149

Uluslararası Taşımacılık ve Nakliyat İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Uluslararası Taşımacılık ve Nakliyat cancel
Evolog Nakliyat ve Lojistik Hizm.Tic.Ltd.Şti.
Karayolu Operasyon Yöneticisi
Evolog Nakliyat ve Lojistik Hizm.Tic.Ltd.Şti.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Genel Transport Nakliyat Tic. ve Ltd. Şti.
Satış Pazarlama Uzmanı
Genel Transport Nakliyat Tic. ve Ltd. Şti.
Mersin İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Asset GLI
Ofis Görevlisi (Engelli Kadro)
accessible
Asset GLI
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Uluslararası Taşımacılık ve Nakliyat İş İlanları

İnternet ile alışverişin yaygınlaşması ile birlikte dünyanın küreselleşme hızı artmıştır. Farklı bir ülkedeki ürünü tüketici internet sayesinde sipariş vererek ona ulaşabilme imkânına sahip olur. Birbirinden farklı ülkelerde yaşayan tüketici ile üretici arasındaki alışverişi, uluslararası taşımacılar ve nakliyeciler sağlar.  Küreselleşmenin de etkisiyle, hava, kara, demir ve deniz yollarıyla birlikte herhangi bir ürün, eşya ve malzemelerin farklı ülkeler arasında ulaşımının sağlanmasına  uluslararası taşımacılık ve nakliyat denir. Uluslararası taşımacılık kimi zaman devletler arasında olabildiği gibi, firma ile firma arasında, firma ile kişi arasında, kimi zaman da kişi ile kişi arasında gerçekleşir.  Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektörü iş ilanları  alışveriş sektörünün giderek artması nedeniyle oldukça fazladır.

Uluslararası Taşımacılık ve Nakliyat Sektörü Ne İş Yapar?

Günümüzde birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de ticaret sadece yurt içine değil yurt dışına da gerçekleşir.Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektörü, birbirinden farklı ülkelere ürünlerin, taşınmasını ve nakliyatını gerçekleştirir. Bu hizmeti sağlayan firmaların diğer hizmetleri:

 • Ürünlerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde depolanması,
 • Ürünlerin korunaklı bir şekilde ambalajlanması,
 • Ürünlerin güvenli bir şekilde taşınması,
 • Hızlı ve güvenli bir şekilde tüketiciye teslim edilmesi,
 • Gümrüklenmesi, sunulan hizmetlerdendir.

Bu hizmetleri gerçekleştirebilmeleri için uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektörü elemanı arayan firmalar nitelikli ve tecrübeli eleman bulmaya çalışır. Ürünlerin taşınması kadar, reklam ve pazarlama ile firmanın iyi bir reklamının yapılması, yurt içi ile yurt dışı taşımacılığın yapıldığı firmalar ile kontak halinde olunması, tüketicilerin memnun olması, firmaya gelen şikayetler ve dileklerin alınması ve bilgilendirmenin sağlanması da önemlidir. Ayrıca kara, deniz veya hava yollarından hangisi ile taşımacılık yapılıyorsa bunun, en az maliyet ve en güvenilir yol ile gerçekleşmesi de sağlanmalıdır.

Uluslararası Taşımacılık ve Nakliyat Sektöründe Çalışabilmek İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektörü iş ilanları bulunur. Bu iş ilanlarında aranan özellikleri incelediğinde, çoğunda aranan en önemli özellik iyi derecede yabancı dil konuşabiliyor olmandır. Firmalara göre farklılık gösterse de uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektörü ilanlarında aranan özellikler:

 • En az bir yabancı dili iyi derecede konuşabiliyor olmak( Tercihen İngilizce),
 • İletişimi kuvvetli, diksiyonu düzgün olmak,
 • Lisans mezunu( Tercihen üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun) olmak,
 • Seyahat engeli bulunmamak,
 • Ms Office programlarına hâkim olmak,bilgisayarı iyi kullanmak,
 • Erkek adaylar için askerliği yapmış olmaktır.

Bu özelliklere firmalar ekleme veya bunlardan çıkarma yapabilir.

Uluslararası Taşımacılık ve Nakliyat Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektörü iş ilanları yeni yayınlanan ilanlara başvuruda bulunurken adayların dikkat etmesi gereken birçok detay bulunur. Bu detaylardan biri ilanda çalışma ortamının belirtilip belirtilmediğidir. Bir ofis ortamında çalışabileceğin gibi sürekli yurt dışı seyahati de yapabilirsin. Saha çalışanı arandığı belirtildiği takdirde bir ofis ortamında değil sahada, sürekli seyahat yapabileceğin bir pozisyon için arandığın belirtildiğinde de buna uygun çalışacağını bilmelisin. Firmaların aradığı özellikleri dikkatli bir şekilde okuyarak başvuruda bulunman hem senin içim hem de firma için daha uygun olur. Bazı firmalar sözleşmeli personel alımı gerçekleştirir. Bu firmaların sözleşmesinde yazan süreye dikkat ederek başvuruda bulunman da önemlidir. Bulunduğun şehirde bulunan uluslararası taşımacılık iş ilanlarına başvuruda bulunman gerekir. Yaşadığın şehirde bulunmayan iş ilanlarında ise konaklama imkânı bulunup bulunmadığına dikkat etmen gerekir.

