89

Lojistik Operasyon Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Lojistik Operasyon Sorumlusu cancel

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Lojistik Operasyon Sorumlusu İş İlanları

Lojistik operasyon sorumlusu, lojistik ve nakliye hizmetlerini planlar ve yürütür. Müşterinin her gün yenilenen günlük üretim planlarına göre rota modelleme ve planlamasını yapar. Planlanan seferlerin gerçekleştirilmesi için üretim hattına düzenli malzeme akışının sağlanmasını yönetir ve lojistik operasyon sorumlusunun bu görev tanımlarına son derece hâkim olması gerekir. Dolayısıyla lojistik operasyon sorumlusu arayan firmalar lojistik operasyon sorumlusunun bu iş tanımlarına hâkim olmasını ister. Sen de lojistik operasyon sorumlusu olarak çalışabilecek yetkinliğe sahip isen ve bu pozisyon özelinde bir iş arayışın var ise, lojistik operasyon sorumlusu iş ilanları yeni yayınlanan ilanlara ulaşarak en yeni iş ilanlarına başvurularda bulunabilirsin.

Lojistik Operasyon Sorumlusu İş Tanımı

Lojistik operasyon sorumlusu olarak çalışan birinin birbirinden farklı görev tanımları vardır ve bu görev tanımları şu şekilde sıralanabilir:

  • Gönderileri varış yerine göre sınıflandırır.
  • Sözleşmeleri ve bakım süreçlerini yönetir.
  • Nakliye hizmetlerinin güvenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.
  • Sahadaki faaliyetlerin kurallara uygun bir şekilde gerçekleşmesini sağlar ve buna oldukça önem gösterir.
  • Müşterilerden gelen talep ve şikâyetlere karşı duyarlı davranır.
  • Çözüm odaklı ve disiplinli bir şekilde çalışır.
  • Sistem geliştirme ve iyileştirme çalışmalarında görev alır.

Sen de lojistik operasyon sorumlusu olarak çalışmak ve bu alanda yayınlanan iş ilanlarına ulaşmak istiyorsan bunun için kariyer.net’ten lojistik operasyon sorumlusu iş ilanlarına bakabilirsin.

Lojistik Operasyon Sorumlusu Olmak Gereken Nitelikler

Lojistik operasyon sorumlusu olarak çalışmak için üniversitelerin lojistik ve uluslararası ticaret ile ilgili eğitim veren 2 ya da 4 yıllık bölümlerinden mezun olman gerekir. Buna ek olarak aranan herhangi bir belge ya da eğitim şartı yoktur. Ancak kariyerinde başarılı olmak ve iş başvurularında bir adım önde olmak adına mesleğin ile ilgili eğitimlere katılmak senin için yararlı olabilir. Yayında olan en güncel ilanlarda belirtilen şartlara ulaşarak kendini şekillendirebilmek için güncel lojistik operasyon sorumlusu iş ilanlarına bakabilirsin. Daha sonraki aşamada ise kendin için uygun olduğunu düşündüğün iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Lojistik operasyon sorumlusu alımı var mı?

Ülkemizde sağlık, ihracat, medya ve lojistik gibi hemen her sektörde faaliyet bulunur. Dolayısıyla bu sektörlerde birbirinden farklı pek çok pozisyonda çalışma imkânı bulunur. Çalışma imkânı olan pozisyonlardan biri olan lojistik operasyon sorumlusu için de İstanbul, Ankara ve Mersin gibi birçok şehirde alım mevcut. Bu sektör için yayınlanan ilanlardan hemen haberdar olmak için kariyer.net’in alarm özelliğini kullanabilirsin.

Lojistik operasyon sorumlusu iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Lojistik operasyon sorumlusu iş ilanlarına ulaşmanın pek çok yolu var. Ancak en etkili olanı günbegün lojistik operasyon sorumlusu iş ilanları bugün başlığı altında arama yaparak yayınlanan tüm ilanlara ulaşmak. Kariyer.net senin için ilanları her gün günceller. Böylece eski tarihli ilanlar arasında vakit kaybı yaşamadan yeni yayınlanan ilanlar arasından seçim yapabilirsin. 

