına uygun ve sürdürülebilir olması için çalışacak uzman adaylar ile buluşturur. Kalite kontrol, üretim aşamasındaki ürüne, standartlara uygunluk kontrollerinin yapıldığı, işin daha sağlıklı ilerlemesini sağlayan bir uygulamadır. 

Ürün ya da hammaddenin üretimi sırasında, nitelik düzeyini düşürecek her türlü önlem önceden alınmaya çalışılır. Kalite kontrolü, zaman kaybını azaltmak ve üretimi arttırmak daha iyi bir ürün, sonuç elde edebilmek amacıyla yapılır. Bu da ancak kalite kontrolü sayesinde engellenebilir. Kalite yönetim sistemi, kalite standartlarına uygun iş tanımları, formlar ve tutanaklar gibi tüm yazılı dokümanların kaydının yüklenip, tutulduğu bir bilgisayar programıdır. Kalite kontrol sistemi sayesinde, makul bir maliyetle, zaman kaybına uğramadan, yüksek nitelikte ürünler çıkartılır. Kaliteli üretim yapabilmenin yolu, kalite kontrolünden geçer.

Kariyer.net’te kalite kontrol uzmanı iş ilanlarını her zaman güncellenmiş hali ile bulabilirsin. Tarihe göre sıralama yaptırarak, kalite kontrol uzmanı iş ilanları yeni adı altında, doğru ve güncel ilanlara bakabilirsin.

Kalite Kontrol Uzmanı Olabilmek İçin Gereken Şartlar

Kalite kontrol uzmanlığı, kurumlar için önemli bir birim olduğundan, yükselişteki meslekler arasında sayılabilir. Kalite kontrol uzmanı, olduğunda ürünlerin ve hammaddenin standartlara uygun olup olmadığını denetlemen gerekir. Kalite kontrol uzmanı iş ilanlarına göre, genellikle üniversitelerin mühendislik fakültelerinin Endüstri, Gıda ya da Kimya Mühendisliği gibi ilgili bölümlerden, lisans veya yüksek lisans mezunu olman gerekir. Kalite uzmanı olmak için kalite yönetim sistemi konusunda çeşitli sertifikaları da tamamlamış olman gerekebilir. Eğer İstanbul'da oturuyorsan İstanbul Avrupa kalite kontrol sorumlusu iş ilanları gibi listelere de göz atabilirsin.

Kalite kontrol uzmanı iş ilanlarına başvurabilmek için, kalite kontrol sistemi hakkında detaylı bilgiye sahip, ürün kalitesi, güvenliği, sürdürülebilirliği süreçlerine hakim olmalısın. Ayrıca aktif deneyim kazanmış olmak, işverene göre oldukça önemli bir artı olabilir. Kalite kontrol uzmanı iş ilanlarında adaylar için talep edilen bazı nitelikleri aşağıda görebilirsin.

 • Disiplinli ve sorumluluklarına hakim,
 • Detaycı kişiliğe ve takip yeteneğine sahip,
 • Problem çözme yeteneği ile sonuç odaklı çalışabilen,
 • İnsan ilişkilerinde kuvvetli, 
 • Hem ekip hem de dış denetçilerle uyumlu olarak çalışabilecek olması.

İstanbul Avrupa kalite kontrol elemanı iş ilanları listesine başvuruda bulunacaksan şirket politikası sınırlarında, yasal mevzuatlara ve kalite standartlarına uygun, güvenli bir şekilde çalışman ve işine hakim olman gerekir. Kariyer.net üzerinden, sık sık kalite kontrol uzmanı arayan firmalar aratması yaparak iş fırsatlarını kaçırmamalısın.

 

Kalite Kontrol Uzmanı Görev ve Sorumlulukları

Kalite kontrol uzmanı iş ilanlarına göre, genellikle istenen görev ve sorumluluklar aşağıdaki gibi sıralanabilir. 

