172

Eğitim Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Eğitim Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Eğitim Uzmanı İş İlanları

Belirli gruplarda ürün ve hizmet sunan işletmelerde personel donanımı operasyonel çalışmaların seyrini etkiler. İşletmeler için katma değer oluşturan personellerin eğitimi ve mesleki donanımları iş hayatı boyunca gelişime açıktır. Birden fazla sektörde görev alabilen meslek kollarından eğitim uzmanları personel gelişimi için kilit rol oynar. Bir eğitim uzmanı olduğunda bağlı olduğun işletmedeki eğitim standartları üzerinde çalışırsın. Eğitim uzmanı iş ilanları temelde firmaların çeşitli birimlerinde ortaya çıkan mesleki eğitim eksikliğini karşılayan adaylar arar. Mesleki eğitim faaliyet alanlarına göre değişiklik gösterirken personelin bireysel kariyer planlamasını da içerir. Bireysel olarak gelişen personellerin takım çalışması içindeki performanslarında da artış görülür.

Eğitim Uzmanları Ne İş Yapar?

Eğitim bireylerin hem özel hem de toplumsal yaşamda belirledikleri rotada gelişmesini ve ilerlemesini sağlar. Profesyonel açıdan alınan eğitimlerle çeşitli meslek kollarında ideal bir kariyer çizgisi oluşturulur. 

  • Farklı meslek gruplarındaki insanların eğitimlerinden sorumlu uzmanlar istenen kariyer hedeflerine ulaşmalarında profesyonel bir destek sunar. 
  • Eğitim uzmanı olarak sorumlulukların arasında öncelikle kurum içerisindeki eğitim eksikliklerinin tespiti bulunur. 
  • Güncel eğitim uzmanı iş ilanları adaylardan personelin mesleki gelişim ihtiyacına göre uygun eğitim modelini planlamalarını ister. 
  • Eğitim uzmanı olduğunda ilgili alanlarda, staj programlarını ve performans ölçme sistemlerini organize edersin. 
  • Eğitim uzmanı iş ilanları bay ve bayan adayların eğitim etkinliklerini yürütmesini ve sonrasında raporlamasını bekler.

Eğitim Uzmanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Kariyer hedefleri doğrultusunda ilerlemek isteyenler için eğitim uzmanları pek çok marka bünyesinde istihdam edilir. Eğitim uzmanı olarak çalışmak istediğinde işletmelerdeki faaliyet ortamı ve vardiya aralıkları değişiklik gösterir. İhtiyaç duyulan eğitim programından işletmenin genel prosedürlerine kadar etkilenen çalışma ortamı eğitim uzmanları için bazı ortak noktalara sahiptir. Eğitim uzmanı iş ilanları bugün sunulan çalışma koşulları kapsamında adaylar çoğunlukla tam zamanlı mesailerde çalışır. Çalışma ortamı işletmedeki departmanlara bağlı değişirken yaygın şekilde ofis alanlarında çalıştıklarını söylemek doğru olacaktır. Eğitim uzmanı iş ilanları bayan ve erkek adaylar için takım çalışması içeren faaliyetlerde yer alma imkânı da tanır.

Eğitim uzmanı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Eğitim uzmanlığı aranan meslek gruplarından birisi olarak farklı şehir ve firmalarda çalışma imkânı yaratır. Eğitim uzmanı iş ilanlarını değişen konum, alan ve pozisyon seçenekleriyle kariyer.net üzerinden inceleyebilirsin. İş ilanlarında istenen aday özelliklerini ve eğitim şartını karşıladığında eğitim uzmanı pozisyonlarına kariyer.net üzerinden  kolayca başvurabilirsin.

Eğitim uzmanı part-time çalışma olanakları nelerdir?

Eğitim uzmanları meslek sahibi insanlarla birlikte kariyerini yeni oluşturmak üzere olan öğrencilere kadar geniş bir kitleye hizmet verir. Eğitim uzmanı iş ilanlarını incelerken yarı zamanlı iş seçeneklerini özellikle eğitim sektöründe değerlendirebilirsin. Kariyer planlama merkezleri ile eğitim kurumlarında part-time eğitim danışmanlığına dair ilgili pozisyonları bulabilirsin.

Eğitim uzmanı iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Eğitim uzmanı arayan iş yerleri ilanlarında iş tanımıyla birlikte bazı önemli detaylar sunar. Eğitim uzmanı iş ilanlarında sunulan çalışma ortamı ve koşullarına iş tanımıyla beraber dikkat etmelisin. Tam zamanlı iş ilanları ile part-time iş ilanları arasında mesai aralıkları gibi farklılıklar iş deneyimini etkiler.

Eğitim uzmanı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

İşletmelerin operasyonel departmanlarında gereksinim duyulan eğitim uzmanlarının belirli özelliklere sahip olması beklenir. Bu özelliklerin başında organizasyon ve iletişim becerileri öne çıkarken eğitim derecesi de ayrı önem taşır. Eğitim uzmanlarının en az lisans mezunu ve halkla ilişkiler bölümüne hâkim adaylar olması iş ilanlarında aranan kriterleri oluşturur.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim uzmanı olmak için üniversitede hangi bölüm okunmalıdır?

Eğitim uzmanı olabilmen için üniversitenin belirli bazı bölümlerinden mezun belgenin bulunması gerekir. Bu bölümler şunlardır; halkla ilişkiler ve insan kaynakları lisans bölümleri. Bu bölümler üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren lisans bölümleridir. Halkla ilişkiler veya insan kaynakları bölümlerinden herhangi birinden lisans diploman varsa iş başvurularında senin için avantaj oluşturur. Kurumların çoğu bu bölümlerden mezun olan uzmanlar ile çalışmayı tercih eder. Eğitim uzmanı olabilmenin bir diğer yolu ise sertifika programlarına katılmaktır. Özel eğitim veren kurumların eğitim programlarına dahil olman neticesinde alacağın sertifika belgesi de bu mesleği icra edebilmen için yeterli olacaktır.

Eğitim uzmanı olmak için hangi bilgisayar programlarına hakim olmak gerekir?

Eğitim uzmanları görev aldığı kurumda çalışan personellerin eğitim programlarıyla ilgili yöntem ve metotları değerlendirmeleri, eksikliklere olan ihtiyaçları belirleyip program edebilmelidir. Bu programları hazırlarken de bazı bilgisayar programlarına hakim olman gerekir. Temel bilgisayar kullanımına hakim olmanın yanı sıra, özellikle Microsoft Office programlarının hepsine iyi derecede yeterliliğinin bulunması oldukça önemlidir. Excel, Word, Powerpoint, Onedrive başlıca hakim olman gereken bilgisayar programlarındandır. Çoğu firma yayınlamış olduğu iş ilanlarında Microsoft Office programlarına iyi derecede hakim olma şartını ister.

Eğitim uzmanı hangi sektörlerde çalışır?

Eğitim uzmanları genellikle kurumsal firmalarda görev alırlar. Firmadan firmaya bağlı sektörlerde değişebilmektedir. Satış pazarlama sektörü üzerine bir firmada çalışabileceğin gibi eğitim, turizm ve otomotiv sektörlerinde de çalışma imkanın bulunmaktadır. Çalıştığın firmaya göre sektör alanında değişebilir. Çoğu sektörlerde eğitim uzmanına ihtiyaç duyulur. Bu sektörleri Kariyer.Net iş ilan sitesinden inceleyebilirsin. Kariyer.Net’ in zengin içerikleri ve iş yelpazesi senin için hazırlanmış hızlı ulaşılabilen içeriklerine göz gezdirebilirsin.

Eğitim uzmanı pozisyonu için iş tanımı nedir?

Eğitim uzmanı, çalıştığı kurumdaki personellerin eğitim durumlarını saptar. Gerekli analizleri yapar ve bir taslak oluşturur. Kişilerin eğitim durumunu saptadıktan sonra eğitim durumu ihtiyacına yönelik çalışmalar yürüten kişidir. Hangi alanda eğitim eksikliği görüyorsa, personellerin eğitim alması gereken konulardaki şartları yerine getirir. Eğitim uzmanıysan çalıştığın kurumdaki tüm birimlerin eğitim durumlarına hakim olman ve analizlerini yapman, görevini yerine getirebilmen için ilk şarttır. Eksikliklerini gördüğün eğitim konularında personelleri, firmanın belirlediği çeşitli eğitim alanlarına yönlendirirsin. Eğitim eksikliklerini tamamlamak birincil görevini oluşturur. Eğitim uzmanı insan kaynakları uzmanı ile koordineli bir şekilde çalışarak, eğitim modülünün sağlanmasında önemli görevleri yerine getirir.

notifications İş Alarmı kur