1120

Garson İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Garson cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 23 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Garson İş İlanları

Garson; yiyecek, içecek hizmeti veren alanlarda gelen misafirlerle ilgilenir. Menüleri gelen konuklara verir, yemek siparişleri alır, verilen siparişleri masalara götürmek gibi çeşitli işlerle ilgilenir. Garson iş ilanları yiyecek ve içecek sektöründe hizmet veren kurumlar tarafından oluşturulur. Garsonlar çalıştıkları kurumda, gelen misafirlerle ilgilenmek, masaların düzenini ve temizliğini sağlamak ile görevlidir. Kafe, restoran gibi yiyecek içecek hizmeti veren kurumlarda garsonlar faaliyet gösterir. Garsonlar, çalışma süreleri boyunca görev aldıkları kurum tarafından onlara verilen kıyafetleri giyer. Garson olarak görev almak isteyen adayların, iletişim yetenekleri gelişmiş olmalıdır. Gelen misafirlere her zaman güler yüzlü ve nazik davranmalıdır. Güncel garson iş ilanları yarı ve tam zamanlı çalışabilecek adaylar için birçok iş imkanı sağlar. Garsonlar müşterilere menüleri verip, yiyecek içecek siparişlerini alır, hazırlanan siparişleri müşteriye sunar. Masaları temizler ve sandalyelerin düzenli durmasını sağlar. Garson iş ilanları farklı kriterlere sahip olan birçok iş imkanını içerir. Garson iş ilanlarına başvurmak isteyen adaylar, ilan kriterlerini inceleyerek kendilerine uygun işi bulabilir.

Garson Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Garsonluk mesleğini tercih etmek isteyen adayların, herhangi bir alanda eğitim almasına zorunlu değildir. İlanlara başvurmak isteyen adayların en az ilköğretim mezunu olması gerekir. Bazı firmalar, lise mezunu adaylara işe alım sürecinde öncelik tanıyabilir. Garson arayan firmalar adayların güler yüzlü, nazik, kibar ve titiz olmasına dikkat eder. Garsonlar mesai saatleri boyunca yoğun bir tempoda çalışır. Garson olarak görev almak kişilerin yoğun çalışma temposuna uyum sağlaması gerekir. Garsonların her zaman gelen müşterilere karşı nazik ve kibar davranması şarttır. Müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için garsonların iletişim becerileri gelişmiş olmalıdır. Cafe garson iş ilanları yayınlayan firmalar, yarı zamanlı ve tam zamanlı çalışacak adaylara ihtiyaç duyar. Garsonlar görev aldıkları firmada servisten sorumlu olan çalışanlardır. Çalıştıkları mekana gelen misafirlere yiyecek ve içecek servisi yapar. Diğer çalışan personellerle uyum içinde çalışmalıdır. Bu yüzden adayların takım çalışmasına uyum sağlaması gerekir. Üniversite öğrencileri veya yarı zamanlı iş arayan adaylar, garson olarak görev alabilir. Yiyecek içecek sektöründe hizmet veren birçok firma, deneyim sahibi olan veya deneyimsiz çalışana ihtiyaç duyar. 

Garson İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Garson iş ilanı kriterleri firmaların çalışma prensiplerine göre farklılık gösterir. Garson iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, ilanlarda yer alan özelliklere uygun olup olmadıklarına dikkat etmelidir. Yiyecek içecek sektöründe hizmet veren firmaların çalışma saatleri standart değildir. Firmaların hizmet alanlarına göre çalışma saatleri farklılık gösterebilir. Garsonluk mesleğinde deneyim sahibi olan adaylar, şef garson iş ilanları için başvuruda bulunabilir. Şef garsonlar, görev aldıkları mekanda çalışan diğer garsonları yöneten kişidir. Diğer personellerin iş bölümünü ve kontrolünü yapmak şef garsonların sorumluluğu altındadır. Ayrıca şef garsonlar, çalıştıkları mekanda yapılan rezervasyonları ve diğer etkinlikleri organize eder. Garson iş ilanları izmir kategorisinde personel arayışını paylaşan birçok mekan, deneyimli ya da deneyimsiz elemanlara ihtiyaç duyar. Garson iş ilanları yayınlayan firmalar, adaylardan yabancı dil bilmesini isteyebilir. Gelen turistlerle iletişim kurarken sorun yaşamamak için pek çok mekanda yabancı dil bilgisine sahip garsonlar görev alır. İkinci bir dil bilgisi adaylardan istenen özellikler içinde yer alabilir. Adaylar ilanlara başvuruda bulunurken bu kriterlere dikkat etmelidir.

Garson Ne İş Yapar?

Garsonlar, görev aldıkları mekana gelen misafirlerin isteklerine göre yiyecek içecek servisi yapan kişilerdir. Görev aldıkları mekana gelen misafirlerin masalara yerleşmelerinde yardımcı olur. Gelen müşterileri, kişi sayılarına göre uygun olan masaya yönlendirir, yemek menüleri verir, siparişleri alıp mutfağa iletir, hazırlanan siparişleri müşterilere servis eder. Masalarda oturan müşteriler kalktıktan sonra masaların temizlenmesini ve sandalyelerin düzenlenmesini sağlar. Masalardaki kullanılmış; tabak, çatal ve bıçakların toplanması gibi işlerle ilgilenir veya komiyi bu iş için yönlendirir. Garson iş ilanları istanbul başlığı altında birçok ilan bulunur. İstanbul’da; lokanta, kafe ve restoran gibi yiyecek içecek hizmeti veren birçok alanda iş imkanı bulunabilir. Çeşitli organizasyonlarda servis yapması için garsona ihtiyaç duyulur. Garson iş ilanları Ankara kategorisinde yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak çalışmak isteyen garson adayları için farklı iş imkanları yer alır. Düğün, nişan, kına ve davet gibi pek çok organizasyonda servis elemanı olarak garsonlar görev alabilir.

Garson Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Garson olarak görev almak isteyen adayların en az ilköğretim mezunu olması aranan özellikler arasında yer alır. Erkek adaylar için askerliğin yapılmış olması veya askerlikten muaf olunması ilan kriterlerinde genellikle yer alan özelliklerdendir. Garson arayanlar, adaylardan ikinci bir dil daha isteyebilir. Mekana gelen turistler ile iletişim kurulması için akıcı yabancı dil bilgisine sahip olunması şart koşulabilir. Garsonluk mesleğini icra etmek isteyen adaylardan çeşitli belgeler de firmalar tarafından istenebilir. Hijyen belgesi adaylardan en çok istenen belgelerden biridir. Bu belge çeşitli temizlik kurallarının anlatıldığı eğitimlerden sonra adaylara verilmektedir. Bar görevlisi olarak çalışmak isteyen adaylara; kahve hazırlama, çeşitli sıcak içeceklerin sunumu ile ilgili eğitimler verilir. Adaylar bu eğitimleri tamamladıktan sonra kahve dükkanlarında iş bulabilir. Ayrıca gelen müşterilerle nasıl iletişim kurulması gerektiği, ikram ve servis yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin anlatıldığı çeşitli eğitim ve sertifika programları vardır. Adaylar, görev aldıkları firmaların taleplerine göre bu programlara katılarak belge alabilir.

Garson Nasıl Olunur?

Garsonluk mesleğinde çalışmak isteyen tecrübe sahibi olmayan adaylar, yetiştirilmek üzere personel arayan veya tecrübesiz eleman arayan iş ilanlarını inceleyebilir. Yiyecek ve içecek sektöründe hizmet veren pek çok kurumun oluşturduğu ilanları inceleyen adaylar, kendisine uygun işleri bulabilir. Garson olmak isteyen adayların en az ilköğretim mezunu olması gerekir. Firmaların hizmet alanlarına göre adaylardan istenilen kriterler farklılık gösterebilir.

