126

Hasta Kabul Görevlisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Hasta Kabul Görevlisi cancel
Can Grup - Özel Lifemed Tıp Merkezi - Can Medikal Hizmetler A.Ş.
Hasta Kabul Görevlisi
Can Grup - Özel Lifemed Tıp Merkezi - Can Medikal Hizmetler A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Pandar diş hekimliği
Hasta Kayıt Görevlisi (Akşam Vardiyası)
Pandar diş hekimliği
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
14 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Hasta Kabul Görevlisi İş İlanları

Hasta kabul görevlisi insanların yapmayı en çok tercih ettiği mesleklerden biridir. Çalışma saatleri ve maddi geliri çalışmaya elverişlidir. Bu konuda gerekli eğitimi almış kişiler hasta kabul görevlisi olmaya hak kazanır. Hasta kabul görevlisi mesleği özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde yapılabilir. Hasta kayıt görevlisinin genel görevi; hastaneye gelen hastalarla ilgili kayıt işlemlerini yapmaktır. Hastaların giriş ve çıkış işlemlerini kayda geçirirler. Aynı zamanda hasta kabul görevlileri, hastaneye yatışına karar verilen hastaların, hastaneye yatışı için gerekli olan tüm işlemleri halleder ve onların hasta yatış dosyasını hazırlar. Bu meslek grubuna ihtiyaç duyan hastaneler Hasta kabul görevlisi iş ilanları yayınlarlar. Güncel hasta kabul görevlisi iş ilanları daha çok özel hastaneler tarafından paylaşılır. Hasta kabul görevlisi adayları daha çok devlet hastanesinde çalışmak ister. Bu durumda Sağlık Bakanlığı tarafından açılan hasta kabul ilanlarına bakmak gerekir. Yapılan başvurular sonucunda mülakatları geçen adaylar hasta kabul görevlisi olarak çalışmaya hak kazanır.

Hasta Kabul Görevlisi Olmak İçin Hangi Yetenekler Gerekir?

Hasta kabul görevlisi olabilmek için aslında bir ön şart yoktur. Hasta kabul görevlisi iş ilanları İstanbul’da eğitim kurumlarından sertifika alan hasta kabul görevlisi arar. Hasta kabul görevlisi sertifikası alabilmek için herkes başvuruda bulunabilir. Fakat hasta kabul görevlisi insanlarla aktif bir iletişim içinde bulunağı için konuşkan ve güler yüzlü olmalıdır. Buna ek olarak kişinin, insanları anlayabilme ve bildiği şeyi aktarabilme konusunda da yeterli olması gerekir. Hasta kabul görevlileri gece nöbetlerine kalabilir. Aday, uykusuzluğa dayanıklı olmalı ve uykusuzluk esnasında da soğukkanlılığını koruyabilmelidir. Hasta kabul görevlisinin yatış ve çıkış yapan hastaları protokol defterine ya da bilgisayara kaydetmesi gerekir. Bunun için de yeterli düzeyde bilgisayar bilgisine ihtiyaç duyulur. Hasta kabul görevlisi oldukça fazla kağıt ve dosyayla ilgileneceği için odaklanma konusunda başarılı biri olmalıdır. 

Hasta Kabul Görevlisi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Hasta kabul görevlilerinin yapması beklenen bir sürü görev vardır. Hasta kabul görevlisi; yatış için hastanın kayıtlarını yapmak, çıkış için gerekli belgeleri doldurtmak, doldurulan belgeleri ilgili yerlere iletmek, doğum için gerekli evrakları hazırlamak vb. sorumluluklara sahiptir. Bu görevler özel sektörde değişim gösterebilir. Hasta kabul görevlisi arayanlar bu tarz şartlarını güncel hasta kabul görevlisi iş ilanlarında belirtmiş olmalıdır. Devlet hastanesine atanmış bir hasta kayıt görevlisi günde sekiz saat çalışır. Bu çalışma saatleri özel sektörde değişim gösterir. Hasta kayıt kabul görevlisi adayları, verilen iş ilanlarını incelemeli, çalışma saatlerinin kendisine uygunluğunu kontrol etmelidir. Hasta kabul görevlisi olmak için ilanlarda dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik özel hastanenin çalışma şartlarını kaldırabilecek bir aday olunup olunmadığıdır. Özel hastanelerde uzun çalışma saatleriyle çalışılıp devlete göre daha düşük maaş alınabilir. Hasta kabul görevlisi adayı, özel hastaneyle görüşüp kendi şartlarını anlatmalı ve onların şartlarını anlayabilmelidir. Hasta kabul kayıt görevlisi iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken detaylar bunlardır.

Hasta Kabul Görevlisi Ne İş Yapar?

Hasta kabul görevlileri, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda hastaların yatışları ve çıkışları ile ilgili bilgileri bilgisayara kaydetmek ile yükümlüdür. Sosyoekonomik problemleri olan hastaların Sosyal Hizmetler ile görüşmesini de sağlarlar. Bunun yanında hastaya yakınlarına hastane kurallarını hakkında bilgi vermek ve servislerde yatan hastaların sayılarını günlük olarak halkla ilişkiler bölümüne listelemek de hasta kabul görevlisinin görevidir. Doğum ve ölüm tutanaklarını ilgili birime göndermekten de sorumludur. Hasta kabul görevlisinin hastanede sorumlu olduğu oldukça  iş vardır. Çalışanın, hasta kabul bölümündeki haberleşme ve diğer yazışmaları yürütmekten sorumlu olduğu bilinir. Malzeme temininden de sorumludur. Periyodik istatistiklere ilişkin kayıt tutar, formları doldurur ve ilgili birime gönderir. Hasta kabul bölümünde de kullanılan malzemelerin temin edilmesi, bakım ve onarımı yapılması için yapılacak yazışmaları da hasta kabul görevlisi yapar. Aslında tüm evrak ve döküman işleri hasta kabul görevlisine aittir. 

Hasta Kabul Görevlisi Olmak İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Hasta kayıt görevlisi olmak için adayların hasta kabul sertifikasına sahip olması gerekir. Hasta kabul sertifikasıyla iş ilanlarına başvurarak hastanelerde çalışmaya başlarlar. Hasta kabul sertifikası almak için kişinin, özel kurumların hasta kabul sekreterliği eğitimine katılması ve  eğitimi başarıyla tamamlaması gerekir. Bu sertifikayı alabilmek için ön şart ilköğretim mezunu olmaktır.Yani okuryazar olmak yeterlidir. Hasta kabul sekreterliği eğitiminde verilen derslerden bazıları şunlardır: Genel sağlık bilgisi, randevu işlemleri, bilgisayar eğitimi, davranış eğitimi, insan vücudunda bulunan sistemler (solunum,sindirim,kas vb.),  uyulması gereken hastane kuralları vb. Hasta kabul görevlisi olabilmek için alınması gereken sertifika budur. Özel hastaneler kendi bünyelerinde çalıştıracakları hasta kabul görevlisi için farklı bir belge isterse bunu hasta kabul görevlisi iş ilanında belirtir. Fakat genel olarak aranan en temel şey hasta kabul sertifikasıdır. Hasta kabul sertifikasına sahip adaylar özel hastanelerde ve muayenehanelerde iş bulabilir.

Hasta Kabul Görevlisi Ne Kadar Maaş Alır?

Bu konuda kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Bu değişiklik, verilen ek ödeneklere bağlı olabilir. Buna ek olarak özel hastanede verilen maaşlar hakkında kesin bir bilgi verilmesi doğru olmaz. Şehirden şehre de özel hastane hasta kabul görevlisinin maaşı değişiklik gösterir. Hasta kabul görevlisi iş ilanları İstanbul Avrupa ve hasta kabul görevlisi iş ilanları Gaziantep kıyaslandığında bazı özel hastanelerde maaş miktarlarının değişim gösterdiği görülebilir. 

Hasta Kabul Görevlisi Hangi Ortamlarda ve Hangi Şartlarda Çalışır?

