103

E-ticaret Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

E-ticaret Sorumlusu cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

E-Ticaret Sorumlusu İş İlanları

İşletmelerin artık yerel olarak satış yapmaktan ziyade, ulusal ve hatta global satışlara yönelmeleri söz konusudur. E-ticaret platformları, e-ticaret siteleri veya çeşitli e-ticaret platformları ile satış yapmak isteyen işletmeler, bu operasyonların yürütülebilmesi adına e-ticaret sorumlusu iş ilanları ile kariyer.net’te çalışan adaylarına ulaşmak ister. Büyük veya küçük şehirler fark etmeksizin, Türkiye’nin her bölgesinde e-ticaret sorumlusu iş pozisyonu için ilanlarla karşılaşabilirsin. E-ticaret sektörü, sabit bir konum gerektirmediğinden Türkiye’nin dört bir yanından ilanlar karşına çıkabilir. E-ticaret sorumlusu arayan firmalar tarafından yayınlanan ilanları karşılaştırarak senin için en uygun seçenekleri belirleyebilir ve e-ticaret sorumlusu iş ilanlarına anında başvurunu sağlayabilirsin. 

E-ticaret Sorumlusu Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

E-ticaret sorumlusu iş ilanların bayan veya bay adaylar için çeşitli kriterler içerir ve aslında bu kriterler, bir e-ticaret sorumlusu olarak sahip olman gereken özellikleri net bir şekilde tanımlar. Söz konusu özellikler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • E-ticaret sorumlusu olarak ulusal ve global tüm e-ticaret pazarlarına hakim olman önemlidir.
  • Panel yönetimi, entegrasyon, sosyal medya kullanımı ve dijital pazarlama gibi konularda bilgi sahibi olman gerekir.
  • Fiyatlandırma, satışa sunma, ürünün doğru hedef kitleye pazarlanması gibi e-ticaret operasyonlarına dair kendine has stratejilerinin olması işletmeler tarafından önemsenen bir detaydır.
  • Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmen, e-ticarete dair tüm süreçleri ve sorumlu personelleri kontrol edebilmen, müşteri sorunlarına çözüm bulabilmen ve müşteri geri bildirimlerini iyi bir şekilde analiz edip, e-ticaret operasyonlarına yansıtman gerekir.
  • Sektör trendlerini takip etmen, müşteri analizi, büyüme hedefleri, rekabet gücü gibi e-ticarete dair önemli konularda bilgi sahibi olman gerekir. 

E-Ticaret Sorumlusu İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Güncel e-ticaret sorumlusu iş ilanları özelinde yaptığın değerlendirmelerde mutlaka şu detayları göz önünde bulundurman gerekir:

  • İşletmelerin senden hangi bilgisayar ve diğer teknolojik ekipman veya yazılımlara dair bilgi ya da deneyim beklentileri olduğunu göz önünde bulundurman önemlidir.
  • E-ticaret sorumlusu olarak belirli bir deneyime, referansa veya eğitime sahip olup, ilanlardaki şartları karşılaman büyük önem taşır.
  • E-ticaret sorumlusu iş ilanları bay adaylar için askerlik durumunu tamamlamış olmak gibi bir şart içerebilir ve bu şartı da ilanlarda göz ardı etmemen gerekir.
  • İşletmenin konumu, araç kullanma becerisine dair beklentileri, cinsiyet kriteri gibi ilan detayları da mutlaka ilanları değerlendirdiğin sırada gözden kaçırmaman gereken noktalar olarak tanımlanabilir.

E-ticaret sorumlusu iş ilanlarında freelance iş imkanı bulunur mu?

E-ticaret sorumlusu iş ilanları içerisinde bazı şirketlerin iş tanımları doğrultusunda freelance çalışma imkanlarıyla karşılaşabilirsin. Firmaların özellikle e-ticaret operasyonlarının fiziki yönetilmesinden ziyade, dijital olarak yürütülmesi konusunda personel ihtiyacı bulunuyorsa, bu tarz firmalara freelance olarak da destek verebilirsin. Freelance iş ilanlarını listelemek istiyorsan kariyer.net’te yer alan filtrelerden serbest zamanlı seçeneğini kullanabilirsin.

E-ticaret sorumlusu iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

E-ticaret sorumlusu iş ilanlarında aranan en önemli kriterlerin başında deneyimin ve bu alanda aldığın eğitimler gelir. Öte yandan mesleki beceriler; e-ticaret panellerinin kullanımı ve entegrasyonu, müşteri iletişim yönetimi, ürün fiyatlandırması, kampanya oluşturma ve dijital pazarlama becerilerinin, en çok aranan kriterler olduğundan bahsetmek mümkündür. Ayrıca kariyer.net’ten e-ticaret sorumlusu iş ilanlarına ulaşarak aranan yaygın kriterleri daha yakından inceleyebilirsin.

E-ticaret sorumlusu iş ilanlarına kimler başvurabilir?

E-ticaret sorumlusu iş ilanlarına başvuru yapabilecek kişiler, bu alanda gerekli eğitimleri almış, eğitim almamış olsa da bu alanda mesleki becerilerini geliştirmiş ve deneyim kazanmış kişilerdir. Bu genel tanımlamanın yanı sıra e-ticaret sorumlusu iş ilanlarına kimlerin başvuru yapabileceğine dair daha net bir fikre sahip olmak için kariyer.net’te bulunan ilanlara da göz atman önemlidir. İlanlar içerisinde yer alan “Aday Kriterleri” ve “İş Tanımı” gibi detaylara uygun olan her aday başvuru yapabilir.

E-ticaret sorumlusu iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

E-ticaret sorumlusu iş ilanlarına başvuru yapabilmen adına öncelikle kariyer.net’te; mesleki deneyimlerin, iletişim bilgilerin, eğitim bilgilerin ve genel iş hayatına dair önemli bilgiler içeren bir profil oluşturman gerekir. Sonrasında yaşadığın ya da çalışmak istediğin il özelinde e-ticaret sorumlusu iş ilanlarını, iş arama çubuğu vasıtasıyla araman önemlidir. Karşına çıkan iş ilanlarındaki “İş Tanımı” ve “Aday Kriterleri” gibi bölümleri objektif olarak değerlendirip, uygun olduğunu düşündüğün ilanların sayfalarındaki “Başvur” seçeneğini kullanarak başvurunu tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

E-ticaret sorumlusu pozisyonu için hangi illerde istihdam sağlanır?

E- ticaret sorumlusu pozisyonu birçok alanda ve sektörde istihdam sağlayabilir. Mağazacılık, tekstil, cam sanayi, ticaret gibi ve daha birçok sektörde istihdam sağlayan e- ticaret sorumlusu pozisyonu, birçok ilde de istihdam sağlar. Sektör çeşitliliğine göre farklı illerde kurulan şirketler için e- ticaret sorumlusu pozisyonunda çalışabilecek adaylara ihtiyaç duyulur. E- ticaret sorumlusu, dijital pazarlamaları yapar ve marka bilinirliğinin artırılmasını sağlar. Bu sebeple e- ticaret sorumlusu pozisyonunda çalışabilecek adaylara olan ihtiyaç her geçen gün daha da artar. E- ticaret sorumlusu pozisyonunda çalışabileceğin il ve sektörler hakkında detaylı bilgi shibi olmak için Kariyer.net sayfasında bulunan iş ilanlarına göz atabilriisn.

E-ticaret sorumlusunda olması gereken genel nitelikler nelerdir?

E- ticaret sorumlusu olmak istiyorsan taşıman sahip olman gereken genel nitelikler bulunur. E- ticaret sorumlusu, çevrimiçi ticaret organizasyonunu oluşturur ve onları yönetir. Bu sebeple ürünlerin sitelere girişlerini yapabilmesi gerekiyor. Analitik yönünün kuvvetli olması oldukça önemli bir özelliktir. Disiplinli ve takım çalışmasına uyum sağlıyor olmalısın. Ayrıca görev ve sorumluluklarının bilincinde olmalı ve bu görev ve sorumluluklarını zamanında yapabilmelisin. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans derecesiyle mezun olmalısın. Bazı iş yerlerine göre deneyim ve tecrübelerinin olması gerekirken bazı yerlerde bu gerekli olmayabilir. Genel olarak E- ticaret sorumlusunda olması gereken nitelikler bunlardır.

E-ticaret sorumlusu hangi platformları aktif kullanabilmelidir?

E-ticaret sorumlusu olarak çalışmak istiyorsan bazı platformları aktif olarak kullanmalısın. Bu aktif platformlar çalıştığın sektöre göre farklılık gösterebilir. Genel olarak online platformları aktif olarak kullanmalısın. E- ticaret sorumlusu, çevrimiçi ticaret organizasyonu oluşturur. Bu sebeple online platformlarını öğrenmeli ve kendini geliştirmelisin. Facebook, Twitter, Youtube, İnstagram, Linkedin gibi sosyal medya platformları da aktif olarak kullanabilmelisin. Kariyer.net üzerinde bulunna iş ilnlarına göz atarak aktif kullanman gereken platformlar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsin.

E-ticaret sorumlusu olarak çalışılabilecek sektörler nelerdir?

E- ticaret sorumlusu, e- ticaret sitelerinin her anlamda kontrolünü sağlar ve satış yapma işlemlerini gerçekleştirir. E-ticaret sorumlusu olarak çalışmak istiyorsan birçok şehirde ve sektörde çalışma imkanı elde edebilirsin. E- ticaret sorumlusu geniş bir çalışma sektörüne sahip bir meslektir. E- ticaret sorumlusu olarak, tekstil, aksesuar, mağazacılık, ticaret, elektrik ve elektronik gibi çok sayıda sektörde çalışma imkanı vardır. E- ticaret sorumlusu, müşterileri sınıflandırır ve bu sınıflandırılan alanda müşterilerden soru ve şikayet önerisi alır. Bu doğrultuda yeni fikirler üreterek şirketin büyümesine yardımcı olur. Bu sebeple e- ticaret sorumlusu olarak çalışacak adaylara çok sayıda sektör ihtiyaç duyar.

notifications İş Alarmı kur