Garson Mesleği İçin İş Olanakları Nelerdir?

Yiyecek ve içecek alanında hizmet veren birçok kurumda iş imkanı bulunabilir. Otellerin restoranları, kafeler, lokantalar, restoranlar, barlar, davet mekanları servis elemanına ihtiyaç duyan mekanlardır. Çeşitli organizasyonların yapıldığı davet mekanlarında gelen konuklara servis yapması için garson görevlendirilir. Yarı zamanlı ve tam zamanlı gibi farklı çalışma saatlerine sahip olan birçok iş bulabilir. Firmaların çalışma saatleri ve günleri birbirinden farklıdır.

Garson Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Firmaların çalışma şekilleri hizmet alanlarına göre değişir. Genellikle yiyecek ve içecek hizmeti veren mekanlar her gün açıktır. Çalışanlarına haftada bir veya iki gün izin verirler. Garsonlar görev aldıkları süre boyunca çalıştıkları firmanın onlar için verdiği kıyafetleri giyerek çalışır. Bazı firmalar tam gün hizmet verebilir. Bu firmalarda istihdam edilen personeller, vardiya sistemine göre çalışır. Genellikle dinlenme tesisleri ve kahve dükkanları, tam gün gelen müşterilerine hizmet sunar. 

Garson Hangi İşleri Yapar?

Garsonlar çalıştıkları mekana gelen müşterilere karşı güler yüzlü ve kibar davranır. Gelen müşterilere yemek menüleri verir, müşterilerin yemek ve içecek tercihlerinde yardımcı olur. Verilen siparişleri müşterilere ikram eder. Masaları temizler, üzerinde yer alan bulaşık ürünleri kaldırır. Sandalyelerin düzenli bir şekilde kalmasını sağlar. Masalarda eksik olan bir malzeme varsa onları kontrol ederek tamamlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Garson iş ilanları en çok hangi şehirlerdedir?

Garson iş ilanları birçok şehirde görülebilir. Kafe, restoran gibi alanlarda kendisine iş imkanı bulabilen bu meslek grubuna yönelik ilanlar, bu işletmelerin yoğun olduğu bölgelerde sıklıkla görülür. Büyükşehirler ve bu şehirlerin şehir merkezleri, bu ilanların sıklıkla görüldüğü yerler arasında yer alsa da birçok turistik ilçede de garson iş ilanlarına rastlamak mümkündür.

En kazançlı garson iş ilanları nelerdir?

Garsonluk düzenli bir meslek olarak icra edilir ve yükselme imkanları vardır. Günümüzde profesyonel bir meslek haline gelen garsonluğun, birçok alanda iş imkanı vardır. Otel, restoran, kafe, bar, yemekhane gibi yerlerin garson ihtiyacı olur. Verilen ilanlarda belirtilen ücret ve yan haklar bölümünü inceleyerek kazanç hakkında bilgi edinebilirsin.

Evime yakın garson iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Evinize yakın iş ilanlarına erişmek için Kariyer.net adresine girerek bu alandaki ilanları gözden geçirebilirsin. Birçok farklı detayın önceden belirtildiği ilanlar arasında karşılaştırma yaparak kendine en uygun pozisyonu kolayca belirleyebilirsin.

En popüler garson iş ilanları nelerdir?

Garsonluk son derece popüler meslekler arasında yer alır. Bunlar arasından hangi pozisyonların en çok talep gördüğü ise dönemler arası farklılık gösterebilir. Bu nedenle popüler iş imkanlarına erişmek için düzenli olarak Kariyer.net adresini ziyaret etmende fayda var. Dilersen ilan bildirimlerini açabilir, bu alandaki gelişmelerden hızlı bir şekilde haberdar olabilirsin.

notifications İş Alarmı kur