535

İstanbul(Avr.) Otomotiv İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Otomotiv cancel
İstanbul(Avr.) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 11 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Avrupa Otomotiv İş İlanları

İki kıtayı birbirine bağlayan özel coğrafi konumu ile İstanbul, dünyanın önemli şehirleri arasında yer alır. İstanbul’un ekonomik potansiyeli, Türkiye ve dünyanın en önemli kentleri arasına girmesini sağlar. İstanbul ekonomisi, hem Asya hem de Avrupa yakasında gelişmiştir. İstanbul, Türkiye’nin en büyük sanayi, ticaret, ulaşım, turizm, reklam ve finans kuruluşlarını içinde barındırır.  Otomotiv sektörünün geliştiği İstanbul’da otomotiv yan sanayii de gelişir.  İstanbul Avrupa yakasında da gelişen otomotiv sektörü ve oto yan sanayii, ilin ekonomisine büyük katkı sağlar. İstanbul’da istihdam edilme oranı da bu sayede artar. Otomotiv sektöründe Avrupa yakasında faaliyet gösteren firmalar, İstanbul Avrupa Otomotiv iş ilanları yayınlayarak eleman arar. İstanbul otomotiv yan sanayi, oto yedek parçalar, oto kurtarıcı, oto yıkama, oto boya vb. çalışma alanlarını kapsar. Oto yıkama alanında çalışacak elemana ihtiyaç duyan firmalar, İstanbul Avrupa yakası oto yıkama elemanı iş ilanları yayınlayarak eleman ihtiyacını karşılar. İstanbul, oto sanayi alanında gelişmiş bir ağa sahiptir. İstanbul Avrupa otomotiv iş ilanı arasında firmalar deneyimli eleman arayışını sürdürür. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, iş ilanlarını takip ederek başvuru yapabilir.

İstanbul Avrupa Otomotiv Sektörü İçin Hangi Yetenekler Aranır?

Otomotiv sektöründe bazı pozisyonlar için mesleki yeterlilik gerekir. Otomotiv sektöründe nitelikli pozisyonlar için diploma ve belge de talep edilir. Otomotiv alanında bazı mesleklerde uygulama gerekir. Uygulama yapılması zorunlu olan alanlarda mesleki beceriler çok önemli olur. Otomotiv sektörü; üretim, tasarım, pazarlama ve hizmet gibi farklı unsurları bünyesinde bulundurur. Otomotiv sektöründe çalışmak isteyen adayların 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Aracın başka bir araçla çarpışması ya da başka bir araca sürtmesi durumunda yeniden boyanması gerekebilir. Oto boyama alanında çalışacak adayların renkleri ayırt ederek algılayabilme yeteneğine sahip olmaları beklenir. Adayların boya kokusuna alerjisi olmaması gibi özellikler de aran kriterler arasındadır. İstanbul Avrupa yakası oto boya iş ilanları yayınlayan firmalar, adaylarda başka özellik ve yetenekler de arar. Oto boya mesleğini yapacak adayın, disiplinli ve dikkatli olması gerekirken zaman yönetimi yeteneğine de sahip olması beklenir. Potansiyel adayların yeniliklere ve gelişmelere açık olması da önemlidir. Satış ve pazarlamada çalışacak potansiyel adayların iletişiminin iyi ve ikna kabiliyetinin gelişmiş olması gerekir.  Adayların deneyim sahibi ve en az lise mezunu olma kriteri firmalar tarafından talep edilir. Otomotiv sektörünün alanlarından biri de oto kurtarma çalışma alanıdır. Oto kurtarıcılar, arızalanan veya kaza geçirmiş bir aracı en yakın servise götürmekle yükümlü olur. İstanbul Avrupa yakası oto kurtarıcı iş ilanları arasında deneyimli oto kurtarıcı adaylar aranır.

İstanbul Avrupa Otomotiv İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İş ilanları belirli aralıklarla belli süreler için yayınlanır. İlanlar, otomotiv sektörünün farklı çalışma alanları için de verilebilir. İş ilanlarının amacı; eleman açığı bulunan pozisyonlarda çalışacak adaylara çalışma olanağı sağlamaktır. İş ilanları, firmaların eleman ihtiyacı doğrultusunda ve ihtiyaç duydukları özellikleri belirten kriterlerle yayınlanır. Otomotiv sektöründe bulunan firmalar, elemanlar için ayrı iş ilanları açar. Nitelikli pozisyonlar için otomotiv firmaları farklı ilanlar açabileceği gibi genel başvuru kategorisinde iş ilanları da yayınlar. Genel başvuru kategorisinde yayınlanan iş ilanlarına başvuruda diploma talep edilmeyebilir. İş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların, iş ilanlarında belirtilen çalışma koşullarını değerlendirerek işin kendisine uygun olup olmadığına karar vermeleri gerekir. Eğer siz de İstanbul Avrupa otomotiv iş ilanı yayınlayan bir firmaya başvuru yapmak istiyorsanız bu yakada ikamet etmeniz daha mantıklı olabilir. Firmalar, faaliyet gösterdikleri alana göre de iş ilanı yayınlar. Örneğin otomotiv yan sanayisi olan oto boya sektöründe faaliyet gösteren firma, İstanbul Avrupa yakası oto boya iş ilanları kategorisinde ilan yayınlar. Otomotiv sektöründe üretim alanında faaliyet gösteren firmaların, nitelikli pozisyonlar için açtıkları iş ilanlarında diploma kriterinin yanında yabancı dil bilgisi ve diğer kriterler de bulunur.  Eğer siz de İstanbul Avrupa yakasında oturuyorsanız İstanbul Avrupa otomotiv iş ilanı kategorisini takip edebilirsiniz.

İstanbul Avrupa Otomotiv Sektörü Ne İş Yapar?

İstanbul, iki kıtaya yayılan stratejik konumu düşünüldüğünde Türkiye ekonomisinde önemli bir yer tutar. İstanbul ekonomisinde lokomotif görevi gören otomotiv sektörü gelişmiş durumdadır. Avrupa yakasında da  Anadolu yakasında gelişmeye devam eden otomotiv sektörü İstanbul’da oto yan sanayii alanında da gelişmiştir. Otomotiv sektörü, üretim, pazarlama, satış ve yan sanayi gibi farklı unsurları da içerir. Üretim esnasında ya da herhangi bir kaza nedeniyle aracın boyası zarar görebilir. Bu durumlarda araçların boyanması gerekir. Oto boyama alanı bu sorunların çözülmesinde rol oynar. Bu sektör, araçların boya işleminin yapıldığı yan sanayi sektörüdür.  İstanbul Avrupa yakası oto boya iş ilanları, firmaların ihtiyaç duyduğu elemanlar için yayınlanır. Otomotiv sektöründe kurtarma hizmetleri de önemlidir.  Araçlar arızalanıp yolun ortasında kalabilir.  Bu zor durumdan araçları, oto kurtarıcılar kurtarır. Oto kurtarıcının görevi yolda kalan ya da arızalanan araçları bulundukları yerden alıp en yakın servise götürmektir. Otomotiv ilanları içinde farklı bölümlere ve faaliyet bölgelerine göre birçok pozisyon bulunur. Yönetim bölümlerinde genel müdür ve yardımcısı sürecin takibi, kontrolü ve sürdürülebilirliğini üstlenir. Yönetim departmanlarına bağlı çalışan diğer departmanlarda ise makine mühendisi, otomotiv mühendisi ve teknisyenler gibi uzman kişiler görev yapar. Otomotiv sektöründe uzman kişiler için açılan iş ilanları, aranan nitelikler belirlenerek yayınlanır. Otomotiv sektöründe üretim alanında faaliyet gösteren firmalarda, genellikle sekiz saatlik bir çalışma süresi olabileceği gibi vardiyalı çalışma koşulu da bulunabilir. 

Otomotiv Sektöründe Çalışanlar Ne Kadar Maaş Alır?

Otomotiv sektörü; üretim, tasarım, pazarlama gibi bölümleri içerir. Bunun yanında otomotiv sektöründe yan sanayi iş kolları da bulunur. Otomotiv üretiminde çalışan adaylar, nitelik ve pozisyonlarına göre maaş alır. Yönetim kadrosunda çalışan adaylar içinse maaş miktarı daha fazladır. Otomotiv sektörü yan sanayiinde çalışanlar asgari ücretin üzerinde maaş alırken yeni başlayan deneyimsiz adaylar asgari ücret alır.

İstanbul Avrupa Yakası Otomotiv Sektöründe Nitelikli Personel Ne Kadar Maaş Alır?

Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmalara bağlı olarak nitelikli personelin maaşları farklılık gösterir. Nitelikli personelin eğitimi ve yetenekleri de maaşlarına etki eder. Nitelikli personel tanımına idari ve teknik personel girer. Teknik personel, mühendisler ve teknikerlerden oluşurken idari personel kısmı genel müdür, müdür yardımcısı vb. Pozisyonlardan oluşur. Deneyime göre değişmekle beraber nitelikli personel ortalamanın üstünde maaş alır.

Otomotiv Sektöründe Diploma ve Belge Gerekir mi?

Otomotiv sektöründe, üretim ve pazarlama bölümünde çalışan adaylardan firmalar diploma ve belge talep edebilir. Nitelikli pozisyonda bulunan makine mühendisi, otomotiv mühendisi vb. pozisyonlar için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranır. Otomotiv yan sanayi dalı olan oto boya, oto tamircisi vb. pozisyonlar için de mesleki yeterlilik belgesi talep edilebilir.

Otomotiv Sektöründe Çalışma Koşulları Nelerdir?

Otomotiv sektöründe çalışan adaylar, üretim hattında çalışıyorlarsa vardiya sistemine göre çalışacaklarını bilmelilerdir. Haftanın altı günü ortalama sekiz saat çalışan adaylar, vardiya sistemine göre izin kullanır. Otomotiv yan sanayiinde çalışan adaylar ise uzun çalışma saatlerine adapte olmalıdır. Oto boya alanında çalışan adayların boya kokusuna alerjisi olmaması gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Avrupa otomotiv iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Kariyer.net adresini tıklayarak sitemize ulaştıktan sonra iş ilanlarına başvurabilmek amacıyla üyelik işlemlerini tamamlaman ve hakkındaki bilgileri doldurman gerekir. Arama filtrelerinde Ülke-Şehir-İlçe sekmesinden İstanbul / Avrupa, firma sektörü sekmesinden de otomotivi seçerek İstanbul Avrupa otomotiv iş ilanlarını görebilirsin. İstanbul Avrupa otomotiv iş ilanlarına sahip olduğun nitelikler çerçevesinde dilediğin şekilde başvurabilirsin. 

İstanbul Avrupa otomotiv iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

İstanbul Avrupa otomotiv iş ilanları en çok Esenyurt’tadır. Esenyurt’u Sarıyer bölgesi izler. Onun ardından ise Beylikdüzü, Avcılar, Büyükçekmece ve Esenler bölgelerinden söz etmek olasıdır. 

İstanbul Avrupa otomotiv sektörü iş ilanları nelerdir?

İstanbul Avrupa otomotiv sektörü iş ilanları sırasıyla; satış danışmanı, satış temsilcisi ve satış uzmanı şeklinde ilerler. Ardından saha satış temsilcisi pozisyonu gelir. Onu mağaza müdürü ve çağrı merkezi müşteri temsilcisi gibi işler takip eder. 

İstanbul Avrupa otomotiv en popüler iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Üyelik işlemlerinin ardından Ülke-Şehir-İlçe sekmesinden İstanbul/Avrupa'yı, firma sektörü sekmesinden ise otomotivi seçerek İstanbul Avrupa otomotiv iş ilanlarını sorgulayabilirsin. İş ilanlarının üzerine tıkladığında iş ilanlarına ilişkin detaylı bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsin. Bu bilgilerin en alt sütununda ilanın kaç gündür yayında olduğu, başvuru ve görüntülenme sayıları yer alır. İlandaki veriler arasında yapacağın kıyaslamayla, İstanbul Avrupa otomotiv özelindeki en popüler iş ilanlarına başvurabilirsin.

notifications İş Alarmı kur