41

Halkla İlişkiler Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Halkla İlişkiler Sorumlusu cancel

T

Halkla İlişkiler Sorumlusu
Trust Ray Robotics
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
29 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

A

Halkla İlişkiler Sorumlusu
ALN EĞİTİM İNŞAAT TAAHHÜT DANIŞMANLIK VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün

L

Halkla İlişkiler Elemanı
LEON GÜZELLİK SALONU
Samsun İş Yerinde
Tam zamanlı
19 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Halkla İlişkiler Sorumlusu İlanları

Bir kurum, halkla arasındaki iletişimi sağlamak için kişilere ihtiyaç duyar. Bu kişiler halka ilişkiler sorumlusu olarak bilinir. Bu nedenle halkla ilişkiler sorumlusu arayan firmalar sıklıkla iş ilanı yayınlar. İtibarını ve marka imajını iyi bir şekilde tanıtmaları için bu gereklidir. Halkla ilişkiler sorumlusu, özel veya kamu kurum ve kuruluşların çalışmalarını halka tanıtır. Kurumlara karşı insanlarda ilgi oluşturulmasını ve olumlu etki yaratılmasını sağlayabilen kişi olur. Halkla ilişkiler sorumlusu, çalıştığı şirketin itibarını yönetir. Sadece şirketlerle değil; aynı zamanda kişilerin de halka ilişkiler sorumluları bulunur. Halkla ilişkiler sorumluları; şirket veya kişilerin saygınlığını korumak ve yönetmek için tüm iletişim araçlarını kullanmayı bilmelidir. Çünkü sorumlu olduğu kişi veya kurumların mesajlarını sosyal medya, televizyon ve radyo programları ile iletmektedir. Halkla ilişkiler sorumlusu iş ilanları sayfasında bu alanda yayınlanan çeşitli iş ilanları mevcuttur.

Halka İlişkiler Sorumlusu Olabilmek İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Halkla ilişkiler sorumlusu olabilmek için öncelikle iletişim fakültelerindeki ilgili lisans eğitiminin başarıyla tamamlanması gerekir. Bu sorumlu kişiler, firmaların halkla ilişkiler stratejisini planlarlar, yönetir ve uygular. Reklam kampanyalarında ve medya yönetiminde ön plana çıkmak için yazma, sözlü sunum ve iletişim yetenekleri de gerekir. Çıkan sorunları anında çözebilmek, kriz yönetmek, detayları dikkatli incelemek, her türlü ortamda sakin kalmak en önemli gerekliliklerdendir. Halka ilişkiler sorumlusu, firma veya şirket için üretilen reklam ve tanıtım filmlerini düzenler ve denetler. Canlı yayında veya halkın önünde konuşmasını iyi bilmelidir, şirketin imajının iyi algılanmasını sağlamalıdır. Bir halkla ilişkiler sorumlusu herhangi bir krizi veya sorunu iyi yönetilebilecek kadar soğukkanlı ve dikkatli olmalıdır. Ayrıca olası bir kriz durumda şirketin veya markanın halkla ilişkiler stratejisini yönetir. Yaratıcı bir zekaya ve mükemmel iletişim becerilerine sahip olması da gerekir. Hitabet yeteneği gelişmiş olmalı ve insanlarla iyi ilişkiler kurabilmelidir. Kendini iyi ifade edebilmesi için  sözel yeteneğe sahip, girişken, araştırmacı, sabırlı, ölçülü ve yaratıcı olmalıdır. En önemlisi ise hoşgörülü bir davranış ve güler yüze sahip olmalıdır. Halkla ilişkiler sorumlusu arayanlar, bu yetenekleri göz önünde bulundurarak işe alım yapmaktadır.

Halkla İlişkiler Sorumlusu Ne İş Yapar?

Halkla ilişkiler sorumlusunun çeşitli görevleri vardır. Kişilerle ve medya ile kuvvetli ilişkiler kurarlar, medyadan, kişilerden ve diğer kuruluşlardan gelen soruları cevaplar. Hedeflenen medyaya basın bildirilerin inceleme yapar, yazar ve dağıtır. Çalışanın kendini geliştirmesi için vaka çalışmaları ve konuşmaları organize eder. Makaleler ve yıllık raporları yazar veya düzenlemede bulunur. Tanıtım broşürleri, videoları, fotoğrafları hazırlar ve denetler. Etkinlikler, çeşitli kongreler, sergiler ve basın bültenleri düzenlemekle sorumlu olur. Konuşmacıları ve destekleyici firmaların sponsorluklarını araştırır ve anlaşır. Firmanın veya markanın sitesini takip ederek oradaki bilgilerin güncel olmasına dikkat eder. Sosyal medya sitelerinde kullanıcılarla iletişim kurmalı, bilgileri yönetip, güncellemelidir. Sistemli çalışmalı, müşteri raporlarını hazırlamak ve müşterileri daha iyi tanıyabilmek için toplantılara katılmalıdır. Halkla İlişkiler sorumlusu olmak isteyen adaylar, güncel halka ilişkiler sorumlusu iş ilanları sayfasını takip edebilir.

