Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
64

Kuzey Kıbrıs T.C İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kıbrıs cancel
Mersoy Turizm Otelcilik  İşletmeleri Şti. Ltd.

Bilgi İşlem Görevlisi

Mersoy Turizm Otelcilik İşletmeleri Şti. Ltd.
KKTC Diğer
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
SBC TİCARET VE SAN.LTD.

Pvc Boru Ustası

SBC TİCARET VE SAN.LTD.
Gazi Magusa
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kıbrıs İş İlanları

Yurtdışında çalışmak bir çok kişi için heyecan verici bir tecrübe olabilir. Hem Türkiye’ye yakın olması hem benzer kültürel yapısı hem de gelişmiş iş kolları ile öne çıkan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nde pek çok iş fırsatı bulunur. Değişik bir yerde yaşamak, yeni kültürler tanımak ve ufkunu genişletmek istiyorsan aradığın olanağı Kıbrıs’ı da içine alan yurtdışı iş ilanları arasında bulabilirsin. “Yeşilada” lakaplı Kıbrıs, mavinin yeşille buluştuğu, zengin kültürel ve tarihî yapıya sahip olan bir ada ülkesidir. Sen de yurtdışı iş deneyimin için Kıbrıs’ı tercih edebilir ve kariyerinde heyecan dolu yeni sayfa açabilirsin. Kıbrıs iş ilanları, hem çalışma hayatında hem de sosyal yaşamında ana dilini kullanabileceğin ve coğrafi olarak Türkiye’ye yakın kalabileceğin bir lokasyon olarak göze çarpar. Kariyer.net’te yer alan tüm Kıbrıs da iş ilanlarını inceleyerek başvurunu yapabilir, bu ada ülkesinde hizmet vermeye başlayabilirsin.

Kıbrıs’ta İş Olanakları

Pek çok farklı meslek dalına yer verilen güncel Kıbrıs iş ilanları arasında bazı sektörlerin öne çıktı görülür. Ülkede en çok dikkat çeken iki sektör ise sağlık ve turizmdir. Kıbrıs, Akdeniz ikliminin hâkim olduğu ve maki bitki örtüsünün mavi sularla buluştuğu bir sahil bölgesidir. Bu nedenle adada, turizm sezonu erken başlayıp geç biter. Son zamanlarda Kıbrıs’ta yükselmeye başlayan lüks otel trendi de turizm alanındaki işleri ilerleten gelişmelerden biridir. Sektörde rehberlikten masörlüğe, yöneticilikten satış danışmanlığına uzanan geniş bir yelpazede iş bulabilirsin. KKTC’de iş ilanlarını araştırırken dikkatini çekecek ikinci sektör ise sağlıktır. Kıbrıs’ta giderek büyüyen sağlık turizminin bir parçası olmak üzere bu ülkeyi tercih edebilirsin. Adada yetişen insan sayısı, bu istihdamı karşılamaya yetmediği için dışarıdan alım yapmaya açık bir sektördür. Farklı pozisyonlarda ilanların yayınlandığı Kıbrıs’ta sağlık sektöründe; 

  • Ortopedi ve travmatoloji uzmanı,
  • Hemşire,
  • Hematoloji uzmanı,
  • Hasta danışmanı, 
  • Gastroenteroloji uzmanı,  
  • İç hastalıkları uzmanı,
  • Satış pazarlama yetkilisi, 
  • Kadın doğum uzmanı,
  • Göz hastalıkları uzmanı gibi branşında uzmanlaşmış tıp doktorlarına ve çeşitli sektör personellerine ihtiyaç duyulur.

Elbette sağlık sektörünün dinamosu olan sağlık çalışanları ve hastane yöneticileri de adada ihtiyaç duyulan pozisyonlar arasında yerini alır. Kıbrıs iş imkânı bakımından bu iki sektörle sınırlı değildir. Adada teknik ara eleman ve ustalara da ihtiyaç duyulur. Eğer bu alanlarda belgen, sertifikan ve deneyimin varsa Kıbrıs’ta iş bulman oldukça kolay olur. Ara elemanlarla beraber üretim tesislerinin proje geliştirme ve yöneticilik alanlarında ihtiyaç duyduğu mühendisler de Kıbrıs’taki iş olanaklarını değerlendirebilir.  

Kıbrıs’ta İş İlanlarına Başvururken Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Kıbrıs’ta iş arıyorum diyorsan dikkat etmen gereken önemli detaylar olduğunu bilmen şarttır. Yurt dışında çalışma prosedürleri, yurt içindekilere göre farklılık gösterir ve çeşitli yasalarla belirlenir. Bu noktada hem Türkiye’nin hem de KKTC’nin yasaları geçerli olur. Şirket özeline giren konular ise Kıbrıs’ta iş ilanları açan firmalarca detaylı olarak belirtilir. Ada kültürü hem yeme içme, hem de sosyal yaşamda anlamında ana karaya göre farklılıklar gösterir. Bu farklı yaşam tarzına uyum sağlayabileceğini düşünüyorsan, sana uygun iş fırsatlarını değerlendirmen doğru olur. İlgili iş alanına uygun eğitime, tecrübeye ve senden talep edilen belgelere sahip olduğundan emin olduktan sonra başvurularını kariyer.net’ten tamamlayabilirsin. 

Kıbrıs’taki İş İlanlarında Hangi Çalışma Şekilleri Bulunur?

Kıbrıs’ta eleman arayanlar, yeni çalışma arkadaşlarına pek çok farklı iş biçiminde fırsatlar sunar. Yönetici, mühendis, sağlık çalışanı gibi kadrolar, lisans mezunu ve tam zamanlı adaylar üzerine yoğunlaşır. Ancak isteğin dönemsel çalışmaksa Kıbrıs’ta işçi arayanlar arasından sana uygun ilanları açan firmalar da bulunur. Yarı zamanlı veya sezonluk bir çalışma, sana hem yurtdışında görev yapma deneyimi katar hem de adada geçireceğin zamanla ilgili fikir verir. Eğer adaya taşınmak istemiyor ancak Kıbrıs’taki firmalarla çalışmak istiyorsan, rotanı freelance seçeneklere çevirebilirsin. 

Kıbrıs'taki işlere nasıl başvuru yapılır?

Kariyer.net’teki güncel kıbrıs iş ilanları arasında sana hitap edenleri seçtikten sonra, bu ilanları kaydedip bir başvuru havuzu oluşturabilirsin. Daha sonra oluşturduğun profille başvurularını hızlı ve kolay şekilde yapman mümkün olur. Profilini çalışmak istediğin sektörlere göre doldurman işverene doğru tercih olduğunu göstermenin en ideal yollarından biridir. 

Kıbrıs’ta otelde çalışma imkânı bulunur mu?

Kıbrıs iş ilanları yeni yayınlananları düzenli olarak eleman istihdam eden otelcilik sektörü firmalarını barındırır. Özellikle temel seviyede yabancı dilin varsa, kılık kıyafetine ve görünüşüne önem veriyorsan, hizmet sektöründe tecrübeliysen Kıbrıs’taki otellerde iş bulabilirsin. Tek yapman gereken kariyer.net’teki sektör ayarlarından turizmle ilgili olanları işaretlemektir. Böylece sana uygun turizm sektörü ve otelcilik ilanlarını anında görüntüleyebilir, başvurularını tamamlayarak hemen çalışmaya başlayabilirsin.  

Kıbrıs’taki iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Kıbrıs iş ilanları eleman arayanlar, adaylardan beklentilerini ilanlarda yer alan iş tanımlarında detaylı şekilde belirtir. İlan açıklamalarını dikkatle okuyarak Kıbrıs’taki firmaların çalışanlarından ne tip bir performans, eğitim durumu ve deneyim seviyesi beklediğini öğrenebilirsin. Profilinde bu tercihlere hitap edecek bilgilere yer vermen, işverenin dikkatini çekmeni kolaylaştırır ve iş bulma sürecini hızlandırır.  

Kıbrıs’ta nasıl iş bulurum?

KKTC’de iş bulmak için kariyer.net’in gelişmiş arama fonksiyonlarından yararlanabilirsin. Öncelikle ülke, şehir ve ilçe ayarlarını filtreleyebilir, özellikle ilgilendiğin bölgeleri seçebilirsin. Daha sonra güncel ilanları yakalamak için diğer arama seçeneklerini kullanman uygun olur. Kıbrıs iş ilanları bugün kategorisi gibi filtrelerle en güncel ilanları tarayabilir, böylece adadaki tüm yeni iş fırsatlarını görüntüleyebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey Kıbrıs T.C. otellerde iş ilanları nelerdir?

Kuzey Kıbrıs T.C. turizm sektöründe oldukça gelişmiştir. Kuzey Kıbrıs T.C.’de yer alan otellere ve restoranlara birçok turist belirli dönemlerde gelir. Kuzey Kıbrıs T.C.’de bulunan otellerde birçok farklı iş olanağı yer alır. Otellerin yoğun olduğu dönemlerde yaygın olarak otel çalışanlarına ihtiyaç duyulur. Otellerin resepsiyon kısmında çalışabilecek resepsiyonistler istihdam edilir. Bununla birlikte; garson, komi, kat görevlisi ve temizlik elemanı olarak çalışabilecek kişiler oteller tarafından aranır. Aynı zamanda otel müdürü iş ilanları oteller tarafından yayınlanabilir.

Kuzey Kıbrıs T.C. çalışmak için ne yapmak gerekir?

Kuzey Kıbrıs T.C.’de turizm sektörü başta olmak üzere birçok farklı sektörde iş imkanları bulunur. Kuzey Kıbrıs’ta çalışma imkanına sahip olmak isteyen kişilerin gerekli izinleri alması büyük önem taşır. KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvurarak çalışma izni başvurusu yapılması gerekir. Ardından çalışma izni alan kişiler KKTC’de çalışabilir.

Kuzey Kıbrıs T.C. part-time çalışma olanakları nelerdir?

Kuzey Kıbrıs T.C.’de çalışmak için gerekli belgelere sahip kişiler bölgedeki firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarını araştırabilir. Öğrenciler ya da ek iş arayanlar, part-time çalışma olanaklarından faydalanabilir. Öğrenciler, eğitimine devam ederken aynı zamanda yarı zamanlı olarak çalışıp gelir elde edebilir. KKTC’de part-time çalışma olanakları genellikle turizm ve hizmet sektöründe bulunur. Restoranlarda; garson, komi, veya aşçı yardımcısı gibi pozisyonlar için part-time iş ilanları açılır.

Kuzey Kıbrıs T.C. sezonluk iş bulmak mümkün mü?

Sezonluk iş arayan kişiler için Kuzey Kıbrıs T.C.’de birçok farklı iş imkanı bulunur. Kuzey Kıbrıs T.C. özellikle yaz dönemlerinde birçok farklı turist tarafından ziyaret edilir. Bu bakımdan restoranlar ve oteller iş gücüne ihtiyaç duyar. Bu alanlarda iş ilanları yayınlanabilir. Otellerin restoran kısmında garsonlara ve komilere ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda resepsiyonist, animatör gibi pozisyonlar sezonluk iş arayan kişiler için uygun olabilir. Adaylar, KKTC sezonluk iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilir ve kendisine uygun olan seçeneklere başvuru yapabilir.