173

Kat Şefi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kat Şefi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kat Şefi İş İlanları

Birbirleriyle pek çok noktada bağlantılı olan turizm ve hizmet sektörleri, iş arayanlara farklı pozisyonlarda çalışma imkânları sunar. Oteller ve diğer konaklama tesislerinde hizmet personellerine çokça ihtiyaç duyulur. Bu iş kolundaki farklı pozisyonların görev ve sorumlulukları departmanlarına göre değişiklik gösterir. Kat şefi iş ilanları, Türkiye’nin farklı şehirlerinde yer alan ve turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalar için yayınlanır. Tam ve yarı zamanlı çalışma fırsatı sunan bu pozisyonda farklı eğitim seviyelerine sahip adaylar görev alabilir. Otel kat şefi ilanları arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya gibi farklı şehirler bulunur. Şehirlerde yer alan turizm tesislerinde görev alabilirsin. Kat şefi arayan firmalar iş ilanlarında adaylarda aradığı nitelikleri ve özellikleri belirtir. Bu ilanlara başvuru yaparken, görevin detaylarını ve kriterlerinin uygunluğunu değerlendirebilirsin. Kariyer.net’ten kat şefi ilanları için arama yapabilir, karşına çıkan seçenekleri şehirlere göre filtreleyebilirsin.

Kat Şefi Ne İş Yapar?

Kat şefi iş ilanları İstanbul, Ankara, Aydın, İzmir, Manisa gibi farklı şehirlerde çalışma olanağı sunar. Hizmet ve turizm sektöründe görev alan kat şefi, işletmenin çalışma politikası doğrultusunda ekipmanların etkin bir şekilde kullanılması, çalışanların verimliliği ve müşteri memnuniyeti gibi durumları takip eder. Sorumlu olduğu kattaki tüm durumlar, kat şefinin sorumluluğundadır. Kat şefi pozisyonun görevleri için şunlar sıralanabilir: 

  • Kat şefi, işletme müdürüne karşı sorumludur. Katta yapılacak işlemler ile ilgili yetkilisini bilgilendirir.
  • Personel eğitimi, yer değişimi veya terfi gibi durumları takip eder. 
  • Katta yapılan işlerin denetimini gerçekleştirir.
  • Odaların durumunu bildiren raporları düzenler.
  • Kayıp ve bulunan eşyaların korumasını sağlar. 
  • İş güvenliği ve işçi sağlığı kurallarına uygun olacak biçimde faaliyetlerini yürütür. 
  • Personelin işe giriş ve çıkışlarını kontrol eder.
  • Personelin haftalık çalışma ve izin günlerinin takibi yapar. 
  • Personel özlük dosyası oluşturarak yetkiliye teslim eder. 

Kat şefi pozisyonun görevleri katta sunulan hizmetler ve kat çalışanları ile ilgilidir. Büyük otellerde her kat için farklı bir aday görevlendirilirken, daha küçük tesislerde kat şefi birden fazla kattan sorumlu olabilir. Adaylara sunulan görev ve sorumluluklar işveren kurumlara göre çeşitlilik gösterir. Kat şefi iş ilanları bayan ve bay adaylar için uygun iş fırsatları arasında yer alır.

Kat Şeflerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Türkiye’nin farklı şehirlerinde yer alan turizm tesislerinde kat şefi olarak görev alabilirsin. Kat şefi iş ilanları bay ve kadın adaylar için çeşitli fırsatlar bulundurur. Lisans, önlisans ve lise mezunu adaylar, uzmanlık alanlarına göre farklı turizm tesislerinde görev alabilir. Kat şefi iş ilanları İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler dışında, turizmin ön plana çıktığı tüm şehirlerde görev almak için başvurunu kariyer.net’ten yapabilirsin. Kat şefleri, çalışmalarını otel ortamı içinde yürütür. Sorumlu olduğu katın ve personelin denetimini yapmak ve üst birimlere rapor hazırlamak kat şefinin görevleri arasında yer alır. Bu pozisyonda görev yapan kişilerin çalışma günleri otellere değişir. Bazı personeller hafta içi günler görev yaparken bazı kurumlarda kat şefleri cumartesi ve pazar günleri de çalışabilir. Kariyer.net’i kullanarak kat şefi iş ilanları Antalya, İstanbul, İzmir, Muğla gibi farklı şehirler için arama yapabilir, güncel iş fırsatlarına kolaylıkla ulaşabilirsin.

Kat Şefi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Kat şefi arayanlar, iş ilanlarında görev ve sorumlulukların yanı sıra adayların sahip olması gereken özellikleri de açıkça belirtir. Pozisyon için yabancı dil bilgisi, temel bilgisayar kullanımı, Office programları kullanımı gibi farklı nitelikler adaylardan talep edilir. İlanlarda yer alan nitelikleri karşılayanlar, farklı oteller için iş başvurusu yapabilir. Kat şefi arayan oteller, kat şefi pozisyonu için belirlediği kriterlere uygun adayları, başvuru yapan kişiler arasından seçer. Kat şefi iş ilanlarına başvuru yaparken çalışma adresi, çalışma koşulları, maaş bilgisi ve yan haklar hakkında inceleme yapman gerekir. Bu sayede beklentilerini karşılayan pozisyona kolayca yerleşebilirsin. İş adresine ulaşım kolaylığı, beklentilerini karşılayan maaş ve yan hak imkânları da başvuru sürecinde dikkat etmen gereken durumlardandır. Ayrıca, mülakata davet edilmen için CV’nin ilanda yer alan nitelikleri karşılıyor olması şarttır. Güncel kat şefi iş ilanları için başvuru yaparak kariyer yolculuğunu başlatabilirsin.