Hasta kabul görevlilerinin çalışma ortamları; hastaneler, muayenehaneler ve sağlık ocaklarıdır. Çalışma şartları devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde farklılık gösterir. Özel hastanenin çalışma saatleri çok daha uzun olabilir. Devlet hastanesinde hasta kabul görevlileri günde sekiz saat çalışır. Hastane kabul görevlilerinin nöbetleri de vardır. Hastane kabul görevlilerinin hastanede birçok sorumluluğu vardır. Bu nedenle hasta kabul görevlileri çok aktif bir şekilde ve hareket halinde çalışırlar. Hastane kabul görevlisinin çalışma şartları ve çalışma ortamı bunlardır.

Hasta Kabul Görevlisi Olmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir?

Hasta kabul görevlileri sürekli insanlarla iletişim halindedir. İnsanlara bir şeyleri izah etmeleri gerekir. Bu sebeple hasta kabul görevlilerinin iletişim becerisi çok güçlü olmalıdır. Sürekli form ve belge dolduracakları için dikkatlerinin sağlam olması önemlidir. Gece nöbetlerinde uykusuzluğa dirençli olabilmeleri gerekir. Bununla birlikte hasta kabul görevlisi beklenmedik bir olay olduğunda soğukkanlılığını koruyabilmelidir. Hasta kabul görevlilerinin tıbbi terimlere az çok hakim olması beklenir. Hasta kabul görevlisi olmak için gereken özelliklerden kısaca böyle bahsedebiliriz.

Hasta Kabul Görevlisi Nasıl Olunur?

Hasta kabul görevlisi olabilmek için hasta kabul sekreterliği eğitimlerine girip hasta kabul sertifikası alınır. Sonrasında hasta kayıt kabul ilanlarına bakıldığında şartları en uygun olan ilana başvuru yapılır. Aday bir mülakatın ardından sonra işe alınabilir.  Aday eğer devlet hastanesinde çalışmak istiyorsa Sağlık Bakanlığının ilanlarını kontrol etmeli ve  gerekli sınava girmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Popüler hasta kabul görevlisi iş ilanları nelerdir?

Hastane, özel muayenehane, klinik ve laboratuvar gibi sağlık kuruluşlarında görev yapabilen hasta kabul görevlisi iş ilanlarını www.kariyer.net üzerinden takip edebilirsin. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde yayınlanan hasta kabul görevlisi iş ilanlarına www.kariyer.net sitesi üzerinden kolayca başvuru yapabilmen için sistemde üyelik oluşturmalı ve ardından bir öz geçmiş hazırlamalısın. Böylece, Türkiye’deki tüm hasta kabul görevlisi iş ilanlarını detaylı olarak görüntüleyebilir; dilediğine başvurunu yaparak süreci hızlı bir şekilde tamamlayabilirsin.

Hasta kabul görevlisi iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Kariyer.net sitesi üzerinde hazırlayacağın öz geçmiş ile Türkiye’deki tüm hasta kabul görevlisi iş ilanlarını görüntüleyebilir; kendin için en uygun olan hasta kabul görevlisi iş ilanlarına tek bir tıkla başvurunu yapabilirsin. Sistemde oluşturacağın öz geçmiş sonrası Kariyer.net/is-ilanlari/hasta+kabul+gorevlisi sayfasından Türkiye’deki tüm hasta kabul görevlisi iş ilanlarına ulaşabilirsin.  

En kazançlı hasta kabul görevlisi iş ilanları nelerdir?

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde yayınlanan en kazançlı hasta kabul görevlisi iş ilanlarını Kariyer.net/is-ilanlari/hasta+kabul+gorevlisi üzerinden görüntüleyebilirsin. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi sisteme üyeliğin olmadığı ve bir öz geçmiş doldurmadığın takdirde başvuru yapmak olanaksızdır. 

Hasta kabul görevlisi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Hasta kabul görevlisi iş ilanlarına lise eğitimini tamamlamış; üniversite ve kursların verdiği Hasta Kabul ve Tıbbi Sekreterlik sertifika programlarını tamamlamış herkes başvuru yapabilir. Türkiye’deki en güncel hasta kabul görevlisi iş ilanlarını www.kariyer.net/is-ilanlari/hasta+kabul+gorevlisi üzerinden kolayca takip edebilirsin.

notifications İş Alarmı kur