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektöründe part time çalışma olanağı bulunur mu?

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektörü iş ilanları bugün incelendiğinde, farklı çalışma sistemi ile çalışan firmaların olduğu ve her firmanın farklı çalışma kültürüne sahip olduğu görülür. Kimi firmaların vardiyalı bir şekilde çalıştıklarını kimi firmaların ise çalışma saatlerinin farklılık gösterdiğini de görürsün. kariyer.net üzerinden part-time çalışma olanağı olan iş ilanlarını, filtreleme özelliği ile bulabilirsin.

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektöründe İstanbul ilinde iş bulabilir miyim?

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektörü iş ilanları İstanbul ilinde de mevcuttur. Hatta diğer illere göre, gerek nüfusun fazla olması gerek ticarette talebin fazla olması nedeniyle İstanbul ilinde uluslararası taşımacılık ve nakliyat iş ilanları daha fazladır. Sahip olduğun nitelik ve deneyimlerine göre senin için en uygun olan uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektöründeki iş ilanına başvuruda bulunabilirsin.

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektöründe çalışmak için ne yapmak gerekir?

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektöründe çalışmak istiyorsan üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans düzeyinde eğitim alman seni diğer adaylardan ayırabilir. En az bir yabancı dili özellikle İngilizce dilini iyi derecede okuma, yazma ve konuşma derecesinde biliyor olman gereklidir. Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektörü geniş bir alana sahip olduğu için çalışmak istediğin departmanı belirlemen ve bu departmanda aranan özelliklere sahip olman gerekir.

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektöründe freelancer çalışma imkânı bulunur mu?

Freelancer çalışma sistemi bir diğer adıyla serbest çalışma, çoğunlukla beyaz yakalıların çalışabildiği bir çalışma sistemidir. Freelancer çalışma sistemi ile çalışan birçok kurumsal firma bulunur. Freelancer çalışma sistemi teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkmış, son dönem ile birlikte önemi daha da artmıştır. Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektöründe özellikle pazarlama ve reklam departmanında çalışan personellerin freelancer çalışma sistemi ile çalıştığı firmalar bulunur.

Sıkça Sorulan Sorular

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat alanında çalışmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Her iş ilanında olduğu gibi uluslararası taşımacılık ve nakliyat alanında verilen ilanlarda da adaylara çeşitli kriterler sunulur. Bu noktada adayların sahip olması gereken özellikler arasında; çözüm üretebilme, müşteri ilişkilerini iyi bir şekilde yürütebilme ve takım çalışmasına yatkın olma yer alır. Bir ya da birden fazla yabancı dil bilen kişiler bu alanda daha kolay şekilde iş bulabilir. Ayrıca Microsoft Office programlarına hakim, iyi iletişim yeteneğine sahip ve gelişime açık adaylar bu alanda istihdam edilir.

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat iş ilanlarında yabancı dil bilgisi aranır mı?

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat alanında faaliyet gösteren firmalar birçok farklı pozisyon için iş ilanı yayınlar. Firmalar yayınladıkları ilanlarda farklı kriterler belirtir ve bunlardan biri yabancı dil olabilir. Özellikle yurt dışı odaklı çalışmalar olduğu için bu alandaki ilanlarda sıklıkla yabancı dil şartı görülür. Ancak bu durum verilen pozisyona göre farklılık gösterebilir. Ayrıca bazı firmalar birden fazla dil bilen adayları tercih edebilir.

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektöründe sürekli/tam zamanlı iş ilanları nelerdir?

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektöründe faaliyet gösteren firmalar farklı pozisyonlar için iş ilanları yayınlar. Bunlar arasında yarı zamanlı ya da dönemsel ilanlar olsa da genellikle tam zamanlı çalışma koşulu yer alan ilanlar yayınlanır. Bu kapsamda; operasyon uzmanı, tedarik uzmanı, şoför ve dokümantasyon sorumlusu gibi unvanlara sahip kişiler için tam zamanlı iş ilanları açılır. Adaylar, Kariyer.net üzerinden tam zamanlı çalışacak personel arayan firmaların açtığı iş ilanlarına ulaşabilir

Uluslararası taşımacılık ve nakliyat sektöründe insan kaynakları uzmanı alımı var mı?

İnsan kaynakları uzmanı, işe alım ve işten çıkarma süreçlerini yöneten kişidir. Her şirkette yer alması gereken insan kaynakları uzmanı, ayrıca şirket çalışanlarına çeşitli eğitimler verir ve daha verimli çalışmalarına yardımcı olur. Bu kapsamda insan kaynakları uzmanları, taşımacılık ve nakliyat sektöründe de iş imkanı bulabilir.

notifications İş Alarmı kur