Kat şefliği pozisyonunun maaşları nasıldır?

Kat şefi pozisyonu için sektörde geniş bir yelpaze bulunur. Büyük, küçük ve orta ölçekli oteller, bu pozisyon için personellerine çeşitli miktarlarda ödeme yapar. İşe yeni başlayan adaylar sektör ortalamasında maaş alırken, uzun süredir görev yapan personeller kıdem yıllarına göre daha üst segmentte bir ücret kazanabilir. İşveren kurumlara göre maaş aralıkları da değişiklik gösterir.

Kimler kat şefi olarak çalışabilir?

Konaklama tesislerinde görev yapan kat şefleri, sorumlu oldukları alanın düzenini ve personelin çalışmasını takip eder. Kat şefi iş ilanlarına başvuru yapabilmen için konaklama hizmetleri alanında eğitim almış olman gerekir. İlgili eğitime ve tecrübeye sahip herkes bu pozisyon için başvuru yapabilir. Ayrıca, adayların disipli ve düzenli çalışması, güler yüzlü olması ve problemlere karşı uzlaşmacı yaklaşım göstermesi aranan özellikler arasında yer alır.

Kat şefi olmak için hangi eğitimleri almak gerekir?

Kat şefi iş ilanlarına başvuru yapabilmek için turizm ve otelcilikle ilgili eğitimlere sahip olman beklenir. Ayrıca, uzun yıllar sektörde görev yaparak tecrübe kazanan adaylar da kat şefi olarak çalışabilir. Konaklama ve seyahat hizmetleri önlisans programından mezun kişiler, otellerin ilgili pozisyonlarına başvuru yapabilir. Ayrıca, turizm ile ilgili lisans programlarından mezun adaylar da kat şefi iş ilanlarına başvurarak kariyerini şekillendirebilir.

Lise mezunları kat şefi olabilir mi?

Lise mezunu adaylar, kurs merkezlerinde açılan sertifika programlarına katılarak kat şefi pozisyonu için ilgili eğitime sahip olabilir. Konaklama hizmetleri, temel bilgisayar kullanımı ve turizm hizmetleri gibi sertifika programlarına katılan veya sektör tecrübesi olan lise mezunu adaylar, farklı otellere kat şefi pozisyonu için başvuru yapabilir. Sen de tüm bu ilanları kariyer.net’ten inceleyebilir, başvurunu hemen gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kat şefinin görevleri nelerdir?

Turizm, otelcilik ve konaklama sektöründe yaygın olarak çalışan kat şeflerinin çeşitli görevleri bulunur. Bu görevlere iş ilanı açan firmalar tarafından genel nitelikler ve iş tanımı kısmında çoğunlukla değinilir. Kat şefi olmak istersen en önemli görevin misafir memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktır. Bununla birlikte ekip arkadaşların ile birlikte sorumlu olunan katın her türlü hizmetini karşılaman ve personelin denetimini yapman gerekir.

Kat şefi iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Kat şefi iş ilanlarına başvurman için bazı adımları uygulaman gerekir. Öncelikle kariyer.net üzerinden detaylı bir CV hazırlamalısın. Sahip olduğun eğitim seviyesini ve yetenekleri özgeçmişinde ne kadar kapsamlı anlatırsan iş bulma sürecinde o kadar çok avantaj kazanabilirsin. Daha sonra kategorize edilmiş kat şefleri iş ilanları sayfasına gelerek iş arama sürecine başlayabilirsin. Sayfada yer alan kolay filtreme sayesinde dakikalar içinde istediğin iş ilanlarına ulaşabilir. Böylece pratik şekilde başvurunu tamamlayabilirsin.

Kat şefi iş ilanları en çok hangi şehirlerde bulunur?

Kat şefi iş ilanları birçok farklı şehirde bulunur. Bununla birlikte turizm konusunda gelişen Akdeniz'de ve Ege Bölgesi'nde bu iş ilanlarına daha sık rastlanır. Antalya, İzmir, Mersin gibi turizm ve otelcilik konusunda yoğun olarak iş ilanları bulunan şehirler bunlardan sadece bazılarıdır. Ayrıca İstanbul ilinde hem Asya hem de Avrupa Yakası'nda çeşitli firmalarda kat şefleri için iş ilanları bulunur. Ankara ilinin de başkent olmasından dolayı otelcilik sektörü geliştiği için burada da kat şefleri için iş ilanlarına rastlamak mümkündür.

Kat şefi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kat şefi iş ilanlarına başvurman için belli bir tecrübeye sahip olman ve en az lise mezunu olman gerekir. Kat şefleri iş ilanlarında en az bir yıl otelcilik, turizm, konaklama veya seyahat acentaları sektöründe deneyimli olman istenir. Firmanın konumuna göre istenen yabancı dil bilgisine sahip olman tercih sebebi sayılır. Bununla birlikte dikkatli, titiz, prezentabl, bağlı olduğu ekip arkadaşlarına motivasyon sağlayacak ve iletişim becerileri gelişmiş olan adaylar bu iş ilanlarına başvuru yapabilir.

notifications İş Alarmı kur