Halkla İlişkiler Sorumlusu İş İlanları İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekli?

Halkla ilişkiler sorumlusu olmak için öncelikle TYT ve AYT sınavlarına girilmelidir. Bu sınavlardan yeterli puanı almak gerekir. Üniversite sınavından yeterli puan alındığı zaman üniversitelerin iletişim fakültelerinde eğitim alınabilir. Fakültelerde olmasa bile halkla ilişkiler ve tanıtım, halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve reklamcılık, reklamcılık bölümleri tercih edilerek eğitime başlanabilir. Bu bölümler ve fakülteler her üniversitede mevcuttur. 4 yıllık lisans eğitimini tamamladıktan sonra gerekli donanıma sahip bir şekilde mezun olunmaktadır. Bu seçeneklerin dışında ön lisans bölümü olan halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü de mevcuttur. 2 yıllık bölümü bitirdikten sonra Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile 4 yıllık lisans bölümlerinden birine geçiş yapıp başarıyla mezun olduktan sonra halkla ilişkiler sorumlusu olabilirsiniz. Halkla ilişkiler, public relations’ın kısaltması olan “PR” olarak da bilinmektedir. Dünyada bu isimle hitap edildiğinden ülkemizde de sıklıkla bu şekilde adlandırılmaktadır. Gerekli eğitime sahip olunduğunda bulunduğunuz şehre özel olan ilana başvurabilirsiniz. Örneğin; Ankara’da yaşıyorsanız Ankara halka ilişkiler sorumlusu iş ilanları sayfasının takip edilmesi gerekir. 

Halkla İlişkiler Sorumlusu Kimdir?

Halkla ilişkiler sorumlusunun görevi, şirketin bir faaliyeti hakkında halkın doğru bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamaktır. Basından sosyal medya platformuna kadar, şirketin veya kuruluşun imajını şekillendiren ve marka tanınırlığını arttıran medya kanallarından sorumludur. Halkla ilişkiler sorumlusu olmak isteyenler, halkla ilişkiler sorumlusu arayan firmaların ilanlarını takip edebilir.

Halkla İlişkiler Sorumlusu Ne Kadar Maaş Alır?

Halkla ilişkiler sorumlusu, bir şirketin veya kurumun halka iletişimini sağlar ve halkın gözündeki imajını yükseltmekten sorumludur. Maaş miktarı, çalıştığı kurum ve kuruluşlara göre farklılık gösterir. Bazı şirketlerde halka ilişkiler sorumlusunun maaş düzeyleri diğer mesleklere göre fazla olabilir. Lisansüstü bir eğitime sahip olan sorumluların maaş miktarları değişiklikler gösterir. Ayrıca şehirlere göre de maaş değişikleri yaşanabilir. 

Halkla İlişkiler Sorumlusu Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Halka İlişkiler sorumlusu olabilmek için pek çok üniversitenin bünyesinde bulunan iletişim fakültelerinin dört senelik bölümlerinden mezun olmak gerekir. Bu bölümler; Halka İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık gibi bölümlerdir. Mezun olan kişi, güncel halka ilişkiler sorumlusu iş ilanları inceleyerek çeşitli şirketlere başvuruda bulunabilir. Mezun olmadan önce stajyer iş ilanlarına başvuruda bulunarak deneyim kazanılabilir.

Halkla İlişkiler Sorumlusu Nasıl Çalışır?

Üniversitelerin dört senelik bölümünü bitirmiş olan halkla ilişkiler sorumlusu adayı, seçeceği alan doğrultusunda ve hatta yaşamak istediği şehrin çalışma olanaklarına bağlı olarak iş bulabilir. Örneğin; Ankara’da yaşıyorsanız, Ankara halkla ilişkiler sorumlusu iş ilanlarına bakabiliriz. Deneyimli veya deneyimsiz olarak da iş ilanlarına başvurabilir. Ayrıca mezun olmadan da stajyer olarak çeşitli şirketlere başvurularak deneyim kazanılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Halkla İlişkiler Sorumlusu iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Halkla İlişkiler Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Halkla İlişkiler Sorumlusu iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Halkla İlişkiler Sorumlusu iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Halkla İlişkiler Sorumlusu pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Halkla İlişkiler Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Halkla İlişkiler Sorumlusu iş ilanlarına erişebilirsin.

Halkla İlişkiler Sorumlusu iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Halkla İlişkiler Sorumlusu için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur