101

İzmir Turizm İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Turizm cancel
İzmir cancel
CLUB JOLLY TURİZM VE TİCARET A.Ş
İzmir Çağrı Merkezi Müdür Yardımcısı
CLUB JOLLY TURİZM VE TİCARET A.Ş
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
CLUB JOLLY TURİZM VE TİCARET A.Ş
Çağrı Merkezi Raporlama Uzmanı
CLUB JOLLY TURİZM VE TİCARET A.Ş
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
ÖZDILEK OTEL TURIZM İŞLETMECİLİĞİ VE TİCARET LTD.
Temizlik Görevlisi
ÖZDILEK OTEL TURIZM İŞLETMECİLİĞİ VE TİCARET LTD.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Monoclinic
Uluslararası Hasta İlişkileri Uzmanı
Monoclinic
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Monoclinic
Sosyal Medya Uzmanı
Monoclinic
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İzmir Turizm Sektörü İş İlanları

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olan ve Ege bölgesinde yer alan İzmir’de pek çok farklı sektörden ilgi çeken iş pozisyonları bulunur. Hem kariyerinizde ilerlemek hem de kendinizi geliştirmek için her beceriye ve yetkinliğe uygun iş fırsatı kolaylıkla bulunabilir. İzmir, temiz havası ve doğal güzelliği nedeniyle sıklıkla göç edilen, iş fırsatlarını değerlendirmek üzere gelinen şehirlerden biridir.  Pazarlama, satış, hizmet sektörü, gıda, eğitim, imalat gibi birçok farklı sektörde iş imkanı bulunur. Yeni mezunların ilk iş deneyimi fırsatını bulabileceği gibi tecrübeli adayların da kendi alanlarında yarı zamanlı ve tam zamanlı olarak çalışma olanağı bulması mümkündür. İzmir, büyük bir sanayi şehri olarak üretim ve imalat sektöründe her seviyeden adayların başvurabileceği iş imkanları sunar. Adayların, üretim şefi, mühendis ve teknisyen olarak istihdam şansları bulunur. Turizm alanının zengin şehirlerden biri olan İzmir’in, deniz ve plajların güzelliğiyle yaz aylarında yaşanan turist yoğunluğu ile birlikte nüfusu daha da artar. İzmir’in gözde turizm yerlerinden biri olan Çeşme ilçesinde, İzmir çeşme turizm iş ilanları, başta oteller olmak üzere otellere bağlı gıda sektöründe, çeşitli acentalarda ve büyük, küçük farklı işletmelerde iş olanakları bulunur. 

İzmir Şehrinde Turizm Sektörü İş Olanakları

İzmir, ılıman iklimi ve doğal güzellikleri sayesinde turizm alanında kariyer yapabileceğiniz çeşitli iş imkanı sunar. İzmir’de turizm iş ilanları, otellerde kat görevlisi, müşteri ilişkileri, muhasebe sorumlusu, garson, aşçı ve resepsiyonist en çok yayınlanan iş ilanları arasında yer alır. Ayrıca büyük otellerde animatör ve rehber gibi çeşitli eğlence ve organizasyonlar düzenleyen çalışan ihtiyacı duyulur. Genel olarak bu pozisyonların iş ilanları şubat aylarında başladığı için kış döneminde iş arama sürecine başlanması gerekir. Turizm sektöründe, turizm alanından mezun olmak ilk aranan şartlardan biridir. Tecrübe ve referans değerlendirilirken İngilizce ve farklı bir yabancı dil bilgisine sahip olmak adayların şansını artırır. Sektöre göre araba kullanabilme ve çeşitli bilgisayar programını kullanabilme yetkinliği de oldukça aranan özelliklerdir. Turizmcilik sektörüne bağlı havaalanında, güvenlik, yer hostesi, satış temsilcisi, depo elemanı, süpervizör, halkla ilişkiler ve pazarlama gibi farklı vardiyalarda bulunan güncel turizm iş ilanlarını, kendi alanınıza göre inceleyebilirsiniz. Yüksek nüfusa sahip İzmir’de sosyal yaşantının hareketli olması sebebiyle hizmet sektörü de oldukça yoğundur. Yiyecek, içecek hizmet sektöründe kafe ve restoranlarda çalışmak isteyen adaylar için de çeşitli iş ilanları bulunur. Garson, aşçı, aşçı yardımcısı, barista, servis personeli, paket servis kurye, servis şefi başlıca iş ilanları arasında bulunur. Türkiye’nin en büyük limanlarından birine sahip İzmir’de uluslararası ticaret, ithalat ve ihracat işinde yeni girişim yapmak isteyenler için fırsatlar sunar. Her sektörden ihtiyaca yönelik iş ilanlarına, yeteneklerinize göre değerlendirip başvurabilirsiniz.

İzmir Turizm Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ege’nin en gelişmiş nüfuslu şehirlerinden biri olan İzmir’de hem kadınlar hem de erkekler için sürekli güncellenen iş ilanları vardır ve çalışacak adaylara ihtiyaç duyulur. İş ilanlarına başvururken öncelikle kariyer hedefi ve meslek alanları belirlenmelidir. Aktif saha işlerinde rol alan çalışanların genel olarak enerjik olunması ve takım çalışmasına uyum sağlaması aranan niteliklerden biridir. Başvurulacak pozisyonun önceden incelenerek kriterlere uygun özellikler taşınması halinde iş ilanlarına başvurulması gerekir. Birçok iş, yoğun tempo gerektirdiği için çalışma saatleri ve iş yoğunluğu göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı sektörlerde gece vardiyası çalışması ya da dönemsel işler olabilir. Her sektörde farklı deneyim ve mezuniyet şartları bulunur. Sağlık sektöründe, sağlık alanından mezuniyet şartları aranırken hizmet sektöründe genel olarak her alandan alım yapılır. Turizm sektöründe aynı alanda mezuniyetlere sahip olanlar, çeşitli İzmir turizm iş ilanlarına kolaylıkla başvurabilir. Pek çok iş sektöründe üniversite şartı aranırken bazı sektörlerde deneyim ve sertifika yeterli olabilir. Bu tarz ayrıntılara başvuru esnasında dikkat edilmesi gerekir. Kişinin giderlerini göz önünde bulundurarak iş detaylarında yer alan maaş ve yan haklar gibi ayrıntılara dikkat etmesi gerekir.

İzmir Turizm Sektöründe Çalışma Dönemleri Nasıldır?

Hem üretim alanında hem de turizm alanında ülkemizin lokomotif şehirlerinden biri olan İzmir’in her ilçesinde günden güne büyüyen kariyer fırsatları artmaya devam eder. Geniş tarım alanıyla yüksek miktarlarda üretimlerin gerçekleştiği İzmir şehrinde aynı zamanda sanayi tesisleri ile de ilgili pek çok iş alanı bulunur. Pek çok sektörde öne çıkan iş fırsatlarının yer aldığı İzmir, farklı becerilere uygun iş olanakları sunan geniş bir iş ağına sahiptir. Turizm yönüyle öne çıkan İzmir'de, turizm sektörüne bağlı her deneyime uygun iş fırsatı bulunabilir. Tam zamanlı olarak iş imkanı sunulmasının yanında dönemsel olarak da pek çok fırsat sunan turizm sektörü, özellikle ilkbahar ayları sonrasında pek çok alanda personel çalışan ihtiyacı duyar. İlkbaharın gelmesiyle hareketlenmeye başlayan turizm sektörü, sonbahar mevsimine kadar hareketli bir şekilde devam eder. Bu noktada ise güncel turizm iş ilanlarını yayınlanır. Siz de tam zamanlı ya da dönemsel iş ilanlarını inceleyerek size uygun çalışma dönemini tercih edebilirsiniz. 

İzmir Turizm Sektörü Kapsamında Hangi Alanlarda İş Bulunabilir?

Turizm şirketlerinde, danışmanlık iş olanağı sunulmasının yanında operatör olarak çalışacak elemanlardan, gemi ve otobüs personeline, tercümanlara, otel görevlilerine dek çok sayıda pozisyonda çalışma fırsatı sunulur. Turizm şoför iş ilanları izmir, erkek adaylar için öne çıkan ilanlar arasında bulunur. Alışverişin yoğun olduğu AVM’lerde büyük ve küçük işletmeler tarafından satış temsilcisi, mağaza müdürü gibi personellere ihtiyaç duyulur. Kozmetik ve güzellik sektörü kadın çalışanlara en çok ihtiyaç duyulan alanlardan biridir. 

İzmir'de Turizm Sektöründe Nasıl İş Bulunur?

Nisan aylarında turizm sektörünün açılmasıyla, İzmir turizm iş ilanları bayan adaylar ve erkek adaylar için çeşitli pozisyonlara yer verilir. Tam zamanlı, part time ve freelance olarak turizm alanında deneyimli ve deneyimsiz adayların başvurabileceği birçok iş olanağı vardır. İş başvurusunda bulunan adayın kendi mesleğine ve mezuniyet alanlarına benzer iş ilanlarına başvurmak değerlendirilme aşamasında öncelik sağlar. Turistlerin yoğun olduğu bölgede yabancı dil şartı aranabilir.

İzmir Turizm İş Olanakları Nelerdir?

Yaz döneminde turizm yoğunluğuna göre kış aylarına kıyasla daha fazla iş imkanı bulunur. İzmir turizm acentaları iş ilanları, misafir ilişkileri temsilcisi, müşteri hizmetleri elemanı, bilet satış temsilcisi, çağrı merkezi personeli gibi çeşitli imkanlarda iş pozisyonları içerir. Her yaşa uygun iş fırsatlarının bulunduğu İzmir’de iyi seviyede yabancı dil bilen yeni mezunlar için de iş kapısı aralanır. Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği İzmir, hem yaz aylarında hem de kış döneminde dünyanın her yerinden gelen turist misafirlerini ağırlar. Bu sayede çevirmen olarak da turizm alanında geniş bir iş imkanı bulmak mümkündür. 

İzmir Turizm Sektörünün Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

İzmir’de turizm sezonu oldukça yoğun geçer. Buna bağlı olarak yoğun tempoda ve değişen vardiyalarda çalışma gerekliliği bulunabilir. Gece vardiyası olan işlerde uzun süre uykusuz kalma durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Turizm sektöründe çok çeşitli iş olanakları bulunur. Çalışma ortamı, görev alınan yere göre farklılık gösterebilir. Bazı işlerde yabancı dil bilme zorunluluğu bulunabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir Turizm İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

İzmir, turizm açısından ülkemizin oldukça gelişmiş ve önemli illerinden bir tanesidir. İzmir'deki turizm ilanlarına başvuruda bulunmak için, https://www.kariyer.net/ adresinden özgeçmiş oluşturmalısın. Özgeçmişinde; doğru kişisel bilgilerin ve daha önceki sektör deneyimlerinin bulunması işe alınma olanağını oldukça arttırır. Özgeçmişini oluşturduktan sonra "Ülke-Şehir-İlçe" filtresinden ilgilendiğin ili, "Firma Sektörü" filtresinden ise turizm seçeneğini işaretleyebilirsin. Çıkan sonuçlardan beğendiğin ilnı açıp, "Başvur" butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsin.

En Popüler İzmir Turizm İş İlanları Nelerdir?

İzmir'de turistik mağaza ve kafeler oldukça fazladır. En popüler turizm iş ilanları arasında; satış danışmanı, resepsiyonist ve garson bulunur. Bunun yanı sıra yine otellerde çalışmak üzere; barmen ve kat hizmetleri görevlilerine de ihtiyaç duyulur. İzmir'de turistlere hitap eden otantik kafelerde çalışacak; barista ve restoran müdürü pozisyonlarında da iş ilanları bulabilirsin.

İzmir Turizm İş İlanları En Çok Hangi İlçededir?

İzmir'de turizm sektöründeki iş ilanları genellikle; Çeşme Alaçatı, Dikili ve Şirince bölgesinde yoğunlaşır. Bu ilçelerde özellikle ilkbahar ve yaz aylarında turist sayısında artış yaşanır. Bu sebeple bölgede turizm sektörü dinamiktir.

İzmir Turizm İş İlanlarından Nasıl Haberdar Olabilirim?

href="https://www.kariyer.net/is-ilanlari/izmir-turizm" target="_blank">İzmir'deki turizm sektöründe bulunan iş ilanlarından haberdar olmak için, öncelikle Kariyer.net/ bağlantısı üzerinden özgeçmiş oluşturabilirsin. Özgeçmişine uygun olan tüm ilanlardan faydalanabilirsin. Şehir ve sektör filtrelerini kullandıktan sonra ilanları incelemeye başlayabilirsin. Ayrıca devamlı ilanlardan haberdar olmak istiyorsan, "Yeni İlanlardan Haberdar Et" seçeneği ile filtrelediğin aramayı kaydedebilir, yeni ilan geldikçe e-posta üzerinden haberdar edilirsin.

notifications İş Alarmı kur