105

İzmir Sağlık İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Sağlık cancel
İzmir cancel
Acıbadem Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş.
Mekanik Teknisyeni
Acıbadem Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Başak İsg Group
İşyeri Hekimi-Manisa ve İzmir Lokasyonlarımız İçin
Başak İsg Group
Manisa +1 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
29 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Vivatinell
Tıbbi Satış Temsilcisi
Vivatinell
Antalya +3 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Darüşşafaka Cemiyeti
Hemşire
Darüşşafaka Cemiyeti
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İzmir Sağlık Sektörü İş İlanları

Tıp sektörüne bağlı olan veya insan gücü ile iş yapan çoğu şirket, fabrika ve sağlık kuruluşu, sağlık çalışanlarına gerek duyar. Sağlık çalışanlarına ihtiyaç duyulmasındaki ana etken, iş yerinde olabilecek herhangi bir tıbbi destek ihtiyacı ve acil yardımda, bu donanıma sahip kişilerin olay esnasında stres ve baskıya yenik düşmeyerek müdahale edebilme yetkisidir. Sağlık çalışanları veya sağlık personelleri deneyim ve sağlık güvenliği açısından oluşacak sıkıntıları en aza indirger ve güvenliği sağlamak için tedbirler alır. Sağlık personelleri, şirket veya kuruluş içinde çalışan tüm personellerin sağlık durumlarıyla birebir ilgilenebilir veya anlaşma gereği tanıya göre, göreve tabi tutulur. Günümüzde birçok firma sağlık personellerine gerek duyar. İller bazında bakıldığında büyük nüfuslu illerin sağlık sorununun nüfusa dayalı artış göstermesinden dolayı sağlık personellerine daha çok ihtiyaç duyulduğu görünür. İzmir de büyük bir nüfusa sahip olduğundan ve nüfusa göre artan sağlık sorunları nedeniyle de sağlık personellerine ihtiyaç duyar. İzmir sağlık personeli iş ilanlarına bakıldığında İzmir’de sağlık personeli ihtiyacı olduğu gözle görünür bir detay olarak dikkatleri çıkar.

İzmir Şehrinde Sağlık Sektörü İş Olanakları

İzmir sağlık iş ilanlarında da görüldüğü üzere, sağlık personeline olan ihtiyaç gün geçtikçe artış gösterir. Ege bölgesinin en çok turist çeken şehirlerden biri olan İzmir, yatırımcıların da verdiği desteklerle büyük iş olanaklarına sahiptir. Turizm sektörünün ilerlemesi ile hem yazlık tatil köyleri hem de şehir merkezinde nüfus artışı olmuş, sağlık personellerine de ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. İzmir sağlık personeli iş ilanlarına bakıldığında İzmir birçok ilimizden daha çok sağlık personeline ihtiyaç duyar. İzmir sağlık sektörü iş arayan firmalarda en çok aranan pozisyonların başında laborant ve veterinerlik gelir. İzmir laborant ve veteriner sağlık iş ilanlarına gelen müracaatlar içinden genelde; lise ve üniversitelerden hemşirelik, ATT, paramedik, biyolog, laborant, laboratuvar teknisyenliği, veterinerlik, insan ve hayvan sağlığı, tıbbi sekreterlik bölümlerinden mezun olan kişiler seçilir. Geniş bir alana sahip olan sağlık iş ilanlarına bakıldığında yardımcı hemşire, iş yeri hemşiresi, acil tıp teknisyeni gibi aranan birçok sağlık meslek grubu da vardır. 

İzmir Sağlık Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İş hayatına atacağınız adım kariyerinizle birlikte, özel yaşamınıza da etki edecektir. Şehirlere göre değişen birçok kurum tarafından farklı kriterlerde sağlık personeli adayları aranır. İzmir güncel sağlık iş ilanlarında aranan en önemli kriterler; aranan iş pozisyonu, kurumun sizden istedikleri ve aynı zamanda kurumun sağlık üzerindeki etkisidir.  İş ilanlarında gördüğünüz şirketlerin vizyonunu ve misyonunu iyice araştırmanız faydalı olacaktır. Şehirden şehre değişebilen sağlık sorunu ve genetik yatkınlık gibi problemler gibi sorunlarınız varsa ona göre ilanlar arası tercihte bulunmanız da faydalı olabilir. İş ilanlarında tercih edilen bir pozisyon, maaş veya çalışma saatleri varsa bunlar özellikle değerlendirilmelidir. İş ilanları açısından değerlendirilmesi gereken bir diğer husus da ulaşım sorununun olup olmayacağıdır. Aceleyle karar verip kariyer hedefinize uygun olmayan bir iş ilanını tercih etmemelisiniz. İşe dair herhangi bir donanıma sahip olmadığınız veya istenen özellikleri karşılayacak düzeyde olmadığınızı düşündüğünüz iş ilanlarından kaçınmalısınız. Eğer staj yapmadıysanız ya da daha önceden herhangi bir tecrübeniz yoksa ve yeni mezunsanız deneyim isteyen işlere başvuru yapmamanız zaman kaybını önler. İş ilanlarında yatılı ibaresi bulunanlara kendi tercihleriniz doğrultusunda müracaat etmelisiniz. Sağlık yönetimi iş ilanları İzmir bölgesinde hastane ve sağlık kuruluşları, sağlık yönetimi alanında uzman kişiler arar.

İzmir’de Sağlık Sektöründe Çalışanlar Ne İş Yapar?