Lojistik operasyon sorumlusu iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Bu alanda yayınlanan ilanların öncelikle çalışmak istediğin şehir özelinde yayınlanıp yayınlanmadığına dikkat etmen gerekir. İlanın güncel olmasına dikkat etmen gerekir. İlanlarda belirtilen iş tanımlarına hâkim ve niteliklere sahip olup olmadığını doğru bir şekilde analiz etmen gerekir. Bu gibi detaylara dikkat ettiğin takdirde kendin için uygun olan iş ilanını bulmak daha kolay hale gelecek.

Lojistik operasyon sorumlusu çalışmak için ne yapmak gerekir?

Lojistik operasyon sorumlusu olarak çalışmak için öncelikle bu alanda çalışabilecek yetkinliğe sahip olmak ve eğitim almak gerekir. Gereken eğitimleri aldıktan sonra en güncel bilgilerinden oluşan bir özgeçmiş hazırlaman gerekir. Bir sonraki aşamada ise hizmet vermek istediğin şehir, pozisyon ve çalışma türü özelinde detaylı araştırma yaparak başvurularda bulunman gerekir. Başvurduğun firmaya belirtmek istediğin bazı noktalar varsa, özgeçmişinin yanında bu noktaları içeren bir ön yazı yazarak gönderebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Lojistik operasyon sorumlusu olmak için hangi yabancı diller hakkında bilgi sahibi olmak gerekir?

Lojistik operasyon sorumlusu olmak için bazı bilgi, beceri ve niteliklere sahip olmak gerekiyor. Lojistik operasyon bölümünde aktif olarak görev alan lojsitik sorumluları bu anlamda iş yaptıkları firmaların farklı departmanları ile sürekli iletişim halinde oluyor. Çalışılan firmanın faaliyet alanı, yurt dışı iş potansiyeline göre bu alandaki adaylarda yabancı dil şartı aranabiliyor. Bu meslekte kariyer hedefin varsa sende başta ingilizce olmak üzere bu sektörde sana yardımcı olarak dil eğitimi alabilirsin.

Lojistik operasyon sorumlusu için görev tanımı nedir?

Firmaların nakliye ve sevkiyat süreçleri belirli prosedürler dahilinde gerçekleşmektedir. Lojistik operasyon sorumluları bu süreçlerin prosedürlere uygun ve verimli bir süreçde gerçeklemesi için gerekli planlama ve organizasyonları yapmakla görevli olurlar. Saha faaliyetlerinin organizasyonunun yanı sıra araç filolarının sözleşmeleri, depo alanında ki ürünlerin kategorilerine göre ayrılması, müşterilerden gelen ve giden fatuların takibi gibi işlerde lojistik operasyon sorumlularının görev tanımlarında dail olur. Lojistik faaliyet dosyalarının tutulması, raporlama gibi iş sorumluklarını çalıştığı ekip ile birlikte yürütür.

Lojistik operasyon sorumlusu için hangi illerde istihdam sağlanır?

Birçok firma farklı sektörde faaliyet gösterirken lojistik departmanlarına ihtiyaç duymaktadır. Bu açıdan ülke genelinde birçok ilde lojistik operasyon sorumlusu istihdamı sağlanmaktadır. Byük şehirlerin yanı sıra sanayi alanları bulununan şehirlere kadar geniş iş olanakları bulunuyor. Bu alanda bir iş arayışındaysan yaşadığın şehre göre firma ilanlarını inceleyebilirsin. Kariyer.net üzerinden cv oluşturarak çalışmak istediğin sektör, tercih ettiğin şehir gibi kriterleri seçerek sana en uygun ilanları görüntüleyebilirsin. İstediğin ilanlara kariyer.net üzerinden hemen başvuru yapabilirsin.

Lojistik operasyon sorumlusu olmak için hangi bölüm okunmalıdır?

Firmalara lojistik operasyon sorumlusu alımları için bazı kriterler aramaktadırlar. Sevkiyat bölümünün sorumluluğunu alacak adayların mesleki eğitimlerinin bu alan için yeterli olması avantaj kazandırmaktadır. Lojistik sorumluları meslek yüksek okulları ön lisans veya üniversitlerin lisans programlarından mezun olurlar. Lojistik sorumlusu olmak için bu okulların Uluslararası Ticaret ve Lojistik, İktisat veya İşletme gibi bölümlerinden mezun olunmaktadır. Sende kariyer.net üzerinden bu alandaki firmalara ait ilanların ayrıntılarından istenilen eğitim ve mezuniyet alanı gibi detayları inceleyebilirsin.

notifications İş Alarmı kur