 • Kurum içi, Kalite Yönetim Sistemi dokümanları oluşturmak, sisteme yüklemek ve güncelliği korumak, 
 • Kurum için tedarik edilen ürün ve maddelerin kalite standartlarına uygunluğunu denetlemek,
 • Üretilen ürün ve maddelerin güvenlik standartlarına olan uygunluğunu kontrol etmek ve denetlemek, 
 • Denetimde ürünlerin uygunsuzluklarını tespit etmek, aksaklıkları gidermek, önlenmesi için tedbir almak ve gerekli raporlamaları yapmak,
 • Fatura ve irsaliyeleri kontrol etmek, iade ürünleri denetlemek ve gerekli raporlamaları yapmak,
 • Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili tüm birimler arasındaki irtibatı sağlamak, 
 • Kalite temsilcileri ve çalışanlar için sistemsel eğitimler vermek, toplantılar düzenlemek,
 • Kurum içi kalite uygunluğu ile ilgili denetim planı oluşturmak, iç denetimleri takip etmek, sürekliliğini sağlamak,
 • Kalite temsilcileriyle iletişim sağlamak, ihtiyaç anında destek vermek, 
 • Kurumu temsilen, Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili dış toplantılara katılmak,
 • Dış denetimi yapan kurumlara her türlü bilgi ve desteğin verilmesini sağlamak,
 • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi için tüm uygunluğu ayarlamak,

Kariyer.net üzerinde, kalite kontrol uzmanı arayanlarkontrolü yaparak, firmaların kalite kontrol uzmanı iş ilanlarını tarayabilirsin. 

Kalite Kontrol Uzmanı Çalışma Yerleri

Kalite kontrol uzmanı iş ilanlarını kontrol ettiğinde, ilk fark şey edeceğin çalışma alanının genişliği olabilir. Hem kamuda hem de özel sektörde çalışma imkanı bulabilirsin. Ancak özel sektörde arayışın çok daha fazla olduğunu, Kariyer.net sisteminde yer alan ilanlardan da görebilirsin. Kalite kontrol uzmanı iş ilanları incelemesiyle, sahip olduğun niteliklere göre uygun pozisyonlara başvurmalısın.

 • Kurumsal yapıya sahip birçok kurum ve kuruluş, 
 • Kimya üzerine hizmet veren yerler,
 • Özel Üniversiteler,
 • Fabrikalar,
 • Şirketler,
 • Gıda firmaları,
 • İlaç firmaları,
 • Tekstil firmaları gibi.

Kariyer.net vasıtasıyla güncel kalite kontrol uzmanı iş ilanlarını listeleyebilir, sektörel bazda firmaların kalite kontrol uzmanı arayışlarını takip edebilirsin.

Kalite Kontrol Uzmanı Maaşları

Kalite kontrol uzmanı iş ilanlarında teklif edilen maaş, akademik kariyer, tecrübe, çalışılan kurum, sektör, kıdem gibi birçok değişkene göre farklılık gösterebilir. Kalite kontrol uzmanı iş ilanları vasıtasıyla kalite kontrol uzmanı arayan yerler, ücret skalaları içerisinde maaş verirler. İşe giriş esnasında alınan ücret ile deneyimli kalite kontrol uzmanları arasında maaş farkı olması doğal sayılır. Ayrıca lisans sonrası yüksek lisans ve doktorasını tamamlamış kalite kontrol uzmanı iş ilanlarında taleplerin ve maaşların değiştiği de bilinir. Yüksek lisans mezunu iş ilanları listesinden bu tarz ilanlara da göz atabilirsin.

Kalite kontrol uzmanı iş ilanlarına başvurmanın en kolay yolu, Kariyer.net web sitesine giriş yapıp, bir özgeçmiş oluşturmandır. Kariyer.net’in sıkıntı yaşamadan kullanabileceğin filtre sistemi sayesinde, kalite kontrol uzmanı iş ilanları bugün komutu tarihe göre sonuçlar alabilirsin. Başvur butonu ile kolayca başvurunu yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Kalite Kontrol Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Kalite Kontrol Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Kalite Kontrol Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kalite Kontrol Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kalite Kontrol Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kalite Kontrol Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kalite Kontrol Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Kalite Kontrol Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Kalite Kontrol Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur