keyboard_arrow_down
866

Bordro ve Özlük İşleri Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bordro ve Özlük İşleri Uzmanı cancel
Tan Oto Ltd. Şti
Bordro ve Özlük İşleri Uzmanı
Tan Oto Ltd. Şti
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Başbuğ Holding
Bordro ve Özlük İşleri Uzmanı
Başbuğ Holding
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 18 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bordro ve Özlük İşleri Uzmanı İş İlanları

İnşaat, turizm, sanayi, otomotiv ve sağlık gibi farklı sektörlere ait firmaların insan kaynakları departmanlarında bordro ve özlük işleri uzmanları görev alır. Her firmanın ihtiyaç duyduğu bu pozisyonda görev yapan kişiler, kurumda çalışan personellerin özlük dosyalarını ve maaş bordrolarını hazırlar. Bordro ve özlük işleri uzmanı iş ilanları, iş arayan adaylara farklı şehirlerde çalışma imkânı sunar. Yaşadığın bölgedeki açık pozisyonları değerlendirerek kendine uygun olan seçeneklere kariyer.net’ten başvuru yapabilirsin. Bordro ve özlük işleri uzmanı iş ilanları bayan ve bay adaylar için belirlenen kriterlerini inceleyerek, tam zamanlı veya part time çalışma fırsatıyla işe yerleşebilirsin.

Bordro ve Özlük İşleri Uzmanı Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Bordro ve özlük işleri uzmanı arayan firmalar, iş ilanlarını yayınlarken ilgili pozisyona başvuru yapacak adayların sahip olmasi gereken eğitim düzeyini ve özellikleri belirtir. Pozisyon için uygun niteliklerini sağlayan adaylar, başvuru yaparak hemen çalışmaya başlayabilir. Adaylarda aranan belli başlı özellikler ise şöyledir: 

  • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin işletme, iktisat ve çalışma ekonomisi gibi ilgili lisans bölümlerinden mezun olmak.
  • MS Office programları ve temel bilgisayar kullanma becerisine sahip olmak.
  • Personel işe giriş çıkışı ve bordro evrakları ile ilgili mevzuatı bilmek, yenilikleri takip etmek.
  • Ekip çalışmasına yatkın olmak.
  • Bordro ve özlük işleri uzmanı iş ilanları bay adaylarda ise askerliklerini tamamlamış olma kriteri arar.

Bordro ve Özlük İşleri Uzmanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Bordro ve özlük işleri uzmanları genel olarak insan kaynakları departmanlarında görev alır. Ayrıca, insan kaynakları alanında danışmanlık veren firmalarda da bu pozisyon için iş fırsatları bulunur. Bu pozisyonda görev yapan kişilerin çalışma ortamı kapalı alanlar, ofis içinde bilgisayar başındadır. İnsan kaynakları birimi için ayrılan bölümde işlerini masa başında yürütürler. Bilgisayar üzerinden işlerini yürüten bordro ve özlük işleri uzmanı genellikle ekip hâlinde çalışır. Ekip içinde dağılan sorumluluklara göre görev tanımı çeşitlilik gösterebilir. Kariyer.net’ten güncel bordro ve özlük işleri uzmanı iş ilanlarını görebilir ve firmaların çalışma ortamlarını ve şartlarını inceleyerek başvurularını yapabilirsin.

Bordro ve özlük işleri uzmanı ne iş yapar?

Bordo ve özlük işleri uzmanı, görev alınan firmada çalışan personelin maaş bordrosunu düzenler. İşe yeni başlayanların giriş evraklarını ve özlük dosyalarını hazırlar. Aynı zamanda işten ayrılana kadar tüm personellerin özlük hakları ile ilgili süreçleri takip eder. 

Bordro ve özlük işleri uzmanı yarı zamanlı olarak çalışabilir mi?

Bordro ve özlük işleri personeli pozisyonunda yarı zamanlı olarak görev alabilirsin. Çeşitli kurumlarda bu pozisyon için part time çalışma imkânı bulunur. Yarı zamanlı bordro ve özlük işleri uzmanı haftada 30 saati geçmeyecek şekilde mesai yapar. Büyük ve küçük ölçekli her kurumun ihtiyaç duyduğu bu pozisyon için kariyer.net’ten yarı zamanlı eleman arayan firmalara ulaşabilirsin. 

Bordro ve özlük işleri uzmanı iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde bordro ve özlük uzmanı olarak görev alabilirsin. Güncel iş ilanlarına ulaşmak için kariyer.net’i kullanabilirsin. Buradan oluşturduğun özgeçmiş ile yaşadığın şehirdeki ilgili iş ilanlarına kolayca başvuru yapabilirsin. Açık pozisyonları;  çalışma türü, şehir, bölge, çalışma biçimi gibi farklı filtrelere ayırarak kendine uygun seçeneği kolayca bulabilirsin.

Bordro ve özlük işleri uzmanı olarak nerelerde çalışabilirim?

Çalışma alanın oldukça geniş olan bordro ve özlük işleri uzmanı, hemen hemen her sektörde görev alabilir. Eğitim, teknoloji, sanayi, sağlık, inşaat, satış, pazarlama ve tarım gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalarda çalışma imkânın bulunur. Bordro ve özlük işleri uzmanı, firmaların insan kaynakları departmanlarında görev alır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bordro ve özlük işleri uzmanının görevleri nelerdir?

Bordo ve özlük işleri uzmanı olarak çalışıyorsan işe yeni başlayan kişilerin giriş evraklarını hazırlamak, maaş bordrosu düzenlemek ve personelin çalıştığı süre boyunca özlük haklarını takip etmek görevlerin arasında yer alır. İşveren kurumun tüm personeli için özlük ve bordro dosyaları hazırlamak, personelin mesai saatleri ve mesai ücretlerini planlamak, fazla veya eksik mesai süreleri tespit etmek ve çalışanların resmi evraklarını dosyalama bordro ve özlük işleri uzmanının görevlerindendir.

Bordro ve özlük işleri uzmanı hangi modüller hakkında bilgi sahibi olmalıdır?

Bordro ve özlük işleri uzmanı olarak çalışmak istiyorsan personel özlük işleri ve bordro hakkında bilgi sahibi olman gerekir. İşletmelerde çalışan ve yeni başlayan personellerin resmi evraklarını dosyalama, maaş bordrolarını hesaplama ve haklarının düzenlenmesi bu pozisyon tarafından yapılır. Özlük ilişkileri ve bordro ile ilgili mevzuatı bilmen gerekir. Ayrıca, sigorta girişleri, SGK matrahları ve personel ücret bordrosu gibi farklı mevzuatlar çalışma sürecinde sıklıkla kullanılır. Bu pozisyonun sorumlulukları ve görevleri iş veren firmanın iş yüküne göre çeşitlilik gösterebilir.

Bordro ve özlük işleri uzmanı olarak görev almak için üniveritede hangi bölüm okunmalıdır?

İşletmelerin personelleri ve yeni başlayan personellerin özlük hakları ve maaş bordrolarını hazırlayan personeller, bordro ve özlük işleri uzmanı olarak bilinir. Bu pozisyonda görev alabilmek için ilgili eğitimleri alarak mesleki yeterliliğe sahip olman gerekir. Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin işletme, iktisat, çalışma ekonomisi ve işletme yönetimi gibi bölümlerinden mezun olan herkes bordro ve özlük işleri uzmanı olarak çalışabilir. Ayrıca, sertifika ve kurs programlarına katılarak mesleki yeterliliğini arttırabilirsin.

Bordro ve özlük işleri uzmanı hangi mesleki bilgiler hakkında bilgi sahibi olmalıdır?

Bordro ve özlük işleri uzmanı olarak çalışıyorsan iş sürecinde ihtiyacın olabilecek çeşitli mesleki yeterlilikler vardır. Temel bilgisayar ve MS Office programlarını kullanacak bilgiye sahip olmak, bordro süreçlerine hakim olmak bu pozisyonun meslek yeterlilikleri arasında yer alır. Ayrıca, detaylı ve dikkatli çalışabilmen ve ekip çalışmasına yatkın olman Bordro ve özlük işleri uzmanı pozisyonu için uygun nitelikler arasındandır. Yazılı ve sözlü iletişim becerilerine sahipsen ve mesleki yeterliliğinin uygun olduğunu düşünüyorsan kariyer.net üzerinden başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur