286

İstanbul(Asya) Sekreter İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Sekreter cancel
İstanbul(Asya) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Asya Sekreter İş İlanları

İstanbul kalabalık nüfusu ile geniş iş olanaklarının bulunduğu bir şehirdir. Asya Yakası’nda da bu durum geçerlidir. Her sektörden iş olanağının bulunduğu bir şehir olma özelliği gösterdiğinden iş arayan adayların odak noktasıdır. Neredeyse her sektör için gerekli olan sekreterlik mesleği de İstanbul Asya’da ihtiyaç duyulan mesleklerden biridir. İstanbul Asya sekreter iş ilanları daha çok hizmet sektörü içinde şekillense de diğer sektörlerde de sekreter arandığı bilinir. Sekreterler genelde yalnızca yönetici sekreterliği olarak düşünülse de tıbbi sekreterler de vardır. Hastanelerde doktora dökümantasyon işlemlerinde yardımcı olan kişiye tıbbi sekreter denir. İstanbul Asya Yakası sekreter iş ilanları sayfasında yayınlanan ilanların bir kısmıda tıbbi sekreterler aranır. Bunun sebebi İstanbul’un kalabalık nüfusundan kaynaklı olarak sağlık kurumlarının fazla olmasıdır. Yani İstanbul Asya’da sekreterlik yapmak isteyen adaylar birçok yerde sekreterlik iş ilanı bulabilir.

İstanbul Asya Yakası’nda Sekreter İş Olanakları

Sekreterlerin çalışabileceği sektörler oldukça fazladır. İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehri olması özelliği ile sekreterlere geniş iş olanakları tanır. Finans şirketleri, emlak ofisleri, inşaat şirketleri, nakliyat şirketleri, su firmaları gibi müşteriyle iletişim kurmak zorunda olan her firma, sekretere ihtiyaç duyar. Bu durumda İstanbul Asya’da sekreter iş olanaklarının çok geniş olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sekreterlik mesleği her iki cinsiyetin de icra edebileceği bir meslektir. İstanbul Asya bayan sekreter iş ilanları sayısı da oldukça yüksektir. Erkeklerin de sekreterlik yapması da mümkündür. Bu konuda ilanlar iyice araştırılmalıdır. İstanbul Asya sekreter arayan kurumlar arasından inceleme yaparak sizin için en uygun ilanı bulmanız mümkündür. Kısaca İstanbul Asya birçok sekreter adayı için iş imkanı sağlayabilecek geniş bir bölgedir.

İstanbul Asya Sekreter İş İlanlarında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

İstanbul Asya sekreter arayan firmalar küçük işletmelerden büyük şirketlere kadar her ölçekteki iş yerinin sekreter ilanı yayınladığı görülür. İş ilanlarında dikkat edilmesi gereken birkaç temel husus vardır. İlk olarak iş ilanda belirtilen özelliklerin sağlanıp sağlanmadığına dikkat etmek gerekir. Yabancı dil beklentisi, ileri düzey bilgisayar bilgisi gibi bazı beklentiler olabilir. Aday kendi yeterlilikleri doğrultusunda bir ilana başvurmalıdır. Bunun yanında her firmada sekreterlik görev tanımı değişiklik gösterebilir. Sekreterden yapması beklenilen görevleri dikkatle incelemek gerekir. Eğer tıbbi sekreterlik iş ilanına başvurulacaksa önce bu alanın eğitimi başarıyla tamamlanmalıdır. Çalışma saatlerine de dikkat etmek gerekir. Eğer çalışma saatleri adayın beklediğinden uzunsa daha uygun bir iş ilanı tercih edilmelidir. Ek olarak kişisel veya iş sekreteri olunacağına dikkat etmek gerekir. Kişisel sekreterlerin ilgilenmeleri gereken sorumluluk alanları daha geniştir.  Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta maaştır. Çalışma koşulları ve maaşın paralel olduğuna inanılan, ihtiyaçları karşılayacak miktarda maaş verebilecek olan firmanın iş ilanına başvuru yapmak gerekir.

Sekreter Ne İş Yapar?

Sekreter, görev tanımı geniş olan bir meslektir. Sekreterler özel sektörde ya da kamu sektöründe, yöneticilerin yardımcıları olarak görev alırlar. Temel görevleri yazışmaları düzenlemek, belgeleri düzenlemek, önemli durumlarda çalıştıkları yöneticiyi bilgilendirmek, evrakları toparlayıp muhafaza etmektir. Büro içindeki işleyiş hakkında bilgi sahibidir. Yapması gereken işleri herhangi birinden emir almadan yapabilecek dikkat ve hafızaya sahip olmalıdır. Çalıştığı yöneticiye, yapması gereken işleri önceden hatırlatmalıdır. Gelen misafirleri kibar bir şekilde karşılayıp görüşme yapılana kadar ağırlamalıdır. Yöneticiye zaman yönetimi konusunda yardımcı olup doğru şekilde planlama yapmalıdır. Tıbbi sekreterin görevleri biraz daha farklıdır. Sağlık kuruluşlarında doktorun sekreterliğini yapan kişiye tıbbi sekreter denir. Görevleri doktora gelen telefonları yanıtlamak, randevu isteyen hastaları bilgilendirmek, doldurulması gereken belgeleri hastalara iletmek, doktorun takvimini düzenlemek, doktor tarafından söylenen hasta raporları, ameliyat notları gibi bilgileri kayıt altına almaktır. Görevleri daha da çeşitlendirmek mümkündür. Kısaca doktora ait evrakları düzenlemek ve hastaların doktorla iletişimini sağlamak denilebilir. Bu görevleri yapabilecek ve eğitimini tamamlamış adaylar, İstanbul Asya sekreter iş ilanları sayfasını araştırabilir.

Sekreter Olmak İçin Hangi Eğitim Ve Belgeler Gerekir?

Yönetici sekreteri olmak için gereken eğitimler ilandan ilana değişiklik gösterebilir. Bazı firmalar için lise mezunu olunması yeterliyken bazı firmalar, üniversitelerin 2 yıllık bölümü olan Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü mezunu sekreterler arayabilir. Bazı firmalar ise yabancı dil sertifikası isteyebilir. Tıbbi sekreter olmak için ise Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun iki yıllık Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümünden mezun olmak gerekir. 

İstanbul Asya Yakası’nda Sekreter Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

İstanbul Asya’da başvurulan ilanlardan dönüş alabilmek için sekreterliğin gerektirdiği bazı şartlara uygun olmak gerekir. Örneğin güçlü bir özgeçmiş, adayı diğer adayların önüne taşıyacaktır. Bunun yanında dil bilgisi kurallarına dikkat etmek, düzgün diksiyonla konuşmak, özenli giyinmek de ön plana çıkılmasını sağlayan unsurlardandır. 

Sekreter Olmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir?

Sekreterler bilgisayar kullanımına hakim olmalıdır. Büro protokollerini iyi bilip zamanı iyi yönetmelidir. İyi giyimli, bakımlı olmak da çok önemlidir. Bunun yanında kuvvetli bir iletişim, kibarlık gerekir. Yabancı dil bilinmesi de önemlidir. Analitik düşünme becerisi, sorun çözücülük bir sekreterde bulunması gereken özelliklerdendir.

Sekreter Maaşları Ne Kadardır?

Sekreter maaşları firmaya ve kişinin kendini ne kadar geliştirdiğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Örneğin yabancı dil bilen ve uluslararası çalışan bir yöneticinin sekreteri olan kişi daha yüksek maaş alabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Asya sekreter iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Sitemiz üzerinden açacağın üyelik ile kendine bir profil oluşturarak dilediğin konumda yer alan iş ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsin. İstanbul Asya sekreter iş ilanları için arama alanını kullanabilirsin. İlanları tek bir sayfa içerisinde görebilir, üzerlerine tıklayarak tek tek inceleyebilirsin. İncelediğin ilanlar arasından sana uygun olduğunu düşündüğün firmalara sayfada yer alan ''Başvur'' butonuna tıklayarak özgeçmişini hızlı bir şekilde gönderebilirsin. Özgeçmişini ilgili firmalara göndermeden önce ise profilinde yer alan temel bilgilerinin ve özgeçmiş dosyanın doğru olduğundan emin olmalısın. Çünkü eksik ya da hatalı bilgiler iş verenlerin seninle iletişim kurmalarına engel olabilir.

İstanbul Asya sekreter iş ilanları en çok hangi semttedir?

Asya bölgesinde sekreter ihtiyacı olan ve oluşabilecek birçok faal firma vardır. Bu firmalar Asya'nın çeşitli semtlerinde yer alırlar.

İstanbul Asya'da evime yakın işi nasıl bulabilirim?

Bulunduğun konuma yakın iş ilanlarını Kariyer.net'in detaylı arama alanı avantajından faydalanarak listeleyebilirsin. Evine en yakın ilana erişebilmek için detaylı arama bölümünden konum filtrelemesi yapman gerekir. Dilediğin konumu işaretleyerek orada yayınlanan en güncel ilanları detaylı olarak inceleyebilirsin.

En kazançlı İstanbul Asya iş ilanları nelerdir?

Firmaların aday çalışanlarına sundukları maaş aralıklarını belirlemelerini sağlayan çeşitli faktörler vardır. İş ilanlarında belirtilen iş tanımı ve aday kriterleri maaş aralıkları üzerinde etkili olabilen faktörler arasında yer alır.

notifications İş Alarmı kur