Çalışanların mola anlayışı birbirinden farklılık gösterebilir. Ancak başarılı bir çalışma hayatı ve verimli bir mesai için her çalışanın gün içerisinde, 3-5 dakikalık molalar vermesi gerekiyor. Peki, çalışırken verdiğiniz molaların başarınıza olan katkısını hiç düşündünüz mü? Molalarınızda göz atabileceğiniz, ufuk açan 10 web sitesini sizin için listeledik.

Planlı olmak, hedef koymak, yöneticinizle ve iş arkadaşlarınızla iyi iletişim kurmak, dış görümünüze özen göstermek ve stresi yönetebilmek… Tüm bu saydıklarımız iş hayatında başarılı olmanın altın kuralları arasında yer alıyor. Ancak başarıya giden yolda yapmanız gerekenler sadece bunlarla sınırlı değil. Ufuk açan, motivasyonu artıran ve günlük iş stresinden uzaklaştıran molalar da çalışanları başarıya götüren altın kuralların başında geliyor.  Eğer molalarınızı yeğeninizin Facebook’taki resimlerini görerek ya da Instagram’da vakit geçirerek değerlendirmek istemiyorsanız, hazırladığımız ufuk açan internet siteleri listesi tam size göre. Yurt dışı internet sitelerinden derlediğimiz bu adresler trendleri takip etmek için de bire bir.

İşte molalarınızda ilham alabileceğiniz internet siteleri:

Dribbble

Dünyanın her yerinden tasarımcıların çalışmalarının yer aldığı Dribbble, kullanıcılarına sağladığı içeriklerle ilham veriyor.

dribbble1

The Webby Winners

İnternet dünyasının Oscar’ı da denilen, web siteleri, interaktif reklam -medya, online film-video, uygulama gibi kategorilerde internetin en iyilerini belirleyen Webby Ödülleri’ne ilham almak için mutlaka uğrayın.

Kickstarter

Sanatçılar, tasarımcılar, film yapımcıları, müzisyenler, gazeteciler için fon toplayan bu platformu mutlaka duymuşsunuzdur. Şimdi bir de projelerden ilham almak için platformun Discover sayfasına göz atın.

bagis_kickstarter

Behance

Yaratıcı çalışmaların ve portfolyaların yer aldığı bu sitede, mimarlıktan, oyuncak tasarımına dek birçok farklı ve özgün çalışmaya ulaşabilirsiniz.

Brilliant

Eğer matematik veya bilimle ilgili bir sorunuz varsa ya da matematik veya bilimle ilgili soruları olan birine yardımcı olmak istiyorsanız 1.5 milyondan fazla kullanıcısı olan Brilliant’ı ziyaret edebilirsiniz.

brilliant22

Core77

Aynı zamanda bir internet dergisi de olan Core77’de endüstriyel tasarımla ilgili hemen her şeyi bulabilirsiniz.

Big Think

Uzman ya da ünlü kişilerin çeşitli sorulara verdikleri cevapları video’ya alarak yayınlayan Big Think’te, ufkunuzu açacak birçok şeyi bulabilirsiniz.

bigthink11

Hooplaha

İnsanları güldürmeyi misyon edinen Hooplaha’da sizi günün stresinden uzaklaştıracak komik videolar yer alıyor.

Workflowy

Tüm planlarınızı ve notlarınızı, basit bir sistemde not defterine yazar gibi yazdığınızı düşünün… Kişisel organizasyon yazılımı olan Workflowy, “Beyninizi organize edin” sloganıyla, kullanıcılarına online not defteri olarak hizmet veriyor.

workflowy22

Learni.st

Eğitimden, tasarıma, oyunlardan ev dekorasyonuna dek merak edebileceğiniz birçok konu detaylarıyla Learnist’te paylaşılıyor.