Sağlık personelleri kendilerini geliştirecek şekilde belli bir alana yönelirler. Bazı sağlık personelleri ATT gibi acil servislerde çalışırken bazı sağlık personelleri hastane yönetiminde yer alabilir. Kişiden kişiye göre pozisyon ve görevleri değişen sağlık çalışanları, kendinden istenen görevi kendi donanımı yeterliliğinde yapar. Hastaneler dışında, okullar ve alışveriş merkezi gibi alanlarda da görev alabilen sağlık çalışanları da vardır. Sağlık personelleri ayrı kollara ayrılsalar bile hepsinden istenen, topluma sağlık konusunda doğru bilgiler vermelidir. Kurumlar gerekli durumlarda, ilk yardım yapabilecek sağlık personellerine ihtiyaç duyar. Sağlık personelleri, iş sağlığına önem veren çalışmalar yaparak sağlık alanında kurumu bilgilendirebilir. Acil tıp teknisyeni olarak da görev alabilen sağlık personelleri, genellikle iş yeri personelleriyle gerekli kayıt ve bilgileri düzenleyerek hekimlere yardımcı olurlar. Hekime gerektiği zaman yardımcı olacak donanıma sahip olması gereken sağlık personeli, bu doğrultuda görevini yerine getirir. İzmir sağlık iş ilanlarında da bu işi yapabilecek yeteneklere sahip kişiler aranır. 

İzmir Sağlık Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Sağlık personeli olarak çalışabilmek için gerekli eğitimleri almak gerekir. Yüz yüze veya internet ortamından alınacak eğitim ile sağlık personeli çalışanı belgesini almak mümkündür. Verilen eğitimin süresi 90 saatten az olursa belge ve eğitim geçersiz sayılır. Teorik eğitimin en fazla yarısı uzaktan eğitim ile verilebilir. Belgeler beş yılda bir revize edilir ve belgenin geçerliliğine genel müdürlük karar verir. Sağlık personeli adayı; iş sağlığı, iş güvenliği, kanunlarda iş sağlığı güvenliği, iletişim becerileri, iletişim teknikleri, güvenlik kültürü gibi sağlık meslek alanı derslerinden başarı ile geçmesi halinde sağlık personeli çalışan diploması almaya hak kazanır. Diploma ve kurum tarafından verilen eğitim sözleşmesi kesin kayıt için gereklidir. İş  yeri hemşireliği diplomasına sahip olan sağlık personelleri, iş sağlığı ve güvenliği alanında faaliyet gösteren özel kurumlarda ve devlet kurumlarında görev alabilir. İzmir güncel sağlık iş ilanlarını incelerken bu belgelerin sizde bulunup bulunmadığını göz önünde bulundurmanız gerekir. 

İzmir Sağlık Sektöründe Çalışacak Kişilere Neden İhtiyaç Duyulur?

Sağlık personelleri insan gücüyle çalışan tüm kurum ve şirketlerde çalışabilirler. Genellikle hastane gibi sağlık merkezlerinde görevlendirilirler. Günümüzde, birçok okulda ve eğitim veren diğer yerlerde de sağlık personellerine ihtiyaç duyulmaktadır. Türkiye’de tıp alanının gelişmesi ve giderek sağlık sorunlarının artması ile birlikte sağlık personeli mesleği alanında bulunan iş istihdam olanağı da giderek artar. Nüfus oranı artışta olan şehirlerde sağlık personellerine daha çok ihtiyaç duyulur.

İzmir Sağlık Sektöründe Çalışacak Kişide Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Sağlık personeli, hasta ve yakınlarıyla empati kurmalı onlarla sağlıklı bir iletişim oluşturmalıdır. Sağlık personeli, iş yeri tarafından talep edilmesi durumunda değişken mesaide çalıştırılabilir. Sağlık personelinden gözlem yeteneğine sahip olması, stres ve gerilim anında sakin olması beklenir. Sağlık personeli, hasta mahremiyetini ve onun sırrını korumak ile yükümlüdür. Mesleki sorumluluklarını eksiksiz yerine getiren adaylar ön plana çıkabilir. Eğer aday erkekse askerlik görevini tamamlamış olması tercih edilebilir.

İzmir’de Sağlık Sektörü Maaşları Ne Kadardır?

Sağlık personellerinin de her meslekte olduğu gibi pozisyonları ve görevleri vardır. Oluşan statü ve kıdem durumu dışında kendini bu alanda geliştirebilen sağlık personelleri, gelişimlerine göre maaş alırlar. Sağlık personelleri sahip oldukları pozisyon sebebiyle ve çalıştıkları kuruma göre farklı maaş girdilerine sahip olabilirler.

İzmir’de Sağlık Sektörünün Çalışma Koşulları Nelerdir?

Sağlık personelinin çalıştığı kurum ve departmana göre çalışma koşullarında değişiklikler olur. İş ilanlarını incelerken mesai ve vardiya ibaresi gördüğünüz ilanlarda çalışma koşulları da değişiklik gösterir. Nöbet sistemi ile çalışan kurum ve şirkette de buna göre çalışma koşulları düzenlenir. Şirket yönetmeliğinde yazan bu hizmetler, sağlık hizmeti aksamayacak şekilde kurum veya kuruluşları tarafından düzenlenir.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir Sağlık iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İzmir Sağlık için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel İzmir Sağlık iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel İzmir Sağlık iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te İzmir Sağlık iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

İzmir Sağlık iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

İzmir Sağlık iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

İzmir Sağlık iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur