keyboard_arrow_down
86

Ankara Turizm İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Turizm cancel
Ankara cancel
MY SUNX TRAVEL AGENCY
Deutschsprachiger Agenturbetreuer (M/W)
MY SUNX TRAVEL AGENCY
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MY SUNX TRAVEL AGENCY
Veri Giriş Elemanı
MY SUNX TRAVEL AGENCY
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
YURTTAŞLAR MOTORLU ARAÇLAR ZİRAAT MAKİNALARI ZİRA
ERP Uzmanı
YURTTAŞLAR MOTORLU ARAÇLAR ZİRAAT MAKİNALARI ZİRA
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Explora Journeys
Beautician
Explora Journeys
İstanbul (Tümü) +9 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Alse Grup Turizm Org. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
İş Takip Sorumlusu
Alse Grup Turizm Org. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara Turizm Sektörü İş İlanları

Dünyada en hızlı gelişen sektörlerden bir tanesi de turizm sektörüdür. Geçmişten günümüze ülkeler tarafından yoğun ilgi gören ve ülke ekonomilerine katkı sağlayan bir sektör olarak turizm sektörü ön plana çıkar. Turizm sektörünü geliştirerek gelir ve istihdam olanakları yaratabilme gücünden etkilenmek, ülkeler için oldukça ciddi bir avantaj haline gelebilir. Başkent Ankara, her yıl şehre gelen ziyaretçi yoğunluğu bakımından turizm sektöründe önde gelen şehirlerden bir tanesi olarak ön plana çıkar. Ankara, turizm sektöründe gün geçtikçe büyümekte ve gelişmektedir. Tarihi ve kültürel anlamda çekici olan Ankara’da yayınlanan Ankara turizm iş ilanları arasında restoran müdürü, muhasebe uzmanı, mali işler müdürü, arge uzmanı, görsel tasarım uzmanı gibi pek çok pozisyonda turizm, sanayi şirketlerinde çalışmak üzere bireyler aranır. İş tanımları, sektörlerin farklılıklarına ve işin tanımına bağlı olarak değişiklik gösterir. Turizm, sanayi ve inşaat şirketleri gibi alanlarda çalışacak kişilerden mobilya ve proje işlerinde deneyimlilik, tasarım gücü, iyileştirme ve projeleri geliştirme yetisi, üretimin verimini arttırıcı çalışmalar yapabilme potansiyeli gibi nitelikler aranır.

Ankara Turizm Sektörü İş Olanakları

Ankara, şehre gelen yerli ve yabancı turistlerle birlikte turizm açısından oldukça avantajlı bir şehir konumundadır. Şehrin ekonomisine ve diğer sektörlere katkı sağlanması açısından Ankara’da turizm sektörü oldukça önemlidir. Ankara’da turizm sektöründe çalışacak restoran müdürü, mağaza vardiya şefi, elektrik mühendisi, muhasebe uzmanı, iç denetçi kişilere ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda mobilya, sanayi, turizm ve inşaat şirketlerinde çalışmak üzere arge uzmanı, grafik tasarım uzmanı, kalite mühendisi, bölge yöneticisi, üretim mühendisi gibi kişilere ihtiyaç duyulur. Bu mesleklerde iş tanımına bağlı olarak kişilerden çeşitli nitelikler beklenir. Mobilya, sanayi, turizm ve inşaat şirketlerinde çalışacak kişilerden mobilya projelerinde en az beş yıl deneyimlilik, standart ve özel ürün tasarımı yapabilme yetisi, mobilya malzemesi, renk ve detay konularında araştırmacı, iş disiplinine ve ekip çalışmasına yatkın olma gibi nitelikler beklenir. Aynı zamanda Ankara turizm şirketleri iş ilanları arasında yer alan şirketlerde çalışacak kişilerin, makine mühendisliği mesleği çerçevesinde Mobilya Dekorasyon Öğretmenliği gibi bölümlerden mezun olmaları beklenir. Bu kişilerin Microsoft Office gibi programlara hakim, üretim ve koordinasyon toplantıları düzenleyebilecek niteliklere sahip olması beklenir.

Ankara Turizm Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ankara da turizm sektörü alanında çalışmak için iş ilanları incelenirken öncelikle iş tanımının getirdiği niteliklere sahip olunup olunmadığına dikkat edilmelidir. Ankara’da turizm sektöründe çalışmak ve turizm iş ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorsanız, firmaların belirledikleri niteliklere bağlı olarak iş tanımına uygunluğunuzu kontrol etmelisiniz. Aynı zamanda deneyim, askerlik durumu, eğitim seviyesi ve tam zamanlı çalışma şekline uygun olup olmadığınızı göz önünde bulundurmalısınız. Turizm iş ilanları arasında Ankara’da iş ilanı paylaşan şirketlerin bir kısmı yarı zamanlı bir kısmı da tam zamanlı olarak çalışacak eleman arayışındadır. İç denetçi gibi mesleklerde başvuru yapacak kişilerin; İngilizce bilen, vergi dönemi ekiplerinde görev almış, Uluslararası Kamu Denetçisi Sertifikası gibi sertifikalardan en az birini almış kişiler olmaları beklenir. Bu sertifikalara sahip olan ve ilgili branşlardan mezun olmuş kişiler iş ilanlarına başvurabilir. Görsel tasarım uzmanlığı gibi mesleklerde de üç boyutlu ürün modellemeleri yapacak, İç Mimarlık ve Endüstriyel Tasarım Bölümlerinden mezun ve modelleme programlarını ileri düzeyde kullanan kişiler olunması oldukça önemlidir. Bu niteliklere sahip olduğunuz takdirde mesleğinizi iyi bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız bu ilanlara yönelebilirsiniz.

Turizm Sektöründe Çalışan Birisi Ne İş Yapar?

Bu sektörde ilgili pozisyonda çalışacak kişiler, planlar dahilinde malzemenin kontrolünü sağlayarak üretime hazır hâle getirir. Üretimde planı gerçekleşen ürünleri takip ederek gerekli değişiklik ve denetimleri de yapması beklenir. Ayrıca üretim raporlarını MS Office programlarını kullanarak hazırlaması beklenir. Bu kişilerin CNT makina bilgisi olan, panel üretim makine detaylarına hakim, araştırmacı ve ilgili gelişmeleri yakından takip eden ve istenen programları iyi derecede bilen kişiler olması beklenir. Ankara turizm acentaları iş ilanları arasında yer alan restoran işletmelerinde çalışacak kişilerden mesleki ve kişisel gelişimine önem veren, organizasyon düzenleyip takip eden ve alanında kendisini geliştirmiş kişiler olması beklenir. Aynı zamanda operasyon hedeflerine ulaşmasından sorumlu olması, ekibe liderlik ve koçluk yapması da beklenen nitelikler arasında ön plandadır. İlgili branşlardan mezun ve iş güvenliği açısından istenen belgelere sahip olan kişiler işe alım sürecinde daha avantajlı bir konumdadır.

Ankara Turizm Sektöründe Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Ankara turizm sektöründe çalışmak üzere iş ilanlarına başvuracak adayların ilgili alanlardan mezun ve istenen belgelere sahip olması gerekir. Ar-Ge uzmanı olarak mobilya, sanayi, turizm ve inşaat şirketinde çalışacak kişilerin en az beş yıl deneyimli ve ileri düzeyde ERP programını bilmesi beklenir. Aynı zamanda AutoCAD gibi programlara hakim ve TopSolid çizim programlarını kullanabilmesi beklenir. Termal tesislerde çalışacak olan kişilerden ise maliyet raporlarını çıkarması, kasa banka işlemlerini günlük olarak takip etmesi beklenir. Ankara turizm iş ilanları bayan ve bay adayların İşletme, İktisat, Maliye, Ekonomi gibi bölümlerden mezun olması ve aynı zamanda Mikro, Zirve Uyumsoft ve Rmos gibi programları aktif olarak kullanabilmesi beklenir. Bu sertifikalar çeşitli online eğitim programlarının başarıyla tamamlanmasıyla da verilebilir. Ayrıca AutoCAD gibi eğitimler internet üzerinden eğitim veren kurslardan da alınabilir. 

Turizm Sektöründe Çalışacak Birisinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Güncel Ankara turizm iş ilanları arasından başvurarak turizm sektöründe çalışacak kişilerin birtakım niteliklere sahip olması beklenir. Üretim mühendisliği gibi alanlarda çalışacak olan kişilerden üretim bölümündeki iş yapma standartlarını hazırlaması, faaliyetlere liderlik etmesi, işin sürdürülebilirliğini sağlaması, üretim verilerini analiz etmesi ve aktif planlara liderlik etmesi beklenir. CNT operatörü gibi pozisyonlarda çalışacak kişilerden Skipper ve Rover C bilgisine hakim olup bu programlar üzerinden titizlikle takım çalışmasına uyumlu bir şekilde faaliyet göstermesi beklenir.

Ankara Turizm Sektörünün Alanları Nelerdir?

Ankara turizm sektörü iş ilanları sektöre, işin tanımına ve şirkete bağlı olarak farklı seçeneklere sahiptir. Ankara turizm sektöründe restoran müdürlüğü, araç teslimat görevlisi, mağaza vardiya şefi, elektrik mühendisi, muhasebe uzmanı gibi meslekler bulunur. Aynı zamanda sanayi turizm ve inşaat şirketlerinde çalışmak üzere arge uzmanı ve cnc operatörü gibi mesleklere ihtiyaç vardır. Mobilya şirketlerinde çalışacak olan görsel tasarım uzmanı ve Shopify Full-Stack developer pozisyonundaki kişiler de dijital pazarlama ekibiyle birlikte çalışır.

Ankara Turizm Sektöründe Kimler Çalışabilir?

Ankara turizm iş ilanları arasından inceleme yapan ve şirketlerin belirledikleri niteliklere uygun olan kişiler bu alanlarda çalışabilir. İlgili alanlardan mezun olan ve müşterilerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini analiz edilebilen ve çözüm sunan kişiler turizm sektöründe çalışabilir. Lojistik firmalarında çalışacak olan kişiler muhasebe ve finans yönetimi meslek yüksekokulundan mezun olan kişiler olmalıdır. Ek olarak belirli niteliklere sahip olduğu takdirde bu alanlarda çalışabilir. Görsel çizim yeteneğine sahip olan ve 3 boyutlu tasarım yapabilen kişiler grafik tasarım uzmanlığı ve iç mimarlık yapabilir.

Ankara Turizm Sektörü İş İlanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Turizm sektöründe çalışacak kişilerin çalışma koşullarına uygun olması ve beklenen nitelikleri karşılaması beklenir. Ankara turizm sektöründe iş ilanlarına başvururken bu şirketlerin istedikleri kriterlere sahip olmak işe alım konusunda önemlidir. Departmana ve çalışma şekline bağlı olarak şirketler sürekli ve tam zamanlı olarak eleman alımı yapar. Belirli bir disiplin çerçevesinde ekibi yönetecek veya bilgisayar aracılığıyla çalışmalarını sürdürecek olan adayların çalışma ortamları genellikle ofistir. Ek olarak satış ve çizim gibi alanlarda çalışacak olan kişiler sonuç odaklı çalışmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara turizm iş ilanları en çok hangi ilçededir?

Turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalar Ankara merkez başta olmak üzere; Çankaya, Akyurt, Ayaş gibi birçok bölgede çeşitli pozisyon seviyelerine uygun nitelikte iş ilanları yayınlamaktadır.

Ankara turizm iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Kariyer.net üzerinden edindiğin üyelik sonrasında, temel bilgilerinin yer aldığı profilinde bulunan özgeçmişini ilgili firmalara göndererek iş başvurunu gerçekleştirebilirsin. Sitemizde yer alan arama alanının detaylı arama olanaklarını kullanarak "Ankara" ilini ve "turizm" sektörünü seçerek filtreleme yapabilir, böylece Ankara turizm iş ilanlarının yer aldığı sayfaya erişebilirsin. Bu filtreleme seçeneklerine ek olarak diğer filtreleme başlıklarından dilediğin alanları seçerek daha yakın sonuçlara da ulaşabilirsin. Seçtiğin iş ilanının üzerine tıklayarak açılan sayfa üzerinde yer alan bilgileri okuyup, iş ilanı hakkında detaylı bilgileri edinebilmen mümkündür. Detaylarda belirtilen şartlara ve iş tanımına uygun olduğunu düşündüğün takdirde, iş ilanındaki ''Başvur'' butonuna basarak özgeçmişini firmaya iletebilirsin.

En kazançlı Ankara turizm iş ilanları nelerdir?

Bölgede yayınlanan iş ilanlarının adaylara sundukları maaş miktarları firmadan firmaya değişir. Maaş aralıklarında görülen değişimin sebebi; öncelikle adaylardan istenilen yeterlilik seviyeleri ve uzmanlık seviyeleridir.

Ankara turizm iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

Ankara ilinde yayınlanan ilanlardan haberdar olmak için, Kariyer.net üzerinden bölge ile ilgili iş ilanlarını aktif olarak takip etmen gerekir. Yaptığın arama detaylarına bağlı olarak, sitemiz sana uygun iş ilanları hakkında bazı öneriler sunar. Buna ek olarak sen de bölgede konumlanan firmaların sayfalarını takip ederek, iş ilanları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve kariyer adımlarında yenilikçi adımlar atabilirsin.

notifications İş Alarmı kur