Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
194

Kat Hizmetleri Görevlisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kat Hizmetleri Görevlisi cancel
Biblos Alaçatı Turizm Yatırımları A.Ş.
Kat Hizmetleri Görevlisi
Biblos Alaçatı Turizm Yatırımları A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
İbis Hotel Tuzla-İstanbul
Kat Hizmetleri Görevlisi
İbis Hotel Tuzla-İstanbul
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Gizli Firma
Executive Housekeeper
Gizli Firma
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Nobel Hostel
Kat Hizmetleri Görevlisi
Nobel Hostel
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kat Hizmetleri Görevlisi İş İlanları

Kat hizmetleri görevlisi, tatil köyü ve konaklama tesisleri gibi yerlerde, katlardaki odaların bakımı ve düzeninden sorumlu kişiler olarak bilinir. İngilizce housekeeping  olarak da karşılık bulan diğer adıyla kat valeleri, genel olarak otel görevlileridir ve bu gibi yerlerde çalışma imkanı bulurlar. Turizm hareketliliğinden kaynaklı otel ve konaklama tesislerinin çok olduğu yerlerde firmalar sıklıkla kat hizmetleri görevlisi iş ilanları yayınlar. İlanlar, özellikle turizm hareketliliğinin yoğun olduğu zamanlarda artış göstererek iş arayanların başvurularına açılır. Sen de bu kat görevlisi iş ilanına göz atabilir ve sana uygun olanlara kolayca başvuru yaparak çalışma imkanı bulabilirsin.

Kat Hizmeti Görevlileri Ne İş Yapar?

Kat hizmeti görevlileri; oteller ve konaklama tesislerinde, adından da anlaşılacağı üzere, katlar ve odalardaki hizmetleri yerine getirmek üzerine çalışırlar. Kat hizmetleri görevlisi arayanlar tarafından belirlenen başlıca görevleri arasında;

  • Koridor ve oda temizliği,
  • Boşalan odaların temizlik ve hazırlığı,
  • Kullanılmış çarşaf, havlu ve yastıkların değiştirilmesi gibi hizmetler vardır.

Normal bir günde, sorumlu oldukları katlardaki odaları gezerler ve odayı bir sonraki müşterinin konaklamasına uygun hale getirene dek genel temizliğini yapıp odada eksilen malzemeleri tamamlarlar. Alanında tecrübe sahibi olduktan sonra şef ya da idareci pozisyonunda da görev alabilirsin. Kat görevlisi iş ilanları çerçevesinde listeleme yaparak, firmaların yayınladığı ilanlardan daha detaylı bilgilere erişebilirsin.

Kat Hizmetleri Görevlisi İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Kat hizmetleri görevlisi arayan firmalar, bu pozisyonda çalışacak kişilerin güler yüzlü, prezentasyonu düzgün, müşteri odaklı ve güçlü iletişim becerilerine sahip olmalarına dikkat eder. Ayrıca ani durumlarda problem çözme yeteneğinin gelişmiş olması da seni öne çıkaracak detaylardandır. Yani kat hizmetleri görevlisi olmayı düşünüyorsan tertipli, hijyen kurallarını bilen, saygılı, sabırlı ve güler yüzlü olman gerekir. Zaman içinde tecrübe ederek ya da meslek liseleri ve ön lisans programlarının Konaklama ve Seyahat Hizmetleri bölümlerini tamamlayarak sana uygun firmaların yayınladığı kat hizmetleri görevlisi iş ilanları yeni kategorisine başvuru yapıp bu pozisyonda çalışma fırsatı yakalayabilirsin.

Kat hizmeti görevlilerinin sezonluk iş bulmaları mümkün müdür?

Sezonluk iş kavramı, çalışmanın sadece yılın belirli dönemlerinde gerçekleştiği ve belirli sebeplere bağlı olarak yoğunlaştığı çalışma şekli olarak bilinir. Özellikle turizm sektöründe yılın belirli dönemlerinde görülen hareketlilikler, kişilere sezonluk çalışma fırsatı sunar. Turizmin gözde kenti Antalya kat hizmetleri görevlisi için sezonluk çalışma imkanı sunan illerden biridir.

Kat hizmeti görevlisi olarak nasıl iş bulunur?

Mesleğini kat hizmeti görevlisi olarak icra ediyorsan ya da etmeyi düşünüyorsan, sana uygun ve güncel kat hizmetleri görevlisi iş ilanlarına ulaşman ve başvuru yaparak iş bulma ihtimalini artırman oldukça basit adımları içerir. İlk adım olarak kariyer.net’e girip çalışmayı düşündüğün şehri ve pozisyonu işaretlemelisin. İstanbul kat hizmetleri görevlisi iş ilanları listelensin istiyorsan şehir kısmına İstanbul ve pozisyon kısmına kat hizmetleri görevlisi yazman gerekir. Kariyer.net üzerinden bu alanda yayınlanan seçenekleri listeleyebilir, iş bulma ihtimalini hızlandırabilirsin.

Kat hizmeti görevlisi olarak yatılı sistemle çalışılabilir mi?

Bazı konaklama tesisi ve otellerde kat hizmeti görevlileri için yatılı çalışma imkanı sunulur. Bu çerçevede senin için ayrılan odada belirlenen süre boyunca ikamet etmen beklenebilir. Özellikle deniz turuna açılan gemi otellerde kat hizmeti görevlileri ve diğer otel personelleri yatılı olarak çalışır. Bu durum firmanın ihtiyaçlarına ve çalışma tarzına bağlı olarak değişir.

Kat hizmeti görevlisi pozisyonu için en güncel iş ilanları görüntülenebilir mi?

Kariyer.net üzerinden kat hizmeti görevlisi pozisyondaki tüm ilanları, yayınlandığı andan itibaren Son 3 Saat” seçeneğinden son 15 gün seçeneğine kadar filtreleyebilirsin. Bu pozisyon için filtrelediğin aramada tarih seçeneği altındaki maddelerden dilediğine tıklayarak ilanlar arasından en güncel olanlara kolayca başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kat hizmetleri görevlisi ne iş yapar?

Otel, ofis ve alışveriş merkezleri gibi çalışma alanlarında kat görevlileri istihdam edilir. Kat hizmetleri görevlisi, bulunduğu alanın hijyenini sağlamak ile sorumlu olur. Kat içerisinde bulunan genel mekanların temizliği ve düzeni ile ilgilenirler. Çalışma saatleri, işverenlerin belirlediği saat aralıklarına göre düzenlenir. Bu alanda genellikle tam zamanlı çalışma sistemi görülür.

Kat hizmetleri görevlisi dönemsel iş ilanları nelerdir?

Turizm alanında öne çıkan şehirlerde pek çok otel bulunur. Oteller, turizm sezonunda daha fazla ziyaretçiye hizmet verir ve daha fazla personele ihtiyaç duyar. Bu bağlamda kat hizmetleri görevlisi işi ilanları da dönemsel başlığı altında açılır. Adaylar, Kariyer.net'ten dönemsel kat hizmetleri görevlisi iş ilanlarına ulaşabilir.

Kat hizmetleri görevlisi adaylarından istenen nitelikler nelerdir?

Kat hizmetleri görevlisi adaylarında aranan genel niteliklerin başında hijyen kurallarına uyumluluk gelir. İşletmenin uygun gördüğü çalışma prensipleri baz alınarak, gerekli ekipmanların etkin bir şekilde kullanılabilmesi son derece önemlidir. Kişisel bakıma özen göstermek, organizasyon yapabilmek, yüzey temizliği yapabilmek, zemin temizliği yapabilmek, odaları düzenleyebilmek, çamaşır gruplandırması yapabilmek, yıkama, ütüleme ve yerleştirme gibi işlemleri yapabilmek gerekir.

Kat hizmetleri görevlisi iş tanımı nedir?

Kat hizmetleri görevlilerinin iş tanımı, sorumlu olduğu kattaki temizliği ve düzeni sağlamaktır. Otellerde odaların temizliği kat görevlisinin yükümlülüğündedir. Odalarda eşyaların düzeni ve temizliği, kat görevlisinin sorumluluk alanı içerisinde yer alır. Kat görevlileri, görev alanındaki konukların konfor ve hijyen içerisinde bulunması için çalışır.